با توجه به اعلام منابع ارشد وزارت بهداشت 98 در آذر ماه در این مقاله آخرین آپدیت منابع ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت 98 در اختیار شما قرار داده خواهد شد.  در صورت داشتن سوال برای تهیه کتاب ها و جزوات کنکوری برای شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت  می توانید به سایت سنا بوک مراجعه کرده و کتاب های مورد نیاز خود برای ارشد فیزیک پزشکی را خریداری کنید. توصیه کلی که در ابتدا به شما شرکت کنندگان در آزمون ارشد وزارت بهداشت می کنیم این است که،  اطلاع ازرفرنس وزارت بهداشت و تهیه منابع کنکوری، کتاب های مفید و طبقه بندی شده بر اساس مباحث کنکور ارشد و در نهایت داشتن برنامه ریزی درست به قبولی شما در کنکور ارشد وزارت بهداشت در رشته ای که می خواهید در زمان باقی مانده کمک بسیاری خواهد کرد.

در ادامه به تمام سوالات شما در رابطه با نحوه مطالعه دروس و رتبه لازم برای قبولی در ارشد فیزیک پزشکی، ظرفیت پذیرش ارشد فیزیک پزشکی و اینکه از چه درسی برای مطالعه شروع کنم، چند ساعت مطالعه در روز با توجه به زمان باقی مانده برای آزمون ارشد وزارت بهداشت  تاثیر گذار است؟ پاسخ داده خواهد شد. با ما همراه باشید و در صورت داشتن سوال با شماره 02166574345  تماس بگیرید.

 

 bannerfinal

 

 دانلود منابع ارشد فیزیک پزشکی 98

کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی شامل دو گرایش رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی و فیزیک پزشکی می باشد که ضرایب  دروس در مجموعه فیزیک پزشکی در برخی از دروس متفاوت است، پس برای پاسخ به سوال شما در رابطه با اینکه از کدام درس شروع کنم باید گفت از درسی که ضریب بالا دارد شروع به مطالعه کنید اما این به معنی آن نیست که دروس با ضرایب پایین را رها کنید، بلکه طبق آخرین اطلاعیه صادر شده توسط وزارت بهداشت در سال 98، زدن میانگین دروس اختصاصی 30 و 25 درصد درس زبان برای رتبه بندی کارنامه شما ضروری است. پس به طور مثال اگر گرایش فیزیک پزشکی را انتخاب میکنید باید از درس  فیزیک عمومی با ضریب 4 شروع به مطالعه کنید و درس بعدی که باید به آن توجه کنید، فیزیک هسته ای و اتمی  با ضریب 3 و ریاضی عمومی با ضریب 2 می باشد. از درس زبان هیچگاه غافل نشوید چرا که زدن درصد بالا در این درس باعث می شود از نیمی از رقبای خود جلو باشید.

پس اگر قصد شرکت در کلاس های کنکوری برای ارشد فیزیک پزشکی و یا شرکت در کلاس زبان ارشد وزارت بهداشت را دارید و یا می خواهید با شرکت در آزمون های آزمایشی برای ارشد فیزیک پزشکی از میزان درصد و آمادگی خود در هر درس مطلع شوید از هر کجای کشور که هستید می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا اطلاعات لازم را در این باره دریافت وبه نمایندگی سنا در هر استانی که هستید مراجعه  کنید.

 

 

منابع کارشناسی ارشد مجموعه فيزيك پزشكي سال 98-97 
اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت 
فيزيك (هسته‌ای و اتمي)  آشنايي با فيزيك هسته‌ای (جلد 1)؛ تألیف: کنت کرین، ترجمه ابراهیم ابوکاظمی، منیژه رهبر، آخرین چاپ
فیزیک جدید تألیف: کنت کرین ترجمه: منیژه رهبر، بهرام معلمی، آخرین چاپ
فيزيك پرتوها      1- فيزيك تشعشع و راديولوژي (جونز)- تألیف دكتر نجم آبادي
2- فيزيك پزشكي تألیف دكتر تكاور و ساغري- پرتوهاي يون ساز
3- يوشانگ
1- DAVID J DAWSET, PATRICK A KENNY, EUGEN JOHNSTON. THE PHISICS OF DISAGNOSTIC IMAGING, LATEST EDITION, CHAPMAN & HALL MEDICAL.
2- JERROLD T BUSHERG, J ANTHONY SLEBERT, EDWIV M LEIDHOLDT JR, JOHN M. BOONE. THE ESSENTIAL PHISICS OF MEDICAL IMAGING. LATEST EDITION, LOPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS.
3- THOMS S CURRY, HAMS E DOWDEY, ROBERT C MURRY. CHERISTENSENS PHISICS OF DIAGNOSTIC RADIOLOGY, LATEST EDITION, LOPPINCOTT WILLIAMS & WILKINS.
راديوبيولوژي  1- راديولوژي براي رادیولوژیست‌ها- پرفسور اريك جی هال ترجمه دكتر لطف علی مهدی پور- چاپ آخر
2- حفاظت عملي در برابر تشعشع و راديوبيولوژي كاربردي- دكتر استيفن داود Dvvd- ترجمه دكتر حسين مزداراني- چاپ آخر
ریاضی عمومی  حساب دیفرانسیل و انتگرال و هندسه تحلیلی- جرج توماس- چاپ آخر
حساب دیفرانسیل و انتگرال با هندسه تحلیلی لوپی- لیت- هولد
بیولوژی سلولی  Molecular cell biology- h.lodish آخرین ویرایش
منبع توصیه شده صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی- ناصر هاشمی
فیزیک عمومی  د. هاليدي، ر.رزنيك فيزيك جلد اول (مكانيك)، جلد دوم (صوت و ترموديناميك) جلد سوم (الكتريسيته و مغناطيس)، جلد چهارم (مباني نورو فيزيك نوين)
منبع توصیه شده صفر تا صد فیزیک- امیرحسین صادقی
فیزیولوژی و تشریح فیزیولوژی پزشکی: گایتون
$11 آناتومی به زبان ساده، تألیف دکتر محمدرضا نیکروش و دکتر حسین رضایی، آخرین چاپ
زبان عمومی منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت- کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس- منبع توصیه شده صفر تا صد زبان انگلیسی- جعبه ی سیاه زبان ارشد علوم پزشکی

در پاسخ به سوال شما در رابطه با اینکه چند ساعت مطالعه در روز با توجه به زمان باقی مانده برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت لازم است؟

باید بگوییم. زمان مطالعه برای هر فرد با توجه به شرایطی که دارد متفاوت است. حتی زمانی که شما برای مطالعه شروع میکنید در میزان ساعات مطالعه شما در روز تاثیر گذار است، به طور مثال اگر از تابستان و یا مهر شروع به مطالعه کردید با روزی 3 الی 5 ساعت در روز و مطالعه درست می توانید ادامه دهید، اما اگر جز کسانی هستید که از زمستان شروع کردید پیشنهاد ما به شما مطالعه 5 تا 6 ساعت در روز با کتاب های و سرفصل های کنکوری ارشد فیزیک پزشکی برای قبولی در آزمون ارشد وزارت بهداشت می باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید مطالعه مفید برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت 5 تا 6 ماه قبل از کنکور البته با تهیه کتاب های کنکوری برای ارشد وزارت بهداشت می باشد. حتما مقاله برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت چقدر زمان لازم است؟ را مطالعه کنید.

 

ظرفیت پذیرش دانشگاه ها و دانشگاه های دارای ارشد فیزیک پزشکی کدامند؟ در صد لازم برای قبولی در آزمون ارشد فیزیک پزشکی چند است؟

طبق آمار سال 97 ظرفیت پذیرش ارشد برای گرایش رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی در دانشگاه دولتی 16 نفر و در دانشگاه شهریه پرداز 3 نفر می باشد. اما با انتخاب درست می توانید تا رتبه 25 در دانشگاه دولتی و تا رتبه 20 در دانشگاه های شهریه پرداز موفق به قبولی خواهید شد. و برای گرایش فیزیک پزشکی که متقاضیان بیشتری برای پذیرش دارد، ظرفیت پذیرش در دانشگاه دولتی 65 و دانشگاه شهریه پرداز 10 نفر می باشد و دانشگاه های ارائه دهنده این رشته دانشگاه ارومیه، ایران، تربیت مدرس و... می باشد برای اطلاع از ظرفیت پذیرش ارشد فیزیک پزشکی این مقاله را مطالعه نمایید. موضوع بعدی که اکثر داوطلبان می خواهند بدانند اطلاع از درصد لازم برای قبولی در ارشد فیزیک پزشکی می باشد به طور مثال برای کسب رتبه تک رقمی در گرایش فیزیک پزشکی، برای درس های  اصلی با ضریب بالا مثل فیزیک عمومی و درس ریاضی عمومی باید بین 40 تا 50 درصد را بزنید و از اهمیت زدن درصد بالا بین 60 تا 70 در درس زبان غافل نشوید. برای مشاهده نمونه کارنامه های ارشد فیزیک پزشکی به لینک زیر مراجعه کنید.

 بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال در رابطه با منابع ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت و تهیه جزوات و کتاب های رشته های علوم پزشکی و هر سوالی که در رابطه با آزمون ارشد وزارت بهداشت دارید می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

لینک مرتبط:

تاریخ برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری 98  وزارت بهداشت و وزارت علوم

نمره حدنصاب دروس تخصصی و زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98

 

 

دیدگاه‌ها  
0 # مهناز فاهری 1398-03-22 20:53
سلام.من کارشناس علوم آزمایشگاهی هستم من ارشد فیزیک پزشکی میتونم شرکت کنم؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-04-12 17:44
سلام. می تونید شرکت کنید.
پاسخ دادن
0 # نادری 1398-05-02 13:18
سلام من رشتم فیزیک هستش میخواستم ببینم که میتونم ارشد رو با کنکور وزارت بهداشت، در پزشکی هسته ای قبول بشم یا اینکه در این مقطع پزشکی هسته ای داریم؟
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-05-13 17:16
سلام شما با کارشناسی فیزیک شما می تونید در مقطع ارشد مهندسی پزشکی و فیزیک پزشکی و رشته های دیگه ای رو شرکت کنید.
پاسخ دادن
0 # عابدی 1398-05-06 12:57
سلام
می خواستم ببینم که برای مطالعه باید تمامی منابع معرفی شده رو خواند؟
مثلا درسی مثل فیزیک پرتوها منابع زیادی معرفی کردید
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-05-13 17:17
سلام. معمولا ما به داوطلبان مطالعه رفرنس را پیشنهاد نمیدیم. برای کنکور داوطلب باید کتاب های کنکوری و طبقه بندی شده که بر اساس جغرافیای کنکور باشه رو مطالعه کنه تا از زمان بهترین استفاده را ببرند. پیشنهاد میکنم تماس بگیرید تا با هم صحبت کنیم.
پاسخ دادن
0 # حسینعلی جمالی 1398-06-05 11:27
سلام لطفا اسامی کتبی که موسسه سنا برای ارشد فیزیک پزشکی تدوین کرده بگویید یا به ایمیل من بفرستید
پاسخ دادن
0 # یوسف 1398-06-12 15:19
سلام.من لیسانس آموزش فیزیک دارم.میتونم ارشد فیزیک پزشکی یا مهندسی پزشکی رو شرکت کنم؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

سوالات متداول درباره آزمون MHLE

زمان قطعی شدن مدرک زبان کنکور ارشد وزارت بهداشت 99

مکالمه تلفنی با وزارت بهداشت درمورد MHLE کنکور ارشد پزشکی

تمدید مهلت ثبت نام آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران 98

سوالات رایج درباره آزمون زبان MHLE و کنکور ارشد وزارت بهداشت

تفاوت زبان ارشد وزارت بهداشت با آزمون MHLE

آزمون آزمایشی MHLE

مدرک MHLE برای آزمون ارشد وزارت بهداشت اجباری شد

راههای پیشگیری از تخلف در انتقال دانشجوی پزشکی به داخل

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)