mamaبسیاری از داوطلبان شرکت در کنکور ارشد مامايي از مشاوران ما می پرسند ایا دانشگاه ازاد کارشناسی ارشد مامایی دارد ؟ و اینکه برای کارشناسی ارشد مامایی دانشگاه آزاد ، کدام واحدها پذیرش دارد. ما در این صفحه سعی خواهیم کرد اطلاعاتی را در مورد پذیرش یا عدم پذیرش ارشد مامايي دانشگاه آزاد و نام دانشگاه های ارشد مامایی را ارائه دهیم.

با مراجعه به مطلبی که قبلا در مورد کارشناسی ارشد پزشکی دانشگاه آزاد و واحدهای پذیرنده کارشناسی ارشد علوم پزشکی در این دانشگاه نگارش کرده ایم متوجه خواهید شد که تا سال 97-98 چیزی بنام کارشناسی ارشد مامایی دانشگاه آزاد وجود نداشته است. این بدان معنی است که تا این سال هیچ کدام از واحدهای دانشگاه آزاد در کارشناسی ارشد مامایی هیچ پذیرشی نداشته است هر چند هرسال این دانشگاه در لیسانس مامایی پذیرش خوبی دارد ولی در فوق لیسانس مامایی تا کنون پذیرش نداشته است.

با این حساب آیا قبولی در گرایش های ارشد مامایی ممکن است یا غیرممکن؟ آیا می توان با رقابتی که بین داوطلبان کنکور ارشد مامايي وزارت بهداشت است درصد قبولی و رتبه خوبی داشت؟

در جواب باید گفت که بسیاری از شرکت کنندگان آزمون ارشد مامایی کارمند یا شاغل هستند و بسیاری از آن ها علی رغم اشتیاق اولیه برای قبولی در طول کار و بخاطر عدم برنامه ریزی و زمان زیادی که از زمان فارغ التحصیلی شان گذشته است اکثرا به عنوان سیاهی لشکر محسوب شده و در این کنکور موفق نمی شوند. البته در این بین کسانی بوده اند که با رفتن به کلاس و یا همراهی با یک مشاور خوب به همراه وجود منابع به روز و درست که برای این آزمون تهیه شده به موفقیت رسیده اند. ولی اگر بخواهیم این افراد خاص را به همراه افراد تازه فارغ التحصیل شده در این آزمون جمع ببندیم می بینیم بیشتر از یک چهارم و یا یک پنجم جمعیت شرکت کننده بیشتر نیستند و رقابت برای قبولی در ارشد مامایی فقط برای همین جمعیت محدود است.

بر اساس گفته قبلی می توان گفت که قبولی در آزمون چه روزانه و چه در شهریه پرداز اصلا مشکل نیست. بسیاری از خانم های شاغلی که بالای چهل سال سن داشتند و علی رغم زندگی متاهلی و شرایط اشتغال به راحتی و در یک برنامه 6 ماهه تا یک ساله آن هم نه در سطح کارشناسی ارشد مامایی دانشگاه آزاد که اصلا وجود خارجی نداشت، بلکه در یکی از گرایش های ارشد مامایی در دانشگاه های دولتی و روزانه پذیرفته شدند. تنها کاری که آنها کردند این بود که به ما و مشاوران ما اطمینان کردند. در ابتدای راه، مشاوران ما با توجه به ویژگی ها و تیپ شخصیتی این افراد کلاس یا جزوه یا رفرنس را معرفی کرده و تا انتها آنها را همراهی می کردند.

مطالبی که مشاور به شما پیشنهاد می کند:

کارشناسی ارشد مامایی

منابع آزمون کارشناسی ارشد مامایی

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد مامایی

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد مامایی

کلاس کنکور کارشناسی ارشد مامایی

  رتبه قبولی کارشناسی ارشد مامایی 

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مامایی

دیدگاه‌ها  
0 # Farnoosh Bassami 1398-01-09 11:09
سلام میشه تعداد شرکت کنندگان ارشد مامایی سال ۹۷ رو بگین؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-01-30 17:38
سلام. تعداد شرکت کنندگان در هر سال متغییر است. به طور کلی می توان گفت بین چهار هزار تا 6 هزار نفر
پاسخ دادن
0 # Eli 1398-05-18 00:42
باسلام واحترام
حدودا چند نفر در ازمون ارشد مامایی مجاز به انتخاب رشته میشوند؟
ممنون
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

تمدید مجدد انتخاب رشته محل ارشد وزارت بهداشت 98 برای بار آخر

میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان پزشکی و علوم پزشکی 98

زمان و شرایط مصاحبه دکتری دانشگاه شاهد بقیه الله ارتش 98

دانلود رایگان سوالات دکتری بهداشت باروری و مامایی 98

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا در آزمون ارشد بهداشت 98

مصاحبه دکتری تخصصی رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی 98

سھمیه رزمندگان و ایثارگران در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 98

تمدید ثبت نام دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 98

لیست رشته های دانشگاه پردیس خودگردان پزشکی و غیر پزشکی

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)