شرایط رشته های شهریه پرداز (پردیس بین الملل) علوم پزشکی

نکات مهم درباره رشته محل های شهریه پرداز

    محل تشکیل کلاس‌های دروس تئوری و علوم پایه در پردیس ها و یا هر مکانی که دانشگاه صلاح بداند، است و پذیرفته شدگان تابع تمامی مقررات آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله شرکت در آزمون‌های جامع کشوری و کسب حدنصاب قبولی از آزمون‌های مذکور مانند سایر دانشجویان گروه پزشکی هستند.


    هرگونه انتقال و میهمان شدن از پردیس‌های خودگردان به دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی داخل کشور، ممنوع است. نقل‌وانتقال و میهمان شدن از یک پردیس به پردیس دیگر در صورت موافقت پردیس مبدأ و مقصد، با رعایت سایر ضوابط مندرج در آیین‌نامه انتقال مربوط به پردیس‌های خودگردان، بلامانع است. دانش‌آموختگان پردیس‌های خودگردان مشابه سایر دانش‌آموختگان ملزم به گذراندن لایحه طرح نیروی انسانی، هستند.


    در پایان دوره به دانش‌آموختگان مدرک تحصیلی مشابه دیگر دانشجویان همان دانشگاه‌ها، اعطاء خواهد شد.


    وزارت بهداشت حداکثر میزان شهریه را برای پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام می‌کند و تصمیم‌گیری نهایی برای افزایش یا تخفیف بر عهده هیات امنای دانشگاه است که اگر تحفیفی وجود داشته باشد بر اساس مصوبه هیات امنا اعمال می‌شود. تاکنون شهریه‌های سال تحصیلی جدید اعلام‌نشده است اما احتمال دارد میزان شهریه‌های سال تحصیلی جدید (98-97) نسبت به سال قبل تا ۱۰ درصد زیاد شود.


    اگر شخصی در انتخاب رشته-محل، دریکی از رشته‌های شهریه پرداز قبول شود، در صورت عدم ثبت‌نام در دانشگاه، منعی برای شرکت در کنکور سال بعد ندارد.