به طور کلی سه سهمیه برای کنکور ارشد وزارت بهداشت در نظر گرفته شده است، سهمیه آزاد، سهمیه رزمندگان و ایثارگران، سمیه استعداد درخشان که در این مقاله در رابطه با سهمیه رزمندگان و ایثارگران ارشد وزارت بهداشت و شرایط استفاده از سهمیه و میزان تاثیر گذاری آن توضیحاتی در اختیار شما قرار داده خواهد شد.
بسیاری از داوطلبان بر این باورند با داشتن سهمیه ایثارگران و رزمندگان 25% و 5%  و تاثیر این سهمیه بر روی رتبه بندی، قطعا موفق به قبولی در دانشگاه و رشته انتخابی خود می شوند. به همین دلیل در این مقاله به توضیح کامل نحوه پذیرش بر اساس سهمیه رزمندگان 25% و 5 % پرداخته ایم. بعد از مشاهده ویدئو در صورت داشتن سوال می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 telegrambanner

نکته مهم : قابل توجه داوطلبانی که از همین الان می خواهند برای کنکور ارشد وزارت بهداشت شروع به مطالعه کنند، اگر هنوز منبع و جزوات رشته خود را تهیه نکرده اید و نمی دانید از کجا باید شروع به مطالعه کنید، پیشنهاد میکنیم از طریق ارتباط با مشاوران سنا هرآنچه را که در رابطه با رشته خود باید بدانید را دریافت کنید،  مطمئن باشید اکثر رقبای شما از همین الان در همین فرصت باقی مانده با انتخاب منابع درست و برنامه ریزی شروع به مطالعه کرده اند و شما از هیچ یک از رقبای خود عقب نیستید، فقط کافیست درست شروع کنید. برای پیمودن مسیر درست و موفقیت در آزمون ارشد وزارت بهداشت می توانید از مشاوران سنا کمک بگیرید. برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام ارشد مقاله دانلود دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99  را مطالعه کنید.

 

شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در  آزمون ارشد وزارت بهداشت 99

به طور کلی سهمیه رزمندگان و ایثارگران به دو دسته سهمیه 25 درصد و سهمیه 5 درصد تقسیم می شود و اولین نکته ای که متقاضیان شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت و کلیه متقاضیان استفاده از سهمیه آزاد، ایثارگران، رزمندگان باید به آن توجه داشته باشند برداشته شدن حدنصاب زبان ارشد و افزایش ضریب زبان به 3 بوده است، همچنین آخرین اطلاعیه ای که وزارت بهداشت صادر کرده مبنی بر کسب حد نصاب قبولی در آزمون ارشد می باشد که در مقاله حد نصاب لازم برای ثبت نام آزمون ارشد وزارت بهداشت  تمام جزئیات مربوط ذکر شده است.
 

شرایط استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران ارشد وزارت بهداشت

داوطلبان دقت داشته باشند حتی با داشتن سهمیه رزمندگان و ایثارگران شما باید 70 درصد نمره علمی را برای قبولی در رشته محل کسب کنید و طبق قوانین اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام، برای استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران 25%، اگر متقاضی استفاده از سهمیه خود فرد رزمنده باشد باید 80% نمره آخرین فرد قبولی با سهمیه آزاد را کسب کند، تا بتواند در رشته و دانشگاه انتخابی خود قبول شود و اگر فرد متقاضی استفاده از سهمیه  جز فرزندان و همسر و سایر موارد باشد،  باید 70%  نمره آخرین فرد قبولی را کسب کند تا بتواند در رشته - محل انتخابی خود قبول شود.

چند درصد از جایگاه دانشگاه ها به افراد با سهمیه رزمندگان و ایثارگران تعلق دارد؟

به طور کلی 70 درصد از جایگاه های دانشگاه ها به داوطلبان با سهمیه آزاد و 30 درصد این جایگاه به داوطلبان با سهمیه 25 و 5 درصد تعلق دارد.
به طور مثال اگر در رشته محلی 10 نفر پذیرش وجود داشته باشد، طبق قوانین اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام  70 درصد سهمیه  متعلق به داوطلبان سهمیه آزاد و مابقی که 30درصد از جایگاه باقی مانده می باشد، متعلق به داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه می باشد. به این صورت که از رتبه 1 تا 7 متعلق به داوطلبانی است که مشمول سهمیه آزاد هستند و مابقی صندلی های باقی مانده که شامل 30درصد ظرفیت می باشد، متعلق به داوطلبانی است  که از سهمیه ایثارگران و رزمندگان 25% استفاده کرده اند.
نکته: داوطلبانی که از سهمیه استعداد درخشان استفاده میکنند 10% مازاد بر ظرفیت در نظر گرفته می شوند.
 نحوه پذیرش در انتخاب رشته محل به این صورت است که  اگر نفر هفتم که در انتخاب رشته محل خود قبول شده، تراز قبولی 66% را کسب کرده باشد، نفر هشتمی که با سهمیه 25% اقدام به انتخاب آن رشته - دانشگاه  کرده است، اگر خود فرد رزمنده باشد باید 80 درصد از 66% را کسب کند و اگر جز فرزندان و سایر موارد باشد باید 70درصد از 66% را کسب کند تا بتواند در دانشگاه و رشته انتخابی خود قبول شود. اگر ظرفیت باقی مانده طبق توضیحاتی که دادیم پر نشد جایگاه باقی مانده متعلق به داوطلبانی است که از سهمیه 5% استفاده کرده اند و اگر این جایگاه باقی مانده  با سهمیه 5 درصد هم پر نشود، ظرفیت باقی مانده به داوطلبان با سهمیه آزاد تعلق میگیرد.

bannerfinalmoshavere

نحوه دریافت کد رهگیری رزمندگان و ایثارگران

متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران ارشد وزارت بهداشت توجه داشته باشند کد رهگیری سهمیه رزمندگان و ایثارگران هر سال تغییر می کند و داوطلبان با مراجعه به سایت، باید نسبت به دریافت کد رهگیری خود اقدام کنند، توجه داشته باشید تنها کد رزمندگان جهاد کشاورزی ثابت بوده وداوطلبان نیاز ندارند هر سال این کد را دریافت کنند.
 

چند دفعه از سهمیه رزمندگان و ایثارگران ارشد وزارت بهداشت می توان استفاده کرد ؟

یکی از بیشترین سوالاتی که از مشاوران ما پرسیده می شود، چند بار استفاده از سهمیه ایثارگران و رزمندگان در کنکور ارشد وزارت بهداشت می باشد! به طور کلی باید بگوییم شما در هر مقطع در صورت قبولی در دانشگاه های روزانه تنها یکبار می توانید از سهمیه رزمندگان و ایثار گران استفاده کنید اما به یک نکته باید توجه کنید:
 
اگر با استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران ارشد وزارت بهداشت در دانشگاه های روزانه قبول شده اید و بنا به هر دلیلی انصراف دهید و یا ثبت نام نکنید دیگر از سهمیه در سال های آتی نمی توانید استفاده کنید.
اما اگر از سهمیه رزمندگان و ایثارگران در مقطع ارشد وزارت بهداشت استفاده کرده اید و بنا به هر دلیل قبول نشده اید و یا انصراف داده اید، یکبار دیگر هم از این سهمیه می توانید در کنکور ارشد وزارت بهداشت استفاده کنید.
دیدگاه‌ها  
0 # زهرا ارتیشه دار 1398-01-09 13:08
سلام. ببخشید پس با این حساب کسی که سهمیه پنج درصد داره اگر با سهمیه آزاد شرکت کنه شانس قبولیش بیشتره؟ من واقعا این موضوع برام مهمه و اصلا اطلاعات ندارم درموردش.
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-01-30 17:40
سلام. اگر سهمیه دارید از سهمیتون استفاده کنید. در هر صورت شما اگر درصد هاتون بالا باشه شانس قبولیتون بیشتره. حالا چه از سهمیه استفاده کنید یا نکنید.
پاسخ دادن
0 # Mahsahskk 1398-03-04 16:41
اگر برای ورود به دانشگاه مقطع روزانه دوره کارشناسی از سهمیه استفاده کرده باشیم
بعد از ۴ سال میتونیم توی کنکور ارشد از سهمیه استفاده کنیم تا فوق لیسانس بگیریم؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-03-12 17:39
بله . برای هر مقطع یکبار می تونید از سهمیه استفاده کنید.
پاسخ دادن
-1 # فرحناز 1398-04-18 00:43
سلام ببخشید سوالی داشتم من در ارشد وزارت علوم ۹۸ رتبه ۱ سهمیه فرزند جانباز ۳۵ درصدرو کسب کردم و رتبه کشوری ام هم شده یازده،باتوجه به اینکه ۲۷ تیر ازمون ارشد علوم پزسکی دارم ودر اونجاوهم سهمیه فرزند حانباز رو انتخاب کردم ایا میتونم در هردو ازمون ارشد انتخاب رشته کنم ودر هردو قبول بشم ولی یکی رو انتخاب و ثبت نام کنم؟
پاسخ دادن
+4 # Azar 1398-04-22 19:59
سلام میتونیم از سهمیه در هردو آزمون وزارت بهداشت‌و علوم استفاده کنیم؟مشکلی برای انتخاب رشته هیچ‌کدوم پیش نمیاد؟؟
پاسخ دادن
0 # لتنال 1398-09-27 18:42
سوال منم هست
پاسخ دادن
0 # آتریسا 1398-05-20 09:09
با سلام. من توی کنکور 98 وزارت بهداشت رتبه 1 سهمیه ایثارگران و 58 کشوری رو اوردم. بنظر شما آیا میتونم قبول بشم ؟ (زیرشاخه ارگونومی رو ازمون دادم و ترازم 35.70 هست)
پاسخ دادن
+2 # Erfan 1398-05-24 09:49
سلام
اگر در ارشد علوم پزشکی از سهمیه پنج درصد استفاده کنیم و پردیس قبول شیم ولی نریم میشه سال های بعد از سهمیه تو ارشد یا ازمون کارشناسی استفاده کنیم.
پاسخ دادن
+1 # حسن عسکری 1398-11-17 11:28
سلام... این ک میگن کارشناسی هوشبری میتونی تو آزمون ارشد آموزش هوشبری از سهمیه کارشناسی استفاده کنه... منظور چیه؟
پاسخ دادن
0 # شیمیست 1398-12-08 12:47
سلام میشه از سهمیه ایثارگری توی کنکور علوم پایه و وزارت بهداشت استفاده کرد و اینکه اگه وزارت بهداشت انتخاب رشته نکنم سال بعد میتونم دوباره ازش استفاده کنم؟
پاسخ دادن
0 # Fatemeh.A 1398-12-11 15:53
سلام وقت بخیر
ببخشید من پارسال توی کنکور ارشد از سهمیه پنج درصد استفاده کردم.اما چون نمره زبانم پایینتر از حد نصاب بود کلا مجاز نشدم واسه انتخاب رشته،ینی عملا از سهمیه استفاده نکردم.حالا با این وجود میتونم برا امسال ازش استفاده کنم؟؟؟
پاسخ دادن
0 # محمد حسین ستاری 1398-12-12 11:51
سلام بنده از سهمیه ی ۵ درصد استفاده کردم و ازاد ارشد قبول شدم حالا برای دکتری هم میتوانم از آن استفاده کنم؟؟
پاسخ دادن
0 # احسان 1398-12-14 14:31
اگر دانشگاهی ۲۰ نفر بخواد ۱ نفرش برای سهمیه ۵ درصده
حالا ظرفیت پذیرش رشته ای مثل پرستاری هر دانشگاه حدودا ۶ نفره دیگه ۵ درصدش رقم اعشار میشه و به یک نفر نمیرسه
این یعنی سهمیه ۵ درصد به ضررشه استفاده کنه و شانسی نداره ؟یا اینکه در مجموع ظرفیت پذیزش کل کشور حساب میشه
پاسخ دادن
+1 # Nasim.76 1399-01-26 20:09
سلام روزتون بخیر
میخواستم بدونم میشه از سهمیه در دو کنکور وزارت بهداشت و وزارت علوم در مقطع ارشد استفاده کرد؟؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد انفورماتیک پزشکی 99-1400

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم آزمایشگاهی 3

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد ایمنی شناسی 99-1400

دانشگاه و ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک پزشکی 99-1400

اعتراض دانشجویان علوم پایه به تبعیض در اعطای شماره نظام پزشکی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد آموزش بهداشت 99-1400

اعلام فرآیندهای آموزشی علوم پزشکی در ترم جاری

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک 99-1400

لیست منابع ارشد وزارت بهداشت

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)