باتوجه به سوالات بسیار متقاضیان شرکت در آزمون ارشد اتاق عمل در این صفحه به تمام سوالات شما توسط رتبه برتر اتاق عمل پاسخ داده شده است. بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال می توانید از طریق تماس با موسسه علوم پزشکی سنا و یا پر کردن فرم درخواست مشاوره برای آمادگی کنکور ارشد وزارت بهداشت  از مشاوران تخصصی رشته اتاق عمل کمک بگیرید.

telegram3

سوالات متداول ثبت نام کنکور ارشد اتاق عمل

ثبت نام آزمون ارشد اتاق عمل از چه زمانی شروع می شود؟

یکی از بیشترین سوالاتی که داوطلبان برای شرکت در کنکور از مشاوران مامی پرسند، اطلاع از زمان دقیق ثبت‌ نام کنکور ارشد وزارت بهداشت می باشد. به‌طورکلی باید بگوییم معمولاً زمان ثبت‌ نام آزمون ارشد وزارت بهداشت از نیمه دوم بهمن‌ماه آغاز می‌شود و زمان برگزاری آزمون در تیرماه می‌باشد. برای کنکور 99 زمان ثبت‌نام از 30 بهمن‌ماه آغاز و تا 10 اسفندماه ادامه دارد و زمان دقیق برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 26 و 27 تیرماه است.

رشته های مجاز ارشد اتاق عمل کدامند؟

با چه مدرکی مجاز به ادامه تحصیل در مقطع اتاق عمل هستم؟ با کارشناسی اتاق عمل در چه رشته هایی به جز ارشد اتاق عمل می تونم شرکت کنم؟

 با کارشناسی اتاق عمل در رشته های روبه رو می توانید شرکت کنید.  آموزش پزشکی - اپیدمیولوژی - انفورماتیک پزشکی - زیست فناوری پزشکی - فناوری اطلاعات سلامت - مدیریت خدمات بهداشتی درمانی - نانوتکنولوژی پزشکی - مهندسی پزشکی - آمار زیستی - سلامت و ترافیک - اقتصاد بهداشت - نانوتکنولوژی پزشکی - ارزیابی فناوری سلامت - برنامه ریزی یادگیری - تاریخ علوم پزشکی - رفاه اجتماعی - کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی - مهندسی بهداشت محیط - ژورنالیسم پزشکی
آموزش بهداشت - ارگونومی - تکنولوژی گردش خون - علوم تشریحی - فیزیولوژی - پرستاری ویژه مراقبت از نوزادان - پرستاری مراقبتهای ویژه- اتاق عمل
مدرک مجاز ارشد اتاق عمل  کارشناسی در رشته های اتاق عمل - پرستاری - هوشبری

 دانشگاه و ظرفیت پذیرش ارشد اتاق عمل به چه صورت است؟

به طور کلی باید بگوییم میزان پذیرش ارشد اتاق عمل برای دانشگاه دولتی 26 نفر و تعداد پذیرش در دانشگاه های شهریه پرداز 15نفر در سال 98 بوده است. به دلیل ظرفیت کم پذیرش در رشته اتاق عمل برای قبولی نیازمند داشتن تلاش بیشتری هستید. همچنین در مقاله دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد اتاق عمل 98  به طور کامل دانشگاه های پذیرنده ارشد اتاق عمل به همراه تعداد پذیرش ذکر شده است.

با توجه به سخت بودن پذیرش ارشد اتاق عمل بعد از فارغ‌التحصیلی در مقطع ارشد می‌توان به‌عنوان هیات علمی فعالیت داشت؟

بله داوطلبان بعد از فارغ‌التحصیلی در مقطع ارشد می توانند به عنوان هیات علمی بعد از داشتن شرایط فعالیت داشته باشند.

شرایط شغلی و بازار کار در صورت ادامه تحصیل در رشته اتاق عمل به چه صورت است؟

برای اطلاع از جزئیات ادامه تحصیل و بازار کار ارشد اتاق عمل به مقاله معرفی رشته اتاق عمل-آینده شغلی و بازار کار ارشد اتاق عمل  مراجعه کنید.

سوالات متداول برای آمادگی آزمون ارشد اتاق عمل

بهترین منابع ارشد اتاق عمل

رفرنس اعلام شده وزارت بهداشت برای اتاق عمل را از کجا باید تهیه کنم؟

با توجه به اینکه وزارت بهداشت برای رشته ارشد اتاق عمل منابعی را به‌عنوان رفرنس اعلام کرده است که در برخی موارد این منابع به زبان انگلیسی و ترجمه نشده است یک یاز بزگترین دغدغه های داوطلبان  تهیه کتاب‌های طبقه بندی شده مناسب برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت می باشد. به همین منظور موسسه علوم پزشکی سنا علاوه بر رفرنس اعلام‌شده وزارت بهداشت برای رشته ارشد اتاق عمل اقدام به گردآوری کتاب‌های ترجمه‌شده بر اساس سرفصل‌های مهم کنکوری کرده است که نیاز داوطلب برای شرکت در کنکورارشد وزارت بهداشت را. با مراجعه به مقاله  می‌توانید رفرنس اعلام‌شده وزارت بهداشت به همراه کتاب‌های کنکوری طبقه‌بندی‌شده دریافت نمایید

سرفصل های مهم ارشد اتاق عمل کدامند؟

اطلاع از سرفصل‌های مهم کنکور به داوطلب کمک می‌کند تا بااطلاع از این مباحث در هر درس وقت خود را طوری تنظیم کند تا بهترین بازدهی برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت را داشته باشد و این‌زمانی ممکن هست که درقدم اول منبع مطالعه‌ی خود را درست انتخاب کرده باشد و در گام بعدی از طریق ارتباط با رتبه های برتر و مشاور از تمام  سرفصل‌ها و مباحث مهم مطلع شود.

ارتباط گرقتن با رتبه های تک رقمی و داشتن مشاور چه مزیتی دارد؟

داشتن مشاور به شما در مطالعه بهینه کمک میکند: به‌طور مثال برای درس اصول عملکرد فرد اسکراب و سیار با ضریب 3 مطالعه کتاب سرجیکال و الکساندر بری کوهن و.. توصیه می شود که مباحث مهم در این درس شامل آلودگی‌زدایی،ابزار،برش‌ها، بستن زخم و...

 برای درس داخلی جراحی سرفصل‌ها مهم شامل  اعصاب،گوارش،دیابت و خون می باشد.

برای تکنولوژی ها مهم ترین سرفصل ها شامل گوارش، مغز و اعصاب،ارتوپدری،زنان، چشم و... است.

زمانی شما می توانیداز مباحث مهم کنکور مطلع شوید که با رتبه تک رقمی رشته خود در ارتباط بوده و با کمک مشاور در کوتاهترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشید. این را به یاد داشته باشید همیشه مطالعه حجم زیاد کتب برای قبولی در کنکور مفید نیست بلکه مطالعه بهینه سرفصل‌های مهم برای رتبه شدن در رشته‌ای که می‌خواهید کارساز است. در صورت داشتن سوال می توانید از طریق تماس با شماره 02166574345 پاسخ تمام سوالات خود را از مشاوران برتر رشته اتاق عمل دریافت نمایید.

bannerfinalmoshavereسوالات متداول تست زنی در کنکور

روزانه چند ساعت مطالعه برای قبولی کنکور ارشد اتاق عمل لازم است؟

مطالعه در روز برای هر داوطلب با توجه به شرایط و زمانی که برای مطالعه شروع می کند متفاوت است. اگر جز کسانی هستید که از تابستان شروع به مطالعه کردید با روز ی3 ساعت می توانید بهترین بازدهی در مطلعه را داشته باشید اما اگر جز کسانی هستید که از دی و بهمن شروع کنید با روی 5 تا 6 ساعت می توانید به قبولی امیدوارباشید و اگرجز کسانی هستید که از عید شروع به مطالعه کردید روزانه 7 تا 10 ساعت برای مطالعه نیاز دارید. و برای همه افراد توصیه می کنیم در ماه جاری کنکور اگر شاغل هستید مرخصی بگیرید و روزانه 10 ساعت تا هر چقدر که می توانید مرور کنید و تست بزنید. چیزی که ما در سنا به داوطلبان تاکید می کنیم این است که مهم نیست که از کی برای مطالعه شروع میکنید، مهم این است که منبع و ابزاری که در آن زمان از آن بهره می برید مناسب باشد.

از کی شروع به تست زدن کنم؟

 قبل از شروع مطالعه هر مبحث باید به تست های چند سال اخیر نگاه کنید. دقت کنید گفتیم نگاه کنید و سعی کنید ببینید تست ها بیشتر از کجا طراحی شده اند تا چهار چوب مطالعه خود را در هر مبحث بدانید که برای این موضوع می توانید از کتاب های گنجینه سوالات و کتاب های تاس استفاده کنید، تالیف این کتاب ها به صورتی است که فصل به فصل تمام سوالات تستی را در اختیار داوطلب می گذارد.

چندین روش برای آزمودن زنی وجود دارد که راه اول این است که تست های دو یا سه فصل را جمع کنید و در روزهای بعد از مطالعه آن‌ها را بزنید که با کتاب‌های تست  موجود این کار امکان پذیر است. راه بعدی شرکت در یک آزمون آزمایشی است که به صورت ماهانه بوده و با برنامه ریزی شما هر ماه در آزمون شرکت کرده و با رقبای خود مورد سنجش قرار میگیرید. در این نوع آزمون علاوه برا طلاع از میزان آمادگی خودد به دلیل  برنامه ی مطالعهی که به شما داده می شود می توانید در مدت زمانی که برای شما تعیین شده تمام سرفصل ها را مرور و تا کنکور با خیالت راحت بر اساس برنامه ریزی که دارید پیش بروید.

آخرین رتبه قبولی در ارشد اتاق عمل ؟

برای اطلاع از رتبه قبولی ارشد اتاق عمل به مقاله آخرین رتبه قبولی ارشد اتاق عمل 98-99 مراجعه کنید.

برای رتبه 1 ارشد اتاق عمل شدن حدودا در هر درس چند درصد بزنم؟

 در روزهای آتی پاسخ سوالات فوق را خواهیم داد. اگر شما هم سوالی درباره آزمون کارشناسی ارشد اتاق عمل دارید آن را از طریق فرم زیر از ما بپرسید تا در همین صفحه به سوالات فوق اضافه کنیم.

 

 

 

دیدگاه‌ها  
+1 # Hani 1398-11-24 19:45
سلام خسته نباشید میشه لطف کنید بطور کامل سرفصل های مهم هر کتاب رو بفرمایید؟
پاسخ دادن
0 # Hani 1398-11-24 20:05
سلام.برای هر درس همه منابع رو باید مطالعه کرد یا یک منبع برای هر درس کافیست؟؟ینی با نخوندن همه منابع امکانش هست درصدمون پایین بیاد؟؟
پاسخ دادن
0 # Mahdie 1399-01-08 17:46
سلام
برای آزمون ارشد سال 1400 باید قبل از کنکور آزمون زبان MNHE رو شرکت کنیم؟ کدوم شهر ها برگزار میشه؟ شرایط و زمان ثبت نام و برگزاری آزمون به چه صورت هست؟
پاسخ دادن
0 # حسين 1399-11-09 23:23
سلام من رشته اتاق عمل هستم
ميخواستم ببينم تاثير معدل تو ازمون ارشد چجوريه براي قبولي معدل بالايي لازمه؟
پاسخ دادن
0 # حسين 1399-11-12 00:11
ميخواستم بپرسم اگه يه نفر ارشد رو تموم كنه باز هم ميتونه امتحان ارشد شركت كنه
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آزمون دکتری پرستاری: سرفصلهای مهم درس مبانی مراقبت‌ها

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

نمونه سوال رایگان آزمون های کشوری سنا

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 3 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 2 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 1 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد مدیریت خدمات موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد مامایی موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد روانشناسی موسسه سنا (50% اول مباحث)

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13