آنچه که داوطلبان در رابطه با ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی و دانشگاه های دارای ارشد فیزیک پزشکی98 باید بدانند، را در این مقاله ذکر خواهیم کرد. در صورتی که شما امسال قصد شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت در رشته فیزیک پزشکی را دارید به این نکته توجه داشته باشید، که اطلاع از ظرفیت پذیرش ارشد فیزیک پزشکی در سال های قبل و آگاهی از ضرایب و دروس امتحانی این فرصت را به شما می دهد تا با آگاهی بیشتری اقدام به مطالعه و برنامه ریزی برای قبولی در آزمون ارشد فیزیک پزشکی نمایید.

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که متقاضیان ارشد فیزیک پزشکی همواره از مشاوران ما می پرسند، تعداد شرکت کنندگان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 و اطلاع از اینکه چه تعداد از این داوطلبان موفق به قبولی در رشته ارشد فیزیک پزشکی می شوند برای دریافت پاسخ سوالات خود تا انتها با ما همراه باشید.

ظرفیت پذیرش اولیه کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی98

در این جدول ظرفیت اولیه دانشگاه های دولتی و شهریه پرداز برای رشته فیزیک پزشکی اعلام شده است، بلافاصله بعد از اعلام نتایج نهایی اطلاعات در این صفحه به روز رسانی خواهد شد

 

arshad fizik pezeshki

 

ظرفیت پذیرش نهایی ارشد فیزیک پزشکی در سال 97

در این جدول تمام جزئیات مربوط به آزمون ارشد فیزیک پزشکی که شامل ظرفیت پذیرش ارشد فیزیک پزشکی، مدارک تحصیلی مورد پذیرش، ضرایب و دروسی امتحانی ارشد فیزیک پزشکی اعلام شده است.

یکی از مهترین موضوعاتی که داوطلبان با اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته انتخابی خود می توانند به آن دقت کنند، انجام انتخاب رشته-محل درست با اطلاع از ظرفیت پذیرش می باشد، چرا که با اطلاع از این موضوع با دید وسعتری می توانند رشته - محل خود را انتخاب و شانس قبولی خود برای سال آینده تخمین بزنند. البته گرفتن راهنمایی از مشاوران خبره که اطلاعات کامل و دقیقتری از دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش  در هر رشته دارند، شانس قبولی شما را دو چندان خواهد کرد، پس پیشنهاد ما به شما بعد از مطالعه جدول صحبت با مشاوران خبره موسسه علوم پزشکی سنا در این امر می باشد.

 

 zarfiat paziresh arshad fizik pezeshki

تعداد شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی چقدر است و تعداد قبول شدگان در این آزمون چند نفر می باشد؟؟

طبق آمار اعلام شده تعداد شرکت کنندگان در آزمون ارشد فیزیک پزشکی سال 97 دو هزارنفر بوده، اما آنچه که متقاضیان رشته فیزیک پزشکی باید به آن توجه داشته باشند این است که همیه این داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت نیستند، به عبارتی می توان گفت حدود هزار تا هزار و پانصد نفر کسانی هستند که در آزمون وزارت علوم شرکت کرده و با شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت در رشته فیزیک پزشکی، می خواهند شانس خود را برای قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت امتحان کنند، پس می توان گفت حدود هزارو پانصد نفر سیاه لشکر بوده و تنها با امید به قبولی، در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت می کنند.

پس می توان گفت رقبای اصلی شما بین 500 تا 700 نفر در آزمون ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت می باشد، که ظرفیت پذیرش دانشگاه  در سال 97 برای رشته ارشد فیزیک پزشکی در گرایش رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی  دردانشگاه دولتی 16 نفر و شهریه پرداز 3 نفر بوده و برای گرایش فیزیک پزشکی در دانشگاه دولتی 65 و شهریه پرداز 10 نفر می باشد. با انتخاب رشته درست داوطلبان تا رتبه 100 برای دانشگاه های دولی و تا رتبهش 30 برای دانشگاه های شهریه پرداز موفق به قبول خواهند شد. پس قبل از هر کاری، بخصوص در امر انتخاب رشته محل با مشاوران ما در ارتباط با شید.

 

ترتیبی که مشاور سنا برای قبولی در آزمون ارشد فیزیک پزشکی به شما ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک پزشکی

آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد فیزیک پزشکی 98-99

 

 

 

 

دیدگاه‌ها  
+1 # nasiiiim 1398-05-21 13:57
سلام.با رتبه ١١٥ ممکنه فیزیک پزشکی روزانه سمنان قبول شیم یا غیرممکنه؟
لطفا پاسخ بدید. ممنون
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

برنامه آموزشی کارشناسی ارشد آموزش هوشبری

اضافه شدن 7 رشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی

سوالات متداول کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

نمونه کارنامه ارشد سم شناسی پزشکی وزارت بهداشت 98

جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

تغییرات مهم آزمون لیسانس به پزشکی 99

بسته آمادگی آزمون ارشد آموزش هوشبری

آینده شغلی و بازار کار ارشد سم شناسی پزشکی

رشته های مجاز آزمون کارشناسی ارشد هوشبری 99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)