bazar kar arshad mamaei 99

یکی از دغدغه های اغلب داوطلبان چه در مقطع کارشناسی برای انتخاب یک رشته و در مقطع ارشد و دکتری برای ادامه ی تحصیل در آن رشته، اطلاع از آینده شغلی و  بازار کار مامایی و درآمدی است که می توانند با تحصیل در آن رشته داشته باشند. به دلیل سوالات بسیار شما عزیزان در این مقاله در رابطه با آینده شغلی و بازار کار رشته مامایی و سوالات رایج در رابطه با رشته مامایی می پردازیم. آنچه که در این مقاله خواهید خواندبه شرح زیر می باشد.

توضیح کلی در رابطه با رشته مامایی و بازار کار و آینده شغلی رشته مامایی

پاسخ به سوال شما در رابطه با اینکه کدام یک از دروس رشته مامایی اهمیت بیشتری دارند؟ آیا می توان با توجه به حجم زیاد دروس, دروس ضریب یک در این رشته را حذف کرد؟

آیا دانشگاه آزاد هم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مامایی پذیرش دارد و پذیرش در دانشگاه های آزاد راحتر است؟

 

 bannerfinal

 بازار کار و آینده شغلی ارشد مامایی

توجه داشته باشید اگر می خواهید به عنوان یک ماما فارغ التحصیل شوید باید بدانید که رشته مامایی جز آن دسته از رشته هایی است که باید با عشق و علاقه پاسخگویی نیاز های یک فرد ( در دوران بارداری و وضع حمل) بوده و با احساس مسئولیت، حوصله و صبر بالا در شرایط حساس یک خانم در حال زایمان به او قوت قلب بدهید. پس همانطور که در ابتدا توضیح دادیم  اگر قصد ادامه تحصیل در رشته مامایی را دارید، علاوه بر داشتن روحیه بالا و  تبهری که در دوران تحصیل خود پیدا میکند باید توانایی بالای در برقرای ارتباط و تاثیر گزاری در طرف مقابل را داشته باشید. همچنین یک فارغ التحصیل رشته مامایی باید توانایی کارکردن در شرایط کاری با خون و بخیه ، شب‌کاری و در کل کار در محیط بیمارستان را داشته باشد، تحصیل در رشته مامایی بیشتر بصورت عملی بوده و کمتر شامل دروس تئوری می باشد و داوطلبانی که در این رشته تحصیل میکنند باید علاقمند به کار عملی باشند تا بتوانند با علاقه در رشته خود فعالیت کنند.

شرایط بازار کار ارشد رشته مامایی

در رابطه با آینده شغلی و بازار کار رشته مامایی باید بگوییم که یک فارغ التحصیل رشته مامایی در بیمارستان ها، زایشگاه ها، درمانگاه ها به عنوان مربی خدمات بهداشتی، مراکز بهداشتی و طرح پزشک خانواده، مربی بهداشت مدارس و کارشناس بهداشت خانواده می تواند استخدام شود.

همچنین طبق قوانینی که در سال های اخیر به تصویب رسیده است، بعد از گذراندن مقطع کارشناسی مامایی، فارغ التحصیل این رشته می تواند اقدام به دایر کردن مطلب برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی نماید  و فارغ التحصیلان این رشته در مقاطع بالاتر می توانند به عنوان مدیر و سرپرست بخش های مختلف درمانی، سوپروایزر آموزشی در بیمارستان ها و یا در پست های‌ مدیریتی‌ و ستادی‌ در مراکز بهداشتی‌ ـ درمانی‌ فعالیت داشته باشند. توجه داشته باشید برای قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت در رشته مامایی نیازمند کسب رتبه بین 1 تا 100 برای دانشگاه دولتی و کسب رتبه 100تا 250 برای قبولی در دانشگاه های شهریه پرداز می باشد. برای اطلاع از درصد لازم برای قبولی در کنکور ارشد مامایی به مقاله نمونه کارنامه قبولی ارشد مامایی 99 را مطالعه نمایید.

bannerfinalmoshavere

وضعیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در رشته مامایی

داوطلبان بعد از تحصیل در مقطع کارشناسی مامایی می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد شرکت نمایند. طول دوره کارشناسی ارشد حداقل 2 سال و حداکثر 3 سال است. بعد از تحصیل در مقطع کارشناسی اکثر فارغ التحصیلان در رشته مامایی به دلیل عدم دسترسی به منابع درست و یا سخت بودن پذیرش در رشته مامایی در مقطع ارشد، از ادامه تحصیل در این رشته منصرف شده یا بدنبال تحصیل در رشته های مجاز دیگر می باشند که این چندان تصمیم درستی نمی باشد، چرا که با ادامه تحصیل در مقطع ارشد در همان رشته و ادامه در مقاطع بالاتر شما می توانید از شرایط کاری بهتر و توانمندی های بیشتری در حیطه کاری رشته خود برخوردار شوید.

اگر برای تهیه کتاب ها دچار مشکل شده اید می توانید با مراجعه به سایت سنا بوک ( بانک کتاب رشته های علوم پزشکی) هر آنچه را که برای قبولی در کنکور ارشد مامایی نیاز دارید دریافت کنید و در صورت داشتن سوال و نیاز به مشاوره می توانید از طریق ارتباط با مشاوران موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ تمام سوالات خود را از متخصصان این رشته بپرسید. در رابطه با  دوره دکترای مامایی، باید بگوییم پس از تحصیل در رشته مامایی و یا مشاوره در مامایی در مقطع ارشد می توانید در مقطع دکتری در این رشته ادامه تحصیل دهید.

کدام یک از دروس رشته مامایی اهمیت بیشتری دارند؟ آیا می توان با توجه به حجم زیاد دروس, دروس ضریب یک در این رشته را حذف کرد؟
 در این رشته درس بارداری و زایمان و بیماری های زنان از اهمیت بیشتری برخوردار است، اما این به معنی کم اهمیت بودن سایر دروس این رشته نمی باشد. از طرفی توجه به درس زبان انگلیسی با توجه به قوانین جدید وزارت بهداشت مبنی بر کسب حداقل 25 درصد در این آزمون از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین با توجه به تصحیح و رتبه بندی پاسخ برگ داوطلبین بر اساس تراز حدف یا غفلت از دروس دارای ضریب 1 شانس قبولی را برای این دسته از داوطلبان به صفر می رساند.

کارشناسی ارشد مامایی دانشگاه آزاد

 آیا دانشگاه آزاد هم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مامایی پذیرش دارد و پذیرش در دانشگاه های آزاد راحتر است؟
 خیر. در حال حاضر دانشگاه آزاد در هیچ کدام از دو گرایش مامایی و مشاوره در مامایی در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش ندارد. و این رشته فقط در دانشگاه های سراسری پذیرش دارد.برای اطلاع از جزئیات کارشناسی ارشد مامایی دانشگاه آزاد این مقاله را مطالعه نمایید.

بعد از مطالعه مقاله بازار کار رشته مامایی در صورت داشتن سوال و یا شرکت در آزمون های آزمایشی، تهیه کتاب های کنکوری، شرکت در کلاس های حضوری و یا  نیاز به داشتن مشاوره و پشتیبان می توانید با موسسه علوم پزشکی سنا در ارتباط بوده و با شماره 02166574345 تماس بگیرید.

 لینک مرتبط:

تغییرات منابع آزمون ارشد مامایی 99

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه مامایی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش آزمون ارشد مامایی

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد مامایی 98-99

آخرین رتبه قبولی کارشناسی ارشد مامایی 97-98

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد مامایی 97 - 98

مباحث سوال خیز درس بارداری و زایمان در آزمون ارشد مامایی

بهترین کتاب یا منبع زبان آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نمونه کارنامه قبولی ارشد روانشاسی بالینی وزارت بهداشت 98

سوالات متداول آزمون ارشد ژنتیک اپزشکی وزارت بهداشت

برنامه آموزشی کارشناسی ارشد آموزش هوشبری

اضافه شدن 7 رشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی

سوالات متداول کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد سم شناسی پزشکی وزارت بهداشت 98

بسته آمادگی آزمون ارشد آموزش هوشبری

آینده شغلی و بازار کار ارشد سم شناسی پزشکی

رشته های مجاز آزمون کارشناسی ارشد هوشبری 99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)