modiriat khadamat behdashti

آیا متقاضی رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی هستید و می خواهید بدانید آینده شغلی و بازار کار رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی به چه صورت است ؟ با توجه به سوالات پرتکرار شما عزیزان در رابطه با آینده شغلی و بازار کار رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی و اینکه با کارشناسی چه رشته ای می توان در مقطع ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ادامه تحصیل داد، در این مقاله به معرفی رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی پرداخته ایم و امیدواریم با مطالعه این مطلب هرآنچه را که برای پذیرش  در این رشته نیاز دارید دریافت نمایید. آنچه که شما در این مقاله مطالعه خواهید کرد، شامل موارد زیر می باشد:

آینده شغلی و بازار کار رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ؟

آیا با لیسانس مدیریت، حسابداری و کارشناسی غیر علوم پزشکی می توان در مقطع ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی شرکت کرد؟

منابع معرفی شده وزارت بهداشت کدامند ؟ آیا عاقلانه است تمام منابع اصلی را مطالعه کنیم یا به مطالعه کتاب های کنکوری و طبقه بندی شده بپردازیم؟

 bannerfinal

معرفی رشته و بازار کار رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

اکثر متقاضیانی که با کارشناسی رشته ای غیر پزشکی به این رشته در مقطع ارشد وارد می شوند ممکن است تصورشان از این رشته چیزی شبیه به پزشکی بوده و بر این باور باشند که فارغ التحصیلان رشته مدیریت خدمات به کارهای درمانی و یا ارائه خدمات به بیمار می پردازند، که باید بگوییم این تصور کانلی از این رشته نیست، در واقع باید گفت حیطه ی کاری فارغ التحصیلن این رشته در رابطه ارائه خدمات در چهار چوب اجرایی و مدیریتی در بخش های خدماتی ، بیمارستان ها و ... می باشد. پس به طور کلی کسی که این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می کند باید آگاهی کاملی نسبت به توانمندی های خود و شرایط شغلی که با انتخاب این رشته برایتان فراهم می شود توجه کنید. کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی را دارند باید توانمندی مدیریت، حل مشکلات وبحران های پیش آمده با استفاده از دانش های تجربی را داشته و با توجه به اینکه فارغ التحصیلان این رشته به عنوان مدیر بخش بهداشت و درمان بیشتر با بیماران یعنی با ضعیف ترین، نیازمند ترین،  و ناشکیباترین انسان ها روبرو هستند  و از سوی دیگر با  کمبودها، نواقص، نارضایتی ها و برخوردهای متفاوت سروکار دارند، بنابراین باید از پختگی، تحمل و شکیبایی برخوردار باشند و با قدرت تصمیم گیری بالا در برخورد با چنین موقعیت ها و افرادی  بهترین راهکار و عملکرد را ارائه دهند.

دانشجویان این رشته باید تسلط کافی در زبان انگلیسی، فیزیک، زیست شناسی، شیمی و... داشته باشند. در این رشته دوره های کارآموزی و کارورزی بسیار مهم است چون اطلاعاتی که بصورت تئوریک در کتاب ها آموزش داده می شود، باید طی دوره نقش خود را بدرستی در محیط کار ایفا کند. همانطور که بارها توضیح دادیم به طور کلی شما زمانی در رشته و کاری موفق خواهید شد که در یادگیری و عملکر بهتر، تمام تلاش خود را بکار گیرید.

آینده شغلی و بازار کار رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

در حال حاضر فارغ التحصیلان این رشته در زمینه های مدیریت امور اجرایی بیمارستان- مدیر امور اداری مراکز و سازمان های وابسته به وزارت بهداشت- مدیریت بیمارستان- عضو هیات علمی دانشگاه ها- مدیریت منابع انسانی سازمان ها و نهادهای زیربط وزارت بهداشت فعالیت میکنند.

 آیا با لیسانس مدیریت و یا حسابداری و کارشناسی غیر علوم پزشکی می توان در مقطع ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی شرکت کرد؟ شانس قبولی تا چه میزان می باشد؟
پاسخ مشاور: بله. برخی از دروس و مواد امتحانی این آزمون با سرفصلهای رشته های حسابداری و مدیریت همخوانی دارد و فارغ التحصیلان این رشته ها برای مطالعه منابع آزمون ارشد مشکل زیادی نخواهند داشت. از طرفی بسیاری از پذیرفته شدگان این رشته در سالهای گذشته جز فارغ التحصیلان رشته های دیگر از جمله مدیریت و حسابداری بوده اند. برای اطلاع از رشته ای مجاز برای شرکت در رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی به این لینک مراجعه نمایید. رشته های مجاز آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی 98

 با توجه به تعداد بالای کتب یا رفرنس ها ایا الویت خاصی در مطالعه دروس وجود دارد؟
پاسخ مشاور: بلی. در درس کلیات بهداشت:
 الویت یک کتاب اصول خدمات بهداشتی
الویت دو کتاب جامعه بهداشت عمومی جلد اول
الویت سوم کتاب جامعه بهداشت عمومی جلد دوم
الویت چهارم کتاب جامعه بهداشت عمومی جلد سوم
در درس تئوری مدیریت:
 الویت اول مدیریت رابینس
الویت دوم مدیریت رضائیان
الویت سوم بازار یابی دکتر فروزنده
الویت چهارم مدیریت پروژه ها و برنامه ها
الویت پنجم رفتار سازمانی فردی و گروهی
الویت ششم مدیریت منابع انسانی
درس مدیریت بهداشت و درمان :
الویت اول ، بیمارستان چگونه سازمانی است دکتر عرب
الویت دوم بیمه نظام های سلامت دکتر عرب
الویت سوم مدیریت بهداشت و درمان دکتر عاصف زاده (فصول منتخب)
الویت چهارم بازاریابی خدمات سلامت دکتر عرب
الویت پنجم برون سپاری خدمات سلامت
الویت ششم برنامه ریزی بهداشت  درمان دکتر عاصف زاده
الویت هفتم مدیریت خدمات سلامت هاریس
الویت هشتم گزارش جهانی 20010
الویت نهم ممیزی بالینی
الویت دهم جلد یک کتاب آشنایی با بیمارستان
الویت یازده جلد دو کتاب آشنایی با بیمارستان
الویت دوازده کتاب مشارکت بیمار و جامعه
الویت سیزده کتاب اصلاحات در نظام سلامت
درس مدیریت مالی و اقتصاد :
الویت اول کتاب اقتصاد مراقبت سلامت دکتر عبادی و همکاران
الویت دوم کتاب مدیریت مراقبت سلامت
الویت سوم کتاب اقتصاد سلامت دکتر مهرآرا

نکته: طبیعی است که حتی با ارائه اولویت های فوق حجم منابع اعلام شده بسیار زیاد است به طوری که داوطلبان با توجه به زمان محدود خود قادر به مطالعه اصولی منابع نخواهند بود از این رو به شما توصیه میشود که برای کسب موفقیت در این آزمون از کتاب های طبقه بندی شده بر اساس سرفصل های اعلام شده توسط وزارت بهداشت که بصورت کنکوری بوده استفده نمایید. برای تهیه کتاب های کنکوری طبقه بندی شده می توانید با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید و یا به بانک کتاب رشته ای ارشد و دکتری علوم پزشکی به آدرس sanabook.com مراجعه نمایید.

modirat khadamat

 

 

منابع برای قبولی در این رشته خیلی حجیم هستند، به طوری که در مجموع حدود چند هزار صفحه رفرنس برای دروس آن رشته معرفی شده اند! چکار کنم؟

اکثر اساتید ما در گرایش های مختلف معتقدند که بیشتر  مطالبی که در کنکور ارشد وزارت بهداشت  از آن سوال طرح می شود برگرفته از مطالب خاص و مشخصی از کتب رفرنس می باشد. برای شناخت این مباحث، ارزیابی دقیق سوالات سالهای اخیر می تواند اهمیت مباحث را به شما نشان دهد، اکثر قبول شدگان هم دقیقا به اهمیت این مطالب پی برده اند و بر روی آن انرژی بیشتری گذاشته اند. اما منابع این رشته در دو سال گذشته دچار تغییرات زیادی شده است به طوری که از سال 97 به بعد حدود 70 درصد از منابع تغییرات اصولی داشته اند و از این رو این راهکار در رشته مدیریت خدمات بهداشتی مثمر ثمر نخواهد بود لذا توصیه می شود، از بسته آموزشی سنا استفاده کنید.

 

ترتیبی که مشاور سنا برای کسب اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می دهد به شرح زیر می باشد:

منابع آزمون کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشت درمانی

معرفی کتاب های مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی

کارنامه و آخرین رتبه قبولی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی 

رشته های مجاز آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

دانلود رایگان سوالات ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی

 رتبه لازم برای قبولی ارشد مدیریت خدمات بهداشت درمانی 98-99

 

دیدگاه‌ها  
0 # پرستو شكوهي 1398-07-15 10:18
آيا با كارشناسي راديولوژي ميشه ارشد مديريت بهداشت و درمان خوند؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آینده شغلی و بازار کار رشته پرستاری

دانشگاه ها و ظرفیت ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی سال 98-99

رتبه لازم برای قبولی ارشد مدیریت خدمات بهداشت درمانی 98-99

دفترچه مواد امتحانی و ضرایب دکتری وزارت علوم 99

ضرایب و ظرفیت کنکور ارشد پرستاری 98-99

شرایط و زمان ثبت نام هیات علمی وزارت بهداشت 98-99

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور سراسری،ارشد و دکتری وزارت علوم 98-99

شرايط و ضوابط دانشگاههای پذیرنده درآزمون ارشد وزارت بهداشت

دفترچه مواد امتحانی و ضرایب آزمون ارشد وزارت علوم 99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)