اخبار آزمون كارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت

طبق اخبار منتشر شده، برخی رشه های علوم پزشکی بدون متقاضی و یا با متقاضیان کمی برای ثبت نام رو به رو بوده است.  طبق گفته معاون آموزش وزیر بهداشت برخی رشته های تخصصی و بعضی از کد رشته های شهرستان، هیچ داوطلبی برای ثبت نداشته است و در حال حاضر 300 تا 400 ظرفیت در رشته های تخصصی بدون متقاضی است به همین دلیل وزارت بهداشت اقدام به در نظر گرفتن تمهیداتی برای رشته‌های بدون متقاضی کرده است.

برخی از رشته ها مانند رادیولوژی، چشم، پوست داوطلبین بالایی دارند، اما لزوما این تعداد متقاضی مساوی با نیاز کشور نیست،  برای رفع جبران برخی رشته‌های بدون متقاضی ممکن است ظرفیت‌های تکمیلی برای برخی رشته ها اعلام شود، تا با تکمیل ظرفیت مشکل مناطق حل شود.  همچنین از جمله رشته های کم متقاضی علوم پزشکی، داوطلبان دوره دستیاری هستند.

با توجه به رقابت گسترده ای که برای ورود افراد به رشته های علوم پزشکی در مقاطع مختلف وجود دارد، وزارت بهداشت به عنوان متولی آموزش علوم پزشکی کشور این مسئولیت را بر عهده دارد که در کنار اجرای قوانینی که در نهادهای بالادستی مصوب می‌شود، ترتیبی اتخاذ کند تا افراد شایسته وارد نظام آموزش عالی سلامت کشور شوند.

در نظر گرفتن تمهیدات برای وزارت بهداشت برای رشته‌های بدون متقاضی 

آنچه که برای وزارت بهداشت اهمیت دارد این است که افرادی که با سهمیه آزاد در آزمون ها شرکت می‌کنند نیز شانس مناسبی برای ورود به رشته های علوم پزشکی داشته باشند به همین دلیل  ظرفیتهای پذیرش برای این افراد، کماکان حفظ شود.

افرادی که رشته پزشکی را انتخاب می کنند باید به صورت معقولی رتبه هایشان با رشته مورد نظر هم تراز باشد چرا که دروس پزشکی بسیار سخت است و فرد باید از صلاحیت علمی کافی برخوردار باشند تا بتوانند ادامه تحصیل بدهد.

شرایط سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی

اعمال سهمیه در رشته های مختلف پزشکی متفاوت است و هر کسی از هر روشی که می خواهد وارد رشته پزشکی شود باید حداقل های صلاحیت های علمی را داشته باشد.

براساس قانون، انتقال هنگامی امکان پذیر است که داوطلب حد نصاب علمی را برای کدرشته محل مورد تقاضا دارا باشد تا این انتقال از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد در همان رشته و همان مقطع انجام شود که البته این نوع سهمیه بندی در حوزه پزشکی جایگاه زیادی ندارد که اعضای هیات علمی بتوانند به راحتی فرزندانشان را منتقل کنند.

شرایط سهمیه‌ خانواده‌های ایثارگران

معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه این وزارتخانه ملزم به اجرای مصوبه مجلس در زمینه اختصاص است، گفت: در رشته‌های تخصصی علوم پزشکی به ویژه رشته‌های که ظرفیت پذیرش بسیار محدود است، تلاش شده افرادی که با سهمیه آزاد در آزمون‌ها شرکت می‌کنند نیز شانس مناسبی برای ورود به رشته های علوم پزشکی داشته باشند و تلاش می‌کنیم ظرفیتهای این افراد، کماکان حفظ شود.

اخبار مرتبط :

دندانپزشکی: دستیاری و فوق تخصص

داروسازی: دستیاری و دکتری تخصصی

پزشکی دستیاری

 

 

 

 

متقاضیان شرکت در آزمون ارشد علوم پزشکی 97 توجه داشته باشند در حال حاضر نتایج مربو ط به دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و دانشگاه ارتش بر روی سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است. جهت دریافت نتایج مرحله دوم نتایج و اطلاع از زمان و نحوه حضور برای مصاحبه و ثبت نام با مراجعه به سایت اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد سال 97 را كه متقاضي ادامه تحصیل در رشته های مورد پذيرش دانشگاه شاهد و دانشگاههای علوم پزشکي ارتش و بقیه ا... بوده و در زمان مقرر نسبت به انتخاب آن دانشگاهها اقدام نموده اند، باید به نکات زیر توجه نمایند.

نحوه دریافت مرحله دوم نتایج ازمون ارشد دانشگاه شاهد، بقیه الله وعلوم پزشکی ارتش

1-داوطلبان اين رشته ها با وارد نمودن كد رهگیری ميتوانند نتیجه خود را مشاهده نمايند.

2-اسامی اعلام شده چند برابر ظرفیت بوده و صرفا بر اساس اولويت نمره و انتخاب محل داوطلب ميباشد و هیچ گونه حقی را اعم از قبولی يا مجاز بودن و ... برای داوطلب ايجاد نميكند.

 

nataiej arshad

 

 

زمان ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی ارتش

3-زمان مصاحبه برای دانشگاه ع.پ ارتش فقط برای داوطلبان رشته روانشناسی بالینی ساعت 9 صبح روز جمعه تاریخ97/6/23  در دانشکده پزشکی طبقه اول ميباشد.

 

زمان ثبت نام و حضور دانشگاه علوم پزشکی شاهد

زمان دانشگاه شاهد در رشته های مورد پذيرش روز جمعه تاریج 97/6/23 می باشد.

 

 

زمان ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله 97

برای دانشگاه بقیه الله به دلیل اينکه پذيرش از میان نیروهای مسلح صورت ميگیرد، لذا نیازی به مراجعه حضوری جهت مصاحبه نميباشد. اطلاع رساني زمان و مکان و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام داوطلبان پذيرفته شده نهايي اين دانشگاه از طريق ارسال پیامک و تماس تلفني با شماره تلفن همراه ثبت شده در فرم ثبت نام آزمون، توسط آن دانشگاه صورت خواهد پذيرفت.

 

داوطلبان جهت اطلاع از مدارک مورد نیاز، زمان دقیق و مکان برگزاری مصاحبه به آدرس سامانه اينترنتی دانشگاه ع.پ. ارتش www.ajaums.ac.ir ، دانشگاه ع.پ بقیه الله  www.bmsu.ac.ir تلفن 62463816 و دانشگاه شاهدwww.shahed.ac.ir مراجعه نمایند.

 

 

 


رشته کارشناسی ارشد هوشبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران راه اندازی می شود، با توجه به اینکه رشته کارشناسی هوشبری نسبت به سایر رشته‌ها از بازار کار مطلوبی برخوردار است، مدیر گروه هوشبری دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد رشته کارشناسی ارشد هوشبری راه‌اندازی می‌شود. همچنین داوطلبان و علاقمندان به این نکته توجه داشته باشند رشته هوش بری در مقطع کارشناسی ارشد هیچ‌ گونه موازی‌ کاری با رشته‌ های بالینی ندارد و صرفا این مقطع، برای آموزش کارشناسان هوش‌ بری راه‌اندازی شده است.

همچنین  فارغ‌التحصیلان رشته هوش‌ بری در مقطع کارشناسی ارشد صرفا به کار تدریس و آموزش دانشجویان دوره کارشناسی می‌پردازند و هیچ‌ گونه فعالیتی در رشته بی‌هوشی ندارند. با توجه به جدید بودن رشته هوشبری در مقطع کارشناسی ارشد اکثر داوطلبان از منابع کارشناسی ارشد هوشبری در سال 97 - 98 مطلع نیستند، بلافاصله بعد از اعلام منابع رشته کارشناسی ارشد هوشبری 97 - 98 اطلاعات لازم در سایت موسسه علوم پزشکی سنا به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.


مهم ترین اهداف ایجاد رشته کارشناسی هوشبری، اعتلای کیفیت در ارایه خدمات مراقبتی، اثربخشی کار و شایستگی حرفه‌ای متناسب با نیاز جامعه، آشنایی با اصول جدید و روش‌های مختلف بیهوشی، کمک به متخصصان بیهوشی و مراقبتهای ویژه بیماران تحت بیهوشی عمومی و بی حسی ناحیه‌ای، ایفای نقش در بخش واحد مراقبتهای پس از بیهوشی متناسب با شرح وظایف حرفه‌ای، ایفای نقش به عنوان یک عضو موثر در تیم‌های احیای قلبی و ریوی، همکاری در پروژه‌های تحقیقاتی به منظور بهبود کیفیت مراقبت از بیماران تحت بیهوشی و بی‌حسی ناحیه‌ای از اهداف اصلی ایجاد رشته کارشناسی هوشبری در کشورمان است.


از جمله چالشهای پیش رو در رشته هوشبری به افزایش پذیرش دانشجو و کمبود فضای آموزشی در بیمارستانها، کمبود نیروی انسانی به عنوان هیات علمی در گروه های آموزشی، عدم امکان ادامه تحصیل دانش آموختگان هوشبری در مقطع کارشناسی ارشد هوشبری به منظور جایگزینی نیروهای بازنشسته از دیگر چالش‌های موجود بر سر راه رشته هوشبری است. با توجه به جدید بودن رشته ارشد هوش بری در حال حاضر اطلاعات دقیقی از ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته هوشبری وجود ندارد. بلافاصله بعد از اعلام ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد رشته هوشبری در همین صفحه اطلاعات به روز رسانی خواهد شد.

 

اطلاعات مرتبط به رشته هوشبری :

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت

برگزاری کلاس زبان کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

نتایج چند برابر ظرفیت دانشگاه شاهد و بقیه الله و ارتش روز 4 شنبه 97/6/21 ساعت 18 به بعد اعلام خواهد گردید. متقاضیانی که در آزمون ارشد وزارت بهداشت 97 شرکت کرده اند توجه داشته باشند، نتایج چند برابر ظرفیت دانشگاه های ذکر شده به زودی اعلام خواهد شد.

بلافاصله بعد از بارگزاری اطلاعات در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در این صفحه اطلاعات به روز رسانی خواهد شد.

راهنمایی دریافت نتایج دانشگاه شاهد بقیه الله و ارتش97- 98

مراحل دریافت نتایج چند برار ظرفیت ارشد دانشگاه شاهد، بقیه الله و ارتش 97-98 به شرح زیر می باشد.

1-مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی

2-بلافاصله بعد از باز شدن فیلد دریافت نتایج  چند برار ظرفیت دانشگاه های ذکر شده اطلاعات در این صفحه ه روز رسانی خواهد شد.

arshad shahed baghiatalah

 

جهت دریافت اطلاعات روی لینک زیر کلیک نمایید.

اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 97

مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

 

 

طیق اطلاعیه منتشر شده در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی، ظرفیت پذیرش برخی رشته های ارشد علوم پزشکی 97 افزایش یافت، طبق این اطلاعیه 8 مورد رشته محل جدید به رشته های ارشد وزارت بهداشت 97 اضافه شده و در برخی ظرفیت پذیرش رشته محل ها افزایش صورت گرفته است. تغییرات ایجاد شده در دفترچه انتخاب رشته محل (که به روزرسانی شده است) از روز دوشنبه 5 شهریور ماه 97 قابل مشاهده می باشد.

بلافاصله بعد از انتشار دفترچه در سایت در همین صفحه دفترچه جدید انتخاب رشته محل ارشد وزارت بهداشت 97 در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد. در صورت داشتن سوال و مشاوره انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته ارشد جدید، می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی اطلاعات لازم را در رابطه با رشته های جدید و ظرفیت پذیرش این رشته ها دریافت نمایید.
ضمنا افرادی که تاکنون موفق به انتخاب رشته محل نشده اند، می توانند در زمان مذکور نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام نمایند.

 

afzaiesh zarfiat arshad olompezeshki

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر روی لینک آبی کلیک نمایید.

مهلت انتخاب رشته محل آزمون ارشد پزشکی 97 تمدید شد

کلاس کنکور ارشد پزشکی وزارت بهداشت

نکته مهم در ویرایش معدل آزمون ارشد پزشکی 97

افزایش ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

انتخاب رشته محل (دانشگاه) آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

 

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact