ممنوعیت پذیرش دانشجوی تکمیل ظرفیت: دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون وقت آموزشی وزارت علوم سال 96 از برنامه‌ این وزارت‌خانه برای حذف پذیرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت در زیر نظام‌های آموزشی خبر داده و تاکید کرده بود: از مهر سال 96  هیچ کدام از دانشگاه‌ها مجاز به پذیرش جدید دانشجو در مرحله‌ تکمیل ظرفیت نیستند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص دلایل لغو ممنوعیت پذیرش دانشجوی تکمیل ظرفیت، تاکید کرد: به دلیل اینکه پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ آزاد همانند سایر دانشگاه‌های دیگر یکپارچه اتفاق نیفتاد بنابراین این احساس ایجاد می شد که با پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ آزاد، سایر زیر نظام‌های دیگر آموزشی متضرر خواهند شد در نتیجه طبق تصمیم شورای سنجش و پذیرش همه زیرنظام ها اقدام به پذیرش دانشجو به شیوه فوق کردند.

لغو پذیرش ازطریق تکمیل ظرفیت در کنکور سراسری به دلیل پذیرش دانشجو از طریق سوابق تحصیلی دیگر موضوعیت ندارد اما در دوره کارشناسی ارشد نیز به دلیل اینکه این موضوع با یکپارچگی نظام پذیرش گره خورده بود لذا شورای سنجش و پذیرش دانشجو در سال جاری به این جمع بندی رسید که این نوع پذیرش در این مقطع در دانشگاه‌ها اتفاق بیفتد و اینکه در سال‌های آینده نیز این نوع پذیرش اتفاق خواهد افتاد یا نه را باید بررسی کنیم.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور عدم تبعیت دانشگاه آزاد از یکپارچگی شورای سنجش و پذیرش را علت لغو ممنوعیت پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت دانست و گفت: اینکه در سال‌های آینده نیز این نوع پذیرش اتفاق خواهد افتاد یا نه را باید بررسی کنیم.

دکتر ابراهیم خدایی ضمن بیان این مطلب در خصوص لغو پذیرش دانشجو از طریق تکمیل ظرفیت در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که آیین نامه آن در سال 96 به زیر نظام‌های آموزشی ابلاغ شده بود، اظهار کرد: پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به صورت بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی نیز صورت می گیرد اگر چه این نوع پذیرش در دوره فقط کارشناسی ارشد انجام می‌شود.

پیشنهاد معاونت آموزشی وزارت علوم به شورای سنجش و پذیرش دانشجو این بود که پذیرش در دانشگاه‌ها در دوره تکمیل ظرفیت حذف شود اما مسائلی موجب شد مجدد این نوع پذیرش صورت بگیرد. در واقع مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو این بود که اگر همه زیرنظام ‌ها یکپارچه عمل کنند در نتیجه پذیرش از طریق تکمیل ظرفیت نیز لغو خواهد شد.

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد اپیدمیولوژی و سلامت ترافیک 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد نانوتکنولوژی پزشکی 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد انفورماتیک پزشکی 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم آزمایشگاهی 3

پذیرش پزشکی (MD) از دکتری تخصصی علوم پزشکی (PhD)

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد ایمنی شناسی 99-1400

دانشگاه و ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک پزشکی 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد آموزش بهداشت 99-1400

رشته مورد نظر شما

niazmandi

در اپلیکیشن و سایت نیازمندی علوم پزشکی همه چیز هست: آگهی فروش اقلام و خدمات پزشکی، آگهی استخدامی و...

leithner sana award 95

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)