zarfiat arshad olom pezeshki

افزایش ظرفیت آزاد در کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی :  دستور وزیربهداشت برای افزایش ظرفیت آزاد در کنکور کارشناسی ارشد علوم پزشکی برای جبران سهمیه ایثارگران

دکتر نمکی وزیر بهداشت با ارسال نامه ای به معاون آموزشی خود با اشاره به گلایه های دانشجویان از سهمیه های تبعیض آمیز که منجر به عدم پذیرش رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد شده بود خواستار افزایش ظرفیت دانشجویان عادی شد. در متن این نامه آمده است :

در روزهای اخیر متأسفانه گرفتار بیماری سخت و نهایتا مصیبت از دست دادن مادر بودم با گلایه و شکوایه‌هایی کثیری از جوانان نخبه کشور که در آزمون‌های تحصیلات تکمیلی علیرغم کسب رتبه‌های ممتاز رد شده بودند مواجه شدم. متأسفانه تعداد قابل توجهی از این دانشجویان متعلق به خانواده‌های هستند که بدون استفاده از کلاس‌های پرهزینه‌ آنچنانی با تکیه با هوش و استعداد ذاتی و با تلاش بی‌وقفه شبانه‌روزی به رتبه‌های بعدی دست یافته بودند.

برای اینجانب شکل‌گیری هرگونه نگاه خارج از منزلت عزیزانی که خود و خانواده‌هایشان از جان و چشم و دست و پا برای حفظ عزت و سرافرازی و دفاع از مرزهای این سرزمین گذاشته‌اند و یقینا تمام نسل‌های امروز و فردای این سرزمین مدیون جانفشانی این افراد هستند بسیار ناگوار است. همانگونه که سرخوردگی جوانان نخبه و دلبسته وطن که به عشق ادامه تحصیلی و مبدل شدن به سرمایه‌های ارزشمند انسانی در راستای خودکفایی ملی شبانه‌روز تلاش کرده‌اند.

لذا ضروری است به نحو مقتضی و در اسرع وقت بگونه‌ای عمل شود که معادل سهمیه منظور شده و با نظارت دقیق و رعایت اولویت رتبه‌های برتر از میان نخبگانی که در شرکت‌کنندگان آزاد وجود دارند به ظرفیت‌های موجود دانشگاه‌های علوم پزشکی اضافه شود.

این اقدام اگر چه سخت و مقداری زمان‌بر است اما پاسخی منصفانه به جوانان رشید، نخبه و پرتلاش کشور است که صدایشان را شنیدیم و برای رشد، ماندگاری و خدمت‌شان در این سرزمین از هر گونه کوششی دریغ نخواهیم کرد. از سوی دیگر از حریم خانواده معزز شهدا و ایثارگران که همواره مدیون رشادت‌های آنها هستیم پاسداری می‌کنیم تا دیگران بدانند که این عزیزان جایی را برای کسی تنگ نکردند.

ضروری است با رایزنی‌های مستمر در راستای اصلاح قوانین و مقررات مربوطه جهت رفع شبهات و حفظ کیفیت آموزش عالی به خصوص آموزش علوم پزشکی که تأثیر مستقیم بر حیات و سلامت مردم دارد برای سال‌های آتی تلاش کنیم.

 

زمان ثبت نام و برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت 99

اگر جز متقاضیان کنکور ارشد سال 99 هستید برای اطلاع از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 99 حتما این اطلاعیه را مطالعه نمایید. زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 

توجه داشته باشید زمان ثبت نام طبق روند هر سال در دی یا بهمن ماه می باشد و زمان برگزاری در خرداد ماه سال 99 می باشد. به دلیل حجم زیاد کتب رفرنس برای رشته های علوم پزشکی،  یکی از مهم ترین دغدغه متقاضیان کنکور ارشد و دکتری وزارت بهداشت، دریافت منابع کنکور ارشد وزارت بهداشت و انتخاب یک کتاب کنکوری مطابق با سرفصل های وزارت بهداشت می باشد، همانطور که بارها توضیح دادیم سعی کنید کتاب های درسی خود را از انتشارات یا موسساتی تهیه کنید که تخصصشان در زمینه علوم پزشکی باشد تا بتوانند بهترین منابع را با اطلاع از دغدغه های کنکوری به شما متقاضیان ارائه دهند. در صورت داشتن سوال برای تهیه کتاب، شرکت در آزمون و یا حتی دریافت مشاوره رایگان از هر کجای کشور که هستید می توانید با شماره 02166574345 تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را در این باره دریافت نمایید.

 لینک مرتبط:

اعلام زمان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

ماجرای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

ملاک تعیین ظرفیت پزشکی دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی

ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

معرفی رشته سلامت و ترافیک در وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد علوم آزمایشگاهی دو 99-1400

تکمیل ظرفیت ارشد وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد اتاق عمل وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد پرستاری وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد مامایی وزارت بهداشت 99-1400

نمونه کارنامه ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی 99-1400

نمونه کارنامه ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 99-1400

رشته مورد نظر شما

niazmandi

در اپلیکیشن و سایت نیازمندی علوم پزشکی همه چیز هست: آگهی فروش اقلام و خدمات پزشکی، آگهی استخدامی و...

leithner sana award 95

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)