متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون ارشد مامایی وزارت بهداشت را دارند، مهم ترین موضوع برای قبولی درآزمون ارشد وزارت بهداشت در زمان باقی مانده، تهیه منابع ارشد مامایی وزارت بهداشت متناسب با سرفصل هایی است که در آزمون ارشد وزارت بهداشت از آن سوال طرح می شود. در ادامه منابع ارشد مامایی معرفی شده توسط وزارت بهداشت در جدول زیر ارائه خواهد شد.

 

چرا تاکید میکنیم تهیه منابع از اهمیت زیادی برخوردار است؟

با توجه به رفرنس های معرفی شده وزارت بهداشت برای رشته مامایی و حجم بالای برخی از این رفرنس ها، سعی کنید، کتاب هایی را تهیه کنید که طبقه بندی شده و سرفصل هایی را دارا باشد که شما برای آزمون ارشد مامایی وزارت بهداشت به آن نیاز دارید. در برخی موارد نیاز به مطالعه تمام بخش های رفرنس های معرفی شده برای کنکور ارشد نیست، پس با تهیه منابع کنکوری و طبقه بندی شده بر اساس مباحث پر تکرار ارشد مامایی شما می توانید از تمام وقت خود به درستی استفاده کنید و مطمئن باشید با برنامه ریزی درس درست می توانید از رتبه های برتر در رشته خود باشید. برای اطلاع از رفرنس ها و منابع ارشد وزارت بهداشت در رشته مامایی و کلیه رشته های دیگر می توانید به سایت sanabook.com مراجعه نمایید.

 

 sana telegram


سرفصل ها و منابع ارشد مامایی وزارت بهداشت 98

متقاضیانی که قصد شرکت در آزمون ارشد مامایی را دارند، توجه داشته باشند منابع ارشد مامایی معرفی شده توسط وزارت بهداشت به شرح می باشد، در صورت داشتن سوال و تهیه منابع با شماره 02166574345 داخلی 3 تماس بگیرید.

 

 

 

منابع مجموعه مامایی اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت 98
دروس مربوطه نام مراجع معرفی‌شده مؤلفین و مترجمين
بارداري و زايمان آخرین ویرایش Obstetric Williams- Cunningham & …
مایلز (فصل‌های 17 و 16 و 10 و 8)- مترجم دكتر بهرام قاضي جهاني- آخرين چاپ
منبع توصیه شده صفر تا صد بارداری و زایمان- هاجر دادخواه
بيماريهاي زنان Novak Gynecology
بيماريهاي داخلي و جراحي مربوط به مامايي بخش بيماريهاي داخلي و جراحي در مامايي
Obstetric Williams
Cunningham & …
مترجم: دكتر بهرام قاضي جهاني
روان‌پزشکی در مامایی و اختلالات جنسی 1- خلاصه روان‌پزشکی کاپلان و سادوک- آخرین ویرایش (فصل‌های: اصول ارتباطی پزشک و بیمار- رشد انسان در طول دوره حیات- تمایلات جنسی انسان- طبقه‌بندی اختلالات روان‌پزشکی- اختلال هویت جنسی- روان‌پزشکی و طب تولید مثل)
2- نواک (فصل‌های اختلالات جنسی- مشکلات شایع روان‌پزشکی)
نوزادان و مراقبت‌های مربوطه Nelson Text book of Pediatrics Behrman آخرين چاپ
جنین‌شناسی Moor و Langman و کتاب‌های معتبر فارسي جنین‌شناسی پزشكي كه با مراجع انگليسي مذكور مطابقت داشته باشند
بهداشت، تغذيه مادر و كودك، تنظيم خانواده 1- بخش تنظيم خانواده و مراقبت‌های دوران بارداري و بعد از زايمان Obstetric Williams
2- درسنامه طب پيشگيري و پزشكي اجتماعي
3- کلیه دستورالعمل‌های کشوری
4- نوزادان نلسون Nelson text book of pediatrics فصل رشد و نمو کودک
5- اصول و کلیات خدمات بهداشتی – حاتمی
6- مشاوره بهداشت خانواده باروری و شاخص های سلامت
Clinical Gynecologic Endocrinology and Infertility Speroff7-
زبان عمومی منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت- کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس- منبع توصیه شده صفر تا صد زبان انگلیسی- جعبه ی سیاه زبان ارشد علوم پزشکی
خدمات مؤسسه علوم پزشکی سنا در این رشته کلاس‌های حضوری، بسته‌های آموزشی، آزمون‌های آزمایشی، مشاوره و پشتیبانی، کتاب

 

 

از چه درسی برای قبولی در آزمون ارشد مامایی شروع کنم؟

برای کسب تراز بالا زدن میانگین درصد 40 تا 50 در تمام دروس الزامی است، پس بهتر است برای مطالعه دروس در ابتدا به ضرایب هر درس در گرایشی که قصد شرکت در آن را دارند توجه نمایید. به طور مثال اگر قصد شرکت در رشته مامایی را دارید، سعی کنید در ابتدا به مطالعه درس بارداری و زایمان و بیماری های زنان با ضریب 4 و بعد از آن  درس  بهداشت و تغذیه مادر و کودک و تنظیم خانواده با ضریب 2 و به مطالعه درس نوزادان و مراقبت های مربوطه با ضریب 2 بپردازید و همواره به این نکته توجه داشته باشید زدن درصد بالا در درس زبان به شما کمک خواهد کرد تا 50 درصد از رقیبان خود را پشت سر بگذارید.

طبق اطلاعیه منتشر شده وزارت بهداشت زدن 25 درصد درس زبان و میانگین 30 درصد دروس اختصاصی برای رتبه بندی کارنامه شما ضروری است. بنابراین اطلاع از نمره حدنصاب دروس تخصصی و زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت  در سال جدید به شما برای اطلاع از درصد لازم برای قبولی در آزمون ارشد مامایی کمک خواهد کرد. پس پیشنهاد ما به شما در صورت دسترسی داشتن، شرکت در کلاس های زبان ویژه آزمون ارشد وزارت بهداشت و در صورتی که توانایی شرکت در کلاس حضوری را ندارید پیشنهاد ما به شما تهیه کتاب 90+ و صفر تا صد زبان برای کسب حداقل 50 تا 70 درصد در درس زبان می باشد. اما به این نکته توجه داشته باشید شرکت در کلاسهای حضوری برای درس زبان و دیگر درس های اختصاصی تضمین ککنده قبولی و رتبه شدن شما در ازمون ارشد وزارت بهداشت می باشد

 

مباحث سوال خیر در کنکور ارشد مامایی کدام اند؟

طبق آمار 5 سال گذشته مباحث سوال خیز رشته مامایی در مقطع ارشد از بخش های اصلی درس بارداری و زایمان شامل 1: آناتومی و فیزیولوژی مادر  2: لانه گزینی,امبریوژنز و تکامل  جنین   3: مراقبت های قبل ازحاملگی و پره ناتال   4: جنین بیمار    5: عوارض مراحل اولیه ی حاملگی    6: لیبر  7: زایمان 8: دوره نفاس 9: عوارض زایمانی  10: نوزاد می باشد. برای اطلاع از مباحث سوال خیز آزمون ارشد مامایی حتما مقاله  مباحث سوال خیز درس بارداری و زایمان در آزمون ارشد مامایی  را مطالعه نمایید.

 

 

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مامایی در سال های گذشته چگونه بوده؟

اطلاع از دانشگاه های ارائه دهنده ارشد مامایی و ظرفیت پذیرش این دانشگاه ها به شما در انتخاب درست دانشگاه کمک بسیاری خواهد کرد. دانشگاه های دارای ارشد مامایی شامل دانشگاه زنجان، مازندران، کرمان، کرمانشاه، گلستان، مشهد و... می باشد. برای اطلاع از دانشگاه ها  و   ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مامایی    حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

 

تا چه رتبه ای موفق به قبولی در رشته مامایی می شوند؟

 یکی از مهم ترین سوالات دیگر داوطلبان مشاهده کارنامه قبولی و آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد مامایی می باشد، با توجه به اینکه ظرفیت پذیرش برای قبولی در آزمون ارشد مامایی در سال 97 برای دانشگاه دولتی 96 نفر و دانشگاه شهریه پرداز  43 نفر می باشد. می توان گفت داوطلبان تا رتبه 150 در دانشگاه دولتی در صورت انتخاب درست و از رتبه 1 تا 100 برای دانشگاه های شهریه پرداز می توانند موفق به قبولی در دانشگاه انتخابی خود شوند. در این راه می توانید از راهنمایی های مشاوران ما بهرمند شوید.

 

 ترتیبی که مشاور سنا برای قبولی در آزمون ارشد مامایی به شما پیشنهاد می دهد به شرح زیر می باشد :

کارشناسی ارشد مامایی دانشگاه آزاد

آزمون کارشناسی ارشد مامایی

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد مامایی

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد مامایی

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

7 اطلاعیه مهم در رابطه با جزئیات کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

کلید نهایی سوالات دکتری فیزیولوژی پزشکی، فیزیولوژی ورزشی 98

کلید نهایی سوالات دکتری علوم و صنایع غذایی،بهداشت و ایمنی مواد غذ

کلید نهایی سوالات دکتری زیست فناوری پزشکی،پزشکی مولکولی 98

کلید نهایی سوالات دکتری بیوشیمی بالینی،زیست پزشکی 98

کلید نهایی سوالات دکتری روانشناسی بالینی،روانشناسی نظامی 98

توصیه های مهم قبل و روز کنکور ارشد وزارت بهداشت

کلید نهایی سوالات دکتری داروسازی 98

کلید نهایی سوالات دکتری باکتری شناسی پزشکی و توسکین های میکروبی

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)