بسیاری از فارغ التحصیلان از نحوه پذیرش دانشگاه آزاد در ارشد رشته پرستاری و تعداد ظرفیت پذیرش پرستاری دانشگاه آزاد اطلاعی ندارند. در اینجا لیست واحدهای پذیرنده کارشناسی ارشد پرستاری دانشگاه آزاد که در کنکور ارشد وزارت بهداشت پذیرش دارند به همراه نام گرایش ها و تعداد پذیرش بطور کامل شرح داده شده است.

نحوه پذیرش کارشناسی ارشد پرستاری دانشگاه آزاد

تا قبل از سال 94 نحوه پذیرش کارشناسی ارشد پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی از طریق یک آزمون جداگانه با سوالات جدا از ارشد پرستاری وزارت بهداشت بود که در فصل بهار توسط دانشگاه آزاد برگزار می شد. پس از آن دانشگاه آزاد اطلاعیه ای داد و اعلام کرد که پذیرش دانشجوی ارشد رشته های غیر پزشکی خود را از طریق کنکور ارشد سراسری وزارت علوم و پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی خود را از طریق کنکور ارشد وزارت بهداشت انجام خواهد داد و از این به بعد دانشگاه آزاد اسلامی برای ارشد هیچ رشته ای آزمونی بصورت مستقل برگزار نخواهد کرد. این تصمیم در حال اجراست و لذا چند سالی است که پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد پرستاری دانشگاه آزاد فقط از طریق آزمون ارشد علوم پزشکی یا همان وزارت بهداشت انجام می شود. دوستانی هستند که قبلا شنیده اند که دانشگاه آزاد در برخی رشته ها بدون کنکور پذیرش دارد. به اطلاع دوستانی که به دنبال اطلاعاتی درباره کارشناسی ارشد پرستاری بدون کنکور می گردند می رسانیم در ارشد رشته پرستاری هیچ پذیرش بدون کنکور تا بحال نداشته ایم. برای اطلاعات بیشتر نیز روی لینک موجود در همین پاراگراف کلیک کنید تا اطلاعات پیشتری در این رابطه پیدا کنید.

طبق گفته بالا ما در طول سال فقط یک آزمون ارشد پرستاری داریم که آن هم توسط مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت صورت می گیرد. نحوه پذیرش ارشد پرستاری دانشگاه آزاد در کنکور وزارت بهداشت به این صورت خواهد بود که پس از برگزاری کنکور ارشد پزشکی و پس از صدور رتبه یا کارنامه اولیه، لیست دانشگاه های دارای ظرفیت پذیرش ارشد پرستاری در گرایش های مختلف و در دانشگاه های مختلف اعم از دانشگاههای علوم پزشکی و دانشگاه آزاد توسط مرکز سنجش پزشکی اعلام می شود. داوطلب می تواند در فرم انتخاب رشته-محل خود به هر ترتیبی که دوست دارد این دانشگاه ها را انتخاب کند. مثلا کسی که علاقمند به قبولی در کارشناسی ارشد پرستاری دانشگاه تهران است می تواند ابتدا دانشگاه های علوم پزشکی تهران ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی ایران را انتخاب کند سپس به سراغ واحدهای دانشگاه آزاد در استان تهران در هر گرایشی که علاقمند است برود. بدین صورت شانس قبولی خود در ارشد پرستاری دانشگاه های تهران اعم از دانشگاه دولتی و دانشگاه آزاد بالا می برد.

ظرفیت پذیرش ارشد پرستاری دانشگاه آزاد

ظرفیت پذیرش ارشد پرستاری دانشگاه آزاد در گرایش های مختلف بصورت زیر است. باید متذکر شویم دانشگاه آزاد در چند تا از گرایش های مدیریت پرستاری، نوزادان، اورژانس و... تا سال 98 پذیرشی نداشته است. لذا پذیرش پذیرش ارشد پرستاری دانشگاه آزاد فقط در گرایش های مندرج در جدول زیر صورت گرفته است. البته احتمال دارد میزان ظرفیت پذیرش و نام گرایشهای مورد پذیرش در سال های بعد افزایش پیدا کند که از طریق بخش دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش آزمون ارشد پرستاری می توانید آن را ببینید.

 نام گرایش  نام واحد دانشگاه آزاد  ظرفیت پذیرش سال 98
 گرایش داخلی جراحی  تهران پزشکی 17
 گرایش داخلی جراحی  ارومیه 14
 گرایش داخلی جراحی  خوراسگان اصفهان 15
 گرایش داخلی جراحی  نجف آباد اصفهان 12
گرایش داخلی جراحی کرمان 16
گرایش داخلی جراحی یزد 14
گرایش سلامت جامعه تهران پزشکی 16
گرایش سلامت جامعه خوراسگان اصفهان 18
گرایش کودکان تهران پزشکی 14
گرایش کودکان خوراسگان اصفهان 17
گرایش کودکان علی آباد کتول مازندران 15
مراقبت های ویژه تهران پزشکی 18
مراقبت های ویژه یزد 11
 روان پرستاری  تهران پزشکی 17
روان پرستاری خوراسگان اصفهان 15

برای اطلاع از منابع کارشناسی ارشد پرستاری و در صورت داشتن سوال از مشاوران موسسه علوم پزشکی سنا در زمینه کنکور ارشد پرستاری به لینک های مندرج در همین سطر مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها  
-1 # سینا 1399-05-24 22:13
سلام آیا دانشجوی خارجی می‌پذیرید در گرلیش مراقبت های ویژه واحده آزاد تهران ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شهریه چقدره
پاسخ دادن
-2 # اسماعیل 1399-07-01 14:22
سلام.من کارشناسی روان شناسی بالینی دارم
ارشد پرستاری قبول شدم آیا میتونم ارشد پرستاری بخونم؟
پاسخ دادن
+2 # Hasan 1399-08-10 01:31
ینی گیلان اصلن دانشگاه ازاد نداره برا ارشد پرستاری!
پاسخ دادن
0 # طاحونیان 1399-11-20 14:02
میخواستم بدونم زبان ارشد رو میشه واسه کنکور عربی انتخاب کرد ؟
پاسخ دادن
+1 # افشار 1400-01-06 13:55
سلام.من پنج سال سابقه کار بالین که سه سالش دیالیز بودم،الان ارشد شرکت کردم.اگر یه وقت دولتی تهران یا قزوین قبول نشدم،احتمال آزاد قبول شدنم چطور میشه؟منظورم اینه که شانس دارم آزاد قبول بشم،؟
پاسخ دادن
0 # Shadi 1400-08-19 12:57
سلام من کارشناسی تربیت بدنی دارم امکانش هست ارشد پرستاری شرکت کنم حالا یا دانشگاه ازاد یا سراسری؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

اعلام نتایج اولیه آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401

دانلود کلید سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 1401-1402

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت 1401-1402

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت 1400-1401

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 1400-1401

آدرس حوزه امتحانی ارشد وزارت بهداشت 1400

صفرتاصد سهمیه بومی مناطق محروم آزمون ارشد وزارت بهداشت

بسته اورژانسی ارشد سنا

نمونه کارنامه ارشد اپیدمیولوژی 99-1400

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب جمالزاده شمالی خیابان فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه همکف

 

call 02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345