آنچه که داوطلبان در رابطه با ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی و دانشگاه های دارای ارشد فیزیک پزشکی باید بدانند، را در این مقاله ذکر خواهیم کرد. در صورتی که شما امسال قصد شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت در رشته فیزیک پزشکی را دارید به این نکته توجه داشته باشید، که اطلاع از ظرفیت پذیرش ارشد فیزیک پزشکی در سال های قبل و آگاهی از ضرایب و دروس امتحانی این فرصت را به شما می دهد تا با آگاهی بیشتری اقدام به مطالعه و برنامه ریزی برای قبولی در آزمون ارشد فیزیک پزشکی نمایید.

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که متقاضیان ارشد فیزیک پزشکی همواره از مشاوران ما می پرسند، تعداد شرکت کنندگان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98 و اطلاع از اینکه چه تعداد از این داوطلبان موفق به قبولی در رشته ارشد فیزیک پزشکی می شوند برای دریافت پاسخ سوالات خود تا انتها با ما همراه باشید.

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی

در این جدول تمام جزئیات مربوط به آزمون ارشد فیزیک پزشکی که شامل ظرفیت پذیرش ارشد فیزیک پزشکی، مدارک تحصیلی مورد پذیرش، ضرایب و دروسی امتحانی ارشد فیزیک پزشکی اعلام شده است.

یکی از مهترین موضوعاتی که داوطلبان با اطلاع از ظرفیت پذیرش دانشگاه ها در رشته انتخابی خود می توانند به آن دقت کنند، انجام انتخاب رشته-محل درست با اطلاع از ظرفیت پذیرش می باشد، چرا که با اطلاع از این موضوع با دید وسعتری می توانند رشته - محل خود را انتخاب و شانس قبولی خود برای سال آینده تخمین بزنند. البته گرفتن راهنمایی از مشاوران خبره که اطلاعات کامل و دقیقتری از دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش  در هر رشته دارند، شانس قبولی شما را دو چندان خواهد کرد، پس پیشنهاد ما به شما بعد از مطالعه جدول صحبت با مشاوران خبره موسسه علوم پزشکی سنا در این امر می باشد.

 

 zarfiat paziresh arshad fizik pezeshki

تعداد شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی چقدر است و تعداد قبول شدگان در این آزمون چند نفر می باشد؟؟

طبق آمار اعلام شده تعداد شرکت کنندگان در آزمون ارشد فیزیک پزشکی سال 97 دو هزارنفر بوده، اما آنچه که متقاضیان رشته فیزیک پزشکی باید به آن توجه داشته باشند این است که همیه این داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت نیستند، به عبارتی می توان گفت حدود هزار تا هزار و پانصد نفر کسانی هستند که در آزمون وزارت علوم شرکت کرده و با شرکت در آزمون ارشد وزارت بهداشت در رشته فیزیک پزشکی، می خواهند شانس خود را برای قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت امتحان کنند، پس می توان گفت حدود هزارو پانصد نفر سیاه لشکر بوده و تنها با امید به قبولی، در آزمون ارشد وزارت بهداشت شرکت می کنند.

پس می توان گفت رقبای اصلی شما بین 500 تا 700 نفر در آزمون ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت می باشد، که ظرفیت پذیرش دانشگاه  در سال 97 برای رشته ارشد فیزیک پزشکی در گرایش رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی  دردانشگاه دولتی 16 نفر و شهریه پرداز 3 نفر بوده و برای گرایش فیزیک پزشکی در دانشگاه دولتی 65 و شهریه پرداز 10 نفر می باشد. با انتخاب رشته درست داوطلبان تا رتبه 100 برای دانشگاه های دولی و تا رتبهش 30 برای دانشگاه های شهریه پرداز موفق به قبول خواهند شد. پس قبل از هر کاری، بخصوص در امر انتخاب رشته محل با مشاوران ما در ارتباط با شید.

 

ترتیبی که مشاور سنا برای قبولی در آزمون ارشد فیزیک پزشکی به شما ارائه می دهد به شرح زیر می باشد:

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه فیزیک پزشکی

آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد فیزیک پزشکی 98-99

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

روش های تست زنی و مدیریت زمان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

معرفی و شرایط ثبت نام دوره دکتری پژوهشی وزارت بهداشت

ثبت نام بدون کنکور پردیس دانشگاه شریف موسسات غیر انتفاعی 98

اعلام ظرفیت پذیرش اولیه دکتری وزارت بهداشت سال98

شرایط و مدارک ثبت نام دکتری وزارت بهداشت 98

فرصت مجدد ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 98

زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت 98

مدارک مورد نیاز ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)