دپارتمان پژوهشی موسسه سنا

research header

در میان مراحل ذکر شده شاید بتوان گفت پروپوزال نویسی سخت ترین بخش یک کار تحقیقاتی خوب است. این مرحله که طرح آزمایش نیز گفته می شود؛ نیازمند مطالعه دقیق موضوع فعالیت، اطلاع از آخرین دست آوردها، آشنایی کامل با امکانات موجود پژوهشگر، توانایی فردی و در نهایت برآورد بودجه و وقتی است که می باید صرف شود. بخش پژوهشی با برگزاری کارگاه های پروپوزال نویسی موسسه علوم پزشکی سنا شما را در این بخش یاری می کند. مطمئن باشید نوشتن یک پروپوزال خوب و متناسب و در عین حال دارای نوآوری قدم مهمی در انجام یک پژوهش است.

پس از پروپوزال نویسی خوب و منطقی مرحله عملی یک کار تحقیقاتی شروع می شود. این مرحله دارای مشکلات خاص خود اعم از تهیه مواد، کیت ها و وسایل مصرفی مورد نیاز و گاهاً وسایل غیر مصرفی می باشد. اما مهمترین موضوع این بخش مهارت های فردی است. کسب این مهارت ها از طریق خطا و آزمون نیازمند صرف زمان زیادی است و شاید پژوهشگر پس از یکسال کار در آزمایشگاه به مرحله انجام کار اصلی خود بپردازد. برای رفع این مشکل نیز ما در موسسه علوم پزشکی سنا کارگاه های مهارت آموزی بسیار هدفمند در بخش آزمایشگاه موسسه برگزار می کنیم در این کارگاه ها افراد خود به کار مشغول می شوند. در واقع برتری این کارگاه ها نسبت به کارگاه های مشابه درگیری فرد در آزمایشگاه است چیزی که احتمالا پس از یکسال قرار بود اتفاق بیافتد در کمتر از یک ماه رخ می دهد. وجود مربی های توانا و اساتید با تجربه در کنار شما و رفع مشکلات حین کار و کنترل کیفی در مراحل مختلف مزیت دیگر این کارگاه ها است.

در نهایت پس از یک پروپوزال نویسی خوب و انجام تحقیق درست نوبت به جمع آوری اطلاعات و آنالیزهای آماری این اطلاعات است. کارگاه های آمار موسسه در این بخش هم شما را تنها نمی گذارد.

نوبت به نوشتن یک مقاله خوب برای ارائه پژوهش است. این مرحله شاید مهمترین بخش یک کار تحقیقاتی خوب است زیرا ویترین کار شما است و اگر تمام مراحل قبل را به خوبی گذرانده باشید ولی در این مرحله کم کاری کنید همه زحمات خود را هدر داده اید. کارگاه های مقاله نویسی و تیم مقاله نویسی موسسه در این بخش نیز شما را تنها نمی گذارد.

با توجه به تغییر آزمون دکتری تخصصی از سال 96 و اختصاص نمره بالاتر به بخش پژوهشی، اهمیت کار در این حوزه بیشتر می باشد و موسسه علوم پزشکی سنا در همین راستا اقدام به برگزاری کارگاه های مهارت آموزی و مقاله نویسی و آمار نموده است و با فراهم نمودن این بستر امید دارد به دوستان متقاضی آزمون دکتری تخصصی در رسیدن به نمره بالایی در مصاحبه کمک نماید.  

 

 

عنوان
مبانی طراحی پرایمر برای شناسایی پلی مورفیسم های DNA
کارگاه اصول و کاربرد کروماتوگرافی مایع با فشار بالا HPLC موسسه علوم پزشکی سنا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
کارگاه یک روزه الایزا موسسه علوم پزشکی سنا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
کارگاه جداسازی سلول ها با روش MACS موسسه علوم پزشکی سنا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
کارگاه سه روزه کشت سلول موسسه علوم پزشکی سنا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
کارگاه دو روزه بررسی بیان پروتئین موسسه علوم پزشکی سنا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
کارگاه یک روزه بررسی پلی مورفیسم های DNA به دو روش PCR-RFLP و TaqMan Real-Time PCR موسسه علوم پزشکی سنا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
کارگاه دو روزه بررسی نیمه کمی بیان ژن ها به روش SYBR Green Real-Time PCR موسسه علوم پزشکی سنا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
کارگاه یک روزه مبانی طراحی پرایمر برای شناسایی پلی مورفیسم های DNA با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران
فهرست ژورنال های نامعتبرعلوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت (زمستان 95)

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب جمالزاده شمالی خیابان فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه همکف

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری از 9صبح تا 18 ایام هفته (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14 هرروز)