آزمون کارشناسی ارشد علوم تشریح آناتومی

رفرنس های معرفی شده برای آزمون ارشد آناتومی را از کجا باید تهبه کنم؟ با لیسانس چه رشته ای می توانم در آزمون ارشد آناتومی شرکت کنم و در صورت داشتن مدرک کارشناسی آناتومی علوم تشریح مجاز به شرکت در چه رشته هایی در مقطع ارشد وزارت بهداشت هستم؟  ظرفیت پذیرش و لیست دانشگاه های پذیرنده ارشد آناتومی را از کجا باید تهیه کنم و بازار کار رشته آناتومی در مقطع ارشد و ددکتری به چه صورت است؟

با توج به سوالات بسیار شما در این مقاله در در زیر بخش های انتهای مقاله هر آنچه را که شما برای قبولی در ازمون ارشد اناتومی نیاز دارید به اطلاع شما عزیزان خواهیم رساند. بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

منابع آزمون کارشناسی ارشد آناتومی

آنچه که وزارت بهداشت به عنوان رفرنس برای آزمون ارشد آناتومی معرفی کرده شامل کتاب آناتومی، جنین لاگمن 2019، بافت ناسی جان کوئیرا، بافت شناسی دکتر سلیمانی، صفرتاصد زیست شناسی سلولی و مولکولی، نمودار نامه زیست سلولی و مولکولی، گنجینه سوالات آناتومی، 90+ و مثبت صفر تا صد زبان می باشد. اولین و مهم ترین موضوعی که همه ی داوطلبان باید به ان توجه داشته بشند تهیه منابع کنکوری درست بر اساس رفرنس وزارت بهداشت و طبقه بندی شده  مناسب برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. بنابرانی در صورتی که قصد شرکت در رشته آناتومی را دارید برای تهیه منابع ای که اعلام کردیم می توانید از طریق ارتباط با موسسه از رفرنس ها و منابع ارشد آناتومی مطلع شوید.

 

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش و رشته های مجاز ارشد آناتومی

یکی از مهم ترین مسائلی که هر داوطلبی با تصمیم برای شرکت در ازمون ارشد می خواهد بداند، اطلاع از ظرفیت پذیرش رشته ای که انتخاب کرده و دانشگاه های پذیرنده ان می باشد. به طور کلی باید بگوییم ظرفیت پذیرش در دانشگاه دولتی در سال 97 برای دانشگاه های دولتی 107 نفر که شامل دانشگاه تربیت مدس، گلستان، اراک و... می باشد و ظرفیت پذیرش برای دانشگاه های شهریه پرداز 55 نفر شامل دانشگاه مازندران،شهید بهشتی، گیلان،لرستان و.. است. با انتخاب رشته - محل درست با اطلاع از ظرفیت و دانشگاه های پذیرنده شما می توانید با کسب رتبه 150 هم در دانشگاه دولتی دلخواه خود قبول شوید. پس اولین کاری که برای انتخاب رشتخ باید به ان دقت کنید صحبت با یک مشا.ر خبره در امر انتخاب رشته می باشد که در این راه می توانید از مشاوران موسسه علوم پزشکی سنا بهرمند شوید. رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد آناتومی و اینکه با لیسانس آناتومی در چه رشته های برای ارشد وزارت بهداشت می توان شرکت کرد را با کلیک بر روی رشته های مجاز ارشد آناتومی دریافت نمایید.

 

بازار کار ارشد و دکتری آناتومی

فارغ اتحصیلان رشته های آناتومی برای مشغول شدن در رشته های جذابی مانند کار کردن در مراکز رویان باید مقطع ارشد را پشت سر گذاشته و در مقطع ارشسد تحصیل نمایند و پل ددست یابی به مقطع دکتری گذشتن در مرحله ارشد می باشد و متقاضیان با طی کردن مقطع ارشدف برای دکتری دو مسیر را پیش رو دارند یکی ادامه تحصیل در رشته بیولوژی تولید مثل و ادامه تحصیل در مقطع دکتری آناتومی و عضو هیات علمی بودن از آینده شغلی فارغ التحصیلان رشته آناتومی علوم تشریح می باشد.

 

 

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13