بسیاری از داوطلبان بر این باورند با داشتن سهمیه ایثارگران و رزمندگان 25% و 5%  و تاثیر این سهمیه بر روی رتبه بندی، قطعا موفق به قبولی در دانشگاه و رشته انتخابی خود می شوند. به همین دلیل در این مقاله به توضیح کامل نحوه پذیرش بر اساس سهمیه رزمندگان 25% و 5 % پرداخته ایم. بعد از مشاهده ویدئو در صورت داشتن سوال می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.
 
 قابل توجه داوطلبانی که از همین الان می خواهند برای کنکور ارشد وزارت بهداشت 98 شروع به مطالعه کنند، اگر هنوز منبع و جزوات رشته خود را تهیه نکرده اید و نمی دانید از کجا باید شروع به مطالعه کنید، پیشنهاد میکنیم به سایت سنا بوک sanabook.com مراجعه کنید تا  آخرین آپدیت جزوات و کتاب های کنکوری رشته خود را دریافت نمایید و مطمئن باشید اکثر رقبای شما از همین الان در همین فرصت باقی مانده با انتخاب منبع درست و برنامه ریزی شروع به مطالعه کرده اند و شما از هیچ یک از رقبای خود عقب نیستید، فقط کافیست درست شروع کنید. برای پیمودن مسیر درست و موفقیت در آزمون ارشد وزارت بهداشت می توانید از دپارتمان مشاوره سنا کمک بگیرید.
 

 sana telegram

 

 

شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در  آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

به طور کلی سهمیه رزمندگان و ایثارگران به دو دسته سهمیه 25 درصد و سهمیه 5 درصد تقسیم می شود و اولین نکته ای که متقاضیان شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98  و کلیه متقاضیان استفاده از سهمیه آزاد، ایثارگران، رزمندگان و استعداد درخشان باید به آن توجه داشته باشند زدن 25% درس زبان و میانگین 30 % دروس اختصاصی برای رتبه بندی کارنامه می باشد و این قانون برای کلیه داوطلبان الزامی می باشد.
 
شرایط پذیرش برای داوطلبانی که از سهمیه 25 % استقاده می کنند :
طبق قوانین اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران 25%، اگر متقاضی استفاده از سهمیه خود فرد رزمنده باشد باید 80% نمره آخرین فرد قبولی با سهمیه آزاد را کسب کند، تا بتواند در رشته و دانشگاه انتخابی خود قبول شود و اگر فرد متقاضی استفاده از سهمیه  جز فرزندان و همسر و سایر موارد باشد،  باید 70%  نمره آخرین فرد قبولی را کسب کند تا بتواند در رشته - محل انتخابی خود قبول شود.
به طور مثال اگر در رشته محلی 10 نفر پذیرش وجود داشته باشد، طبق قوانین اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام  70 درصد سهمیه  متعلق به داوطلبان سهمیه آزاد و مابقی که 30درصد از جایگاه باقی مانده می باشد، متعلق به داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه می باشد.
 
به این صورت که از رتبه 1 تا 7 متعلق به داوطلبانی است که مشمول سهمیه آزاد هستند و مابقی صندلی های باقی مانده که شامل 30درصد ظرفیت می باشد، متعلق به داوطلبانی است  که از سهمیه ایثارگران و رزمندگان 25% استفاده کرده اند.
 
 نحوه پذیرش در انتخاب رشته محل به این صورت است که  اگر نفر هفتم که در انتخاب رشته محل خود قبول شده ، تراز قبولی 66% را کسب کرده باشد، نفر هشتمی که با سهمیه 25% اقدام به انتخاب آن رشته - دانشگاه  کرده است، اگر خود فرد رزمنده باشد باید 80 درصد از 66% را کسب کند و اگر جز فرزندان و سایر موارد باشد باید 70درصد از 66% را کسب کند تا بتواند در دانشگاه و رشته انتخابی خود قبول شود. اگر ظرفیت باقی مانده طبق توضیحاتی که دادیم پر نشد جایگاه باقی مانده متعلق به داوطلبانی است که از سهمیه 5% استفاده کرده اند و اگر این جایگاه باقی مانده  با سهمیه 5 درصد هم پر نشود، ظرفیت باقی مانده به داوطلبان با سهمیه آزاد می رسد.
 
 
 شرایط پذیرش برای داوطلبانی که از سهمیه 5 % استقاده می کنند :
داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه 5 درصد هستند، به این نکته توجه داشته باشند،  طبق قوانین اعلام شده در دفترچه راهنما اگر 30 درصد ظرفیت باقی مانده از هر رشته و دانشگاه با سهمیه 25 درصدی که در ابتدا توضیح دادیم پر نشده باشد، جایگاه باقی مانده به متقاضیان استفاده از سهمیه 5 درصدی تعلق میگیرد .
 
شرایط پذیرش برای متقاضیان استفاده از سهمیه 5% هم مطابق سهمیه 25% درصد 70 درصد از نمره آخرین فرد قبولی در آزمون ارشد می باشد.
 
 

اگر جز آن دسته از داوطلبانی هستید که هنوز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد خود را انجام نداده اید برای اطلاع از مراحل ثبت نام با مراجعه به مقاله آموزش تصویری ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 می توانید تمام مراحل ثبت نام خود را به آسانی به پایان برسانید.
 
لینک مرتبط با آزمون ارشد وزارت بهداشت :
 
دیدگاه‌ها  
0 # زهرا ارتیشه دار 1398-01-09 13:08
سلام. ببخشید پس با این حساب کسی که سهمیه پنج درصد داره اگر با سهمیه آزاد شرکت کنه شانس قبولیش بیشتره؟ من واقعا این موضوع برام مهمه و اصلا اطلاعات ندارم درموردش.
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-01-30 17:40
سلام. اگر سهمیه دارید از سهمیتون استفاده کنید. در هر صورت شما اگر درصد هاتون بالا باشه شانس قبولیتون بیشتره. حالا چه از سهمیه استفاده کنید یا نکنید.
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

افزایش ظرفیت پذیرش دکتری پژوهشی در گروه علوم پزشکی

آینده شغلی و بازار کار رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

انتشار کارنامه نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری وزارت علوم 98

آغاز ثبت نام آزمون EPT خرداد 98

فراخوان ثبت نام دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی 98

آخرین مهلت ثبت نام و تغییرات کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

شرایط جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون زبان msrt اردیبهشت 98

اضافه شدن رشته رباتیک پزشکی در دانشگاه آزاد

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)