یک مکالمه تلفنی با وزارت بهداشت درباره مدرک MHLE برای کنکور ارشد پزشکی از سوی تیم صفر تا صد سنا صورت گرفت. این مکالمه با دبیرخانه شورای عالی علوم پایه پزشکی و بهداشت در روز بعد از اعلام خبر اجباری شدن کسب نمره 45 در آزمون MHLE برای داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت گرفته شد. در این مکالمه باخبر شدیم احتمال وجود تفاوت هایی در آزمون MHLE ویژه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و آزمونMHLE ویژه داوطلبان آزمون دکتری وزارت بهداشت وجود خواهد داشت.

 

telegram3

شرط داشتن نمره آزمون MHLE برای کنکور ارشد وزارت بهداشت

در این مکالمه چیزی که متوجه شدیم این است که شرط داشتن نمره آزمون MHLE برای کنکور ارشد وزارت بهداشت یک مصوبه قطعی و غیرقابل بازگشت است و الان فقط بحث سر زمان اجرای آن برای کنکور ارشد تیر ماه 99 (سال 99-1400) یا کنکور ارشد پزشکی 1400 (سال 400-401) است. که احتمال دارد برای آزمون سال 1400-1401 یعنی تیر 1400 اجرا شود. در مورد اینکه آزمون MHLE چیست؟ و چه شرایطی دارد و تفاوت سوالات زبان کنکور ارشد وزارت بهداشت با آزمون MHLE به مقالات لینک شده به همین متن مراجعه کنید.

bannerfinalmoshavereآزمون MHLE ارشد متفاوت از MHLE دکتری !

به گفته کارشناسان حاضر در دبیرخانه شواری علوم پایه و بهداشت وزارت بهداشت ، احتمالا یک دوره آزمون MHLE اختصاصی داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت برگزار خواهد شد که تنها تفاوت آن با MHLE که داوطلبان کنکور دکتری وزارت بهداشت در آن شرکت می کنند این است که بخش شنیداری یا لیسنینگ ندارد! این آزمون طی 7 الی 8 نوبت در طول سال علاوه بر آزمون MHLE دکتری برگزار می شود. کسانیکه قصد شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت را دارند علاوه بر این 8 آزمون می توانند در آزمون های MHLE مربوط به داوطلبان دکتری نیز شرکت کنند و نمره آن آزمون نیز برای شرکت در کنکور ارشد پزشکی قابل قبول است. اگر سوالی در مورد منابع آزمون MHLE دارید می توانید آن را از مشاوران سنا بپرسید و یا اینکه مقالات لینک شده در همین متن را مطالعه بفرمایید.

چیزی که مشخص است این است که قرار است این مصوبه اجرا شود ولی حرکت غیر معقول معاونت آموزشی و مرکز سنجش پزشکی این است که چرا آزمون MHLE ارشد و دکتری از هم جداگانه در نظر گرفته شده اند! می توانستند به راحتی اعلام کنند سوالات لیسنینگ برای داوطلبان ارشد نمره ندارد. اگر هم هدف تصمیم گیرندگان برای داوطلبان کنکور ارشد این است که آزمون آسان تری از MHLE قبلی برگزار شود باید بگوییم که طبق تجربه ما سوالات درک مطلب در سنوات قبل در کنکور ارشد در بسیاری مواقع از سوالات Reading Compherention در دوره های قبل آزمون MHLE دکتری بوده است! این یعنی یک حرکت موازی و صرف انرژی دوباره هم در طراحی سوالات و هم در اجرای آزمون که برای جمعیت 50 تا 60 هزار نفره داوطلبان کنکور ارشد، نیروی انسانی زیادی می طلبد. بنظر شما هدف شورای عالی علوم پایه پزشکی و بهداشت در برگزاری متفاوت MHLE ارشد و دکتری چیست؟ آن را در کامنت ها برای ما بنویسید...

به هر حال اعلام رسمی این تغییرات در پایان آذر 98 بصورت رسمی از طریق سایت مرکز سنجش پزشکی اعلام خواهد شد و ما نیز متعاقب آن در سایت و کانال و پیج موسسه علوم پزشکی سنا اطلاع رسانی خواهیم کرد. فقط چیزی که انتظار داریم این است که این اتفاقات کمترین هزینه و فشار را بر روی داوطلبین کنکور ارشد وزارت بهداشت داشته باشد.

سوالات آزمون MHLE

بزودی از سوی مرکز نشر موسسه علوم پزشکی سنا کتاب جعبه سیاه MHLE به عنوان کامل ترین بانک سوالات MHLE عرضه خواهد شد تا داوطلبان ارشد و دکتری از سردرگمی برای پیدان کردن سوالات آزمون MHLE سنوات قبل دربیایند.

مطالب مرتبط:

مدرک MHLE برای آزمون ارشد وزارت بهداشت اجباری شد

آزمون MHLE یا MSRT ؟

سوالات رایج درباره آزمون زبان MHLE و کنکور ارشد وزارت بهداشت

آزمون MHLE چیست؟

دیدگاه‌ها  
+4 # عادل 1398-09-22 19:16
بنظر من که برگزاری جداگانه آزمون MHLE ارشد و دکتری کار احمقانه ای هست
پاسخ دادن
0 # سبحانی 1398-09-22 20:23
الان چیزی ک گفتید اینه که آزمون mhle برای کنکور ارشد وزارت بهداشت تیر99 بازهم احتمال هس یعنی ممکنه براکنکور تیر99هم اجباری بشه. توروخدا مارو از سردرگمی نجات بدید خیلی استرس داریم.
پاسخ دادن
0 # parimah 1399-01-26 21:54
خب الان ما که متقاضی کنکور 99-1400 هستیم باید دقیقا چی کار کنیم. این چه بازی که داره با روان ما میشه؟؟؟ سه ماه دیگه کنکور داریم هنوز اطلاعیه ندادن؟؟؟ میخوان سورپرایز بشیم سر جلسه؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا در آزمون وزارت بهداشت 1402

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا

تحلیل سوالات درس داخلی جراحی ارشد پرستاری 1402

نمونه تدریس درس زیست شناسی ارشد علوم آزمایشگاهی

نمونه تدریس درس بیوشیمی ارشد علوم آزمایشگاهی

نمونه تدریس درس ژنتیک ارشد علوم آزمایشگاهی

دانلود سوالات ارشد تغذیه 91 تا 1402

تحلیل سوالات بیوشیمی بالینی ارشد علوم آزمایشگاهی 1402

دانلود سوالات ارشد علوم آزمایشگاهی سه 91 تا 1402

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب جمالزاده شمالی خیابان فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه همکف

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری از 9صبح تا 18 ایام هفته (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14 هرروز)