arshad ravanshenasi 

به دلیل سؤالات بسیار شما متقاضیان رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت در این صفحه تمام جزئیات مربوط به آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در رابطه با رشته روانشناسی بالینی از زبان دو رتبه برتر کنکور ارشد در اختیار شما قرار داده‌شده است. بعد از مطالعه در صورت داشتن سؤال می‌توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سؤالات خود را دریافت نمایید.

رشته های مجاز ارشد روانشناسی بالینی
گرایش های ارشد روانشناسی بالینی

سوالات متداول آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی

سوالات متداول ثبت نام کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

چه زمانی باید برای کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت ثبت نام کنم؟

در پاسخ به این سؤال شما باید بگوییم با توجه به اینکه رشته روانشناسی در دو وزارت علوم و بهداشت ارائه می‌شوند، اغلب داوطلبان برای ثبت‌نام در مقطع ارشد دچار مشکل می‌شوند. (در ادامه به تفاوت ادامه تحصیل در وزارت علوم و وزارت بهداشت برای رشته روانشناسی بالینی می‌پردازیم ). به‌طورکلی اگر قصد ثبت‌نام در کنکور ارشد وزارت بهداشت رادارید، باید بگوییم که معمولاً زمان ثبت‌نام ارشد وزارت بهداشت از نیمه‌ی دوم بهمن‌ماه آغازشده و تا اسفندماه ادامه خواهد داشت و معمولاً چند بار مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود.

پس به طور کلی زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 99 از 30 بهمن ماه 98 آغاز و تا 10 اسفندماه 98 ادامه دارد و زمان برگزاری در 26 و 27 تیرماه خواهد بود.

telegram3

ارشد روانشناسی بالینی - رشته های مجاز ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

چه رشته های مجاز به شرکت در کنکور ارشد روانشناسی بالینی هستند؟

یکی از سوالاتی که خیلی از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف از ما می‌پرسند، این است که با داشتن چه مدرکی مجاز به ادامه تحصیل در رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت خواهند بود؟ در اینجا دو حالت برای داوطلبان ایجاد می‌شود: اگر قصد ادامه تحصیل در روانشناسی وزارت علوم رادارید، می‌توانید با هر کارشناسی، در مقطع ارشد روانشناسی بالینی شرکت کنید. اما آیا برای کسانی که به دنبال داشتن رزومه قوی و آینده شغلی هستند، ادامه تحصیل در این رشته با کارشناسی غیر مرتبط مفید خواهد بود؟ پاسخ این سؤال را با توضیحاتی که در ادامه می‌دهیم بر عهده خودتان می‌گزاریم. برای اطلاع از بازار کا و آینده شغلی به مقاله آینده شغلی و بازار کار رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت  مراجعه کنید.

نکته‌ی مهم : در این میان دودسته داوطلب وجود دارند!

1- کسانی که کارشناسی غیر مرتبط دارند و می‌خواهند در این رشته در مقطع ارشد ادامه تحصیل دهند؟
در پاسخ به این دوستان باید بگوییم، با مدرک غیر مرتبط شما به هیچ وجه  نمی‌توانید در رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت ادامه تحصیل دهید و دلایل آن معتبر بودن مدرک فارغ‌التحصیلان رشته‌های وزارت بهداشت و بسیاری از دلایل دیگر می باشد. اما با کارشناسی غیر مرتبط می توانید در رشته روانشناسی بالینی وزارت علوم به راحتی تحصیل کنید و دلیل آن فراهم آوردن بستر راحت  در وزارت علوم می باشد و البته به این نکته هم توجه داشته باشید، که در صورت ادامه تحصیل به‌عنوان یک رزومه قوی بخصوص با کارشناسی غیر مرتبط نمی توانید در این رشته خیلی موفق باشید. پس اگر به این رشته علاقه دارید و به‌عنوان یک شرایط کاری به آن نگاه نمی‌کنید می‌توانید در مقطع ارشد این رشته را در وزارت علوم ادامه دهید.

2- داوطلبانی که کارشناسی روانشناسی و... دارند و می‌توانند علاوه بر شرکت در کنکور وزارت علوم در کنکور وزارت بهداشت هم شرکت کنند؟
اگر فارغ‌التحصیل رشته روانشناسی، مشاوره و... هستید، در درجه اول پیشنهاد ما به شما شرکت در کنکور وزارت بهداشت برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری هست و دلیل آن‌هم شرایط تحصیل و تخصصی بودن ارائه این رشته در وزارت بهداشت هست. اگر بخواهیم دراین‌باره صحبت کنیم، به موارد بسیار زیادی باید اشاره‌ کنیم که پیشنهاد می‌کنیم به مقاله ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت یا وزارت علوم ؟  مراجعه کرده و پاسخ تمام سؤالات خود را در رابطه با اینکه وزارت بهداشت بخوانم یا وزارت علوم ؟ دریافت کنید.

به طور کلی رشته های مجاز برای شرکت در کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت برای گرایش های این رشته شامل روانشناسی بالینی، مشاوره و راهنمایی و.. می باشد.

bannerfinalmoshavere

ارشد روانشناسی بالینی - گرایش های مجاز ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

 گرایش های مجموعه روانشناسی بالینی شامل: گرایش روانشناسی بالینی، بهداشت روان، روانشناسی سلامت، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان می باشد.

اگر بخواهم در یکی از گرایش های ارشدروانشناسی شرکت کنم چگونه ثبت نام کنم؟

اگر در بین مجموعه رشته روانشناسی بالینی یک گرایش را دوست دارید، باید زمان ثبت‌نام با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور مجموعه روانشناسی بالینی را انتخاب کنید و نیازی نیست برای گرایشی که مدنظرتان هست فرم خاصی را پرکنید. فقط به تنها موضوعی که باید توجه کنید مطالعه دروس است، سعی کنید دروس گرایشی که انتخاب می‌کنید بر اساس ضریب در اولویت مطالعه قرار بدید. به‌طور مثال ضریب درس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت روان برای گرایش روانشناسی بالینی صفر و برای گرایش بهداشت روان 1 است. پس نهایت دقت را برای مطالعه و برنامه‌ریزی دروس داشته باشید. 

سوالات متداول آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی -ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

روزانه چند ساعت مطالعه برای قبولی کنکور ارشد روانشناسی لازم است؟

با توجه به شرایط فردی و اجتماعی، زمان مطالعه برای هر داوطلب کنکور وزارت بهداشت متفاوت است. اما به‌طورکلی با کمتر از روز دو ساعت مطالعه بخصوص برای رشته روانشناسی با توجه به حجم بالای مباحث کسب رتبه‌ی قبولی کار بسیار سختی است. پس اگر می‌خواهید جز قبول‌شدگان در کنکور ارشد وزارت بهداشت باشید، پیشنهاد می‌کنیم باروزی دو ساعت مطالعه شروع کرده و سعی کنید هر هفته به میزان ساعت مطالعه خود را اضافه کنید.

به‌طور مثال اگر از مهر شروع کردید باروزی 3 ساعت قطعاً موفق خواهید شد. اما اگر جز کسانی هستید که از بهمن شروع کردید، باید زمان مطالعه خود را به‌روزی 5 الی 6 ساعت در روز برسانید و اگر زمان کمتری برای مطالعه دارید، باید کتاب‌های طبقه‌بندی‌شده کنکوری که شامل مباحث مهم و بلد شده است را مطالعه کنید و سعی کنید در ماه‌های آخر مطالعه خود را به‌روزی 8 ساعت هم برسانید.

اما ا گر شاغل بودم چی!

اگر شاغل، متاهل، دانشجو هستید و زمان زیادی برای مطالعه ندارید، شاید به این فکر بیفتید که زمان برای مطالعه ندارید و به طور کلی قید کنکور ارشد رو بزنید! اینجاست که باید بگیم نه نگران نباشید! اگر می خواهید در کمترین زمان فقط مباحث مهم و کنکوری رو مطالعه کنید، پیشنهاد می کنیم در درجه اول کتاب های طبقه بندی شده کنکوری که شامل سرفصل های مهم و پرتکرار کنکور رو مطالعه کنید و یا از طریق ارتباط با رتبه تک رقمی و با شناسایی مباحث و نکات مهم کنکور ارشد روانشناسی سال های قبل، مسیر رسیدن به موفقیت خود را کوتاه تر کنید. در این راه می توانید از مشاوران موسسه علوم پزشکی سنا کمک بگیرید.

 ارشد روانشناسی بالینی - منابع ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

اگر دانشجوی روانشناسی بوده اید، قطعا می دانید  به دلیل حجم بالای کتاب های کنکوری بخصوص برای رشته روانشناسی بالینی اگر قصد مطالعه رفرنس را دارید، تمام منابع اعلام شده وزارت بهداشت به همراه کتاب های کنکوری پیشنهادی در مقاله منابع ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 99 به طور کامل ذکر شده است.

اگر به دنبال تست های تالیفی برای دروس روانشناسی بالینی هستید، با یک سرچ در گوگل خواهید دید اکثر سایت ها برای تست دروس روانشناسی، کتاب تست کاپلان، مارنات، فیست و رشد و... را به شما پیشنهاد می دهند. از ویژگی های کتاب های سوالات تستی تالیفی سنا: طبقه بندی و فصل به فصل بودن آن است و آن دسته از دوستانی که به دنبال سوالات کنکور های سال های اخیر وزارت بهداشت هستند، پیشنهاد ما استفاده از کتاب گنجینه سوالات روانشناسی بالینی با داشتن 20 سال از سوالات آزمون وزارت بهداشت می باشد. برای اطلاع از کتاب ها به سایت sanabook.comمراجعه کنید.

اما اگر جز کسانی هستید که هنوز شروع به مطالعه نکرده اید و فکر میکنید زمان کافی با توجه به حجم زیادی که منابع ارشد روانشناس بالینی دارید نمی توانید مباحث را به اتمام برسانید! باید بگوییم چیزی که ما در سنا به داوطلبان تاکید می کنیم این است که مهم نیست که از کی شروع می کنید، مهم این است که منبع و ابزاری که در آن زمان از آن بهره می برید مناسب باشد. در سنا به تعداد افراد پشت کنکور با شرایط مختلف راه قبولی وجود دارد ;) ما حتی برای قبولی افرادی که می خواهند از بعد از عید شروع کنند برنامه قبولی داریم.

 آیا می توان یک یا دو درس را در کنکور کنار گذاشت و در دروس دیگر آنها را جبران کرد؟

خیر به هیچ وجه. در کنکور ارشد روانشناسی حذف کردن دروس مثل پریدن عمدی در پرتگاه است! شما نه تنها هیچ درسی را کنار نمی گذارید، بلکه میانگین دروس شما نباید از 30 کمتر باشد تا شما مجاز به انتخاب دانشگاه باشید.

سوالات متداول در انتخاب گرایش و رشته محل

بهترین گرایش ارشدروانشناسی چیست؟

آخرین رتبه قبولی در گرایش روانشناسی بالینی چند است؟

رتبه قبولی آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

ظرفیت پذیرش دانشگاه های ارائه دهند ارشد روانشناسی چند نفر است؟

ظرفیت پذیرش ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

برای رتبه 1 شدن چند درصد از هر درس روانشناسی را باید بزنم؟

 در روزهای آتی پاسخ سوالات فوق را خواهیم داد. اگر شما هم سوالی درباره آزمون کارشناسی ارشد روانشناسی دارید آن را از طریق فرم زیر از ما بپرسید تا در همین صفحه به سوالات فوق اضافه کنیم.

 

دیدگاه‌ها  
0 # زهرا عبداله نیا 1399-01-23 00:04
من از اواسط آذر ماه شروع به خواندن کردم که در اسفند نا امید شدم و کنار گذاشتم ولی بازم الان ۲۴ فروردین میخام شروع کنم و بسیار نگرانم که نتونم نتیجه بگیرم کارشناسی رو در رشته روانشناسی گذروندم در دانشگاه دولتی زنجان امیدی هست اگر من دوباره شروع کنم؟؟ :sad: :cry:
پاسخ دادن
-2 # مدیر سایت 1399-01-23 19:16
باور کنید خیلی از دوستان بعد از آزمون ارشد وزارت علوم بفکر قبولی در کنکور ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت می افتند و بعضا موفق هم می شوند
پاسخ دادن
0 # مریم کرمی 1399-02-01 09:17
من کارشناسی بالینی دانشگاه دولتی دارم،ارشد بالینی آزاد البته هنوز دفاع نکردم،وقتی وزارت بهداشت قبول بشم برای ثبت نام دانشگاه به مشکل میخورم؟
پاسخ دادن
0 # mail.parvizifereshte 1399-02-27 14:27
سلام .ارشد بالینی هستم ودرنوبت اعزام به طرح نفر چهارم قرار دارم وسه نفردیگر کارشناس بالینی هستن.آیا میشه قانونی باشه من جلوتر از اون سه نفر اعزام به طرح بروم..ممنون میشم جواب بدین
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401

دانلود کلید سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 1401

دانلود کلید سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401-1402

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت 1401-1402

آموزش دانلود سوالات و ورود پاسخ ها نهم 1401

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت 1400-1401

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 1400-1401

آدرس حوزه امتحانی ارشد وزارت بهداشت 1400

دانلود دفترچه سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

رشته مورد نظر شما

روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب جمالزاده شمالی خیابان فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه همکف

 

call 02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345