آزمونهای آزمایشی وزارت بهداشت

azmoon banner

moarefi  maghta

list  date

register azmoon  sarfasl

hazine azmoon  kharid azmoon

portal azmoon  news azmoon

 

چرا آزمونهای سنا؟

معرفی آزمون های سنا: شايد تا قبل از سال 87 در تهران، آموزشگاه هايي بودند كه به تعداد انگشتان دست، افراد در آزمون آزمايشي آن موسسات خصوصی شرکت مي كرند ولي موسسه سنا اولین برگزارکننده آزمون‎های آزمایشی در علوم پزشكي بصورت کشوری بود كه آزمون هاي خود را بصورت هماهنگ در شهرهاي مهم برگزار كرد و از آن سال به بعد، هر ساله آزمون هاي حضوري و اینترنتی سنا با استقبال شركت كنندگان در شهرهاي بيشتري برگزار شد و تا امسال بيش از 100 نمايندگي اين آزمون ها را برگزار مي كنند.

جامعه آماری: كيفيت آزمون هاي سنا از ابتدا تا کنکون باعث شده است بدون هيچ تبليغ آنچناني و بر اساس نقل سينه به سينه، تعداد شركت كنندگان آن، سال به سال بصورت تصاعدي افزايش پيدا کند و نتيجه اين شد كه هم اكنون با كمال افتخار اعلام مي كنيم بيشترين تعداد شركت كننده در رشته های علوم آزمایشگاهی، پرستاری، مامایی، اتاق عمل، تغذیه، روانشناسی بالینی، فیزیک پزشکی، رشته های گروه بهداشت، آناتومی و...در آزمون هاي سنا در بيش از 100 نمايندگي شركت مي كنند.

منبع طراحی سوالات: طراحی سوالات آزمون‎های سنا فقط از رفرنس های اصلی اعلام شده توسط وزارت بهداشت صورت می گیرد نه از روی جزوات، کلاس ها و کتاب های سنا! علت آن است که بسیاری از افراد از منابع دیگری استفاده می کنند و ما نمیخواهیم تعداد رقبای شما در آزمون آزمایشی رشته شما در سنا بخاطر این موضوع کم شود. از سوی دیگر کسانی که از جزوات و کتاب های سنا استفاده می کنند می توانند بالای 70 تا 80 درصد سوالات را پاسخ دهند همچنانکه جزوات و کتاب های سنا در کنکور به همین گونه پاسخگوی نیاز شما هست.

سطح سوالات آزمون ها: نکته دیگر اینکه طراحی سوالات با توجه به استانداردهای وزارت بهداشت و تغییرات منابع صورت می گیرد و به گونه ای طراحی سوال می شود که شبیه میانگین درصد شرکت کنندگان در کنکور برای هر درس باشد. به عبارت دیگر مطابق با دیدگان طراحان سوال کنکور، طراحی سوال کلی یک درس از آزمون سنا آسان، متوسط یا سخت انجام می شود تا درصدی که داوطلبان کسب می کنند شبیه درصدهای کنکور باشد.

پاسخ های تشریحی: موسسه سنا برای هر مرحله یک دفترچه پاسخ‎های کاملاً تشریحی حاوی نکات مهم آزمون گردآوری می‎شود. بطوریکه شركت كنندگان پس از یک دوره از این آزمون‎ها یک مخزن تست تالیفی و استاندارد همراه با مطالب آموزشی که به نوعی شبیه جزوه پر از نکته است در اختیار خواهند داشت.

کارنامه: در کارنامه آزمون‎های سنا رتبه افراد در هر درس و رتبه کل در رشته خود به همراه سایر آنالیزهای آماری قابل دسترس خواهد بود. ما در کارنامه خود به هیچ وجه تخمین رتبه بر اساس کنکور سال قبل نداریم، این کار به شما شدیدا لطمه می زند چون سختی و آسانی آزمون پارسال و سطح علمی شرکت کنندگان آن ربطی به سطح کنکور پیش رو و سطح علمی شرکت کنندگان این سال ندارد. ما بخاطر حسن حضور اکثریت رقبا در سنا رتبه شما را فقط بین افرادی که قرار است در کنکور آینده با آن ها رقابت کنید اعلام می کنیم نه در مقایسه با قبولی های پارسال...

چرا آزمون موسسات دیگر جای آزمون های سنا را نمی گیرد: هزینه شرکت در آزمون های سنا نه خیلی ارزان است و نه خیلی گران. قطعا موسسات یا گروه های کوچکی هستند که بخاطر جای باز کردن در دل مخاطبان و یا صرفا بخاطر اینترنتی بودن قیمت آزمون های خود را بسیار پایین تر از سنا تعیین کرده اند ولی ما از شما می پرسیم: آیا اکثر رقبای شما در آنجا حضور دارند؟! آیا بخاطر 50 یا 100 هزار تومان کمتر حاضرید انرژی خود را چندین ماه صرف آزمون هایی کنید که نمی توانند تراز واقعی شما را مشخص کنند. کارنامه بسیاری از این آزمون ها فقط به شما درصد زده شده در دروس را درست نشان می دهد! نه رتبه واقعی شما و نه تراز که مهم ترین اصل آزمون آزمایشی است، به هیچ وجه در این آزمون ها مشخص نیست.

نمره تراز واقعی در آزمون های سنا: نمره تراز بر اساس حضور رقبایی که قرار است با آن ها در کنکور رقابت کنید به دست می آید.بگذارید این گونه برای شما توضیح دهیم، شما با نمره 55 درصد در یک یا چند درس در آزمون آزمایشی فلان موسسه ترازی معادل 9000 کسب خواهید کرد ولی با شرکت در آزمون های سنا و با همان سطح علمی و درصدها ممکن است ترازی معادل 6500 کسب کنید. دلیل این اختلاف حضور رقبای اصلی شما در آزمون های سنا است. تراز در حقیقت از متغیرهایی همچون میانگین کلی درصدهای دروس شرکت کنندگان در هر درس بدست می آید. فراموش نکنید رتبه بندی داوطلبان در کنکور بر اساس این عدد است نه صرفا درصد دروس آزمون...

چرا تست زنی جای آزمون آزمایشی را نمی گیرد: تنها فایده تست زنی در منزل، جنبه آموزشی آن بخاطر چالش ذهن بعد از فراگیری مطالب است که در طول مطالعه لازم است و واقعا نمی توانید آن را حذف کنید ولی آیا این موضوع جای آزمون آزمایشی را می گیرد؟! قطعا خیر در آزمون علاوه بر چالش ذهن، آیتم های بسیار مهم تری نیز وجود دارد: 1) نمراه تراز(در سطور بالا در مورد آن توضیح دادیم) 2) مدیریت استرس(وجود شوک های سر جلسه همچون گرما و سرما و یا حتی عبور و مرور مراقبین و یا جو سنگین حضور داوطلبان در جلسه کنکور کسانی که با این موقعیت ها مواجه نشده اند را غافلگیر خواهد کرد) 3) مدیریت پرش ذهن از یک درس به درس دیگر (اکثر افراد هنگام تست زنی بیشتر روی یک درس و آن هم یک مبحث تمرکز می کنند این در حالی است که در کنکور شما با سوالاتی از تمامی دروس و از تمامی مباحث دروس مواجهه خواهید داشت و اگر این شرایط را تجربه نکرده باشید در روز کنکور اتفاق خوبی نخواهد افتاد)

 زمان بندی و برنامه ریزی آزمون های سنا: زمانبندی آزمون های سنا به گونه ای طراحی شده است که تا ایام عید یکبار تمام دروس را تمام کنید. شاید در ذهن برخی از شما این باشد کاش تعداد مراحل آزمون بیشتر بود. در اینجا باید پاسخ داد که خرد کردن مباحث در آزمون های بیشتر عملا فرقی با وجود همان مباحث در آزمون های کمتر ندارد. شما بالاخره تا عید باید مباحث خود را چه در 6 آزمون و چه در 10 آزمون تمام کنید. علت آزمون های طبقه بندی در 6 مرحله در موسسه سنا این است که با توجه به رفت و آمد و تلف نشدن وقت شما برای حضور در آزمون ها تقریبا برای هر آزمون یک ماه زمان داشته باشید. تجربه نشان می دهد آزمون برای هر دو هفته یکبار، داوطلب را فرسوده و خسته می کند و در بسیاری موارد استرس او را بیشتر خواهد کرد.

 

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13