معرفی انواع سهمیه ها در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97:  اطلاع از میزان تاثیر سهمیه و انواع سهمیه ها در انتخاب رشته / محل ارشد وزارت بهداشت 97 - 98 برای متقاضیان از اهمیت زیادی برخوردار است. هدف موسسه علوم پزشکی سنا  ارائه انواع سهمیه ها در ارشد وزارت بهداشت 97 - 98 برای داوطلبانی است که قصد استفاده ار این سهمیه ها را دارند اما از میزان تاثیر انواع سهمیه در انتخاب رشته / محل ارشد وزارت بهداشت آگاهی چندانی ندارند. با توجه به اینکه هر ساله سهمیه کنکور دستخوش تغییراتی می شود، در مقاله زیر جزئیات لازم را در رابطه با انواع سهمیه ها در اختیار شما قرار می دهیم در صورت داشتن سوال می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

سهمیه رزمندگان و ایثارگران در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 - 98

میزان تاثیر سهمیه رزمندگان و ایثارگران سهمیه ارشد وزارت بهداشت 97 :

الف - رزمندگان
رزمندگان بسیجی، جهادگران جهاد کشاورزی، رزمندگانستاد کل نیروهای مسلح که دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

ب- سنجش و پذیرش در این سهمیه به شرط کسب حدنصاب علمی می باشد.  کسب حداقل  %70  نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط ایثارگران و کسب حداقل 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد توسط رزمندگانی که فقط دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

 

 سهمیه 25% و 5% درصدی آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97

25% از ظرفیت پذیرش کل به دو گروه زیر اختصاص دارد:
1-ایثارگران شامل : آزاده - جانباز-فرزند و همسر جانباز بالاتر از  25% - فرزند و همسر :شاهد، مفقود الاثر، آزاده 

2- رزمندگانی که دارای حضور داوطلبانه در جبهه می باشند.

%5 از ظرفیت پذیرش کل به دو گروه زیر اختصاص دارد :
1-جانباز کمتر از  25 %

2- فرزند و همسر جانباز کمتر از 25%

تذکر مهم برای استفاده از سهمیه در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  :

افرادی که متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران ( 25%و 5% ) بوده اند، در کارنامه خود بسته به شرایط تأیید یا عدم تأیید سهمیه، یكی از دو گزینه زیر را ملاحظه خواهند نمود.
1- سهمیه رزمندگی شما تأیید نشده است.این افراد سهمیه شان مورد تأیید واقع نشده، می بایست حداکثر تا تاریخ 97/5/27 تاییدیه آن ها  از طریق ستاد کل سازمان مذکور مستقر در تهران به مرکز سنجش آموزش پزشكی اعلام شود.
2-هیچگونه نامه از واحدهای زیر مجموعه یا ادارات مختلف قابل قبول نبوده و مورد تایید واقع نخواهد شد. باید زیرمجموعه های ذیربط به معاونت نیروی انسانی کل تهران ( بسیج-سپاه-آجا-ناجا-ودجا) و مدیر کل امور اداری وزارتجهاد کشاورزی و مدیر کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران مستقر در تهران مراتب را اعلام نموده و از این مراکز تأیید نهایی به مرکز سنجش آموزش پزشكی اعلام شود.

سهمیه آزاد در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97 - 98

سهمیه استعداد درخشان (اضافه بر ظرفیت پذیرش كل)

میزان تاثیر سهمیه استعداد درخشان در انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 97 : (با آزمون ورودی):درصورت کسب حدنصاب  90% نمره آخرین فرد پذیرفته آزاد -10 %ظرفیت پذیرش کل به صورت اضافه بر ظرفیت کلی

(بدون آزمون ورودی) : یكی از شرایط سنجش در سهمیه رزمندگانو ایثارگران کسب حدنصاب می باشد. به طور مثال ممکن است فردی رتبه 1 در سهمیه رزمندگان و ایثارگران باشد، ولی به دلیل عدم کسب حد نصاب لازم پذیرفته نشود.

تذکر 1: اگر تعداد افرادی که در سهمیه رزمندگان و ایثارگران نمره حدنصاب لازم را کسب نموده اند بیش از تعداد ظرفیت پذیرش بر اساس ظرفیت تخصصی باشد، پذیرش به ترتیب الویت نمره صورت گرفته و هیچگونه ظرفیت اضافی پذیرش نخواهد شد.

تذکر 2: در صورتی که سهمیه  25% درصدی تکمیل نگردد، و 5% درصد سهمیه اختصاصی پاسخگوی متقاضیان واجد شرایط نباشد، ظرفیت خالی باقی مانده 25% مازاد بر 5% مذکور به جانبازان زیر25%و همسر و فرزندان جانبازان زیر 25% ،  فرزندان و همسران رزمنده با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه که شرایط لازم را دارند اختصاص خواهد یافت. در صورت عدم تکمیل ظرفیت تخصصی توسط رزمندگان و ایثارگران به علت عدم کسب نمره قبولی سهمیه آزاد شود، سهمیه آزاد محسوب خواهد شد.

تذکر 3: نمره رزمندگی بعنوان نمره یک درس با ضریب 1 وبه نسبت مدت حضور در جبهه فرد محاسبه و اعمال شده است.

تذکر 4: سنجش شرکت کنندگان سهمیه رزمندگان و ایثارگران در سهمیه آزاد، بدون در نظر نمره رزمندگی صورت می پذیرد. تذکر 5 : ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر، کسب حد نصاب 90% نمره آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد برای واجدین شرایط استفاده از تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز در مقاطع بالاتر با آزمون کف نمره بوده و پذیرش بر مبنای الویت نمره ، رشته محل و ظرفیت پذیرش تعیین شده خواهد.

 

بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال در رابطه با انواع سهمیه ها در انتخاب رشته / محل آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت97 - 98 با موسسه علوم پزشکی سنا در ارتباط باشید. 

 

لینک مرتبط :

دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت97

 تاثیر سهمیه 5 درصدی در انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 97

 انتخاب رشته محل (دانشگاه) آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

سوالات رایج درباره آزمون زبان MHLE و کنکور ارشد وزارت بهداشت

تفاوت زبان ارشد وزارت بهداشت با آزمون MHLE

آزمون آزمایشی MHLE

مدرک MHLE برای آزمون ارشد وزارت بهداشت اجباری شد

کارشناسی ارشد پرستاری دانشگاه تهران

کتاب درسنامه آمادگی آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاری

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 99

حذف بورس خارج دانشگاه ها از کنکور دکتری وزارت علوم

معرفی رشته اتاق عمل-آینده شغلی و بازار کار ارشد اتاق عمل

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)