آزمون کارشناسی ارشد علوم تغذیه

آیا از بازار کار فارغ التحصیلان ارشد تغذیه مطلع هستید ؟ آیا از منابع آزمون کارشناسی ارشد علوم تغذیه باخبرید ؟ آیا می دانید با چه رتبه ای در چه دانشگاهی می توان قبول شد و از دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم تغذیه مطلع هستید؟

با توجه به  پرطرفدار و سخت بودن کارشناسی ارشد تغذیه وزارت بهداشت، بسیاری از کسانی که در آزمون ارشد وزارت بهداشت در رشته تغذیه موفق بوده اند عامل موفقیت خود را در برنامه ریزی درست و استفاده از منابع کنکوری، شرکت در آزمون های آزمایشی و پشتکار و تلاش خود عنوان کرده اند. موسسه علوم پزشکی سنا با 11 سال سابقه در رشته های علوم پزشکی با تهیه منابع و جزوات کنکوری و برگزاری آزمون های کشوری،  برنامه ریزی روز به روز وکلاس های حضوری برای ارشد تغذیه این امکان را فراهم آورده تا داوطلبان با کمترین سختی بتوانند در آزمون ارشد وزارت بهداشت رتبه دلخواه خود را کسب نمایند. آنچه که شما متقاضیان برای قبولی در آزمون ارشد علوم تغذیه به آن نیاز دارید در این مقاله ذکر شده است با ما تا انتها همراه باشید.

 

✅ دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم تغذیه

✔️ همانطور که می دانید ظرفیت پذیرش هر ساله در حال تغییر است، سال گذشته (97) از جمله سال های تحصیلی بوده که ظرفیت دانشگاه ها برای کلیه رشته های علوم پزشکی کم بوده اما امید است که در سال آتی ظرفیت بیشتری برای پذیرش داوطلبان فراهم شود. به طور مثال ظرفیت پذیرش برای گرایش علوم تغذیه در دانشگاه های دولتی 66 و برای دانشگاه های شهریه پرداز 40 نفر و برای گرایش ارشد علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی صفر و دانشگاه شهریه پرداز بقیه الله 4 نفر بوده و برای گرایش ارشد علوم بهداشتی در تغذیه برای دانشگاه دولتی 37 نفر و برای دانشگاه های شهریه پرداز  28 نفر و برای ارشد تغذیه بالینی  15 نفر در دانشگاه دولتی و 3 نفر در دانشگاه  شهریه پرداز پذیرش داشته است.

پس اطلاع از ظرفیت پذیرش این امکان را به داوطلبان می دهد تا با برنامه ریزی درست منابع را مطالعه کنند تا بتوانند شانس قبولی خود را برای آزمون ارشد وزارت بهداشت افزایش دهند.

 

بازار کار ارشد علوم تغذیه

✔️ اطلاع از شرایط بازار کار اولین و مهم ترین موضوع بعد از علاقه است که داوطلبان برای انتخاب یک رشته به آن اهمیت می دهند و میخواهند بدانند میزان درامد رشته علوم تغذیه برای مقطع ارشد به چه صورت می باشد.

در ابتدا باید بگوییم قطعا ادامه تحصیل نه تنها از نظر سطح علمی بلکه از نظرشرایط کاری هم می تواند برای فرد بسیار موثر باشد، به طور مثال فارغ التحصیلان ارشد علوم تغذیه می توانند در کارخانجات تولید مواد غذایی و بیمارستان ها، درمانگاه ها، مراکز بهداشتی درمانی، مراکز تحقیقاتی، استخدام شوند. یک متخصص ارشد تغذیه می تواند به عنوان مشاور تغذیه و رژیم درمانی در مهدکودک ها، مربی بهداشت در مدارس و حتی جهت تدریس در مدارس فنی و حرفه ای و برخی دانشگاه ها فعالیت داشته باشد. پس می توان گفت در صورتی که تحصیل خود را در دانشگاه های معتبر به پایان برسانید آینده شغلی روشنی در انتظار شما خواهد بود، برای موفقیت و قبولی در دانشگاه های برتر و مطالعه درست برای کسب رتبه برتر می توانید با پر کردن فرم ثبت نام مشاوره از راهنمایی های مشاوران سنا بهرمند شوید.

یکی از سوالاتی که اکثر دانشجویانی که قصد تغییر رشته به ارشد تغذیه را دارند می پرسند، دریافت شماره نظام پزشکی و پروانه مطب به این متقاضیان می باشد.

با توجه به سوالات دانشجویانی که لیسانس صنایع دارند و می خواهند بدانند، آیا با شرکت در کارشناسی ارشد یا دکترای تغذیه می توانند شماره نظام پزشکی و پروانه مطب را کسب کنند، باید بگوییم: طبق مصوبه جدید دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای تغذیه که از رشته های غیر تغذیه ای در سال 95 یا قبل از این سال وارد رشته تغذیه شده اند، سازمان نظام پزشکی به آن ها شماره نظام و پروانه کار خواهد داد که این امر مستلزم گذراندن 31 واحد تئوری  می باشد که توسط بورد تغذیه تعیین شده است. اما به ورودی های سال 96 و بعد از آن که از رشته های غیر تغذیه ای وارد رشته تغذیه شده اند حتی اگر هر دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترای تغذیه را هم در رشته تغذیه بگیرند هم مطابق با این مصوبه شماره نظام و پروانه کار داده نمی شود.

 در زیر بخش های زیر می توانید منابع دانلود سوالات، نمونه کارنامه ها دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش و همه چیز برای آزمون ارشد علوم تغذیه را دریافت نمایید و در صورت داشتن سوال با مشاوران برتر سنا در ارتباط باشید.

 تلاش کنید با ارزش تر شوید، مطمئن باشید موفقیت شما را تعقیب خواهد کرد.

 

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13