مصوبات جذب هیات علمی علوم پزشکی در شورای انقلاب فرهنگی آذر97  توسط هیات عالی این شورا به نقل از رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت مورخ 23 آذر 97 اعلام شد. در جلسه اخیر هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقرر شد دانشگاه های بزرگ علوم پزشکی یکبار در سال و دانشگاه های علوم پزشکی کم برخوردار که امکان جذب هیات علمی ندارند و به منظور ایجاد فرصت برای آنها ۲ بار در سال امکان فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی را داشته باشند.

شرط سنی جذب هیات علمی علوم پزشکی در وزارت بهداشت

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت در مورد سقف سنی در جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی با اشاره به اهمیت استفاده از افراد توانمند با سنین پایین اظهار داشت: از این پس سقف سنی برای جذب مرتبه مربی ۳۰ سال و مرتبه استادیار ۴۰ سال خواهد بود. این سقف سنی با تائید صلاحیت علمی و توانمندی افراد توسط هیئت ممیزه مرکزی وزارت بهداشت تا ۵ سال هم قابل افزایش است. یعنی برای جذب مربی حداکثر تا ۳۵ سال و استادیار تا ۴۵ سال به عنوان سقف سنی می توانیم عضو هیئت علمی جذب کنیم.

ممنوعیت جذب برای افراد با بیش از ۱۵ سال سابقه استخدامی

دکتر حسینی در مورد استخدام هیات علمی در وزارت بهداشت گفت: باید در مسیری گام برداریم تا اعضای هیئت علمی جوان تر با توانمندی های بیشتر و با ماندگاری طولانی تر به حوزه آموزش و پژوهش ورود کنند که براین اساس در نظر است تا برای آن دسته از افرادی که متقاضی تبدیل وضعیت از استخدام کشوری به هیئت علمی هستند سنوات خدمتی ۱۵ سال لحاظ شود و در نتیجه افرادی که بیش از ۱۵ سال سابقه خدمت در استخدام کشوری دارند، نمی توانند عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت باشند.

حسینی اضافه کرد: البته در این جلسه تاکید شد اگر در هیات اجرایی جذب دانشگاه بر روی فردی که توانمندی بالایی از لحاظ علمی داشت اجماع حاصل شد دانشگاه می تواند به صورت هیئت علمی قراردادی یکساله با فرد مورد نظر همکاری کند و اگر افراد توانمند توانستند در فاصله زمانی بین فراخوان ها با تایید هیئت اجرایی جذب دانشگاهها، هیئت علمی قراردادی یکساله باقی بمانند، آنگاه امکان شرکت این متقاضیان در فراخوان های سراسری فراهم خواهد شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

انتشار کارنامه نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت علوم 98

فراخوان ثبت نام دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی 98

شرایط جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت

اضافه شدن رشته رباتیک پزشکی در دانشگاه آزاد

برای چه کسانی در آزمون دکتری وزارت بهداشت کارت صادر می شود

آغاز ثبت نام بدون کنکور دکتری رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد98

رتبه بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور 2019

جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد در پردیس‌های دانشگاه تهران

نکاتی در رابطه با شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت بصورت آزمایشی

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)