Sports Nutritionکارشناسی ارشد تغذیه ورزشی چیست؟ رشته های مجاز یا مدارک معتبر لیسانس برای آزمون ارشد تغذيه ورزشي کدام رشته ها هستند؟ منابع کارشناسی ارشد تغذیه ورزشی و جزوات و کتاب هایی که برای آزمون این رشته مفید است کدامند؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد به پرسش های این چنینی داوطلبان پاسخ دهیم.

کارشناسی ارشد تغذیه ورزشی یکی از گرایش های جدید مجموعه تغذیه است که از آزمون سال 98 به آزمون کارشناسی ارشد مجموعه تغذیه اضافه شده است. مرجع برگزار کننده ی آزمون ارشد تغذیه و کلیه ی گرایش های زیرمجموعه ی آن اعم از تغذیه ورزشی ، تغذیه بالینی، علوم تغذیه ، علوم بهداشتی در تغذیه وتغذیه در بحران وزارت بهداشت می باشد و وزارت علوم نقشی در پذیرش رشته تغذیه ورزشی ندارد.

 

رشته ها و مدارک مجاز برای شرکت در آزمون ارشد تغذیه ورزشی

رشته های مجاز برای آزمون کارشناسی ارشد تغذیه ورزشی شامل رشته های ذیل می باشد: مدرک لیسانس علوم تغذیه ، مدرک دکتری حرفه ای پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی. سایر رشته های دیگر مجاز به پذیرش در رشته تغذیه ورزشی نیستند. حتی رشته هایی هم چون فیزیولوژی ورزشی و... برای شرکت در آزمون ارشد تغذیه مجاز نیستند.

 

 منابع کارشناسی ارشد تغذیه ورزشی

برای قبولی در آزمون ارشد رشته تغذیه ورزشی بخاطر یکسان بودن دروس و منابع همه ی گرایش های مجموعه ی تغذیه ، نیاز نیست منابع متفاوتی از سایر گرایش ها را بخوانید. اگر در طول روز وقت زیادی برای مطالعه دارید و در پاییز شروع به مطالعه کرده اید پیشنهاد می کنیم همان منابع اعلام شده از سوی وزارت بهداشت را تهیه و مطالعه کنید. ولی اگر زمان زیادی (مثلا 7 تا 10 ساعت در هر روز) برای مطالعه ندارید و یا اینکه دیر شروع کرده اید(مثلا از زمستان یا بهار شروع به مطالعه کرده اید) پیشنهاد می کنیم از منابع خلاصه استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید از بسته آموزشی تغذیه موسسه سنا که چکیده ای کامل از همان منابع است استفاده کنید.

اگر قصد تهیه منابع رسمی اعلام شده و یا تصمیم به تهیه ی بسته های آموزشی ویژه این رشته را دارید می توانید به سایت سنا بوک دات کام مراجعه کنید.

 

سایر مطالب مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد تغذیه ورزشی :

لیست دقیق منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه تغذیه

همه چیز درباره رشته تغذیه

سوالات رایج درباره ارشد و دکتری مجموعه تغذیه

آزمون کارشناسی ارشد مجموعه تغذیه

آزمون دکتری تخصصی تغذیه

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آخرین تغییرات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد هماتولوژی 98

منابع آزمون کارشناسی ارشد هماتولوژی 98

منابع آزمون کارشناسی ارشد اتاق عمل 98

منابع آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی 98

ایجاد رشته تغذیه ورزشی در دپارتمان تغذیه 98

برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت چقدر زمان لازم است؟

منابع آزمون کارشناسی ارشد تغذیه وزارت بهداشت 98

منابع ارشد مامایی وزارت بهداشت 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)