arshad amozesh behdasht

در طی چند سال اخیر رشته آموزش بهداشت در بین کارکنان مراکز بهداشتی و استخدام‌شدگان  وزارت بهداشت بسیار محبوب شده است و اغلب این افرا د برای ارتقای سطح علمی خود و برای ادامه تحصیل رشته آموزش بهداشت را انتخاب می‌کنند. می‌توان گفت یکی از دلایل انتخاب این رشته راحت بودن پذیرش آن نسبت به دیگر رشته‌های علوم پزشکی در مقطع ارشد هست و داوطلبانی که به دنبال ارتقای سطح خود هستند به سراغ این رشته می‌روند. بعد از تمام این توضیحات دو سؤال مهم برای داوطلبان ایجاد می‌شود :

1- کسانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارند، با داشتن چه مدرکی در مقطع کارشناسی می توانند در رشته آموزش بهداشت ادامه تحصیل دهند ( رشته های مجاز ارشد آموزش بهداشت کدامند) ؟

2- داوطلبانی که دارای مدرک کارشناسی آموزش بهداشت هستند، مجاز به شرکت در چه رشته های در مقطع ارشد علوم پزشکی می باشند؟

در این مقاله به تفکیک رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت آموزش بهداشت را در اختیار شما قرار خواهیم داد. برای اطلاع از دانشگاه های و ظرفیت پذیرش و منابع ارشد آموزش بهداشت می توانید با شماره 02166574345 تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را در رابطه با رشته آموزش بهداشت  دریافت کنید.

رشته های مجاز ارشد آموزش بهداشت - بهترین منابع ارشد

 با توجه به بروز نبودن منابع موجود در رشته آموزش بهداشت اگر بدنبال دریافت بهترین منبع ارشد آموزش بهداشت هستید می توانید با مراجعه به سایت sanabook.com به تمام منابع موجود در رابطه با این رشته دسترسی پیدا کرده و از هر کجای کشور که هستید بصورت اینترنتی اقدام به خرید کتاب های مورد نیاز خود نمایید. تا انتها با ما همراه باشید تا رشته های مجاز ارشد آموزش بهداشت  به اختصار این رشته دریافت نمایید. برای دسترسی به سوالات وزارت بهداشت با پاسخ تشریحی دانلود سوالات آزمون ارشد آموزش بهداشت 91 تا 1402 کلیک کنید.

telegram3

 لیست رشته های مجاز ارشد آموزش بهداشت

چه داوطلبانی مجاز به ادامه تحصیل در رشته ارشد آموزش بهداشت هستند؟ همان‌طور که می‌بینید فارغ‌التحصیلان رشته‌های مامایی، پرستاری، بهداشت عمومی، روانشناسی و بسیاری از رشته‌های علوم پزشکی می‌توانند در مقطع ارشد این رشته را ادامه دهند که در جدول زیر به‌طور کامل تمام رشته‌های مجاز ارشد آموزش بهداشت ذکرشده است.

رشته مقطع ارشد با کارشناسی رشته های زیر شما می توانید در مقطع ارشد آموزش بهداشت تحصیل کنید
رشته مجاز ارشد آموزش بهداشت   كارشناسی بھداشت عمومی؛ پرستاری؛ مامایی؛ مھندسی بھداشت محیط؛ مھندسی بھداشت حرفه ای؛
مدیریت خدمات بھداشتی درمانی؛ھوشبری؛مشاوره؛ مردم شناسی؛علوم اجتما عی؛علوم تر بیتی؛
روانشناسی؛تکنولوژی اتاق عمل؛فناوری اطلاعات سلامت (مدارک پزشکی)؛ مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات

 

 لیست رشته های مجاز با کارشناسی آموزش بهداشت

سؤال بعدی که برای داوطلبان ایجاد می‌شود و در ابتدا هم توضیح دادیم این است که با داشتن مدرک کارشناسی آموزش بهداشت مجاز به شرکت در چه رشته‌هایی در مقطع ارشد علوم پزشکی هستند؟  در ادامه تمام رشته‌هایی که شما با داشتن مدرک آموزش بهداشت می‌توانید شرکت کنید را در اختیار شما قرار می‌دهیم. اگر با رشته‌ای در این جدول آشنا نیستید و نمی‌دانید چه منابعی را بایدمطالعه کنید و یا ظرفیت پذیرش و دانشگاه‌های ارائه دهند این رشته‌های کدم‌اند، می‌توانید از مشاوران سنا سؤالات خود را بپرسید و یا با مراجعه به صفحه اصلی سایت و با مطالعه مقالات آن رشته تمام جزئیات مربوط به آن رشته را دریافت کنید.

 

bannerfinalmoshavere رشته مقطع کارشناسی  با کارشناسی آموزش بهداشت در مقطع رشته های ریر می توان تحصیل کرد
کارشناسی آموزش بهداشت  آموزش پزشکی - اپیدمیولوژی - انفورماتیک پزشکی - زیست فناوری پزشکی - فناوری اطلاعات سلامت - مدیریت خدمات بهداشتی درمانی - نانوتکنولوژی پزشکی - مهندسی پزشکی - آمار زیستی - سلامت و ترافیک - اقتصاد بهداشت - نانوتکنولوژی پزشکی - ارزیابی فناوری سلامت - برنامهریزی یادگیری - تاریخ علوم پزشکی - رفاه اجتماعی - کتابداری و اطلاعرسانی پزشکی - مهندسی بهداشت محیط - ژورنالیسم پزشکی

 

رشته های مجاز ارشد آموزش بهداشت - سخن مشاور

خواندن چند کتاب منابع برای یک درس، حتی اگر وزارت بهداشت آنها را اعلام کرده باشد کار درستی نیست. خصوصیاتی که منبع مورد مطالعه شما باید داشته باشد در زیر ذکر میکنیم:
برای یادگیری هر درس فقط یک منبع بخوانید. (البته برحسب مورد و برای تفهیم یک مطلب خاص، میتوان به منبع دیگر رجوع کرد)
منبع خلاصه مورد مطالعه شما باید به قصد کنکور نگارش شده باشد نه به خاطر خلاصه شدن محتوا. هم اکنون در کتابفروشی ها، کتب خلاصه شده زیادی هستند ولی این کتب با هدف کنکور ارشد خلاصه برداری نشده اند. ما در سنا جزوات و کتب خلاصه را صرفاً براساس کنکور ارشد دکتری وزارت بهداشت آماده میکنیم.
در طول سال و در مطالعه کتاب های تست طبقه بندی شده برای تستزنی مناسب ترند. به دلیل اینکه شما پس از مطالعه 2 یا 3 فصل میتوانید فقط تست های مربوط به آن سه فصل را بزنید؛ و در ایام و ماه های نزدیک به کنکور کتب تست سال به سال که در مؤسسه سنا به آنها جعبه سیاه گفته میشود بسیار مناسب اند.

 ترتیبی که مشاور سنا برای شرکت در رشته آموزش بهداشت به شما پیشنهاد می دهد به شرح زیر است:

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آزمون دکتری پرستاری: سرفصلهای مهم درس مبانی مراقبت‌ها

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

نمونه سوال رایگان آزمون های کشوری سنا

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 3 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 2 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 1 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد مدیریت خدمات موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد مامایی موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد روانشناسی موسسه سنا (50% اول مباحث)

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13