رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی جز رشته‌هایی در مقطع ارشد علوم پزشکی ارائه‌شده است که بسیاری از رشته‌های مدیریت و البته علوم پزشکی می‌توانند در مقطع ارشد و دکتری اقدام به ادامه تحصیل در این رشته نمایند. در این صفحه به تمام سؤالات شما در رابطه با کنکور ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی پاسخ داده خواهد شد. در صورت داشتن سؤال از هرکجای کشور که هستید می‌توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.

telegram3

سؤالات متداول ثبت‌نام ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

زمان ثبت‌ نام کنکور ارشد مدیریت خدمات بهداشتی از کی شروع می‌شود؟

با توجه به اینکه این رشته در وزارت بهداشت ارائه می‌شود، برای ثبت‌نام باید به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مراجعه کرده و در مدت‌زمان تعیین‌شده که معمولاً در بهمن‌ماه هست با مراجعه به سایت و ارائه مدارک ثبت‌نام خود را تکمیل کنند. داوطلبانی که متقاضی کنکور سال 99 هستند توجه داشته باشند، زمان ثبت‌نام کنکور ارشد وزارت بهداشت از 30 بهمن‌ماه آغاز خواهد شد و تا 10 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

چه رشته‌های در آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی می‌توانند شرکت کنند؟

کلیه فارغ‌التحصیلان رشته مدیریت، حسابداری و ... و رشته‌های کارشناسی علوم پزشکی مانند پرستاری، مامایی، اتاق عمل، بهداشت عمومی و.. شما می‌توانید با کارشناسی این رشته‌ها در کنکور ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی شرکت کنید.  در جدول زیر مدارک مجازی که می‌توانند در کنکور ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی شرکت کنند را در اختیار شما قرار داده‌ایم. برای اطلاع از لیست رشته‌های که با کارشناسی مدیریت خدمات بهداشتی درمانی می‌توانید شرکت کنید مقاله

  رشته های مجاز ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی را مطالعه کنید. 

مدارک مجاز برای آزمون   كليه کارشناسی های علوم پزشكي - كارشناسي مديريت با گرایشهای مختلف - اداره امور بیمارستانها - مديريت - حقوق - علوم اجتماعی - حسابداری - علوم اقتصادی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش مدیریت خدمات بهداشتی درمانی به چه صورت است؟

بسیاری از متقاضیان رشته مدیریت بهداشتی هستند که از لیست دانشگاه های ارائه دهند و ظرفیت پذیرش ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی مطلع نیستند. به طور کلی تعداد پذیرش در دانشگاه های دولتی برای رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی در دانشگاه دولتی 85 نفر و برای دانشگاه شهریه پرداز 212 نفر می باشد. در مقاله دانشگاه ها و ظرفیت ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی   به طور کامل جزئیات تمام دانشگاه های ارائه دهنده در شهر های مختلف ذکر شده است.

سوالات متداول آمادگی آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی

بهترین منابع آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی کدامند؟

اطلاع از رفرنس‌های اعلام‌شده وزارت بهداشت به داوطلبان کمک خواهد تا با دقت بیشتری اقدام به مطالعه و آمادگی برای آزمون ارشد علوم پزشکی نمایند. به‌طور مثال برای رشته مدیریت خدمات درمانی حدود 21 جلد رفرنس معرفی‌شده است که داوطلب برای مطالعه آن نیاز به زمان بسیار زیادی دارد که به‌طورکلی شاید در برخی از رفرنس اعلام‌شده تنها نیاز به مطالعه 2 الی 3 فصل باشد و داوطلب علاوه بر صرف زمان بسیار زیاد برای مطالعه، باید هزینه زیادی برای خرید این کتاب‌ها صرف کند. به همین منظوراساتید و مشاوران معتبر در این زمینه اقدام به تهیه کتاب‌های کنکوری و طبقه‌بندی‌شده برای رشته مدیریت خدمات کرده‌اند که تمام سرفصل‌های موردنیاز،  در این کتب جای‌داده شده است. و داوطلب در صورت داشتن پیش زمینه تحصیل در رشته های مدیریتی به راحتی با مطالعه کامل کتاب ها و البته شرکت در آزمون های آزمایشی می تواند رتبه دلخواه خود را برای قبولی کسب کند.

برای اطلاع از رفرنس اعلام‌شده وزارت بهداشت و بهترین منابع خلاصه‌شده به مقاله منابع آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی  به‌طور کامل تمام منابع ذکرشده و شامل درس‌نامه تستی تشریحی کلیات بهداشت، درس‌نامه اصول مبانی سازمان مدیریت، درس‌نامه سازمان و مدیریت بهداشت و درمان، درس‌نامه مدیریت مالی و اقتصاد بهداشت و دو جلد زبان می باشد. همچنین  کتاب تست سؤالات تألیفی و کنکور ارشد مدیریت خدمات که به‌زودی منتشر خواهد شد. بسیاری از داوطلبان و رتبه‌های برتر سنا بوده‌اند که بامطالعه کتاب‌ها و آزمون‌های آزمایشی و تهیه دی‌وی‌دی آموزشی برای هر درسی که در آن مشکل‌داشته اند به راحتی توانسته اند به رتبه دلخواه خود برسند.

bannerfinalmoshavereضرایب دروس ارشد مدیریت خدمات ارشد چند است؟

ضرایب دروس به ترتیب اولویت بر اساس جدول زیر هست. توجه داشته باشید برای مطالعه دروس برنامه‌ای را در نظر بگیرید که تمام مباحث را باهم پیش برده و از مطالعه هیچ درسی غافل نشوید. در این مسیر می‌توانید از راهنمایی‌های مشاوران برتر سنا در رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی استفاده کنید.

كليات بهداشت    (2)
 اصول و مباني سازمان و مديريت  (3)
 سازمان و مديریت بهداشت و درمان   (3)
 مديريت مالي و اقتصاد بهداشت  (2)
 زبان عمومی   (3)

 

سوالات متداول تست زنی در کنکور

از چه زمانی و چگونه شروع به تست زنی کنم؟ نزدیک کنکور یا بعد از خواندن هر فصل؟

تست زنی باید در طول مطالعه نیز انجام گیرد نه فقط نزدیک کنکور. به هیچ وجه بلافاصله پس از خواندن هر فصل، تست نزنید چون در این مواقع درصد شما به صورت کاذب بالا خواهد رفت. همیشه صبر کنید 2 یا 3 فصل تمام شود، بعد به سراغ تستهای فصلهای خوانده شده بروید. این کار باعث خواهد شد توانایی انتقال تمرکز شما از یک فصل به فصل دیگر بالاتر رود. حتی اگر درصد شما پایین بیاید اصلاً نگران نشوید، توجه کنید پاسخ تشریحی یا مطلب مربوط به تستی که اشتباه زده اید را باید مجدداً و با دقت مطالعه کنید، چون مطالعه کامل تستهای اشتباه زده شده، ماندگاری آن را در ذهن شما چند برابر خواهد کرد.
 
چه کتاب تستهایی را انتخاب کنم؟ از تستهای چه سالی شروع کنم؟
اگر برای آزمون وزارت بهداشت آماده میشوید، فقط و فقط تست های وزارت بهداشت را بزنید. تستهای وزارت بهداشت بر اساس دیدگاه بالینی طراحی میشوند درحالیکه تستهای وزارت علوم، دانشگاه آزاد و... این خصوصیت را ندارند.  سعی کنید تستهای 5 تا 10 سال اخیر را بزنید چون طراحان سؤال وزارت بهداشت هرچند سال یکبار تغییر میکنند.

سخن مشاور:

ماه آخر یعنی مرور به واسطه تست زدن. شما به واسطه تست زدن ذهن خود را به چالش میکشید و در عین حال با خواندن پاسخ تست و مراجعه به منبع مطالعاتی خود برای مرور آن مبحث، با یک تیر چند نشان خواهید زد. قبلاً نحوه تست زنی را در کانال و سایت مؤسسه سنا توضیح داده ایم. با جستجو در کانال ما با هشتگ# تست_زنی میتوانید این مقاله را پیدا کنید. در این ایام کتابهای تست جعبه سیاه کنکور و البته شرکت در آزمون های جامع سنا که برای هر رشته آماده شده اند ایدهآل است.

 

رتبه لازم برای قبولی در کنکور ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی وزارت بهداشت چند است؟

یکی از پرتکرارترین سؤالات داوطلبان مشاهده نمونه کارنامه‌های سال قبل برای این رشته است که در مقاله  به‌طور کامل در مقاله  رتبه لازم برای قبولی ارشد مدیریت خدمات بهداشت درمانی 98-99  ذکرشده است.

آینده شغلی و بازار کار مدیریت خدمات بهداشتی درمانی به چه صورت است؟

برای پاسخ به سؤالات خود در رابطه با بازار کار به مقاله  آینده شغلی و بازار کار مدیریت خدمات بهداشتی درمانی   مراجعه کنید.

 

 

دیدگاه‌ها  
0 # یگانه 1401-08-29 17:35
سلام خسته نباشید می‌خوام با یکی از قبول شده های سال ۱۴۰۰ ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی مشورت کنم لطفاً راهنمایی بفرمائید
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳-۱۴۰۴

تحلیل و بررسی سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت - چند سال اخیر

تحلیل سوالات ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ۱۴۰۳

دانلود کلید نهایی سوالات ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

بازار کار ارشد ژنتیک پزشکی:راهنمای جامع برای موفقیت

بازار کار ارشد هماتولوژی : راهنمای جامع

بازار ارشد کار انفورماتیک پزشکی :راهنمای جامع برای موفقیت

آزمون دکتری پرستاری: سرفصلهای مهم درس مبانی مراقبت‌ها

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13