olampiad daneshjoei

ثبت‌نام بیش از 2500 نفر در المپیاد دانشجویان علوم‌پزشکی- آخرین مهلت نام‌نویسی : ثبت‌نام برای شرکت در دوازدهمین المپیاد دانشجویان علوم پزشکی کشور روز سه‌شنبه، ششم اسفند ماه پایان پذیرفت که به منظور ایجاد تسهیلات لازم برای ثبت‌نام جاماندگان و همچنین ویرایش اطلاعات داوطلبانی که در این المپیاد ثبت نام کردند، این مهلت تا ساعت 24 روز جمعه، نهم اسفند ماه تمدید شد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی همچنین تاکید کرد: به علت وضعیت ابتلا و انتقال عفونت کرونا و به جهت آرامش‌بخشی فضای دانشجویی و دانشگاهی، آزمون غربالگری مرحله کشوری دوازدهمین دوره المپیاد علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از تاریخ 22 فروردین ماه سال 1399به روز جمعه، نهم خرداد ماه انتقال یافت.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از ثبت‌ نام دو هزار و 506 داوطلب در المپیاد دانشجویان علوم پزشکی خبر داد و گفت: این‌ مهلت تا فردا جمعه، 9 اسفند ادامه دارد.

 telegrambanner

شرایط ثبت نام المپیاد علوم پزشکی

دانش ‏آموختگانی که تا تاریخ برگزاری اولین آزمون از مجموعه آزمون‏ های کشوری المپیاد در هر دوره کمتر از شش ماه از فارغ‏ التحصیلی آنها گذشته باشد، میتوانند در المپیاد شرکت کرده و دانشجویان حائز رتبه اول در المپیادهای پیشین نمی توانند در المپیاد دوره بعد در آن حیطه شرکت کنند (شرکت در حیطه های دیگر بلامانع است).

مرحله اول آزمون غربالگری دوازدهمین دوره المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی فروردین ماه و مرحله دوم نیز مرداد ماه برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، هدف از برگزاری المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، شناسایی، هدایت، رشد، شکوفایی و فراهم کردن زمینه های بهره مندی از توان دانشجویان مستعد در اولویت های نظام آموزش علوم پزشکی یا نظام سلامت از طریق ارزیابی های چالشی و رقابتی برای فراهم کردن زمینه رشد کشور و حل مشکلات کلان کشور است.

زمان و شرایط ثبت نام المپیاد علوم پزشکی

طبق هر سال ثبت نام المپیاد دانشجویی از طریق درج در سامانه مرکز رشد استعدادهای درخشان و نصب پوستر و اطلاعیه در تمامی دانشکده ها و بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران در آبان ماه شروع می شود و دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام المیپاد علمی به آدرس  registeretdc.tums.ac . ir   در تاریخ های اعلام شده نسبت به ثبت نام خود در سایت مرکز رشد استعدادهای درخشان اقدامات لازم را انجام دهند، در مقاله  ثبت‌ نام المپیاد علوم پزشکی  می توانید جزئیات لازم در رابطه با زمان و شرایط ثبت نام را دریافت نمایید.  پس از ثبت نام  چندین جلسه کلاس جهت آشنایی دانشجویان  با حیطه های اتنخابی آن ها برگزار می گردد که تمام متقاضیان شرکت در المپیاد باید در این کلاس ها حضور یابند.

با توجه به اینکه در سالهای اخیر المپیاد به صورت آمایشی(منطقه ای) برگزار شده است، مراحل انفرادی و گروهی در حوزه ای که وزارت بهداشت تعیین می کند انجام می گیرد. سال های گذشته آزمون غربالگری در سطح دانشگاه برگزار می شد و در هر حیطه 10 نفر جهت آزمون کشوری معرفی می شدند. این نفرات در آزمون انفرادی و گروهی شرکت می کردند.

امسال افراد متقاضی پس از ثبت توسط کارشناس در سامانه وزارت بهداشت در آزمون هماهنگ کشوری شرکت می نمایند و پس از آن منتخبی به مرحله بعدی را ه می یابند. تعداد نفرات شرکت کننده علوم پزشکی تهران بالغ بر 500 نفر می باشد.

bannerfinalmoshavere

منابع المپیاد علوم پزشکی

منابع هر حیطه با توجه موضوع انتخابی از طرف وزارت بهداشت هرساله تغییر می کند..
دانشجویانی که در المپیاد رتبه ۱ تا ۳ را کسب نمایند به شرط دارا بودن شرط معدل استعداد درخشان محسوب می شوند و میتوانند از تسهیلات آن استفاده نمایند.
تمامی دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی میتوانند در المپیاد شرکت نمایند.
دانشجویان در یک حیطه حائز رتبه اول شوند در المپیاد دوره بعد نمیتوانند درآن حیطه شرکت نمایند.

زمینه های برگزاری المپیاد علوم پزشکی

با توجه به دستور وزرات بهداشت المیپادهای علمی دانشجویی در پنج حیطه زیر برگزار می شود:

تفکر علمی در علوم پایه
مدیریت نظام سلامت
استدلال بالینی
آموزش پزشکی
فلسفه پزشکی

 

دیدگاه‌ها  
0 # مهناز محسن زاده 1398-11-14 13:17
سلام خسته نباشین
من در سال 95 در اولین المپیاد علمی در اصفهان واحد نجف آباد در حیطه استدلال بالینی شرکت کردم الان دوسال هست که فارغ التحصيل شدم الان میتونم باز شرکت کنم
آیا برای شرکت در ارشد امتیازی برام حساب میشه?
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1399-02-22 17:56
سلام برای اطلاع از شرایط المپیاد دانشجویی باید به سایت که در مقاله معرفی کردیم مراجعه کنید.
پاسخ دادن
0 # zahramemamar 1399-02-22 17:18
سلام دانشجویان کارشناسی ارشد وزارت علوم میتونن در المپیاد وزارت بهداشت شرکت کنن یا خیر؟ج
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1399-02-22 17:57
سلام برای ثبت نام در المپیاد دانشجویی باید به سایتی که در مقاله معرفی شده راجعه کنید.
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم آزمایشگاهی 3

پذیرش پزشکی (MD) از دکتری تخصصی علوم پزشکی (PhD)

دانشگاه و ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک پزشکی 99-1400

اعتراض دانشجویان علوم پایه به تبعیض در اعطای شماره نظام پزشکی

اعلام فرآیندهای آموزشی علوم پزشکی در ترم جاری

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک 99-1400

سوالات متداول ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت

حد نصاب لازم برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

جذب دو هزار نیروی قراردادی جدید در دانشگاه‎های علوم پزشکی

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)