هر کتابی از هر ناشری در سنا بوک دات کام
ما تعجب نکردیم آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا

مطالب داغ

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا درآزمون ارشد بهداشت 96

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا درآزمون ارشد بهداشت 96

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا درآزمون ارشد بهداشت 96

کلاس ارشد علوم آزمایشگاهی ویژه آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

کلاس ارشد علوم آزمایشگاهی ویژه آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

اساتید بنام دپارتمان علوم آزمایشگاهی سنا ویژه متقاضیان ارشد و دکتری 98     لینک مرتبط: منا...

مصوبه نظام پزشکی برای PhD آزمایشگاهی با پایه غیرمرتبط سال97

مصوبه نظام پزشکی برای PhD آزمایشگاهی با پایه غیرمرتبط سال97

بسیاری از متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد و دکتری علوم پایه آزمایشگاهی در مورد مصوبه نظام پزشکی...

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا در آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا در آزمون ارشد وزارت بهداشت 97

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا درآزمون ارشد بهداشت 97 جدول زیر در حال تکمیل و به روز رسانی می باشد....

selection universityاز زمانيکه کارنامه علمي اوليه در سايت مرکز سنجش ظاهر مي شود به يکباره دغدغه هاي شرکت کنندگان در اين چند روز تغيير مي کند و همه در جستجوي پيدا کردن بهترين دانشگاه ها در رشته خود هستند. سيل پرسش هاي شرکت کنندگان آزمون ارشد وزارت بهداشت امسال ما را بر آن داشت تا توصيه هايي کاربري که حاصل تجربه چندين ساله اساتيد و مشاوران موسسه علوم پزشکي سنا در امر انتخاب رشته و دانشگاه است در اين نوشته به نمايش درآيد تا ديدگاه افراد در انتخاب دانشگاه هاي علوم پزشکي بازتر از گذشته شود. لذا به نکاتي که در زير بصورت مورد به مورد آورده شده است کاملا توجه کنيد.

1: مسافت محل کار با دانشگاه يا سطح علمي دانشگاه؟
قبل از انتخاب دانشگاه، ابتدا تکليف خود را در اين رابطه مشخص کنيد. اگر شاغل هستيد و مي خواهيد همزمان با کار درس هم بخوانيد و يا در صورت همراه نبودن همسرتان با شما(در صورت تاهل) در محل تحصيل، توصيه مي کنيم مسافت کمتر دانشگاه با محل کار را در اولويت بالاتري نسبت به سطح علمي دانشگاه قرار دهيد.

2: ملاک سطح علمي محل تحصيل: گروه دانشکده يا کل دانشگاه؟
مهم ترين معيار انتخاب دانشگاه، ميزان سطح علمي گروه مربوطه در آن دانشگاه است. چه بسا گروه آموزشي دانشگاه در رشته اي از نظر علمي بالاترين اولويت دارا باشد ولي در رشته اي ديگر از همان دانشگاه، گروه مربوطه حتي اولويت دهم را هم نداشته باشد. بنابراين تيپ 1 يا 2 يا 3 بودن دانشگاه ها را ملاک برتري دانشگاه ها در رشته خود ندانيد.

3: چندمين سال پذيرش دانشجوي ارشد توسط دانشگاه
دانشگاه هايي که اولين يا دومين سال است مقطع ارشد يک رشته را برگزار مي کنند و يا اينکه دوره هاي خود را بصورت مشترک با دانشگاه هاي ديگر برگزار مي کنند، از نظر علمي در آن رشته،  پايين تر از ساير دانشگاه ها مي باشند. شايد از نظر رفاهي برخي از اين دانشگاه هاي وسوسه کننده باشند ولي فراموش نکنيد نام دانشگاه و اساتيد آن تا آخر عمر بر روي پايان نامه مقطع ارشد شما باقي خواهد ماند.

4: تجربه پذيرش دانشجوي دکتري تخصصي همان رشته توسط دانشگاه
مطمئن باشيد هر دانشگاهي که در آن رشته علاوه بر مقطع کارشناسي ارشد، مقطع دکتري تخصصي را نيز برگزار مي کند، مطمئنا از نظر نظم و انضباط /اکادميک، مقطع ارشد را نيز بدون مشکل برگزار مي کنند.

5: امکانات رفاهي(خوابگاه و...)
اگر هزينه هاي اسکان در شهر مورد نظر را نداريد حتما از وجود خوابگاه براي دانشجويان ورودي مقطع ارشد در سال جاري مطمئن شويد. سريع ترين روش ممکن، تماس با معاونت دانشجويي آن دانشگاه است. اگر با جواب منفي روبرو شديد نااميد نشده و با تماس با تلفن مرکزي دانشگاه سعي کنيد با داخلي يک يا چند خوابگاه از آن دانشگاه تماس بگيريد و از وجود فضا براي دانشجويان جديد کارشناسي ارشد مطمئن شويد. در نهايت به دنبال راهي براي تماس با دانشجويان آن دانشگاه باشيد که انجمن گفتگوي سايت علوم پزشکي دات کام! يکي از بهترين سايت ها براي گرفتن اطلاعات از دانشجويان در حال تحصيل در دانشگاه موردنظر است.
علت اينکه اصرار داريم حتما از وجود خوابگاه مطمئن شويد اين است که حيف است که يک دانشگاه  قوي در رشته خود را بخاطر اطلاعات ناقص در مورد خوابگاه، هنگام انتخاب دانشگاه کنار بگذاريد!

6: انتخاب يک دانشگاه عالي با سهميه مازاد يا انتخاب يک دانشگاه ضعيف تر با سهميه دولتي؟
پيشنهاد ما به شما انتخاب دانشگاه با سهميه دولتي است. شايد در آينده و در آزمون ورودي مقطع دکتري، فارغ التحصيلان سهميه مازاد، هنگام مصاحبه پشيمان شوند. شايد اساتيد هنگام هم امتياز شدن داوطلبين در روز مصاحبه مواردي همچون تحصيل به عنوان سهميه مازاد در مقطع قبل را در رتبه بندي افراد دخيل کنند. از سوي ديگر پرداخت هزينه اي حدودا 30 ميليون تومان و احتمال وجود ريسک عدم قبولي در مصاحبه آزمون دکتري، انتخاب سهميه مازاد حتي دانشگاه تهران را براي افرادي که از لحاظ مالي متوسط هستند توجيه نمي کند.

جهت اطلاعات بيشتر با دپارتمان مشاوره موسسه علوم پزشکي سنا تماس بگيريد.

02166574345

 
نوشتن دیدگاه

leithner sana award 95

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)