nursing senior testدر این صفحه سوالات متداول آزمون ارشد پرستاری ویژه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت قرار گرفته و بروزرسانی می شود. آخرین بروزرسانی پاسخ سوالات مورخ 26 آذر 98 می باشد. پاسخ سوالات متداول در این صفحه توسط دو تن از تبه های تک رقمی کنکور ارشد پرستاری صورت گرفته است.

فهرست مطالب:

سوالات متداول درباره ثبت نام کنکور ارشد پرستاری

سوالات متداول جهت آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد پرستاری
سوالات متداول در تست زنی و روز کنکور

سوالات متداول درباره ثبت نام کنکور ارشد پرستاری

زمان ثبت نام کنکور ارشد پرستاری چه موقعی است؟

ثبت نام آزمون ارشد پرستاری همزمان با سایر رشته های علوم پزشکی از 30 بهمن تا 10 اسفند 98 است. زمان برگزاری آزمون نیز 26 و 27 تیر ماه 99 می باشد. اگر تغییری در زمان برگزاری کنکور ارشد پرستاری رخ دهد، در مطلب زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد پرستاری بروزرسانی و اطلاع رسانی می شود.

telegram3

چه رشته هایی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد پرستاری شرکت کنند؟

فارغ التحصیلان لیسانس پرستاری می توانند در کنکور ارشد پرستاری در تمامی گرایش ها پذیرفته شوند. البته برای گرایش پرستاری اورژانس لیسانس فوریت های پزشکی نیز به آن اضافه می گردد. همچنین برای گرایش مراقبت های ویژه و گرایش مراقبتهای ویژه نوزادان، فارغ التحصیلان لیسانس اتاق عمل و هوشبری نیز مجاز می باشند.

گرایش های ارشد مجموعه پرستاری شامل چه گرایش هایی است؟

گرایشهای پرستاری طبق دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت شامل: گرایش داخلی و جراحی، گرایش اورژانس, گرایش پرستاری مراقبتهای ویژه، گرایش مدیریت پرستاری، گرایش پرستاری سالمندی، گرایش پرستاری توانبخشی، گرایش روانپرستاری، گرایش پرستاری مراقبتهای ویژه نوزادان، گرایش سلامت جامعه و گرایش پرستاری نظامی می باشد.

اگر بخواهم در یکی از گرایش های ارشد پرستاری شرکت کنم چگونه ثبت نام کنم؟

هر داوطلبی که قصد شرکت در هر کدام از گرایشهای ذکر شده در بالا را داشته باشد می بایست هنگام ثبت نام در تاریخ ذکر شده در سایت مرکز سنجش پزشکی، رشته خود را مجموعه پرستاری انتخاب کند و نیازی نیست هیچ گرایشی را در جایی از فرم ثبت نام آزمون ثبت کند. حتی تا روز برگزاری کنکور هم نیاز به کار خاصی نیست! فقط در طول مطالعه باید روی دروسی که در گرایش مدنظر شما ضریب بالاتری دارد مطالعه بیشتری داشته باشید و در روز کنکور هم به سوالات آن دروس، بهتر پاسخ دهید. چیزی که رتبه شما را در گرایش یا گرایشهای موردنظر شما بهتر می کند، پاسخدهی بهتر به سوالات درس یا دروسی است که ضرایب ای بالاتری در آن گرایش دارد. پس از اعلام نتایج اولیه و صدور کارنامه، رتبه شما در تمامی گرایش ها اعلام می شود حتی اگر شما علاقه ای به برخی از آن ها نداشته باشید.

شرایط فارغ التحصیلان شامل طرح نیروی انسانی برای شرکت در آزمون ارشد پرستاري چگونه است؟

طبق قوانین طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، فارغ التحصیلان لیسانس پرستاری که دارای طرح اجباری هستند فقط یکبار فرصت دارند که در آزمون ارشد پرستاري شرکت کنند و اگر قبول نشوند می بایست در طرح نیروی انسانی ثبت نام کنند.

 آیا در حین طرح نیروی انسانی می توان در کنکور شرکت کرد و قبول شد؟

بله. اگر هم قبول شوید بشرط قبول مرکزی که در آن طرح خود را می گذرانید، با درخواست توقف طرح شما از سوی وزارت بهداشت موافقت می شود.

در آزمون ارشد پرستاری چه گرایش هایی شرط دارا بودن 2 سال سابقه کاربالینی را دارند؟

افراد علاقمند به گرایش مدیریت پرستاری ، گرایش پرستاری مراقبت های ویژه و گرایش مراقبتهای ویژه نوزادان

در گرایشهای نیازمند به 2 سال سابقه بالینی آیا سابقه طرح نیروی انسانی هم جزو سابقه محاسبه می شود؟

بله فقط به دو شرط: اول اینکه سابقه کار در بخش بالینی باشد و دوم اینکه کمتر از دو سال نباشد.

 

bannerfinalmoshavereسوالات متداول جهت آمادگی برای آزمون کارشناسی ارشد پرستاری

روزانه چند ساعت مطالعه برای قبولی کنکور ارشد پرستاری لازم است؟

با توجه به شرایط ذهنی، روانی، شغلی و... نمی توان یک عدد ثابت بیان کرد ولی کسی با کمتر از 2 ساعت مطالعه در روز راه به جایی نبرده است. اگر از مهر شروع کنید با روزی 3 ساعت می توان قبول شد. اگر از دی و بهمن شروع کنید با روی 5 تا 6 ساعت می توان به قبولی امیدوار بود. اگر از عید شروع کنید روزانه 7 تا 10 ساعت نیاز دارید. و برای همه افراد توصیه می کنیم در ماه جاری کنکور اگر شاغل هستید مرخصی بگیرید و روزانه 10 ساعت تا هر چقدر که می توانید مرور کنید و تست بزنید.

منابع آزمون کارشناسی ارشد پرستاری وزارت بهداشت چیست؟

وزارت بهداشت برای هر کدام از مواد امتحانی آزمون کارشناسی ارشد پرستاری یک سری کتاب مرجع یا رفرنس اعلام کرده است که در مطلب منابع آزمون ارشد پرستاری می توانید از آن مطلع شوید. منابع اعلام شده از سوی وزارت بهداشت برای رشته پرستاری هر ساله تغییرات اندکی دارد و بیشتر ویرایش کتاب ها عوض می شود.

برای ارشد پرستاری چی بخونم؟

اگر سر کار نمی روید و وقتتان کاملا آزاد است و از مهر قصد شروع مطالعه دارید فقط رفرنس بخوانید. اگر شرایطی غیر از این دارید یکی از رتبه های تک رقمی در مقاله منابع کنکور ارشد پرستاری بطور کامل با توجه به شرایط افراد مختلف منابع مفید جایگزین را معرفی کرده است.

با توجه به حجم بالای برونر سودارث، بهترین منبع داخلی جراحی برای کنکور ارشد چیست؟

بستگی به شرایط شما دارد که از کی می خواهید شروع کنید. منبع درس پرستاری داخلی جراجی برای اگر کسی از تابستان یا مهر شروع کرده با کسی که از دی و بهمن شروع کرده و یا حتی از عید شروع کرده باشد کاملا متفاوت است. در مطلب منابع کنکور ارشد پرستاری درس داخلی جراحی ما بطور کامل و به زبان خودمان بهترین منابع داخلی جراحی را برای افراد با شرایط متفاوت ذکر کردیم.

از دی یا بهمن شروع کردن دیر نیست؟

چیزی که ما در سنا به داوطلبان تاکید می کنیم این است که مهم نیست که از کی شروع می کنی، مهم این است که منبع و ابزاری که در آن زمان از آن بهره می برید مناسب باشد. به قول پرویز پرستویی در فیلم مارمولک راه های رسیدن به خدا بسیار است و در سنا نیز به تعداد افراد پشت کنکور با شرایط مختلف راه قبولی وجود دارد ;) ما حتی برای قبولی افرادی که می خواهند از بعد از عید شروع کنند برنامه قبولی داریم. اگر برای شروع سردرگم هستید و از منابعی که تهیه کرده اید مطمئن نیستید با مشاوران سنا تماس بگیرید تا بطور رایگان شما را راهنمایی کنند. مشاوره رایگان با مشاوران قویترین موسسه پرستاری کشور: 02166574345

سوالات متداول در تست زنی و روز کنکور

از کی شروع به تست زدن کنم؟

شاید باورتان نشود، ولی قبل از شروع مطالعه هر مبحث باید به تست های چند سال اخیر نگاه کنید. دقت کنید گفتیم نگاه کنید و سعی کنید ببینید تست ها بیشتر از کجا طراحی شده اند. اگر دوستتان یا به اصطلاح مشاوری به شما می گوید تست های 3 سال اخیر را بگذار دم کنکور تا درصد واقعی خود را بفهمی مطمئن باش اشتباه می کند. بگذارید تست های چند سال اخیر بقول دوستان سوخت شود! به این مدل تست زدن قبل و بعد از مطالعه مباحث می گویند تست زنی آموزشی. یک مدل تست زدن دیگر هم داریم با عنوان تست زنی آزمایشی که دو راه دارد راه اول این است که تست های دو یا سه فصل را جمع کنید و در روزهای بعد از مطالعه آنها را بزنید. این روش برای کسانیکه دسترسی به آزمون آزمایشی ندارد مانند لنگه کفشی است که در بیابان غنیمت است. راه دوم این است که در یک آزمون آزمایشی که همزمان در چند مبحث و حتی در چند درس مورد چالش قرار می گیرید و با رقبایی که قرار است در روز کنکور هم با آنها بزن بزن کنید رقابت می کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تست زدن مقاله تست زنی را مطالعه کنید.

بهترین کتاب تست برای ارشد پرستاری چیست؟

اگر در گوگل هم سرچ کنید اکثر سایت ها کتاب جعبه سیاه پرستاری را به عنوان بهترین بانک تست کنکور ارشد پرستاری معرفی کرده اند. البته فراموش نکنید که این کتاب بصورت آزمون به آزمون پاسخ تشریحی ارائه کرده است و کسانیکه می خواهند بعد از مطالعه هر مبحث تست های کنکور آن مبحث را بزنند کتاب گنجینه سوالات ارشد پرستاری با پاسخ تشریحی عالی است. اگر دوست دارید بخاطر دیدگاه طراحان سوال جدید وزارت بهداشت، در طول مطالعه بیشتر تست های کنکور 3 تا 5 سال اخیر را بزنید و تعداد این تست ها برای تست زنی شما کافی نیست، می توانیم کتاب های تاس پرستاری را به شما معرفی کنیم. کتاب های تاس سوالات تالیفی میکروطبقه بندی با پاسخ تشریحی هستند که بر اساس سوالات کنکور ارشد 3 تا 5 سال اخیر طراحی و تالیف شده اند.

 آیا می توان یک یا دو درس را در کنکور کنار گذاشت و در دروس دیگر آنها را جبران کرد؟

خیر به هیچ وجه. در کنکور ارشد پرستاری حذف کردن دروس مثل پریدن عمدی در پرتگاه است! شما نه تنها هیچ درسی را کنار نمی گذارید، بلکه در دروس کم اهمیت در گرایش شما نباید تراز شما از 5000 پایین تر باشد. شاید بپرسید تراز را چطور به دست بیاورم؟ در مطلب تراز در آزمون ارشد وزارت بهداشت توضیحات بیشتری درباره تراز برای شما گفته شده است.

سوالات متداول در انتخاب گرایش و رشته محل

بهترین گرایش ارشد پرستاری چیست؟

آخرین رتبه قبولی در گرایش داخلی جراحی پرستاری

حداقل رتبه برای قبولی ارشد پرستاری دانشگاه تهران

برای رتبه 1 ارشد پرستاری شدن حدودا در هر درس چند درصد بزنم؟

 در روزهای آتی پاسخ سوالات فوق را خواهیم داد. اگر شما هم سوالی درباره آزمون کارشناسی ارشد پرستاری دارید آن را از طریق فرم زیر از ما بپرسید تا در همین صفحه به سوالات فوق اضافه کنیم

مشاوره رایگان کنکور ارشد پرستاری

دیدگاه‌ها  
0 # ساراباباپور 1398-09-26 02:20
عالی بود... چندتا از این سوالها رو از یکی از همین سایت های مشاوره ای که تو همه رشته ها مساوره میدن پرسیدم اصلن متوجه نمیشدن چی میگم... ولی اینجا مشخصه مشاورا پرستارن مرسی سنا :P
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-09-30 15:49
خواهش میکنیم.
پاسخ دادن
+1 # سما 1399-06-26 23:12
سلام وقتتون بخیر من دانشجوی اتاق عمل هستم نوشتید برای شرکت در ارشد پرستاری ویژه نیاز به 2سال سابقه کار بالینی هست ینی من باید دو سال طرحمو بگذرونم بعد ارشد شرکت کنم؟ یا باید علاوه بر طرحم دوسالم کار کنم بعد میتونم ارشد شرکت کنم
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

بازار کار ارشد ژنتیک پزشکی:راهنمای جامع برای موفقیت

بازار کار ارشد هماتولوژی : راهنمای جامع

بازار ارشد کار انفورماتیک پزشکی :راهنمای جامع برای موفقیت

آزمون دکتری پرستاری: سرفصلهای مهم درس مبانی مراقبت‌ها

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

نمونه سوال رایگان آزمون های کشوری سنا

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 3 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 2 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 1 موسسه سنا (50% اول مباح

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13