آیا در زمان باقی مانده فرصت برای موفقیت در آزمون ارشد ۹۷ وجود دارد؟

تقریبا ۵ ماه تا زمان کنکور ارشد سال ۹۷ فرصت باقی است.با این حساب پرسش بسیاری از داوطلبان این است که در این فرصت باقیمانده می توانند به موفقیت در این آزمون فکر کنند؟!

برای پاسخ دادن به این سوال باید دید که برای موفقیت در این آزمون،حداقل به چه درصدهایی در دروس اصلی نیاز داریم.با بررسی کارنامه قبول شدگان رتبه های تک رقمی سالهای قبل،متوجه می شویم که برای موفقیت در اکثر رشته‌ها میانگین درصد قبول شدگان حدود ۵۰ الی ۶۰ می باشد.در شهرستان با میانگین ۴۰ درصد و در بعضی رشته ها میانگین 35 درصد می‌توان به موفقیت در این آزمون مطمئن شد.

با در نظر گرفتن زمان باقی مانده تا کنکور و اختصاص دادن حدود ۷ ساعت در هر روز،زمانی معادل ۱۰۰ ساعت برای مطالعه دروس وجود دارد .

اما برای استفاده بهینه از این زمان وبرای رسیدن به درصد های مطلوب چه راهکاری وجود دارد؟

مسلماً در این زمان باقی مانده استفاده از کتاب رفرنس بسیار زمان بر و وقت گیر می باشد!به خاطر داشته باشید حجم زیاد این منابع که اکثرا غیر کنکوری می باشند،نه تنها راهکاری مناسب نیست بلکه وقت وهزینه شما را صرف کاری می‌کنند که نتیجه ای جز شکست ندارد.

حال آنکه اگر داوطلبی بتواند از جزوه ها وخلاصه نکات اساتید و رتبه های برتر کنکور سال های قبل در کنار تست های سال گذشته استفاده کند و به این مطالب به تسلط نسبی برسد می‌تواند برای رسیدن به میانگین ۵۰ الی ۶۰ درصد مطلوب،مطمئن شود.

از طرفی داوطلبانی که دسترسی به کلاسهای آموزشی مناسب را دارند (به‌خصوص داوطلبانی که محدودیت زمانی بیشتری دارند و اکثرا شاغل هستند) می توانند از فرصت دسترسی به آیتم های آموزشی به خوبی بهره برده و درصد خود را نسبت به سایر رقیبان بالا ببرند.

ما درموسسه علوم پزشکی سنا مفتخریم که با ارائه خدمات آموزشی مناسب از قبیل کتب و جزوات آموزشی مناسب،برگزاری کلاس های آموزشی و آزمون های آزمایشی استاندارد با جامعه آماری بالا مسیر شما داوطلبین را برای رسیدن به قله های موفقیت هموار نمودیم.

پس برای رسیدن به موفقیت با هر شرایط آموزشی،مطالعه جزوات مناسب را شروع کرده و فرصت را از دست ندهید... .

شما می توانید سوالات خود را در مورد آزمونهای آزمایشی و نیز نحوه برنامه ریزی مناسب با مشاورین مجرب ما مطرح نمایید و همچنین از خدمات مشاوره رایگان موسسه استفاده کنید.

اطلاعات تماس

sana qr

sana contact