estedad derakhshan arshad vezarat behdasht

با توجه به سوالات بسیاری از داوطلبان در رابطه با شرایط استعداد درخشان بدون آزمون و با آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 و به توضیح اطلاعیه جدید در رابطه با شرایط استفاده از سهمیه استعداد درخشان رتبه های اول در رشته های همنام و غیر همنام خواهیم پرداخت.

داوطلبان دقت داشته باشند به دلیل تغییرات زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت در سال تحصیلی 98-99 متقاضیانیکه قصد استفاده از سهمیه استعدادد درخشان را دارند باید از29تیرماه تا 31 تیرماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش پزشکی کشور به آدرس sanjeshp.ir نسبت به ثبت نام خو اقدام نمایند. 

جهت اطلاع از آخرین اخبار آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 و دریافت کتاب ها و منابع کنکوری با توجه به زمان باقی مانده می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید. تا انتها با ما همراه باشید تا آنچه که برای استفاده از سهمیه استعداد درخشان لازم است بدانید را دریافت کنید.

 sana telegram4

 

شرایط استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

1- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهیمه استعداد درخشان نیز همانند سایر داوطلبان عادی، جهت ثبت نام و شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت باید بر اساس شرایط فرد یکی از 2 سهمیه:الف- سهمیه آزاد و ب- رزمندگان و ایثارگران ( 25 % و 5%) را انتخاب نمایند.

سهمیه مازاد استعداد درخشان تنها در صورت معرفی و تایید دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی و در زمان مقرر، اعمال خواهد شد.

2- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون (كه در آزمون شركت میکنند) و با آزمون، دقت کنند علاوه بر سهمیه استعداد درخشان، برای شرایط عادی در سهمیه انتخابی (آزاد و رزمندگان و ایثارگران) نیز همانند سایر داوطلبان عادی مورد سنجش واقع خواهند شد.

3- در سهمیه استعداد درخشان با آزمون، معرفی داوطلب توسط دانشگاه و شرکت فرد در جلسه آزمون، به منزله استفاده از تسهیلات میباشد و در صورت انصراف، عدم انتخاب رشته محل و یا عدم قبولی، به دلیل استفاده یک نوبت با آزمون، داوطلب مجازبه استفاده مجدد از این تسهیلات نمیباشد.

4- متقاضیان واجد شرایط استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون دقت نمایند مجاز به انتخاب کلیه ی رشته محلهای مورد پذیرش در رشته انتخابی این سهمیه بر اساس جدول پذیرش میباشند، البته در صورتیکه فرد برای استعداد درخشان، یک مجموعه را انتخاب کرده باشد و واجد شرایط رشته های آن مجموعه باشد میتواند کلیه ی رشته محلهای مورد پذیرش آن رشته ها را به هنگام انتخاب رشته محل انتخاب کند. در صورت انتخاب دانشگاه های پذیرنده دانشجو بصورت شهریه پرداز و پذیرش، ملزم به پرداخت شهریه خواهد بود.

شرایط سهمیه استعداد درخشان دانشجوی رتبه یک

1- برای سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون، در دانشگاههای پذیرنده مقطع کارشناسی ارشد که خود دارای دانشجویان رتبه اول مقطع کارشناسی در ورودی های مختلف و کد ورودی متفاوت میباشند، به دلیل محدودیت ظرفیت پذیرش کلیه دانشجویان رتبه اول واجد شرایط، امکانپذیر نیست و فرد دارای امتیاز بالاتر بر اساس ظرفیت، پذیرفته خواهد شد در سایر دانشگاههای پذیرنده، فاقد دانشجوی رتبه اول جهت استفاده از سهمیه بدون آزمون هستند از بین دانشجویان رتبه اول سایر دانشگاهها، فرد دارای امتیاز بالاتر بر اساس ظرفیت پذیرفته خواهد شد.

2- معرفی دانشجوی نمونه کشوری جهت استفاده از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون، ابتدا توسط دانشگاه به معاونت فرهنگی و دانشجویی، اعلام شده و سپس از طریق آن معاونت، تایید نهایی به مرکز سنجش اعلام شود. دانشگاه اسامی این افراد را نیز باید بصورت اینترنتی همراه سایر داوطلبان استعداد درخشان به مرکز سنجش اعلام نماید.

همچنین تغییر سهمیه استعداد درخشان از بدون آزمون به با آزمون و بالعکس، پس از معرفی دانشگاه درزمان تعیین شده و اتمام مهلت معرفی توسط دانشگاه، امکان پذیر نمیباشد.

 

چه تفاوتی بین شرایط پذیرش رتبه اول مقطع کارشناسی فاقد رشته های همنام و رشته های همنام با آزمون و بدون آزمون وجود دارد؟

سهمیه استعداد درخشان دانشجوی رتبه اول با معرفی داوطلب توسط دانشگاه در یکی از 2 حالت زیر می باشد.

الف - رشته های همنام با استفاده از شرایط بدون آزمون

ب - رشته های غیر همنام با استفاده از شرایط با آزمون 20% اعمال میشود.

که در صورت عدم انتخاب رشته محل و یا عدم قبولی فرد، داوطلب مجاز است ازفرصت یک نوبت استعداد درخشان با آزمون 10% برای آزمون سال بعدی استفاده نماید.

تذکر مهم : بنابراین در خصوص رتبه های اول مقطع کارشناسی که فاقد رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد می باشند سهمیه بدون آزمون حذف و 10%  سهمیه با آزمون برای برای داوطلب اعمال شود. این مصوبه برای آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 به بعد اجرایی خواهد شد.

 

 لینک مرتبط با آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 :

شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

دانلود دفترچه کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

 زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 98-99

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

مدارک لازم ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری وزارت بهداشت 98

10 نکته مهم اصلاحیه استخدامی هیات علمی در سال 98

مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

ماجرای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت 98

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد سم شناسی 98

شرایط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور سراسری

ملاک تعیین ظرفیت پزشکی دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی

شهریه دانشجویان پزشكی انتقالی از خارج سال 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)