arshad mamaei

منابع کنکور ارشد مامایی وزارت بهداشت : متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد مامایی وزارت بهداشت را دارند توجه کنند که مهم ترین موضوع در تهیه منابع ارشد مامایی وزارت بهداشت سازگاری آن با شما و شرایط شماست. هنگام تهیه کتاب ها برای آزمون ارشد مامایی به این چند نکته توجه کنید.

هنگام تهیه منابع برای ارشد مامایی وزارت بهداشت باید توجه کنید که این منابع متناسب با سرفصل هایی باشد که در  از آن سوال طرح می شود. شاید جزوه یا کتابی در طول تحصیل شما توسط استاد برای یک درس مثل بهداشت مادر و کودک معرفی شده باشد ولی شاید این کتاب یا جروه به عنوان منابع ارشد مامایی قابلیت استفاده را نداشته باشد. سعی کنید، کتاب هایی را تهیه کنید که طبقه بندی شده و سرفصل هایی را دارا باشد که شما برای آزمون ارشد مامایی وزارت بهداشت به آن نیاز دارید. مطالب مهمی که در این صفحه به شما ارائه می شود در رابطه با:

منابع ارشد مامایی وزارت بهداشت

دروس ارشد مامایی

نکته دیگر اینکه لزوما هر کتابی که در دفترچه راهنمای آزمون ارشد وزارت بهداشت  به عنوان منابع ارشد مامایی معرفی شده است شاید برای شما مفید نباشد. شاید با توجه به مشغله کاری شما، آن کتاب زمان زیادی از شما بگیرد و شما بواسطه خواندن آن کتاب مجبور باشید مطالب اضافی زیادی را بخوانید. پس به شرایط خودتان نگاه کنید و ببینید می خواهید چقدر وقت بگذارید. در برخی موارد نیاز به مطالعه تمام بخش های رفرنس های معرفی شده برای کنکور ارشد نیست، لذا با تهیه منابع کنکوری و طبقه بندی شده بر اساس مباحث پر تکرار ارشد مامایی شما می توانید از تمام وقت خود به درستی استفاده کنید و مطمئن باشید با برنامه ریزی درسی درست می توانید از رتبه های برتر در رشته خود باشید

نکته آخر در تهیه منابع کنکور ارشد مامایی وزارت بهداشت این است که وقتی شروع به خواندن آن کتاب ها می کنید متوجه می شوید در برخی یا تماما آنها نمی توانید با آن ها ارتباط برقرار نمایید. شاید شما علاقه به خواندن کتابی پر از متن که هیچ کجای آن نکات مهم متمایز نشده اند نداشته باشید. شاید دوست داشته باشید مثل کنکور سراسری برای آزمون کارشناسی ارشد مامایی هم کتاب هایی مثل خیلی سبز یا گاج وجود داشته باشد. اینجاست که به دنبال کتابهای این چنینی که می گردید ممکن است چیز خاصی پیدا نکنید. پس قبل از تهیه، حتما مشاوره بگیرید تا بتوانید بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد مامایی را از طریق ارتباط با مشاوران ما پیدا کنید.

telegram3

 منابع ارشد مامایی وزارت بهداشت

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون ارشد مامایی را دارند، توجه داشته باشند منابع ارشد مامایی معرفی شده توسط وزارت بهداشت به شرح می باشد، در صورت داشتن سوال و نیازه به مشاوره  در رابطه با رشته مامایی می توانید با شماره 02166574345  تماس و مشاوره رایگان بگیرید.

 منابع ارشد مامایی سال 1402
 
 بارداری و زایمان ( آخرين ويرايش (سال ٢٠١٨ Williams Obstetric --1( آخرين ويرايش (سال ٢٠١٨ Williams Obstetric --1فصل هاي ( 8,10,16,17 ) به شرح ذيل: اخرين چاپ سال ٢٠٢٠ , Myles 16Th Edition--28. Preparing for Pregnancy and Parent Education10. Antenatal Care16. The First Stage of Labour: Physiology, Care and Management (in differentenvironmental contexts, comfort and pain relief) promoting normality (includingbreech)17. Transition and the Second Stage of Labour (including vaginal breech at term
منبع توصیه شده صفر تا صد بارداری و زایمان - هاجر دادخواه
 بیماریهای زنان

آخرين ويرايش سال ٢٠٢١ )- Novak Gynecology--1

( آخرين ويرايش، سال ٢٠١٩ )-Clinical Gynecologic Endocrinology and Infertility Speroff--2

 بیماریهای داخلی و جراحی
مربوط به مامایی

( بخش بيماريهاي داخلي و جراحي در مامايي – (آخرين ويرايش، سال ٢٠١٨ -Williams Obstetric

منبع توصیه شده جعبه سیاه مامایی- هاجر دادخواه

 روانپزشکی در مامایی و
 اختلالات جنسی
1 - خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک - آخرین ویرایش (فصلهای: اصول ارتباطی پزشک و بیمار - رشد انسان در طول دوره حیات - تمایلات جنسی انسان - طبقهبندی اختلالات روانپزشکی - اختلال هویت جنسی - روانپزشکی و طب تولید مثل)
2 - نواک (فصلهای اختلالات جنسی - مشکلات شایع روانپزشکی)
منبع توصیه شده اختلالات روانپزشکی در مامایی- امیر طهماسبی
 نوزادان و مراقبتهای مربوطه

ين ويرايش، سال ٢٠٢٠ ) Nelson Text book of pediatrics--1ين ويرايش، سال ٢٠٢٠ ) Nelson Text book of pediatrics--1سال ٢٠٢٠ , فصل هاي 28 و 29 به شرح ذيل: Myles 16Th Edition--228. The Baby at Birth PLUS The Healthy Baby at Term (including the midwife’sphysiological examination)29. Resuscitation

 

 جنین شناسی  Moor و Langman و کتابهای معتبر فارسی جنینشناسی پزشكی كه با مراجع انگلیسی مذكور مطابقت داشته باشند
منابع توصیه شده جنین شناسی لارسن- دکتر جغتایی
نمودارنامه جنین شناسی- سپیده شیدانیک
 بهداشت، تغذیه مادر و كودك،
تنظیم خانواده
بخش تنظيم خانواده و مراقبت هاي دوران بارداري و بعد از زايمان-(آخرين ويرايش، - Williams Obstetric --1بخش تنظيم خانواده و مراقبت هاي دوران بارداري و بعد از زايمان-(آخرين ويرايش، - Williams Obstetric --1( سال ٢٠١٨( آخرين ويرايش، سال ٢٠١٩ )- Clinical Gynecologic Endocrinology and Infertility Speroff--2چاپ ٢٠٢١ Park's Textbook of Preventive and Social Medicine -٣--4 كليه دستورالعمل هاي كشوري مرتبط (آخرين ويرايش)-6 مشاوره، بهداشت خانواده،باروري و شاخص هاي سلامت (آخرين ويرايش)آخرين ويرايش، سال ٢٠٢٠ ) فصل رشد و نمو ) Nelson Text book of pediatrics--7٨-- دكتر حسين حاتمي و همكاران، كتاب جامع بهداشت عمومي، آخرين ويرايش( ١٣٩٨ )، انتشاراتارجمند. جلد سوم، قابل دسترس در لينك ذيل:.٤http://ph.sbmu.ac.ir/uploads/PUBLIC-HEALTH-EBOOK/PUBLIC-HEALTHINDEX.htm
زبان عمومی منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت - کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس - منبع توصیه شده صفر تا صد زبان انگلیسی - جعبهی سیاه زبان ارشد علوم پزشکی

از چه درسی برای قبولی در آزمون ارشد مامایی شروع کنم؟

برای کسب تراز بالا زدن میانگین درصد 40 تا 50 در تمام دروس الزامی است، پس بهتر است برای مطالعه دروس در ابتدا به ضرایب هر درس در گرایشی که قصد شرکت در آن را دارند توجه نمایید. به طور مثال اگر قصد شرکت در گرایش مامایی را دارید، سعی کنید در دروس تخصصی در ابتدا به مطالعه درس بارداری و زایمان و بیماری های زنان با ضریب 4 و بعد از آن درس بهداشت و تغذیه مادر و کودک و تنظیم خانواده با ضریب 2 و به مطالعه درس نوزادان و مراقبت های مربوطه با ضریب 2 بپردازید و همواره به این نکته توجه داشته باشید زدن درصد بالا در درس زبان به شما کمک خواهد کرد تا 50 درصد از رقیبان خود را پشت سر بگذارید.

bannerfinalmoshavereآیا می توان به جای درس زبان، روی دروس تخصصی مامایی وقت گذاشت؟

برای قبولی در دانشگاه های خوب دولتی شما بایدتمام دروس رشته مامایی و درس زبان را با درصدی خوبی در کنکور پیش ببرید. صفر گذاشتن درسی به منظور بالابردن کیفیت مطالعه دروس دیگر با توجه به گرایشی که انتخاب میکنید ، کاره درستی نیست. بنابراین سعی کنید همهی دروس مربوط به گرایشی که انتخاب میکنید را مطالعه و هیچ درسی را صفر نگذارید. از اهمیت درس زبان و زدن درصد بالا رد این درس قافل نشوید زیرا تراز در قبولی دانشگاه تاثیر گذار است و یکی از مواردی که باعث کسب تراز خوب می شود درس زبان است. پس پیشنهاد ما به شما در صورت دسترسی داشتن، شرکت در کلاس های زبان ویژه آزمون ارشد وزارت بهداشت و در صورتی که توانایی شرکت در کلاس حضوری را ندارید پیشنهاد ما به شما تهیه کتاب 90+ و صفر تا صد زبان و جعبه سیاه زبان برای کسب حداقل 50 تا 70 درصد در درس زبان می باشد. اما به این نکته توجه داشته باشید شرکت در کلاسهای حضوری برای درس زبان و دیگر درس های اختصاصی تضمین کننده قبولی و رتبه شدن شما در آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد.

دروس ارشد مامایی

یکی از مهم ترین موارد برای شما متقاضیان ارشد مامایی بعد از اطلاع از منابع ارشد مامایی دروس و سرفصل های مهم ارشد مامایی است در جدول زیر به طور کامل سرفصل های مهم مامایی را به شما ارائه خواهیم داد در صورت داشتن سوال و اررتباط با رتبه های تک رقمی می توانید با شماره 02166574345 تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را از مشاورین سنا بپرسید.

 سرفصل های مهم بارداری و زایمان  بیماریهای داخلی جراحی در مامایی  جنین شناسی  بهداشت، تغذیه مادر و كودك،
تنظیم خانواده
 نوزادان و مراقبتهای مربوطه   روانپزشکی در مامایی و
 اختلالات جنسی

 آناتومی مادر،اختلالات جفتی،

مراقبت های دوره پره ناتال،حاملگی

نابه جا،بیماری تروفوبلاستیک

حاملگی یا gtd ، فرایند لیبر طبیعی،

لیبرغیر طبیعی،زایمان طبیعی،

زایمان بریچ،زایمان واژینال ابزاری،

نوزاد پره ترم،دوره نفاس،اختلالات فشارخون

خونریزی زایمان،حاملگی پست ترم،

اختلال در رشد جنین،چندقلویی،

 اختلالات قلبی-عروقی،

اختلالات ریوی،اختلالات کلیه

و دستگاه اداراری،

اختلالات کبد،کیسه صفرا

و پانکراس،اختلالات

هماتولوژیک

اختلالات پوستی

 گامتوژنز،

هفته اول رشد ونمو،

هفته دوم رشد و نمو،

هفته سوم رشد و نمو،

دستگاه تنفس،

دستگاه گوارش،

سر و گردن،

دستگاه شنوایی،

دستگاه بینایی

 درس بهداشت

و تغذیه مهمه و

تقریبا همه ی سرفصل ها

رو باید بخونید توصیه

میشه برای این درس

وقت بیشتری بذارید و

از ابتدا تا انتها کامل

بخونید چون تنوع

سوالات زیادهست.

مراقبت های

دوران بارداری،

رشد و تکامل،

واکسیناسیون،

تنظیم خانواده نشانگرها و

شاخص های اندازه گیری

سلامت در جامعه

 نوزاد تازه متئلد شده ،

نوزاد پرخطر،

بیماری های دستگاه عصبی،

احیای نوزاد و اورژانس های

اتاق زایمان،

بیماری های دستگاه تنفس،

اختلالات دستگاه گوارش،

اختلالات خونی،

سندروم محرومیت،

دیس مولفولوژی،

عفونت های وابسته به

مراقبت های بهداشتی

 کتاب اختلالات

روانپزشکی در مامایی سنا

 

مباحث سوال خیر در کنکور ارشد مامایی کدام اند؟

طبق آمار 5 سال گذشته مباحث سوال خیز رشته مامایی در مقطع ارشد از بخش های اصلی درس بارداری و زایمان شامل 1: آناتومی و فیزیولوژی مادر  2: لانه گزینی,امبریوژنز و تکامل  جنین   3: مراقبت های قبل ازحاملگی و پره ناتال   4: جنین بیمار    5: عوارض مراحل اولیه ی حاملگی  6: لیبر  7: زایمان 8: دوره نفاس 9: عوارض زایمانی  10: نوزاد می باشد. برای اطلاع از مباحث سوال خیز آزمون ارشد مامایی حتما مقاله  مباحث سوال خیز درس بارداری و زایمان در آزمون ارشد مامایی  را مطالعه نمایید.

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مامایی

اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده ارشد مامایی و ظرفیت پذیرش این دانشگاه ها به شما در انتخاب درست دانشگاه کمک بسیاری خواهد کرد. دانشگاه های دارای ارشد مامایی شامل دانشگاه زنجان، مازندران، کرمان، کرمانشاه، گلستان، مشهد و... می باشد. برای اطلاع از دانشگاه ها  و  ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مامایی    حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

رتبه لازم برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد مامایی

 یکی از مهم ترین سوالات دیگر داوطلبان مشاهده کارنامه قبولی و آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد مامایی می باشد، به عنوان مثال با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش برای قبولی در آزمون ارشد مامایی در سال 97 برای دانشگاه دولتی 96 نفر و دانشگاه شهریه پرداز  43 نفر می باشد. می توان گفت داوطلبان تا رتبه 150 در دانشگاه دولتی در صورت انتخاب درست و از رتبه 1 تا 100 برای دانشگاه های شهریه پرداز می توانند موفق به قبولی در دانشگاه انتخابی خود شوند. در این راه می توانید از راهنمایی های مشاوران ما بهرمند شوید.در صورت داشتن سوال در رابطه با منابع ارشد مامایی و خرید کتاب ای کنکوری با شماره 02166574345 تماس حاصل نمایید.

دروس و ضرایب دفترچه سوالات آزمون کارشناسی ارشد مامایی

رشته امتحاني 

 بهداشت ، تغذيه مادر و كودك

و تنظيم خانواده

 نوزادان و مراقبتهاي مربوطه  جنين شناسي  بيماريهاي داخلي و جراحي
مربوط به مامايي
 روانپزشكي درمامايي
واختلالات جنسي
 زبان عمومي
 مامایی  4  2  2  1  0  3
 مشاوره مامایی  3  4  2  0  2  3

 

دیدگاه‌ها  
+6 # asra 1399-05-24 16:59
سلام
کلیه دستورالعمل های کشوری که باید بخونیم چیا هستن؟ از طرف وزارت بهداشت اعلام شده هست؟ اگه منبعی هست لطفا معرفی کنید ...کتاب یا لینک دانلود و... :sad:
پاسخ دادن
0 # Hoda Ebrahimi 1402-01-29 18:28
برای خود همین سنا هم هست
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 3 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 2 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 1 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد مدیریت خدمات موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد مامایی موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد روانشناسی موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد پرستاری موسسه سنا (50% اول مباحث)

تغییرات آزمون MHLE وزارت بهداشت 1403

تدریس نمونه کلاس ارشد پرستاری

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13