آزمون کارشناسی ارشد پرستاری

? با توجه به پرطرفدار بودن رشته پرستاری بخصوص در مقطع ارشد و رقابت بالا برای پذیرش در این رشته اغلب داوطلبان بدنبال جزئی ترین مسائل مربوط به رشته پرستاری هستند تا قبولی خود را در آزمون ارشد پرستاری وزارت بهداشت تضمین نمایند.

?برای ارشد پرستاری چی بخونم؟

?آیا منابع کنکور ارشد پرستاری برای هر سال تحصیلی تغییر می کند و در صورت تغییر، رفرنس های معرفی شده توسط وزارت بهداشت را از کجا و چگونه تهیه کنم؟

?بهترین گرایش کارشناسی ارشد پرستاری کدامند ؟

?برای آمادگی قبل از شرکت در آزمون نهایی وزارت بهداشت در چه آزمون های آزمایشی می توانم شرکت کنم؟

?بهترین کتاب ها برای ارشد پرستاری کدامند و برای شرکت در کلاس های حضوری مربوط به رشته ارشد پرستاری به کجا باید مراجعه کنم؟

?دانلود سوالات آزمون پرستاری سال های گذشته وامسال و کلید این سوالات را از کجا بگیرم؟ و سوالات بسیار دیگر....

متقاضیان رشته ارشد پرستاری دیگر نگران نباشید شما پاسخ تمام سوالات خود را در این بخش و از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا دریافت خواهید کرد. در ادامه تمام جزئیات مربوط به رشته ارشد پرستاری که یک داوطلب باید از آن اطلاع داشته باشد را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

✅✅ آنچه که یک متقاضی ثبت نام و تحصیل در رشته ارشد پرستاری باید از آن اطلاع داشته باشد چیست؟ با ما همراه باشید.

 

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد پرستاری

طبق سال های گذشته زمان ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت در هفته دوم اسفند ماه و یا اوایل بهمن ماه می باشد و داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت را دارند با تهیه مدارک لازم برای ثبت نام و مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می توانند مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. زمان برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت برای کلیه رشته ها معمولا در تیرماه بوده و متقاضیان قبل از حضور در جلسه آزمون باید اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد وزارت بهداشت خود نمایند.

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد پرستاری

بعد از ثبت نام و شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت، مهم ترین موضوع برای متقاضیان رشته ارشد پرستاری، دریافت نتایج اولیه آزمون ارشد علوم پزشکی، انتخاب رشته و در نهایت دریافت نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. داوطلبان بعد از شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت در تیرماه، نتایج اولیه آزمون ارشد علوم پزشکی خود را یکماه بعد در مرداد ماه با مراجعه به مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور دریافت خواهند کرد، بعد از دریافت نتایج اولیه آزمون وزارت بهداشت نوبت به انتخاب رشته محل / دانشگاه وزارت بهداشت می رسد، به دلیل ظرفیت کم پذیرش و حساسیت موضوع انتخاب رشته / محل دانشگاه های وزارت بهداشت، بخصوص برای رشته ارشد پرستاری داوطلبان می توانند از مشاوران مجرب  برای انتخاب درست دانشگاه خود از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا استفاده نمایند، چرا که در برخی موارد با توجه به قبولی داوطلب در رشته های روزانه، به دلیل انتخاب و چیدمان نادرست هنگام وارد کردن کد رشته / محل، داوطلب در دانشگاه دلخواه خود ممکن است قبول نشود. پس قبل از هر کاری برای انتخاب رشته / محل دانشگاه وزارت بهداشت خود با ما در ارتباط باشید.

اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد وزارت بهداشت برای رشته های علوم پزشکی و رشته ارشد پرستاری در اواخر شهریور ماه می باشد و داوطلبان در صورت قبولی با تهیه مدارک لازم برای ثبت نام پذیرفته شدگان می توانند اقدام به ثبت نام خود دردانشگاه نمایند.

مدارک و رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد پرستاری

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد پرستاری کدامند؟ با لیسانس پرستاری در چه رشته های برای ارشد می توانم شرکت کنم؟ داوطلبان با لیسانس پرستاری می توانند برای مقطع ارشد در رشته های: روان پرستاری، پرستاری داخلی- جراحی، پرستاری سلامت جامعه، پرستاری کودکان، پرستاری نظامی، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان، پرستاری توانبخشی، پرستاری اورژانس، پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری سالمندی، مدیریت پرستاری شرکت نمایند.

در صورتی که متقاضی شرکت در گرایش های رشته ارشد پرستاری هستید، برای تهیه رفرنس های معرفی شده توسط وزارت بهداشت می توانید از بسته های آموزشی ارشد پرستاری موسسه علوم پزشکی سنا که خلاصه رفرنس های وزارت بهداشت و شامل تست های تالیفی و مجموعه کاملی از منابع ارشد پرستاری است، استفاده نمایید.

 

ظرفیت و دانشگاه های پذیرنده رشته ارشد پرستاری

به دلیل تعدد گرایش های رشته پرستاری، هرساله ظرفیت دانشگاه های پذیرنده رشته پرستاری در حال تغییر می باشد، پس آنچه که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند، اطلاع از آخرین ظرفیت پذیرش و شرایط قبولی در دانشگاه در هنگام انتخاب رشته / محل می باشد و اطلاع از این ظرفیت پذیرش تنها زمانی امکان پذیر می باشد که از تجربه افراد مجرب در این زمینه بهرمند شوید.

آخرین رتبه قبولی رشته ارشد پرستاری چند است و با چه رتبه ای می توانم در گرایش های ارشد پرستاری قبول شوم ؟

مهم ترین سوالی که برای متقاضیان ارشد پرستاری ایجاد می شود و همواره از مشاوران ما میپرسند این است که با چه رتبه ای می توان در دانشگاه روزانه و یا شهریه پرداز قبول شد؟  آنچه که می توانیم به داوطلبان در رابطه با رتبه لازم برای قبولی در رشته ارشد پرستاری اعلام کنیم کسب رتبه 1 تا 1000بوده و این رتبه بر اساس ظرفیت پذیرش دانشگاهها هر ساله تغییر می کند و به شرط انتخاب رشته / محل درست، تاکید میکنیم انتخاب رشته محل درست طبق ظرفیت هر سال داوطلبان می توانند شانس قبولی خود را در رشته های ارشد پرستاری افزایش دهند.

 

 

گرایش های رشته پرستاری دارای شرط دو سال سابقه کار بالین ی کدامند؟

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ارشد پرستاری را دارید، همانطور که می دانید برخی ازگرایش های ارشد پرستاری نیاز به 2 سال سابقه بالینی دارد، که شامل رشته های مراقبت های ویژه نوزادان، مراقبت ویژه، پرستاری اورژانس می باشد.

حال سوال مهمی که برای متقاضیان ایجاد می شود این است که کدام گرایش های ارشد پرستاری بهتر و رقابت در کدام رشته های ارشد پرستاری بیشتر است چرا؟

به دلیل بازار کار و موقعیت شغلی رشته های داخلی- جراحی، پرستاری کودکان، مراقبت های ویژه، جز رشته های پرمتقاضی برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. اما برای شرکت در گرایش های ارشد پرستاری پیشنهاد ما به شما ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا و گرفتن مشاوره دقیق در این باره می باشد، چرا که با انتخاب درست می توانید شانس خود را برای قبولی در گرایش های ارشد پرستاری افزایش دهید.

موفقیت ازآن شماست کافیست راه را درست انتخاب کنید.

 

 

 

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)