با توجه به معرفی منابع آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری از سوی مرکز سنجش پزشکی، در این مطلب سعی می کنیم مباحث مورد سوال در منابع آزمون صلاحیت پرستاری را بطور کامل و با جزئیات مطرح کنیم. همانطور که می دانید کتاب های مبانی پرستاری کوزیر و ارب و کتاب پوتر و پری به عنوان منابع آزمون صلاحیت معرفی شده است ولی لازم است بخش هایی که مدنظر طراحان سوال است بصورت موردی به همراه بودجه بندی فصول و درصد سوالات از هر بخش برای داوطلبان آزمون صلاحیت پرستاری آورده شود که در ادامه به آن می پردازیم.

سوالات آزمون صلاحیت پرستاری در چند بخش طرح می شود که بطور کلی شامل مباحث زیر است. 22 درصد در حیطه محیط مراقبتی موثر و ایمن (مدیریت مراقبت + کنترل عفونت)، 12 درصد در حیطه حفظ و ارتقای سلامت، 10 درصد در حیطه تمامیت روانشناختی، 56 درصد در حیطه تمامیت فیزیولوژیک که شامل مباحث آسایش و مراقبتهای اساسی(10درصد)، درمانهای دارویی و  تزریقی(14درصد)، کاهش خطر بالقوه(12درصد)، سازگاری فیزیولوژیک(20 درصد) می باشد.

دفترچه راهنمای آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

در دفترچه راهنمای آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری 98 اطلاعات مهمی هم چون مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون صلاحیت پرستاری و نحوه ثبت نام برای آزمون صلاحیت پرستاری اعلام شده است. همچنین شهرهای محل برگزاری این آزمون ذکر شده است. نام و ویرایش منابع آزمون به همراه دروس و مباحث مورد سوال نیز در دفترچه راهنما اعلام شده است. جهت دریافت فایل دفترچه به لینک زیر مراجعه کنید.

دفترچه راهنمای آزمون صلاحیت پرستاری

منابع آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

در حال حاضر از سوی وزارت بهداشت دو کتاب رفرنس با عنوان کتاب مبانی پرستاری کوزیر(ترجمه پورغلام و پورتقی) و کتاب اصول پرستاری پوتروپری اعلام گردیده است. برای مشاهده جزئیات کامل منابع این آزمون به مقاله منابع آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری مراجعه کنید.

 

دیدگاه‌ها  
+2 # یاسی 1398-09-05 16:19
سلام ببخشید شرکت در این آزمون اجباریه؟پیام آور وطرحی هم باید شرکت کنند؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

اعتراض دانشجویان علوم پایه به تبعیض در اعطای شماره نظام پزشکی

اعلام فرآیندهای آموزشی علوم پزشکی در ترم جاری

لیست منابع ارشد وزارت بهداشت

منابع دکتری پرستاری وزارت بهداشت

حد نصاب لازم برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت

زمان برگزاری آزمون های لغو شده وزارت بهداشت

7 آزمون کشوری به دلیل کرونا لغو شد

آموزش شرکت در آزمون اینترنتی سنا

کتاب تست نمونه سوالات آزمون MHLE

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)