tarh parastari

 

نیروی طرح پرستاری در سال 98 تمدید می شود و دلیل این امر کمبود پرستار در بیمارستان ها بوده و بر اساس این طرح،  نیروهای طرحی پرستار پس از اتمام دوره طرح خود می توانند آن را برای دو سال دیگر تمدید کنند. شورای سیاست گذاری بر اساس شاخص رشد جمعیت نیازسنجی های لازم را در زمینه جذب دانشجویان رشته پرستاری انجام داده است، بر اساس آمار، به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت، 50 پرستار نیاز داریم که در حال حاضر تنها 14 پرستار ارائه خدمات می کنند.

 

 sana telegram4

 

طبق اخبار اعلام شده علت  کمبود پرستار ناشی از ناهماهنگی بین نیاز کشور با ظرفیت دانشکده‌های پرستاری مطرح شده است، به طوری که شمار پرستاران در کشور به ازای هر تخت بستری دولتی، 0.9 یعنی کمتر از یک نفر است در حالی که این عدد در کشورهای همسایه با شرایط اقتصادی مشابه ما حدود 2 است و در برخی کشورهای توسعه یافته حتی به 3 پرستار به ازای هر تخت هم می‌رسد.

گروه زیادی از پرستاران که دوره طرح دوساله ی آنان به پایان می رسد، تقاضای ادامه خدمت در بیمارستان مربوط را دارند و قریب به اتفاق مدیران بیمارستان ها نیز به علت کمبود نیروی پرستار موافق به این ادامه خدمت هستند. بنابراین وزیر بهداشت به همه بیمارستان های دولتی ابلاغ کرد که همه پرستاران طرحی می توانند دوره طرح خود را حداکثر دو سال دیگر تمدید کنند.

علاوه بر این ابلاغ که موجب افزایش نیروی پرستار در بیمارستان های دولتی می شود،  با اضافه کردن رشته کمک پرستاری به دانشکده های پرستاری از امسال و همچنین افزایش ظرفیت دانشکده های پرستاری تلاش شده تا شمار پرستاران را در کشور در سال آینده به حداقل یک ونیم پرستار به ازای هر تخت بستری دولتی رسانده شود.

شمار نیروهای طرحی در رشته های مختلف علوم پزشکی در کشور حدود30 هزار نفر اعلام شده است و 10 تا 20 درصد پرستاران در حال حاضر در بیمارستان های دولتی و دانشگاهی طرحی شاغل هستند.

 تمدید طرح پرستاران از اول مهر امکان پذیر است و محدودیتی نیز برای انتخاب بیمارستان در شهرهای مختلف وجود ندارد.

 

یک نکته برای پرستارانی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد مردد هستند !

به دلیل مشغله کاری و شیفت هایی که اغلب پرستاران با شروع کار در بیمارستان دارند، ممکن است به فکر ادامه تحصیل در این رشته نباشند، و یا بگویند به دلیل نداشتن وقت کافی و یا عدم اطلاع از منابع کنکوری درست قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد را نداریم.

در پاسخ به این دوستان باید بگوییم آیا تا انتها می خواهید یک پرستار لیسانسه با شیفت های طولانی باقی بمانید یا می خواهید پیشرفت کنید و حجم کاری کمتری داشته باشد؟

مطمئنا انتخاب شما پیشرفت و ترقی در محیط کاری و ارتقای سطح علمی می باشد، پس تعلل نکنید و از همین الان شروع کنید. هر آنچه را که شما برای قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت در رشته پرستاری نیاز دارید، می توانید در موسسه علوم پزشکی سنا دریافت کنید.

به طور مثال یکی از معضلات داوطلبان برای ادامه تحصیل وجود رفرنس ها با حجم بالا و عدم وقت کافی برای مطالعه این رفرنس های می باشد که موسسه علوم پزشکی سنا با تهیه کتاب های کنکور و طبقه بندی شده در رشته پرستاری هر آنچه را که شما برای مطالعه منابع رشته پرستاری نیاز دارید در اختیار شما قرار داده است، کافیست با مراجعه به سایت sanabook.com  هر کتاب و منبعی را که برای قبولی در آزمون ارشد پرستاری و رشته های ارشد علوم پزشکی نیاز دارید دریافت نمایید و با مراجعه به آزمون کارشناسی ارشد پرستاری برای دریافت دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش، دریافت نمونه کارنامه ها، اطلاع از منابع و رفرنس های وزارت بهداشت، دانلود رایگان نمونه سوالات سال های قبل می توانید با مراجعه به لینک های که در ادامه در اختیار شما قرار می دهیم هر آنچه را که برای قبولی آزمون ارشد پرستاری نیاز دارید دریافت خواهید کرد.

 

لینک مرتبط با رشته پرستاری:

منابع آزمون کارشناسی ارشد پرستاری

نمونه کارنامه های قبول شدگان آزمون ارشد پرستاری 97-98

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد پرستاری 97-98

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد پرستاری 98-99

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد پرستاری

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

تمدید مجدد انتخاب رشته محل ارشد وزارت بهداشت 98 برای بار آخر

زمان و شرایط ثبت نام پردیس خودگردان رشته های پزشکی 98

میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان پزشکی و علوم پزشکی 98

زمان و شرایط مصاحبه دکتری دانشگاه شاهد بقیه الله ارتش 98

دانلود رایگان سوالات دکتری علوم سلولی کاربردی 98

دانلود رایگان سوالات دکتری مطالعات اعتیاد 98

دانلود رایگان سوالات دکتری زیست پزشکی و بیوشیمی بالینی 98

دانلود رایگان سوالات دکتری زیست فناوری 98

دانلود رایگان سوالات دکتری علوم و صنایع غذایی 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)