teknoloji partovdarmani

طبق مصوبات دویست و هفتاد و دومین جلسه شورای گسترش در تاریخ 98/5/4 رشته تکنولوژی پرتودرمانی به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه شد و داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را داشته و تا به الان به دلیل نبود این رشته محل در استان خود دچار مشکل داشته اند توجه داشته باشند که در حال حاضر این رشته به دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اضافه شد. 

در سال های گذشته دانشگاه های ارائه دهنده رشته تکنولوژی پرتودرمانی شامل دانشگاه علوم پزشکی بابل، دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی کردستان بوده که به تازگی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به لیست این دانشگاه ها اضافه شده است. 

 bannerfinal

معرفی رشته تکنولوژی پرتو درمانی

پرتودرمانی یا رادیوتراپی یکی از مهم‌ترین شاخه‌های فیزیک پزشکی است که به درمان بیماری با استفاده از پرتوهای نافذ رادیوتراپی  می پردازد. دانش آموختگان رشته تکنولوژی پرتودرمانی علاوه بر انجام فعالیت های آموزشی برای دانشجویان پیراپزشكی(نظیر كاردانی رادیوتراپی، كارشناسی رادیولوژی، پرستاری و مامایی، فیزیك پزشكی)، می توانند در آموزش مهارتهای عملی و آموزش کار با دستگاه ها و فنون اجرایی تكنیك‌های رادیوتراپی با اساتید گروه رادیوتراپی نیز همكاری نزدیكی داشته باشند. علاوه بر این، انجام نقشه درمانی و تكنیک درمانی در بالاترین كیفیت زیر نظر متخصصین و نیز كنترل كیفی و ایجاد شرایط مناسب جهت تضمین كیفیت در مراحل مختلف درمان، از دیگر توانمندی های فارغ التحصیلان این رشته است.

 تفاوت این رشته با تکنولوژی پرتوشناسی(رادیولوژی) در این است که متخصص رادیولوژی با استفاده از دستگاه‌های تصویربرداری، از اعضای مختلف بدن تصویربرداری می‌کند اما متخصص رادیوتراپی، از اشعه برای درمان بیماری استفاده می‌کند و اجرای عملیات درمانی را برعهده دارد.

چه کسانی می توانند مشغول به ادامه تحصیل در رشته تکنولوژی پرتو درمانی شوند؟

کلیه دیپلمه ها ی تجربی می توانند بعد از شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه و تراز لازم می توانند در مقطع کارشناسی در رشته تکنولوژی پرتو درمانی تحصیل کرده و در مقطع ارشد در رشته های فیزیک پزشکی ،مهندسی پزشکی،فناوری تصویر برداری پزشکی و... شرکت نمایند.

بنابراین اگر بعد از تحصیل در رشته تکنولوژی پرتو درمانی قصد ادامه تحصیل در رشته های ارشد علوم پزشکی را دارید برای انتخاب رشته درست می توانید با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید و تمام سوالات خود را ازمشاوران ما بپرسید.

دریافت اطلاعات در رابطه با ادامه تحصیل در مقطع ارشد:

منابع آزمون کارشناسی ارشد فناوری تصویربرداری پزشکی 97-98

منابع آزمون کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی زیست مواد97-98

منابع آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی 98

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

راههای پیشگیری از تخلف در انتقال دانشجوی پزشکی به داخل

کارشناسی ارشد پرستاری دانشگاه تهران

جدول وضعیت اشتغال دانشگاههای کشور در 3 مقطع تحصیلی

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 99

حذف بورس خارج دانشگاه ها از کنکور دکتری وزارت علوم

معرفی رشته اتاق عمل-آینده شغلی و بازار کار ارشد اتاق عمل

رشته هایی که با کارشناسی پرستاری میتوان آزمون ارشد شرکت کرد

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری وزارت علوم 99

دانلود تقویم آزمون های علوم پزشکی سال 1399

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)