داوطلبان زیادی با تماس با بخش مشاوره موسسه علوم پزشکی سنا می پرسند که آزمون msrt بهتر است یا mhle ؟ تفاوت msrt با mhle چیست؟ و سوالاتی از این قبیل که در این مطلب سعی می کنیم بطور کامل به سوالات شما در زمینه آزمون MSRT و آزمون MHLE وزارت بهداشت پاسخ دهیم.

تفاوت msrt با mhle چیست؟

متولی برگزاری آزمون MSRT وزارت علوم تحقیقات و فناوری است و هر سال 12 نوبت، طبق تقویم آزمون MSRT از سوی این وزارتخانه برگزار می گردد. متولی برگزاری آزمون MHLE وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی است و هر سال 6 نوبت، طبق تقویم آزمون MHLE از سوی وزارت بهداشت برگزار می گردد.

تعداد سوالات

تعداد سوالات هر دو آزمون 100 سوال چهار گزینه است. زمان پاسخگویی به سوالات در آزمون MSRT نسبت به آزمون MHLE وزارت بهداشت کمی بیشتر است. علت این است مکالمات در بخش لیسنینگ MSRT کمی طولانی تر است و زمان بیشتری می طلبد. نمره کل هر دو آزمون 100 نمره است.

نمره منفی

نمره منفی در صورت وجود پاسخ غلط، در هیچکدام از دو آزمون نیست و پاسخ صحیحی حذف نمی شود. لذا داوطلبانی که در بخش لیسنینگ ضعیف هستند یا موفق به آماده سازی خود برای این بخش نشده اند معمولا همه پاسخ های خود را در این بخش فقط یک گزینه انتخاب می کنند. مثلا فرد تمام سوالات این بخش را A می زند تا احتمال صحیح بودن پاسخ های خود را در این بخش 25 درصد بالا ببرد و به قولی یک نمره مفت و مجانی از این بخش ولو اندک به دست آورد.

اعتبار مدرک

اعتبار مدرک MSRT و MHLE بیشتر برای داخل کشور مثل آزمون های تحصیلات تکمیلی و امور اداری ارزش دارد و در مجامع بین المللی اعتبار چندانی ندارند. در داخل کشور مدرک MSRT و مدرک MHLE هر دو 2 سال اعتبار دارند و افراد بعد از انقضای مدرک می بایست مجددا در آزمون شرکت کنند. نمره قابل قبول در آزمون MHLE معمولا در آزمون های تحصیلات تکمیلی وزارت بهداشت مثل آزمون دکتری تخصصی یا آزمون لیسانس به پزشکی نمره  55 می باشد ولی نمره قابل قبول در آزمون MSRT در آزمون دکتری وزارت علوم در رشته های مختلف متفاوت است.

سطح سوالات آزمون

سطح کلی هر دو آزمون تقریبا یکی است. البته دیده شده در آزمون MHLE برخی از نوبت های برگزاری آن بسیار ساده تر از سایر نوبت ها بوده است. از سوی دیگر باید به این نکته توجه کنید که اگر می خواهید در یکی از رشته های علوم پزشکی یا بیولوژی ادامه دهید شرکت در آزمون MHLE منطقی تر از شرکت در آزمون MSRT است. بویژه اگر رشته شما یکی از رشته های علوم پزشکی یا بیولوژی باشد راحت تر می توانید به سوالات بخش درک مطلب در آزمونMHLE پاسخ دهید چون بیشتر این متون از مقالات و کتب پزشکی و سلامت و زیست شناسی انتخاب می شوند.

دیدگاه‌ها  
+1 # عادله 1398-09-18 20:15
با این حساب تفاوت آزمون MSRT و MHLE فقط در زمان آزمون و نوع متون درک مطلب هست درسته؟
پاسخ دادن
0 # هادی2951 1398-10-26 17:13
بله البته آزمون زبان MHLE در دوره هایی از سال بسیار آسان تر از دوره های قبلی و حتی آزمون MSRT است. توصیه می کنیم مقاله: آزمون MHLE یا MSRT ؟ را مطالعه بفرمایید
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-10-26 17:16
بله البته آزمون زبان MHLE در دوره هایی از سال بسیار آسان تر از دوره های قبلی و حتی آزمون MSRT است. توصیه می کنیم مقاله: آزمون MHLE یا MSRT ؟ را مطالعه بفرمایید
پاسخ دادن
0 # نشاط 1399-04-13 21:45
سلام.درسته ک میگن سوالات msrt تکرار سوالات سالهای گذشته هست؟من حتی دیدم ک داوطلبا سوالات سالهای قبل رو حفظ میکنن میرن سر جلسه نمره هم میارن.
و سوال بعدیم اینه ک مدرک msrtبرای ارشد وزارت بهداشت میشه ارائه بدم بجای mhle??
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

کتاب تست نمونه سوالات آزمون MHLE

سوالات متداول درباره آزمون MHLE

مکالمه تلفنی با وزارت بهداشت درمورد MHLE کنکور ارشد پزشکی

سوالات رایج درباره آزمون زبان MHLE و کنکور ارشد وزارت بهداشت

تفاوت زبان ارشد وزارت بهداشت با آزمون MHLE

آزمون آزمایشی MHLE

مدرک MHLE برای آزمون ارشد وزارت بهداشت اجباری شد

آزمون MHLE یا MSRT ؟

منابع آزمون MHLE وزارت بهداشت

رشته مورد نظر شما

niazmandi

در اپلیکیشن و سایت نیازمندی علوم پزشکی همه چیز هست: آگهی فروش اقلام و خدمات پزشکی، آگهی استخدامی و...

leithner sana award 95

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)