به دلیل نوسانات ناگهانی ارز وزارت بهداشت اعلام کرد که دانشجویان ایرانی خارج از کشور که ۳۶ واحد درسی گذرانده اند و در دانشگاه های معتبر تحصیل کرده اند، می توانند برای انتقال به دانشگاه های داخل کشور اقدام کنند.

 بیش از ۲ هزار نفر که پیش از این تحصیل خود را در خارج از کشور آغاز کرده بودند، متقاضی ورود به دانشگاه های داخلی شدند. این در حالی است که ظرفیت پذیرش دانشگاه های علوم پزشکی بسیار محدود و تنها در کنکور چیزی کمتر از ۳ هزار نفر در رشته های دکتری حرفه ای پذیرفته می شوند.

در روزهای اخیر جمع زیادی از دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در اعتراض به انتقال دانشجویان از دانشگاه های خارجی به این دانشکده تجمع کرده اند و خواستار توضیح مسئولان در این زمینه شدند.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در ابتدای شهریورماه ۹۷ به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های مورد تایید کشور مجارستان و اسلواکی که متقاضی انتقال به دانشگاه های علوم پرشکی داخل کشور هستند اعلام کرد که باید امور مربوط به تشکیل پرونده و بررسی درخواست انتقال خود را به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی ارائه دهند.

بر اساس اعلام این مرکز کلیه متقاضیان انتقال از دانشگاه های مجارستان و اسلواکی که شرایط آیین نامه های مربوطه، مصوب شورایعالی برنامه ریزی ۲۲ اردیبهشت ۸۸ (ورودی های قبل از ژانویه ۲۰۱۷) و تاریخ ۲۰ دی ۹۴ (ورودی های بعد از ژانویه ۲۰۱۷) را دارا بودند باید ضمن ثبت نام در سامانه انتقال مرکز خدمات آموزشی از تاریخ ۵ شهریور ۹۷ با در دست داشتن اصل مدارک به معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند.

 

pezeshki

 

 

دوراهی وزارت بهداشت برای بازگشت دانشجویان به دانشگاه های علوم پزشکی داخل

حال وزارت بهداشت بر سر دوراهی حمایت از خانواده های دانشجویان در جریان نوسانات ارزی و وجود کمبودهای دانشگاه های علوم پزشکی به ویژه دانشگاه های شهر تهران و پذیرش های محدود مانده است.

از سوی دانشجویان داخل کشور در دانشگاه های علوم پزشکی با شرایطی مانند کمبود استاد، فضای آموزشی، تجهیزات و کمبودهای خوابگاهی مواجه اند. از سوی دیگر خانواده هایی که فرزندان شان با هزینه های سنگین ارزی در خارج تحصیل می کنند دیگر امکان حمایت مالی از فرزندان شان را ندارند و دست به دامان ارز دانشجویی شده اند.

 

لینک مرتبط :

شرایط انتقال به دانشگاه های علوم پزشکی برای دانشجویان جدید

رشته ها، دروس و ضرایب امتحانی آزمون دکتری 98-99

تسهیلات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی در سال جدید

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

مصوبات جذب هیات علمی علوم پزشکی در شورای انقلاب فرهنگی آذر97

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد اتاق عمل 97-98

نمونه کارنامه های قبولی ارشد فیزیک پزشکی 98-99

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی 97-98

ثبت نام آزمون ارزشیابی دانش آموختگان داروسازی خارج از کشور

لیست رشته های کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد 98

مصوبه نظام پزشکی برای PhD آزمایشگاهی با پایه غیرمرتبط سال97

ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد بهداشت محیط 97-98

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد بهداشت محیط 98-99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)