اخبار آزمون كارشناسی ارشد پزشکی وزارت بهداشت

داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه استعداد درخشان در انتخاب رشته ارشد وزات بهداشت 97 هستند، طبق اطلاعیه منتشر شده در حال حاضرداوطلبان با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی می توانند اقدام به انتخاب رشته محل تحصیل/ ویرایش انتخاب ها (استعداد درخشان بدون آزمون) نمایند.

 

راهنمای تصویری انتخاب رشته محل تحصیل / ویرایش انتخاب ها (استعداد درخشان بدون آزمون)97

 

1-وارد شدن به سایت sanjeshp.ir

2- طبق تصویر زیر گزینه انتخاب رشته محل تحصیل/ ویرایش انتخاب ها ( استعداد درخشان بدون آزمون )  را انتخاب نمایید.

3- بعد از وارد کردن کد رهگیری می توانید اقدام به ویرایش سهمیه استعداد درخشان خود نمایید.

 

sahmie arshad vezarat behdasht

 

 

لینک مرتبط :

ضوابط مربوط به سهمیه استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت 97

معرفی انواع سهمیه های آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

 

 

 

متقاضی استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 حتما مطالعه نمایند. داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه استعداد های درخشان وزارت بهداشت با آزمون و بدون آزمون باید طبق دستور العمل زیر اقدامات لازم را برای انتخاب رشته انجام دهند.

ضوابط داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان 97

داوطلبان واجد شرایط که از تاریخ 97/5/1 تا 97/5/14 برای معرفی به دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کرده اند و دانشگاه مذکور نسبت به معرفی آنها از تاریخ  97/5/14 تا 97/5/22 اقدام نموده است. در صورت تایید نهایی دانشگاه، سهمیه مربوطه با آزمون و بدون آزمون برای این افراد اعمال خواهد شد.

تذکر مهم : بعد از اتمام ورود اطلاعات و معرفی و تایید توسط دانشگاه ها نتیجه تایید یا عدم تایید متقاضیان استعداد درخشان با آزمون و بدون آزمون، حداکثر تا هفته اول شهریور از طریق سامانه مرکز سنجش آموزش پزشکی با وارد نمودن کد رهگیری اعلام خواهد شد. در مورد متقاضیان بدون آزمون که قبلا در آزمون ثبت نام نکرده اند و در موعد مقرر از طریق دانشگاه معرفی شده اند و فاقد کد رهگیری ثبت نام می باشند، باید از تاریخ 97/5/27 با کد ملی وارد سامانه شده و درخواست دریافت کد رهگیری نمایند.

سهمیه استعداد درخشان در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 : کدرهگیری ثبت نام صادره به شماره تلفن همراه داوطلب که در سامانه توسط دانشگاه درج شده پیامک خواهد شد و با این کد رهگیری داوطلبانمی توانند انتخاب رشته محل را انجام دهند و همچنین نتیجه تایید یا عدم تایید سهمیه را مشاهده نمایند.

 

رعایت نکات کلی استفاده از سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

 1- در آزمون سال جاری متقاضیان بدون آزمون ورودی، همانند متقاضیان با آزمون باید همزمان با سایر داوطلبان عادیاز تاریخ 97/5/27 تا تاریخ 97/5/30 ، نسبت به انتخاب رشته محل خود اقدام نمایند. بنابراین لازم است با کد رهگیری خود وارد سامانه شده و انتخاب رشته محل را انجام دهند. بعبارتی این افراد فقط در زمان مشخص شده مجاز به انتخاب رشته محل می باشند.

2- این افراد در صورتیکه در آزمون با شرایط عادی شرکت نمود کلیه داوطلبان  و از شرایط عادی استفاده کرده اند، باید در هر دو فرم انتخاب رشته محل ، مخصوص  کلیه داوطلبان و مخصوص متقاضیان استعداد درخشان بدون آزمون را تکمیل نمایند.

3-متقاضیان بدون آزمون که در آزمون ثبت نام نکرده اند، به دلیل نداشتن کد رهگیری قادر به انجام انتخاب رشته محل نخواهند بود. بنابراین این متقاضیان باید تا تاریخ 97/5/12 سریعا به محل دانشگاه محل تحصیل مراجعه و درخواست خود را که شامل کلیه مشخصات و لیست رشته محل های انتخابی می باشد به دانشگاه ارائه دهند.

در صورت داشتن سوال در رابطه با سهمیه استعداد درخشان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ خود را دریافت نمایید و برای مشاوره انتخاب رشته  ارشد وزارت بهداشت با کلیک بر روی فرم ززیر اطلاعات لازم را در یافت نمایید.

 

لینک مرتبط :

آغاز ویرایش سهمیه استعداد درخشان ارشد وزارت بهداشت 97

آغاز انتخاب رشته محل - ویرایش معدل ارشد وزارت بهداشت 97

راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

معرفی انواع سهمیه های آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

انتخاب رشته محل (دانشگاه) آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

 

طبق اطلاعیه منتشر شده فیلد مخصوص به انتخاب رشته / محل و ویرایش معدل ارشد وزارت بهداشت 97 در حال حاضر باز شده است و متقاضیانی که بعد از مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت ، الویت های خود را مشخص کرده اند می توانند با وارد شدن به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته محل/دانشگاه ارشد وزارت بهداشت نمایند. همچنین آن دسته از داوطلبانی که در هنگام ثبت نام و انتخاب رشته معدل کارشناسی خود را اشتباه وارد کرده اند می توانند اقدام به ویرایش معدل خود نمایند.

 

راهنمای تصویری انتخاب رشته محل / ویرایش معدل ارشد وزارت بهداشت 97

1-وارد شدن به سایت sanjeshp.ir

2- طبق تصویر زیر گزینه انتخاب رشته محل تحصیل/ ویرایش انتخاب ها - ویرایش معدل را انتخاب نمایید.

3- بعد از وارد کردن کد رهگیری می توانید اقدام به انتخاب رشته و در صورت نیاز اقدام به ویرایش معدل خود نمایید.

 

viraiesh moadel arshad vezarat behdasht11

 

 

 

 

تاثیر معدل در آزمون ارشد وزارت بهداشت و نحوه محاسبه آن در تراز کل چگونه است؟

پاسخ مشاور سنا: همانگونه که در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اعلام شـده است، طبـق مصوبه پنجمين جلسه شورای سنجش و پذيرش دانشجو در دوره‌های تحصيلات تكميلي مورخه 21 اسفند سال 95 و مصوبات نوزدهمين جلسه نشست شورای آموزش علوم پايه پزشكي، بهداشت و تخصصي مورخ 22 اسفند 95،  معدل مقطع کارشناسي در آزمون کارشناسي ارشد سـال 97، به میزان 20٪ در نمره کل تراز مؤثر است.
با توجه به اختلاف سطح معدل فارغ‌التحصیلان دانشگـاه‌های مختلف سراسر کشور، ابتدا نمره معدل داوطلبان با استفاده از روش علمی تراز می‌شود.
روش علمی تراز که سالهاست در سازمان سنجش آموزش کشور(آزمون ارشد وزارت علـوم)، در مقطع کارشناسی ارشد اجرا می‌شود، طبق مصوبات در مرکز سنجش آموزش پزشکی از سال 97 برای آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی اجـرا می‌شود (البتـه این امر برای سال 96 اجرا نشد)
درصورتی‌که معدل تراز شدة داوطلب از معدل واقعی داوطلب کمـتر باشد، همان معدل واقعی مبنای عمل قرار می‌گیــرد. و در نهایت نمره کل تراز هر داوطلب برابر است با مجموع معدل تراز شده (حداکثر بیستــ) و نمره علمی تراز شده داوطلب (حداکثر هشتاد).

اگر نمره کل علمي تراز هر داوطلب j ام (NKLT j) و معدل تراز شده آن Moad باشد.
نمره کل این داوطلب از رابطه زیر محاسبه می‌شود.

 moadel senior test formula

پذيرش افراد براساس اين نمره مي‌باشد. اين نمره کل در کارنامه درج شده و رتبه براساس اين نمره کل تعيين مي‌شود.
تذکر مهم 1: در مجموعه‌های امتحاني که چند رشته در يک مجموعه مشخص شده است، به تعداد رشته‌های آن مجموعه داوطلب دارای نمره کل خواهد بود.
تذکر مهم 2: داوطلباني که در دو گروه متفاوت از چهار گروه آزموني شرکت نموده‌اند دقت نمايند فقط يک کارنامه دريافت خواهند کرد که نتیجه هر دو گروه آزموني در همين کارنامه درج شده است.
به‌عنوان نمونه مجموعه پرستاری دارای 10رشته مي باشد که در هر رشته ضرايب دروس متفاوت است، لذا داوطلب در کارنامه خود دارای10 نمره کل و 10 رتبه کل در اين مجموعه  مي‌باشد. به‌عبارتي دارای يک نمره کل و يک رتبه کل برای هر يک از رشته‌های آن خواهد بود. رتبه افراد در هر رشته براساس نمره اکتسابي آن رشته محاسبه مي‌گردد.

مطالب مرتبط:

مشاهده نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

توصیه های کاربردی در انتخاب رشته محل آزمون ارشد وزارت بهداشت

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97

معرفی انواع سهمیه ها در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97:  اطلاع از میزان تاثیر سهمیه و انواع سهمیه ها در انتخاب رشته / محل ارشد وزارت بهداشت 97 - 98 برای متقاضیان از اهمیت زیادی برخوردار است. هدف موسسه علوم پزشکی سنا  ارائه انواع سهمیه ها در ارشد وزارت بهداشت 97 - 98 برای داوطلبانی است که قصد استفاده ار این سهمیه ها را دارند اما از میزان تاثیر انواع سهمیه در انتخاب رشته / محل ارشد وزارت بهداشت آگاهی چندانی ندارند. با توجه به اینکه هر ساله سهمیه کنکور دستخوش تغییراتی می شود، در مقاله زیر جزئیات لازم را در رابطه با انواع سهمیه ها در اختیار شما قرار می دهیم در صورت داشتن سوال می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 - 98

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان و ایثارگران سهمیه ارشد وزارت بهداشت 97 :

الف - رزمندگان
رزمندگان بسیجی، جهادگران جهاد کشاورزی، رزمندگانستاد کل نیروهای مسلح که دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

ب- سنجش و پذیرش در این سهمیه به شرط کسب حدنصاب علمی می باشد.  کسب حداقل  %70  نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران و کسب حداقل 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط رزمندگانی که فقط دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

 

 سهمیه 25% و 5% درصدی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

25% از ظرفیت پذیرش کل به دو گروه زیر اختصاص دارد:
1-ایثارگران شامل : آزاده - جانباز-فرزند و همسر جانباز بالاتر از  25% - فرزند و همسر :شاهد، مفقود الاثر، آزاده 

2- رزمندگانی که دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

%5 از ظرفیت پذیرش کل به دو گروه زیر اختصاص دارد :
1-جانباز کمتر از  25 %

2- فرزند و همسر جانباز کمتر از 25%

تذکر مهم برای استفاده از سهمیه در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  :

افرادی که متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران ( 25%و 5% ) بوده اند، در کارنامه خود بسته به شرایط تأیید یا عدم تأیید سهمیه، یكی از دو گزینه زیر را ملاحظه خواهند نمود.
1- سهمیه رزمندگی شما تأیید نشده است.این افراد سهمیه شان مورد تأیید واقع نشده، می بایست حداکثر تا تاریخ 97/5/27 تاییدیه آن ها  از طریق ستاد کل سازمان مذکور مستقر در تهران به مرکز سنجش آموزش پزشكی اعلام شود.
2-هیچگونه نامه از واحدهای زیر مجموعه یا ادارات مختلف قابل قبول نبوده و مورد تایید واقع نخواهد شد. باید زیرمجموعه های ذیربط به معاونت نیروی انسانی کل تهران ( بسیج-سپاه-آجا-ناجا-ودجا) و مدیر کل امور اداری وزارتجهاد کشاورزی و مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران مستقر در تهران مراتب را اعلام نموده و از این مراکز تأیید نهایی به مرکز سنجش آموزش پزشكی اعلام شود.

سهمیه آزاد در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 - 98

سهمیه استعداد درخشان (اضافه بر ظرفیت پذیرش كل)

میزان تاثیر سهمیه استعداد درخشان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 : (با آزمون ورودی):درصورت کسب حدنصاب  90% نمره آخرین فرد پذیرفته آزاد -10 %ظرفیت پذیرش کل به صورت اضافه بر ظرفیت کلی

(بدون آزمون ورودی) : یكی از شرایط سنجش در سهمیه رزمندگانو ایثارگران کسب حدنصاب می باشد. به طور مثال ممکن است فردی رتبه 1 در سهمیه رزمندگان و ایثارگران باشد، ولی به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم پذیرفته نشود.

تذکر 1: اگر تعداد افرادی که در سهمیه رزمندگان و ایثارگران نمره حدنصاب لازم را کسب نموده اند بیش از تعداد ظرفیت پذیرش بر اساس ظرفیت تخصصی باشد، پذیرش به ترتیب الویت نمره صورت گرفته و هیچگونه ظرفیت اضافی پذیرش نخواهد شد.

تذکر 2: در صورتی که سهمیه  25% درصدی تکمیل نگردد، و 5% درصد سهمیه اختصاصی پاسخگوی متقاضیان واجد شرایط نباشد، ظرفیت خالی باقی مانده 25% مازاد بر 5% مذکور به جانبازان زیر25%و همسر و فرزندان جانبازان زیر 25% ،  فرزندان و همسران رزمنده با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرایط لازم را دارند اختصاص خواهد یافت. در صورت عدم تکمیل ظرفیت تخصصی توسط رزمندگان و ایثارگران به علت عدم کسب نمره قبولی سهمیه آزاد شود، سهمیه آزاد محسوب خواهد شد.

تذکر 3: نمره رزمندگی بعنوان نمره یک درس با ضریب 1 وبه نسبت مدت حضور در جبهه فرد محاسبه و اعمال شده است.

تذکر 4: سنجش شرکت کنندگان سهمیه رزمندگان و ایثارگران در سهمیه آزاد، بدون در نظر نمره رزمندگی صورت می پذیرد.

تذکر 5 : ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر، کسب حد نصاب 90% نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد برای واجدین شرایط استفاده از تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر با آزمون کف نمره بوده و پذیرش بر مبنای الویت نمره ، رشته محل و ظرفیت پذیرش تعیین شده خواهد.

 

بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال در رابطه با انواع سهمیه ها در انتخاب رشته / محل آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت97 - 98 با موسسه علوم پزشکی سنا در ارتباط باشید. 

 

لینک مرتبط :

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت97

 تاثیر سهمیه 5 درصدی در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97

 انتخاب رشته محل (دانشگاه) آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

 

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 : متقاضیانی که در آزمون ارشد ثبت نام کرده اند و بعد از دریافت کارنامه آزمون ارشد وزارت بهداشت 97 مجاز به انتخاب رشته / محل شده اند توجه داشته باشند، طبق اطلاعیه منتشر شده، دفترچه آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97  امروز 24 مرداد ماه 97 بر روی سایت مررکز سنجش آموزش پزشکی منتشر خواهد شد. 

بلافاصله بعد از انتشار دفترچه لینک دانلود در همین صفحه در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد.  بعد از مطالعه دفترچه در صورت داشتن سوال در رابطه نحوه الویت بندی رشته /محل ارشد وزارت بهداشت 97 می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا ، توضیحات لازم در این باره را دریافت نمایید و انتخاب رشته خود را به درستی انجام دهید.

 

لینک دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

 

فرم درخواست انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97

 

جهت درخواست مشاوره و دریافت  فرم در خواست مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت97    کلیک نمایید.

 

انتخاب رشته محل (دانشگاه) آزمون ارشد وزارت بهداشت 97: آیا می دانید با رتبه ای که کسب کرده اید در چه دانشگاهی قبول میشوید ؟ آیا از ظرفیت پذیرش دانشگاه شهر خود و یا دیگر استان ها بر اساس رتبه ای که کسب کرده اید اطلاع دارید ؟ 

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند و از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته انتخابی خود اطلاع ندارند، برای پاسخ به سوالات خود می توانند  با پر کردن فرم درخواست مشاوره انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت از خدمات موسسه علوم پزشکی سنا در زمینه انتخاب رشته بهرمند شوند. برای دریافت فرم روی لینک کلیک نمایید.

 

لینک مرتبط:

تاثیر سهمیه 5 درصدی در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97

 کلاس های حضوری موسسه سنا در تهران

 انتخاب رشته محل (دانشگاه) آزمون ارشد وزارت بهداشت 97 

 

 

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact