طبق اخبار منتشر شده شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعریف می‌شود. در حال حاضر این طرح در مرحله تدوین قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود تا دو ماه آینده تصویب شود وبه دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

با توجه به ساماندهی شدن طرح باز تعریف دوره های دکتری در صورتی که متقاضی تحصیل در رشته های دکتری هستید برای اطلاع از منابع، آزمون های جامع دکتری و ثبت نام در برخی کلاس های حضوری و گرفتن مشاوره رایگان می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

هدف طرح جامع دکتری چیست؟

طرح جامع دوره دکتری نوعی ساماندهی دوره‌های دکتری به شمار می‌رود که با ابلاغ آن می توان شرایطی را فراهم آورد که رشد بی رویه دوره دکتری در دانشگاه‌ها کنترل شود. البته فعلا در قالب این طرح بحث کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره مطرح نشده، اما تلاش برای ایجاد شرایطی که رشد بی رویه پذیرش در این دوره کنترل و کیفیت آموزش دانشجویان این مقطع افزایش پیدا کند.

هدف از تدوین این طرح، مانع شدن رشد بی رویه و کمی دانشجویان دکتری وهدفمند بودن این دوره وانطباق دوره دکتری با نیاز بازارو افزایش سطح نقش آفرینی در رفع مشکلات کشور از دیگر اهداف این طرح می باشد.

طرح ساماندهی دوره‌ دکتری یکی از طرح‌هایی است که در قالب برنامه ساماندهی آموزش عالی تدوین می‌شود و هدف کاهش ظرفیت پذیرش دانشجویان دکتری در برخی از دانشگاه‌های زیر نظام‌های آموزشی نیست و هیچ دانشگاهی در قالب این طرح هدف گذاری نشده است اما شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعریف می‌شود.

 

لینک مرتبط با دکتری:

رشته ها، دروس و ضرایب امتحانی آزمون دکتری 98-99

حد نصاب نمره مدرک زبان در آزمون دکتری وزارت بهداشت 98-99

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

انتشار کارنامه نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت علوم 98

فراخوان ثبت نام دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی 98

رتبه های برتر چه کارهایی برای موفقیت خود انجام داده اند؟

اضافه شدن رشته رباتیک پزشکی در دانشگاه آزاد

برای چه کسانی در آزمون دکتری وزارت بهداشت کارت صادر می شود

آغاز ثبت نام بدون کنکور دکتری رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد98

شرایط ثبت‌نام دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی 98

جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد در پردیس‌های دانشگاه تهران

نحوه مطالعه در ماه مبارک رمضان برای کنکوری ها

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)