آزمون کارشناسی ارشد پرستاری

با توجه به پرطرفدار بودن رشته پرستاری بخصوص در مقطع ارشد و رقابت بالا برای پذیرش در این رشته در آزمون کارشناسی ارشد پرستاری اغلب داوطلبان بدنبال جزئی ترین مسائل مربوط به رشته پرستاری هستند تا قبولی خود را در کنکور ارشد پرستاری وزارت بهداشت تضمین نمایند.

? برای ارشد پرستاری چی بخونم؟

? آیا منابع کنکور ارشد پرستاری برای هر سال تحصیلی تغییر می کند و در صورت تغییر، رفرنس های معرفی شده توسط وزارت بهداشت را از کجا و چگونه تهیه کنم؟

? بهترین گرایش کارشناسی ارشد پرستاری کدامند ؟

? بهترین کتاب ها برای ارشد پرستاری کدامند و برای شرکت در کلاس های حضوری مربوط به رشته ارشد پرستاری به کجا باید مراجعه کنم؟

? دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد پرستاری سال های گذشته وامسال و کلید این سوالات را از کجا بگیرم؟ و سوالات بسیار دیگر....

پاسخ تمام سوالات خود را در این بخش و از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا دریافت خواهید کرد. در ادامه تمام جزئیات مربوط به آزمون کارشناسی ارشد پرستاری که یک داوطلب باید از آن اطلاع داشته باشد را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

✅✅ آنچه که یک متقاضی ثبت نام و تحصیل در رشته ارشد پرستاری باید از آن اطلاع داشته باشد چیست؟ با ما همراه باشید.

 منابع پرستاری2  دانلود سوالات پرستاری2

کلید آزمون پرستاری2  سوالات رایج پرستاری2

دانشگاه پرستاری2  کلاس پرستاری2
  

برای ارشد پرستاری چی بخونم؟

اگر سر کار نمی روید و وقتتان کاملا آزاد است و از مهر قصد شروع مطالعه دارید فقط رفرنس بخوانید. اگر شرایطی غیر از این دارید یکی از رتبه های تک رقمی در مقاله منابع کنکور ارشد پرستاری بطور کامل و با توجه به شرایط افراد مختلف منابع مفید جایگزین را معرفی کرده است.

 زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد پرستاری

ثبت نام آزمون ارشد پرستاری همزمان با سایر رشته های علوم پزشکی و در قالب آزمون ارشد وزارت بهداشت در بهمن ماه یا هفته اول اسفند ماه می باشد و برگزاری آن معمولا در خرداد یا تیرماه است. البته بصورت دقیق تاریخ ثبت نام و برگزاری کنکور ارشد در مقاله تاریخ ثبت نام آزمون ارشد پرستاری زمانبندی دقیق این آزمون درج شده است. داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت را دارند با تهیه مدارک لازم برای ثبت نام و مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور می توانند مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. معمولا 2 یا 3 روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت بوده و متقاضیان قبل از حضور در جلسه آزمون باید اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون ارشد وزارت بهداشت خود نمایند.

زمان اعلام نتایج کنکور ارشد پرستاری

نتایج کنکور ارشد پرستاری وزارت بهداشت بصورت دو مرحله ای با عنوان نتایج اولیه و نتایج نهایی اعلام می شود. در نتایج اولیه آزمون کارنامه داوطلب به همراه تصویر پاسخبرگ خودش بر روی سایت مرکز سنجش پزشکی sanjeshp.ir (در قسمت اعلام نتایج اولیه) ارائه می شود. در این مرحله یک تا دو هفته فرصت می دهند که فرد با توجه به رتبه و علایق خود رشته محل خود را از بین لیست دانشگاه ها در هر گرایش و از طریق سایت انتخاب کند. در مرحله انتخاب رشته محل ارشد پرستاری مقالاتی در سایت سناپزشکی است که با مراجعه به بخش دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش آزمون ارشد پرستاری در پایین همین صفحه می توانید برای انتخاب رشته محل بهتر از آنها بهره ببرید و یا اینکه با دپارتمان مشاوره پرستاری سنا تماس بگیرید. مرحله دوم که نتایج نهایی است و در آن مردودی یا قبولی داوطلب در یکی از رشته محل های انتخابی است در شهریور ماه اعلام می گردد.

مدارک و رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد پرستاری

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد پرستاری کدامند؟ با لیسانس پرستاری در چه رشته های برای ارشد می توانم شرکت کنم؟ داوطلبان با لیسانس پرستاری می توانند برای مقطع ارشد در رشته های: روان پرستاری، پرستاری داخلی- جراحی، پرستاری سلامت جامعه، پرستاری کودکان، پرستاری نظامی، پرستاری مراقبت های ویژه نوزادان، پرستاری توانبخشی، پرستاری اورژانس، پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری سالمندی، مدیریت پرستاری شرکت نمایند. جزئیات بیشتر در مورد اینکه یک پرستار در چه رشته های دیگری جز مجموعه پرستاری می تواند شرکت کند در مطلب رشته های مجاز کنکور ارشد پرستاری قرار گرفته است.

گرایش های کارشناسی ارشد پرستاری دارای شرط دو سال سابقه کار بالینی کدامند؟

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون ارشد پرستاری را دارید، همانطور که می دانید برخی ازگرایش های ارشد پرستاری نیاز به 2 سال سابقه بالینی دارد، که شامل رشته های مراقبت های ویژه نوزادان، مراقبت ویژه، پرستاری اورژانس می باشد. این بدان معنی است که اگر کسی قصد قبولی در یکی از گرایش های نامبرده را دارد می بایست دو سال سابقه کار بالینی را در نظر داشته باشد.

بهترین گرایش ارشد پرستاری چیست ؟

قطعا در انتخاب گرایش ارشد پرستاری در هنگام شروع مطالعه مهم ترین چیز علاقه است. ولی در حال حاضر طبق آماری که از مرکز سنجش پزشکی دریافت کردیم، چهار گرایش پرستاری مراقبتهای ویژه، گرایش پرستاری اورژانس، گرایش پرستاری داخلی جراحی و گرایش مدیریت پرستاری در فرم های انتخاب رشته محل زودتر انتخاب می شوند و جزو گرایشهای پرمتقاضی برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشند. پیشنهاد ما به شما قبل از انتخاب گرایش های ارشد پرستاری ارتباط با مشاوران سنا است. آن ها با توجه به شرایط واقعی و کاری هر گرایش به شما می گویند که کدام گرایش در شهر شما بیشتر به کار می آید و یا اینکه با روحیه شما چه گرایشی سازگار است. از سوی دیگر در ایام انتخاب رشته-محل با انتخاب درست می توانید شانس خود را برای قبولی در گرایش های ارشد پرستاری افزایش دهید.

آخرین رتبه قبولی رشته ارشد پرستاری چند است و با چه رتبه ای می توانم در گرایش های ارشد پرستاری قبول شوم ؟

مهم ترین سوالی که برای متقاضیان ارشد پرستاری ایجاد می شود و همواره از مشاوران ما میپرسند این است که با چه رتبه ای می توان در دانشگاه روزانه و یا شهریه پرداز قبول شد؟  آنچه که می توانیم به داوطلبان در رابطه با رتبه لازم برای قبولی در رشته ارشد پرستاری اعلام کنیم کسب رتبه 1 تا 1000بوده و این رتبه بر اساس ظرفیت پذیرش دانشگاهها هر ساله تغییر می کند و به شرط انتخاب رشته / محل درست، تاکید میکنیم انتخاب رشته محل درست طبق ظرفیت هر سال داوطلبان می توانند شانس قبولی خود را در رشته های ارشد پرستاری افزایش دهند.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید از طریق بلوک ها و بخش های زیر می توانید مطالب بسیار مفید موجود در آن ها را مطالعه کنید. همچنین اگر سوالی از مشاوران سنا در زمینه آزمون کارشناسی ارشد پرستاری دارید از طریق لینک زیر آن را از ما بپرسید تا مشاوران با شما تماس بگیرند:

مشاوره رایگان کنکور ارشد پرستاری

 

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13