poll day 97

هم اکنون که در دی ماه قرار داریم فقط 5 تا 6 ماه بیشتر تا برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت باقی نمانده و یکی از سوالات پرتکراری که این روزها از مشاوران ما پرسیده میشود، این است که با توجه به زمان باقی مانده برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت چقدر زمان لازم است؟ آیا برای درس خواندن دیر نیست؟ یا اینکه می توان حتی با این فرصت چندماهه خود را برای کنکور ارشد وزارت بهداشت آماده کرد. اگر این امکان وجود دارد به چه صورت؟ برای دریافت پاسخ  تا انتها با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بگوییم شرایط مطالعه برای هر فرد متفاوت است، اما به طور کلی می توان گفت، کسی که هدف جدی برای شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت را دارد، 5 الی 6 ماه  برای قبولی و رتبه شدن در آزمون ارشد وزارت بهداشت کافیست. فقط باید به این موضوع دقت کنید که دیگر فرصت اشتباه ندارید، باید از ابتدا منابع درستی را انتخاب و با برنامه ریزی درست برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت پیش بروید.

 

 telegrambanner

 

مدت زمان لازم برای قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت

به طور کلی باید بگویم زمان ایده آل مطالعه برای آزمون ارشد وزارت بهداشت بین 6 تا 8 ماه است و با توجه به اینکه اغلب داوطلبان آزمون ارشد شاغل و یا دانشجو هستند، بشرط بالا بودن ساعات مفید، 6 ماه نیز جوابگوی قبولی شما می باشد. شاید بپرسید از کجا می دانید رقبا در چه مرحله ای از مطالعه هستند؟ در تاریخ 15 دی ماه امسال در کانال تلگرامی موسسه سنا یک نظرسنجی قرار داده شد و از اعضای کانال خواستیم به ما بگویند بطور میانگین تا کنون چند درصد مباحث دروس را پیش برده اند. نتایج نظر سنجی برای ما بسیار جالب بود. با توجه به فرصت 5 ماهه باقی مانده،  56 درصد از رقبا هنوز خود را برای کنکور ارشد وزارت بهداشت آماده نکرده اند و در ابتدای کارند،  پس از همین الان، با برنامه ریزی و انتخاب منابع درست، می توانید از حدود 60 درصد رقبای خود جلو باشید.

برای تهیه منابع درست برای هر رشته ای که می خواهید می توانید با مراجعه به سایت سنا بوک منابع کارشناسی ارشد وزارت بهداشت را تهیه کرده و یا باشماره 02166574345 داخلی 3 بصورت تلفنی آنها را دریافت کنید.

بررسی بیشتر نظر سنجی دی ماه  در رابطه با میزان آمادگی  برای کنکور ارشد وزارت بهداشت 98 :

همانطور که گفتیم در دی ماه یک نظرسنجی در کانال تلگرام سنا (@medical_sana) قرار گرفت و از اعضای کانال که اکثرا متقاضیان شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت هستند خواستیم به ما بگویند چند درصد مباحث را پیش برده اند؟

1- حدود 20 درصد از داوطلبان بخاطر قرار داشتن در دی ماه در این نظرسنجی اعلام کردند که بخاطر زمان کم و پیشی گرفتن رقبا ناامید شده و قصد شرکت در آزمون را ندارند یا اگر شرکت کنند صرفا برای آشنایی با حال و هوای این آزمون در جلسه حضور خواهند داشت! این افراد اگر می دانستند که چه تعداد زیادی مثل آنها فکر می کنند متوجه سیاهی لشگر کنکور شده و از همین دی ماه استارت می زدند.

2- حدود 7%  الی  8% از متقاضیان 80 تا 100درصد مباحث را برای آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 پیش برده اند. این داوطلبان جزو کسانی هستند که قبلا یک سال پشت کنکور ارشد وزارت بهداشت مانده اند ولی طبق تجربه ما آنهاد نباید به خود مطمئن شوند زیرا نگهداری آن همه مطلب در ذهن تا روز کنکور هنر هر کسی نیست ، یک سال مطالعه مداوم برای کنکور، زمان بسیار زیادی است و حتی ممکن است باعث خستگی و فرسایش داوطلب تا روز کنکور شود. بارها شده است که فردی بیش از 3 سال پشت کنکور می ماند. معمولا به این افراد توصیه می کنیم حتما در آزمون های آزمایشی باقی مانده شرکت کنند تا بدانند چند درصد از مطالب به معنای در ذهن آنها تثبیت شده است.

3- طبق این نظر سنجی، حدود 18 % از این متقاضیان اعلام کرده اند که حدود 40 تا 60 مباحث دروس را برای قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت جلو برده اند که  طبق تجربه ما، بسیاری از افرادی که از مهرماه شروع کرده اند، تا پایان پاییز مطالعه مفید بالایی نداشته اند. مثلا اگر روزی 4 تا 5 ساعت مطالعه داشته باشند شاید 1 یا 2 ساعت از مطالعه آنها مفید بوده.

 بطور میانگین این افراد فقط 100 تا 120 ساعت از شما جلوترند که شما می توانید این عقب ماندگی را در ایام عید، براحتی جبران کنید و از آنها جلو بزنید. و این زمانی میسر می شود که برنامه ریزی درست همراه با  منابع درستی را برای آزمون خود در رشته ای که هستید انتخاب کرده باشید.

نتیجه اینکه به طور کلی بسیاری از داوطلبان و حتی رتبه های برترسال های قبل، مطالعه خود بصورت جدی را از زمستان آغاز کرده اند. هر سال معدودی از رتبه های برتر اعلام می کنند در تابستان مطالعه می کرده اند ولی مطمئن باشید اگر تابستان را از آنها می گرفتید، باز هم رتبه آنها در کنکور تغییری نمی کرد! چون همیشه تابستان مطالعه بیشتر حالت تفریحی دارد. ولی اکثر رتبه های تک رقمی از پاییز و سایر قبولی ها مطالعه جدی خود را از زمستان شروع کرده اند.

با همه ی این توضیحات و طبق نظر سنجی انجام شده به این نتیجه میرسیم که خیلی از رقبای شما کمتر از نیمی از مباحث را مطالعه کرده اند و البته از کجا معلوم مطالبی را که ادعا می کنند بلدند را هنوز فراموش نکرده اند.  پس همانطور که در ابتدا تاکید کردیم، اگر شما از همین الان شروع کنید، از 60 درصد رقبای خود جلوتر هستید. آنچه که برای قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 نیاز دارید داشتن برنامه ریزی درست و هدفمند، تهیه منابع کنکوری  و بر اساس جغرافیای کنکور و شرکت در آزمون های آزمایشی برای اطلاع از میزان آمادگی خود در هر درس می باشد. پیشنهاد می کنیم برای ثبت نام آزمون آزمایشی با شماره 02166574345 داخلی 2 تماس بگیرید تا از جزئیات آزمون های کشوری باخبر شوید.
 

 

 نحوه مطالعه در ماه های آخر آزمون ارشد وزارت بهداشت

1- چیزی که مسلم است با توجه به زمان کمتر از 60 ماه تا کنکور نباید رفرنس خوانی کرد. برای یک درس ممکن است در مجموع 2000 صفحه رفرنس اعلام شده باشد. از حالا خواندن این حجم مطلب برای یک درس کار عاقلانه ای نیست. فرض کنید در زمان باقی مانده شما بتوانید برای یکی از دروس خود این حجم مطب را بخوانید پس چه زمانی برای مطالعه ی سایر دروس باقی می ماند. در این گونه موارد توصیه می کنیم از جزوه یا یک کتاب خلاصه استفاده کنید. مشاوران ما در موسسه علوم پزشکی سنا آماده اند منابع مفید در زمان باقیمانده را به شما معرفی کنند.

2- در ماه های نزدیک به کنکور سعی کنید مطالب را به شیوه الگورتمی یا نموداری بخوانید. بخش انتشارت موسسه علوم پزشکی سنا کتاب هایی را تحث عنوان نمودارنامه به چاپ رسانده که برای داوطلبانی که هنوز شروع نکرده اند بسیار کاربردی است چون جایابی و دسته بندی مطالب ذکر شده و نیازی نیست که داوطلب زمان زیادی را صرف پیدا کردن ارتباط مطالب با همدیگر صرف کند. پس توصیه می کنیم قبل از شروع مطالعه یکبار فصل را بصورت الگوریتمی ببینید تا مانند نقشه هوایی گوگل! از مختصات محتوای کتاب از نمای کلی آگاه شوید. همچنین داوطلبانی که تا روز کنکور از هر کتاب یا جزوه ای استفاده کرده اند کتاب نمودارنامه برای آنها طلاست! چون بواسطه این کتاب مرور مطالب بر اساس اهمیت آنها در کنکور براحتی هر چه تمام قابل انجام است.

در یک ماه آخر کنکور ارشد وزارت بهداشت سعی کنید تست بزنید،  شما به‌ واسطه تست زدن ذهن خود را به چالش می‌کشید و در عین حال با خواندن پاسخ تست و مراجعه به منبع مطالعاتی خود برای مرور آن مبحث، با یک تیر چند نشان خواهید زد. در این ایام کتاب‌های تست جعبه سیاه کنکور که برای هر رشته آماده شده‌اند ایده‌آل است را می توانید تهیه کنید.

3- در یک ماه مانده به کنکورارشد وزارت بهداشت، همان منابعی را دوره کنید که قبلاً آن منابع را مطالعه کرده‌اید. یک کتاب جدید هرچند که ادعا شود که به‌طور خلاصه، برای مرور سریع نوشته‌شده است و حاوی تمام نکات به شکل فشرده است، به دلیل اینکه جدید است، انتخاب خوبی نیست. استثنا: اگر هنوز فصل با اهمیتی که هر سال از آن تست‌های بیشتری طرح می‌شود را نخوانده‌اید، آن را هرچند سریع مطالعه کنید.

4- سعی کنید هر منبعی را که قبلاً مطالعه کرده‌اید، در یک بازنگری مرور کنید. نه خیلی در جزئیات دقیق شوید و کلمه به‌کلمه را بخوانید که مثل یادگیری مطالب جدید، وقت‌گیر شده و نه خیلی شتابزده و تند تند ورق بزنید. حالتی بین این دو را اجرا کنید.

5- فصول با اولویت مهم‌ تر را مشخص کنید و ابتدا سراغ آن‌ها بروید. نحوه مشخص شدن این فصول به این صورت است که سؤالات 5-10 سال اخیر را در جلوی خود گذاشته و جستجو کنید که از یک‌ فصل به‌ طور میانگین در این 5 سال چند سؤال طرح‌ شده است. درنهایت می‌توانید حدس بزنید که امسال از فلان مبحث احتمال بیشتری وجود دارد که سؤالی آورده شود.

 اگر جز فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه، علوم انسانی و  کشاورزی و علوم دامی و فنی و مهندسی هستید و علاقمند به شرکت در رشته های مقطع ارشد وزارت بهداشت هستید با مطالعه مقاله های زیر از لیست رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت می توانید باخبر شوید. همچنین از تغییرات و اطلاعیه های این آزمون غافل نشوید ما در بخش اخبار آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت بروزترین اخبار را درج می کنیم.

 لینک مرتبط با آزمون ارشد وزارت بهداشت:

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت با کارشناسی علوم انسانی 98

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت با کارشناسی علوم پایه 98

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت با کارشناسی کشاورزی 98

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت با کارشناسی فنی و مهندسی 98

تاریخ برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری 98  وزارت بهداشت و وزارت علوم

 آخرین تغییرات آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت98 98

 آخرین تغییرات کنکور دکتری وزارت بهداشت 98

دیدگاه‌ها  
+1 # احمد صادقی زاده 1398-01-19 20:43
ایا میتونم در ازمون ارشد وزارت بهداشت میشه بجای انگلیسی المانی انتخاب کنم
پاسخ دادن
-1 # مدیر سایت 1398-01-30 18:36
سلام. اگر این گزینه موجود باشه می تونید انتخاب کنید.
پاسخ دادن
0 # Ali.98 1398-06-22 16:32
سلام میتوان هم دانشجو سال آخر بود و برای ارشد شرکت کرد؟برای ثبت نام ارشد وزارت بهداشت چه اطلاعاتی لازم است؟
پاسخ دادن
0 # Shima 1398-08-14 02:15
سلام من ترم اول رشته شيمي محض هستم ايا من براي کنکور کارشناسي ارشد الن شروع کمک؟
پاسخ دادن
0 # محمد احسان مداحی 1399-01-19 14:30
من سال ۱۴۰۱ کنکور دارم از الان روزی ۶ تا ۸ ساعت مطالعه دارم که چهار ساعت اون مال کنکور ارشد هستش و الان دارم فقط بیوشیمی و زبان میخونم. فکر نکنم بتوانم عقب بیوفتم
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد علوم آزمایشگاهی 3

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد ایمنی شناسی 99-1400

دانشگاه و ظرفیت پذیرش ارشد ژنتیک پزشکی 99-1400

اعتراض دانشجویان علوم پایه به تبعیض در اعطای شماره نظام پزشکی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد آموزش بهداشت 99-1400

اعلام فرآیندهای آموزشی علوم پزشکی در ترم جاری

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی پزشکی بیوالکتریک 99-1400

لیست منابع ارشد وزارت بهداشت

دکتری بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)