arshad hoshbari 99

بعد از انتشار دفترچه منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت برای کنکور 99، رشته جدید کارشناسی ارشد آموزش هوشبری در مقطع ارشد به رشته‌های امتحانی آزمون ارشد وزارت بهداشت افزوده شد و منابع، رشته‌های مجاز برای شرکت در این رشته از سوی سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور اعلام‌شده است. در ادامه به تمام سؤالات شما در رابطه بااینکه با کارشناسی هوشبری در چه رشته‌هایی در مقطع ارشد می‌توان شرکت کرد(رشته های مجاز ارشد هوشبری) و اینکه با کارشناسی چه رشته هایی می توان در مقطع ارشد هوشبری ادامه تحصیل داد، منابع اعلام‌شده برای رشته هوشبری و جزئیاتی که شما متقاضیان شرکت در کنکور ارشد هوشبری نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهیم. در صورت داشتن سؤال می‌توانید از هر کجای کشور که هستید پاسخ سؤالات خود را از طریق تماس با شماره 02166574345 دریافت نمایید. تا انتها با ما همراه باشید.

 

telegram3

رشته های مجاز ارشد هوشبری

با اعلام رشته های مجاز ارشد هوشبری دو سوال مهم برای داوطلبان ایجاد می شود:

1- با کارشناسی چه رشته ای می توان در مقطع ارشد هوشبری ادامه تحصیل داد؟ توجه داشته باشید در حال حاضر آنچه که در دفترچه مدارک تحصیلی مورد پذیرش اعلام شده داوطلبان تنها با داشتن کارشناسی هوشبری می توانند در مقطع ارشد هوشبری وزارت بهداشت شرکت کنند. بنابراین می توان گفت تنها فارغ التحصیلان کارشناسی هوشبری می توانند در مقطع ارشد هوشبری ادامه تحصیل دهند.

2- با کارشناسی هوشبری در چه رشته هایی در مقطع ارشد می توان شرکت کرد؟ داوطلبان با داشتن مدرک هوشبری در بسیاری از رشته های ارشد وزارت بهداشت می توانند شرکت کنند. در ادامه لیست رشته های مجاز را به شما ارائه خواهیم داد.

bannerfinalmoshavere

       ارشد هوشبری  آموزش پزشکی
 اپیدمیولوژی
 زیست فناوری پزشکی
 انفورماتیک پزشکی
 فناوری اطلاعات سلامت
مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
 نانوتکنولوژی پزشکی
 مهندسی پزشکی
آمارزیستی
سلامت و ترافیک
اقتصادبهداشت
نانوتکنولوژی پزشکی
ارزیابی فناوری سلامت
تاریخ علوم پزشکی
رفاه اجتماعی
کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی
مهندسی بهداشت محیط
ژورنالیسم پزشکی
ارگونومی
تکنولوژی گردش خون
علوم تشریح
فیزیولوژی
ICU
NICU
سم شناسی
اتاق عمل

 رشته های مجاز ارشد هوشبری - معرفی رشته هوشبری

حیطه کاری رشته هوشبری چیست؟ یک کارشناس هوشبری چه وظایفی را برعهده دارد؟ رشته هوشبری یکی از حلقه های تکمیل کننده تیم درمانی است که برای بهبود بخشیدن به بیمار در بیمارستان ها و مراکز درمانی فعالیت میکند. و به دلیل بالینی بودن این رشته، محیط کاری آن در مراکز درمانی و به طور مستقیم در ارتباط با بیمار است. بنابراین داشتن تخصص و مهارت و البته دقت یکی از مهم ترین لازمه های کار در این رشته است. فارغ التحصیلان رشته هوشبری به عنوان دستیار جراح در اتاق عمل مشغول به کار می شوند. یک کارشناس هوشبری باید توانایی برای شناسایی دستگاه های مختلف بیهوشی، نحوه کار، شناسایی دستگاه های اندازگیری گاز های خون، استریلیزاسیون را داشته باشد. همچنین از دیگر توانمندی های فارغ التحصیلان هوشبری در ارتباط مستقیم با بیمار و مراقبت های قلبی و تنفسی، احیای ریوی و انجام بی حسی و... می باشد.

رشته های مجاز ارشد هوشبری - کارشناسی هوشبری

بعد از اتمام دوره هوشبری، فارغ التحصیل این رشته باید بتواند، دستگاه های اندازه‏گیری گازهای خون و سایر وسایل آزمایشگاهی مربوط به رشته بیهوشی را به کار بگیرد. باید بتواند بیهوش ساختن بیمار را تحت نظر متخصص شروع كنند و از بیمار بیهوش مراقبت های قلبی - تنفسی بعمل آورند و در بازگرداندن بیمار از اثرات بیهوشی با متخصص بیهوشی همکاری نمایند. یک فارغ التحصیل رشته هوشبری باید بتواند دستگاه های بیهوشی و ما نیتورهای مختلف (تجهیزات کنترلی) مورد استفاده در اطاق عمل و واحد مراقبت‏های ویژه و دستگاه های تنفس مصنوعی را بخوبی بشناسند، قادر به استریلیزاسیون آنها باشد.  با مطالعه پرونده بیمار و شناسائی وی مطابق اصول علمی از بیمار پرستاری نمایند و نیز در واحد مراقبت های ویژه از بیماران بدحال مراقبت كنند. كاردان ها و کارشناسان هوشبری نمی‏توانند مستقلاً به امر هوشبری بپردازند و موسسات و بیمارستان ها حق ندارند آنان را مستقلاً بكار گمارند.

با ارائه این رشته در مقطع ارشد اهمیت به روز بودن و توانمندی فارغ التحصیلان این رشته غیر قابل انکار است بنابراین پیشنهاد میکنیم، حتما برای ارتقای سطح آموزش خود و البته توانمند بودن هر چه بیشتر در حیطه کاری که انجام می دهد سعی در ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را داشته باشید.
 

رشته های مجاز ارشد هوشبری - منابع ارشد هوشبری

 با توجه به اینکه رشته هوشبری امسال به رشته های ارشد علوم پزشکی اضافه شده است. سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور اقدام به اعلام منابع ارشد هوشبری کرده است. برای دریافت منابع ارشد هوشبری  کلیک کنید تا بهترین منابع ارشد هوشبری را برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت دریافت کنید. همچنین برای اطلاع از بهترین منابع ارشد هوشبری از هر کجای کشور که هستید می توانید از طریق ارتباط با مشاوران پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 98-99

دانلود دفترچه سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت 99-1400

نرم افزار تخمین رتبه رایگان ارشد وزارت بهداشت

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری بیوشیمی بالینی 98-99

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری علوم تغذیه 98-99

استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت 99-1400

ایجاد 27 رشته محل جدید در دانشگاه‌های علوم پزشکی

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)