bazar kar arshad parastari99 

در این مقاله در رابطه رشته پرستاری و آینده شغلی و بازار کار رشته پرستاری صحبت شده است، همانطور که می دانید رشته پرستاری جز یکی از پرمتقاضی ترین و محبوب ترین رشته های کنکور تجربی بوده که اغلب داوطلبان به دلیل فراهم بودن شرایط شغلی علاقمند به ادامه تحصیل در این رشته هستند، در معرفی این رشته باید بگوییم پرستاری یکی از شاخه های علوم پزشکی است که با پیشرفت علم و تکنولوژی بر خلاف گذشته پرستاری نیازمند مدرک معتبر است و وظیفه ی یک پرستار تنها محدود به مراقبت از بیماران نمی شود. در تقسیم بندی ها آکادمیک ارزش یک پرستار هم تراز ارزش یک پزشک بیان شده است زیرا بیمار بیشترین ارتباط را در بیمارستان با پرستار دارد و رضایت بیمار از پرستار به معنای رضایت او از بیمارستان است. در ادامه به سوالات شما در رابطه با : ...پاسخ داده می شود.

آینده شغلی و بازار کار رشته پرستاری به چه صورت است؟

اگر در مقطع ارشد رشته پرستاری را ادامه دهم چه تغییری در شرایط کاری و مزایای شغلی برایم فراهم می شود؟

ادامه تحصیل در مقطع ارشد پرستاری ارزشی هم دارد؟

به جز رشته پرستاری در چه رشته های دیگری در مقطع ارشد می توانیم ادامه تحصیل دهیم؟

با کارشناسی غیر از پرستاری می توان در آزمون ارشد پرستاری شرکت کرد؟

برسی بازار کار و درآمد رشته پرستاری

همانطور که می دانید با توجه به اینکه بازار کار رشته پرستاری برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است، اما باید ر ابتدا بگوییم  پرستاری جز آن دسته از شغل هایی است که فقط با عشق می توان در این رشته ماند و کار کردو به دلیل کمبود نیروی پرستار امکان بازنشستگی زود هنگام برای پرستاران بسیار سخت هست. از جمله سختی های این کار در این رشته پرستاری : شیفت های طولانی،مزایای کم نسبت به حجم کار، فشار ناشی از اهمیت دقت و توجه در کار، فشار روحی و... می باشد که همه ی این موارد با ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری این شرایط را برای شما راحتر میکندو یکی از دلایل ادامه تحصیل در رشته پرستاری تا مقطع دکتری به دلیل راحتر شدن شرایط کاری می باشد اما با توجه به اینکه شما  رشته بالینی را برای تحصیل و کار انتخاب کرده اید همواره سختی های کاری خود را به همراه دارد که همان مسئله عشق به این کار است که باعث ماندگاری شما می شود. با ما همراره باشید تا توضیحات بیشتر دررابطه با این رشته در مقطع ارشد و دکتری در اختیار شما قرار دهیم.

همانطور که می دانید رشته پرستاری جز رشته هایی است که بیشتر شاغلان آن را بانوان تشکیل می دهند و به لحاظ سختی و سنگینی کارجز مشاغلی است که فرد باید در عین پذیرش تمام مسئولیت های سنگین که در مقابل بیماران و اعضای خانواده آنها دارند، باید بتواند با داشتن آرامش و صبوری  رفتار مناسبی را در شرایط مختلف نسبت به مراجعه کنندگان نشان دهند در واقع یک پرستار باید عاشق خدمت به انسان ها باشد و صبر و علاقه ی لازم برای این حرفه را داشته باشد فردی که این رشته را برای ادامه تحصیل و کار انتخاب می کند باید به این نکته توجه داشته باشد با افرادی سرکار دارد که اغلب بیمار بوده و از نظر روانی و جسمی طاقت کمی داشته و نیاز به شنیدن الفاظ امید بخش و حتی گرفتن آرامش از سوی پرسنل بیمارستان دارند به طوری که یک پرستار باید تسلط روحی و روانی کامل روی خود داشته باشد تا بتواند در سخت ترین شرایط جسمی و روحی رفتار مناسبی با بیماران و همراهان آنها داشته باشد. بنابراین باید در برقراری ارتباط و روحیه بالای کاری و تیمی مهارت داشته باشد. پرستار باید شخصیت منظم و دقیقی داشته باشد زیرا که نظم و دقت اساس این رشته است.

بازارکار و درآمد رشته پرستاری

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم رشته پرستاری جز رشته هایی است که از همان دوران دانشجویی فرد وارد بازار کارشده و مشغول به کار می شود مگر اینکه کسی خودش نخواهد کار کند، بنابراین اگر می خواهيد زود استخدام بشوید و شغل و حقوقتان تضمين باشد پرستاری بهترين رشته است. درآمد یک پرستار بستگی به محل استخدام، پست های بیمارستان، ساعت شغلی و موقعیت جغرافیایی دارد. برخی گفته های حاکی از آن است که درآمد پرستار و پزشک بیمارستان اختلاف فاحشی با هم دارند که شاید خیلی عادلانه نباشد. از طرفی در مقایسه، درآمد پرستار در ایران با سایر کشورها بسیار متفاوت و کمتر می باشد که گاهی باعث مهاجرت پرستاران به خارج از کشور شده است.

پرستار می تواند در بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز درمانی، مراکز نگهداری سالمندان و کودکان دولتی و خصوصی کار کند. شرایط محیط کار پرستار بستگی به نوع مسئولیت و بخشهای بیمارستان و مراکز درمانی که در آن مشغول می باشد، دارد مثلا یک پرستار که در بخش اورژانس و یا پایگاه اورژانس بیمارستان کار می کند یا پرستاری که در بخش اطفال بیمارستان یا بخش داخلی و جراحی و یا ICU و CCU و یا اطاق عمل از نظر شرایط محیط کار با هم تفاوت دارند. پرستار می تواند در بیمارستان براساس سطح تحصیلات ( کارشناسی ، کارشناسی ارشد، دکتری ) و سابقه کار، در پستهای پرستار شیفت ، سر پرستار ، سوپروایزر بالینی ، سوپروایزر کنترل عفونت ، سوپروایزر آموزشی و ریاست پرستاری بیمارستان مشغول به کار شود .همچنین می تواند به صورت پرستار خصوصی در منازل بیماران کار کند.

bannerfinalmoshavere

معرفی دروس دانشگاهی رشته ی پرستاری

تعداد واحد های درسی پرستاری در مقطع کارشناسی 130 واحد بوده و طول مدت تحصیل مقطع کارشناسی این رشته حداقل ۴ سال و حداکثر ۵ سال می باشد بعد از ادامه دوره کارشناسی متقاضی می تواند در مقطع ارشد و دکتری ادامه تحصیل دهد و قانون یک بار امتحان در دوره طرح نیز برداشته شده است و متقاضی رشته پرستاری داگر در دوره طرح خود باشد می تواند هر چند دفعه ای که خواست در این آزمون شرکت کند دروس دانشگاهی پرستاری به دو دسته تقسیم می شود. دروس علوم پایه و دروس تخصصی

دروس علوم پایه شامل انگل شناسی، میکروب شناسی، بیوشیمی، ایمونولوژی و فیزیولوژی تشریح می باشد.

دروس تخصصشامل رشته  پرستاری بهداشت،پرستاری بهداشت جامعه، پرستاری مادران و نوزادان، بیماری های داخلی، بیماری ها و پرستاری های مربوط، اخلاق پرستاری و پرستاری در فوریت ها می باشد.

اگر در مقطع ارشد رشته پرستاری را ادامه دهم چه تغییری در شرایط کاری و مزایای شغلی برایم فراهم می شود؟

بارها به سوال شما عزیزان پاسخ داده شده اولین و موجهه ترین دلیل برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری، سطح کاری و افزایش دانش فردی شما می باشد و البته با ادامه تحصیل در مقطع دکتری می توانید در حیطه های فعالیتی مسئولیت هایی مانند سوپروایزر بالینی ، سوپروایزر کنترل عفونت ، سوپروایزر آموزشی و ریاست پرستاری بیمارستان را برعهده بگیرید بنابراین در هر رشته  ای که هستید سعی کنید هموراه برای پیشرفت تحصیلی خود تلاش کنید. شاید یکی از دلایل عدم ادامه تحصیل شما برای این رشته نداشتن وقت کافی و یا عدم دسترسی به منابع مفید و جامع و درعین حال خلاصه برای مطالعه می باشد که می توانید این مژده را به داوطلبان بدهیم که موسسه علوم پزشکی سنا با سابقه ی چند ساله درزمینه رشته های علوم پزشکی بخصوص رشته پرستاری هر سال رتبه های تک رقمی در این رشته در مقطع ارشد و دکتری داشته است. برای پاسخ به سوالات خود از هر کجای کشور که هستید می توانید با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید و تز مشاوره رایگان موسسه علوم پزشکی سنا استفاده نمایید.

به جز رشته پرستاری در چه رشته های دیگری در مقطع ارشد می توانیم ادامه تحصیل دهیم؟

داوطلبان با کارشناسی پرستاری می توانند در مقطع ارشد در رشته هایی مانند آموزش بهداشت،ارگونومی، علوم تغذیه،علوم بهداشتی در تغذیه، فیزیولوژی، اکولوژی انسانی، تکنولوژی گردش خون، مدیریت توانبخشی، مدیریت خدمات بهداشت درمانی و.... شرکت کنید.

گرایش های رشته ارشد پرستاری شامل:

روان پرستاری، داخلی جراحی، سلامت جامعه، پرستاری کودکان، مراقبت ویژه نوزادان، پرستاری توانبخشی، مراقبت ویژه، پرستاری سالمندی، مدیریت پرستاری، پرستاری نظامی، پرستاری اورژانس جز گرایشه ای ارشد پرستاری می باشذ و متقاضیان برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در هر گرایشی که تحصیل کرده باشند می توانند در مقطع دکتری پرستاری ادامه تحصیل داده و می توانند کلیه کتاب های کنکور دکتری که شامل کتاب مبانی پرستاری کوزیر، آمار و روش تحقیق،استعدا تحصیلی و... را می توانید از طریق ارتباط با مشاوران دریافت نمایید.

با کارشناسی غیر از پرستاری می توان در آزمون ارشد پرستاری شرکت کرد؟

داوطلبان به این موضوع داشته باشند تنها با داشتن مقطع کارشناسی پرستاری می توانند در مقطع ارشد پرستاری شرکت نمایند.

 

دیدگاه‌ها  
-1 # فائزه م 1398-08-22 17:51
سلام و درود
با کارشناسی اتاق عمل نمیشه ارشد پرستاری ویژه گرفت :eek: ؟
پاسخ دادن
+4 # آآرش 1399-03-08 17:37
میشه.ولی باید دوسال سابقه کار داشته باشی.
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نمونه کارنامه ارشد پرستاری وزارت بهداشت 99-1400

ایجاد 27 رشته محل جدید در دانشگاه‌های علوم پزشکی

رشته های مجاز ارشد انفورماتیک پزشکی 99-1400

رشته های مجاز ارشد فناوری تصویر برداری پزشکی 99-1400

رشته های مجاز ارشد اقتصاد بهداشت

رشته های مجاز ارشد مهندسی پزشکی 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد اپیدمیولوژی و سلامت ترافیک 99-1400

معرفی بسته ترکیبات طبیعی،دارویی و دریایی موسسه سنا

معرفی بسته سلامت و ترافیک موسسه سنا

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)