طبق اخبار منتشر شده شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعریف می‌شود. در حال حاضر این طرح در مرحله تدوین قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود تا دو ماه آینده تصویب شود وبه دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

با توجه به ساماندهی شدن طرح باز تعریف دوره های دکتری در صورتی که متقاضی تحصیل در رشته های دکتری هستید برای اطلاع از منابع، آزمون های جامع دکتری و ثبت نام در برخی کلاس های حضوری و گرفتن مشاوره رایگان می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

هدف طرح جامع دکتری چیست؟

طرح جامع دوره دکتری نوعی ساماندهی دوره‌های دکتری به شمار می‌رود که با ابلاغ آن می توان شرایطی را فراهم آورد که رشد بی رویه دوره دکتری در دانشگاه‌ها کنترل شود. البته فعلا در قالب این طرح بحث کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در این دوره مطرح نشده، اما تلاش برای ایجاد شرایطی که رشد بی رویه پذیرش در این دوره کنترل و کیفیت آموزش دانشجویان این مقطع افزایش پیدا کند.

هدف از تدوین این طرح، مانع شدن رشد بی رویه و کمی دانشجویان دکتری وهدفمند بودن این دوره وانطباق دوره دکتری با نیاز بازارو افزایش سطح نقش آفرینی در رفع مشکلات کشور از دیگر اهداف این طرح می باشد.

طرح ساماندهی دوره‌ دکتری یکی از طرح‌هایی است که در قالب برنامه ساماندهی آموزش عالی تدوین می‌شود و هدف کاهش ظرفیت پذیرش دانشجویان دکتری در برخی از دانشگاه‌های زیر نظام‌های آموزشی نیست و هیچ دانشگاهی در قالب این طرح هدف گذاری نشده است اما شرایط عمومی توسعه دوره‌های دکتری باز تعریف می‌شود.

 

لینک مرتبط با دکتری:

رشته ها، دروس و ضرایب امتحانی آزمون دکتری 98-99

حد نصاب نمره مدرک زبان در آزمون دکتری وزارت بهداشت 98-99

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

راهنمای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری وزارت علوم 98

روش های تست زنی و مدیریت زمان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

معرفی و شرایط ثبت نام دوره دکتری پژوهشی وزارت بهداشت

توصیه های طلایی استاد رجبی مدرس ایمنی شناسی موسسه سنا

ثبت نام بدون کنکور پردیس دانشگاه شریف موسسات غیر انتفاعی 98

اعلام ظرفیت پذیرش اولیه دکتری وزارت بهداشت سال98

شرایط ارفاقی مدرک زبان در آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

شرایط و مدارک ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 98

دانلود دفترچه راهنمای دکتری وزارت بهداشت 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)