anesthesiology

آزمون کارشناسی ارشد هوشبری 99 برگزار می شود. ایجاد مقطع ارشد در رشته درخواستی بود که بیشتر فارغ التحصیلان رشته هوشبری با تماس با دپارتمان مشاوره از ما سوال می کردند که امروز سوم دیماه 98 از سوی مرکز سنجش پزشکی این رشته با عنوان کارشناسی ارشد آموزش هوشبری در دفترچه راهنمای کنکور ارشد وزارت بهداشت گنجانده شد.

سابقه رشته هوشبری در کشور ایران: دوره آموزشی هوشیاری در مقطع کاردانی از سال ۱۳۵۴ آغاز و تا سال ۱۳۸۵، دانشکده‌ها نسبت به پذیرش و تعلیم و تربیت دانشجوی هوشبری اقدام نموده اند. با توجه به پیشرفت‌ها در دانش بیهوشی، توسعه تجهیزات و فن آوری مربوطه به منظور ارتقاء توانایی‌های دانش‌آموختگان دوره کاردانی هوشبری، از سال ۱۳۸۵ بنا به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه آموزشی «دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته هوشبری» تدوين گردید و پذیرش دانشجو از سال ۱۳۸۶ در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور آغاز گردید و تاکنون نیز ادامه دارد به گونه‌ای که در سال ۱۳۹۷ تعداد مراکز آموزشی تربیت دانشجوی هوشبری به ۶۸ مرکز رسیده است.

به منظور ارائه‌ی آموزش اثربخش و اطمینان از کسب توانمندی‌های ضروری دانش‌آموختگان، ضرورت حضور نیروهای متعهد و متخصص برای آموزش دانشجویان به صورت مقيم در مراکز آموزشی، بیش از پیش محسوس گردید. و تدوین برنامه آموزشی «آموزش هوشبری» در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مورد توافق و تاييد مسئولین و دست‌اندرکاران قرار گرفت. لذا در 16 اسفند ماه 97 دبیر بورد رشته هوشبری در وزارت بهداشت خبر از برگزاری آزمایشی 5 سال دوره آموزش هوشبری در مقطع کارشناسی ارشد داد و وعده داد بزودی کروکیلوم یا برنامه ریزی آموزشی آن به اطلاع فارغ التحصیلان این رشته رسانده شود. تا سال 98 حضور این رشته در بین سایر رشته های علوم پزشکی در کنکور ارشد وزارت بهداشت نامعلوم بود تا اینکه این رشته در دفتر منابع آزمون ارشد وزارت بهداشت 99 گنجانده شد.

دروس و ضرایب آزمون کارشناسی ارشد هوشبری

دروس امتحانی و ضریب هر درس در آزمون ارشد هوشبری در جدول زیر قابل مشاهده است.

نام درس ضریب در کنکور
 اصول و روش های بیهوشی  3
 بیهوشی و بیماری های همراه  2
 داروشناسی اختصاصی هوشبری  2
 مراقبت های ویژه  1
 مبانی آموزش پزشکی  2
فیزیولوژی 2
 زبان انگلیسی  3

منابع آزمون ارشد هوشبری

منابع رسمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای دروس مندرج در جدول فوق در کنکور ارشد آموزش هوشبری 99 را می توانید با مراجعه به مقاله منابع آزمون ارشد هوشبری مشاهده کنید. به احتمال زیاد دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی تهران اولین دانشگاه هایی خواهند بود که دوره کارشناسی ارشد هوشبری را برگزار خواهد کرد. همچنین در یکی از خبرگزاری ها آمده بود که دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، گلستان و  کاشان نیز یکی دیگر از مراکز برگزار کننده ارشد آموزش هوشبری خواهد بود.

موسسه علوم پزشکی سنا افتخار دارد در آزمون ارشد هوشبری، به عنوان اولین مرکز آمادگی کنکور ارشد این رشته به داوطلبان کنکور ارشد خدمات مناسبی را ارائه نماید.

اگر سوالی در مورد منابع آزمون ارشد هوشبری یا گرایش ها و بازار کار این رشته دارید با انجام ثبت نام در فرم مشاوره ، پاسخ آن را از مشاوران ما دریافت نمایید.

دیدگاه‌ها  
+3 # gh 1398-04-01 14:15
سلام
اگه کسی ارشد اموزش هوشبری داشته باشه میتونه کار بالینی هم انجام بده؟
پاسخ دادن
+1 # سیما 1398-11-27 19:45
Bale
پاسخ دادن
0 # سیما 1398-11-27 19:46
Kasi khabar dare arshad bihooshi che daneshgahaa va shahraee paziresh dare??
پاسخ دادن
0 # Aalii 1399-01-30 19:17
برای اینکه ارشد شرکت کنیم باید طرح اجباریو بگذرونیم؟!
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401

دانلود کلید سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

زمان و شرایط آزمون استخدامی تامین اجتماعی 1401-1402

دانلود کلید سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401-1402

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت 1401-1402

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت 1400-1401

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 1400-1401

آدرس حوزه امتحانی ارشد وزارت بهداشت 1400

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

رشته مورد نظر شما

niazmandi

در اپلیکیشن و سایت نیازمندی علوم پزشکی همه چیز هست: آگهی فروش اقلام و خدمات پزشکی، آگهی استخدامی و...

leithner sana award 95

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب جمالزاده شمالی خیابان فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه همکف

 

call 02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345