fizik pezeshki

در این صفحه به تمام سوالات شما در رابطه با آزمون ارشد فیزیک پزشکی پاسخ داده خواهد شد در صورت داشتن سوال می توانید از طریق ارتباط با موسسه علوم پزشکی سنا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

telegram3

سوالات متداول ثبت نام کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی

ثبت‌نام کنکور ارشد فیزیک پزشکی از چه زمانی آغاز می‌شود؟

یکی از بیشترین سوا لاتی که از مشاوران ما پرسیده می‌شود زمان ثبت‌ نام کنکور ارشد وزارت بهداشت هست. به‌طورکلی باید بگوییم معمولاً ثبت‌نام ارشد از نیمه دوم بهمن‌ماه آغاز و تا اسفندماه ادامه خواهد داشت . معمولاً زمان ثبت ناک هرسال تمدید و فرصتی دوباره برای ویرایش اطلاعات در نظر گرفته می‌شود.  زمان ثبت نام کنکور ارشد وزارت بهداشت سال 99 از 28 بهمن‌ماه آغاز و تا 10 اسفندماه ادامه داشته در حال حاضر مهلت ثبت‌نام تمدیدشده و داوطلبان از 14 تا 16  می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور نسبت به ثبت‌نام خود اقدامات لازم را انجام دهند.

 چه رشته هایی مجاز به شرکت در آزمون ارشد فیزیک پزشکی می باشند؟

با توجه به اینکه مجموعه فیزیک پزشکی شامل دو گرایش است، به همین منظور برای هر گرایش مدارک مجاز شرکت متفاوت می باشد، در این قسمت به سوال شما در رابطه با گرایش های مجموعه فیزیک پزشکی پاسخ داده خواهد شد: برای اطلاع مقاله رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد فیزیک پزشکی 99 را مطالعه کنید.

 مدارک مجاز ارشد فیزیک پزشکی کدامند؟

فیزیک پزشکی   کارشناسی فیزیک؛ بیوفیزیک؛ فیزیک مهندسی؛ پرتودرمانی (رادیوتراپی)؛ تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)؛ بیناییسنجی؛ فیزیوتراپی؛ اعضای مصنوعی و وسایل کمکی؛ مهندسی پزشکی؛ علوم آزمایشگاهی؛ مهندسی هستهای (گرایش پرتوپزشکی و راکتور )؛ تکنولوژی پزشکی هستهای

داوطلبانی مجاز به انتخاب گرایش رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی هستند که مدارک مجاز زیر را دارا باشند.

 رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی  کارشناسی فیزیک؛ بیوفیزیک؛ فیزیک مهندسی؛ پرتودرمانی (رادیوتراپی)؛ تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)؛ بیناییسنجی؛ فیزیوتراپی؛ اعضای مصنوعی و وسایل کمکی؛ مهندسی پزشکی؛ علوم آزمایشگاهی؛ مهندسی هستهای (گرایش پرتوپزشکی و راکتور )؛ تکنولوژی پزشکی هستهای

 

bannerfinalmoshavereاگر بخواهم در یکی از گرایش ها شرکت کنم مراحل ثبت نام را چجوری انجام بدم؟

 داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور ارشد فیزیک پزشکی رادارند در زمان تعیین‌شده با مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور باید نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند. در فرم ثبت‌نام نیازی به انتخاب گرایش نیست و فقط شما باید مجموعه رشته فیزیک پزشکی را انتخاب کنید. در روز کنکور هم نیاز به انجام کاره خاصی نیست و شما باید بر اساس گرایشی که هدف خود را بر روی آن متمرکز کرده‌اید به سؤالات پاسخ دهید. به‌طور مثال اگر کسی گرایش رادیو بیولوژی را انتخاب کرده است باید دروس مربوط به این گرایش را مطالعه کند و در روز آزمون هم به سؤالات مربوط به این گرایش پاسخ دهد و می‌توانید از پاسخ‌دهی به سوالاتی که در این گرایش صفر است خوداری کند. 

بعد از برگزاری آزمون و اعلام نتایج بر اساس رتبه و ترازی که در هر گرایش کسب کرده‌اید اقدام به انتخاب رشته محل می‌کنید. تنها نکته‌ای که داوطلب باید به آن توجه کنند این است که بر اساس گرایشی که انتخاب کرده‌اید اقدام به مطالعه کنید.

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد فیزیک پزشکی چه تعداد است؟

اطلاع از ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده ارشد مجموعه فیزیک پزشکی به داوطلب کمک می کند تا با اطلاع ازاین موارد انتخاب بهتری داشته و میزان مطالعه خود را بر اساس آن تنظیم کنند. برای اطلاع بیشتر مقاله دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی را مطالعه کنید.

 فیزیک پزشکی  دولتی (62): ارومیه 4 اصفهان 5 تبریز 5 تهران 4 دانشگاه تربیت مدرس 5 سمنان 5 شهید بهشتی 3 شیراز 4 کاشان 4 کرمانشاه 5 مشهد 6 یزد 4 اهواز 3 ایران 5
شهریه پرداز (18): ارومیه 2 اصفهان 1 تبریز 3 تهران 1 دانشگاه تربیت مدرس 1 سمنان 0 شهید بهشتی 1 شیراز 1 کاشان 1 کرمانشاه 0 مشهد 0 یزد 2 اهواز 2 ایران 3
 رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی  دولتی (21): ایران 3 بابل 2 کرمانشاه 4 مشهد 6 شیراز 6
شهریه پرداز (7): ایران 1 بابل 1 شیراز 2 کرمانشاه 1 مشهد 2

سوالات متداول برای آمادگی کنکور ارشد فیزیک پزشکی وزارت بهداشت

منابع ارشد فیزیک پزشکی کدامند؟

یکی از بیشترین سوا لاتی که از مشاوران تخصصی ما پرسیده می‌شود، رفرنس اعلام‌شده وزارت بهداشت برای ارشد فیزیک پزشکی و بهترین منبع کنکوری برای مطالعه دروس ارشد فیزیک پزشکی هست. در مقاله منابع آزمون کارشناسی ارشد فیزیک پزشکی 99 علاوه بر معرفی رفرنس اعلام‌شده وزارت بهداشت کتاب‌های کنکوری که متن بسیار روانی برای مطالعه دارند در اختیار شما قرار داده‌شده است. برای سفارش کتاب می‌توانید با شماره 02166574345 تماس گرفته و یا به سایت SANABOOK.COM مراجعه کنید.

ضرایب دروس ارشد فیزیک پزشکی 

در این جدول ضرایب دروس ارشد فیزیک پزشکی برای هر دو گرایش ذکر شده است.             

 رادیوبیولوژی و حفاظت پرتویی  فیزیک پزشکی
 فیزیک عمومی (0)  فیزیک عمومی (4)
 ریاضی عمومی (2)   ریاضی عمومی (2)  
 فیزیولوژی و آناتومی (2)  فیزیولوژی و آناتومی (1)
فیزیک پرتوها (2)  فیزیک پرتوها (0)
فیزیک (هسته و اتمی) (2)  فیزیک
(هسته و اتمی) (3) 
 رادیوبیولوژی (2)  رادیوبیولوژی (0)
 بیولوژی سلولی (2)  بیولوژی سلولی (0)
زبان (3) زبان (3)

با توجه به حجم بالای رفرنس برای ارشد فیزیک پزشکی چی بخونم؟

برای مطالعه باید شرایط خود را در نظر بگیرید، اگر زمان برای مطالعه به‌اندازه کافی دارید و از تابستان شروع می‌کنید، پیشنهاد ما به شما در برخی از دروس مطالعه رفرنس هست، اگر از آبان یا دی شروع به مطالعه می‌کنید، پیشنهاد ما به شما برای مطالعه انتخاب کتاب‌های کنکوری ویا شرکت در کلاس‌های کنکوری برای پیش برد هر چه زودتر مطالب می‌باشد و اگر نمی‌توانید بنا به هر دلیل از کلاس‌های حضوری شرکت کنید برای شناسایی سرفصل‌های مهم بهتر است از مشاوره با رتبه‌های برتر برای آگاهی از سرفصل‌ها استفاده کنید. تا در مدت‌زمانی که برای مطالعه دارید زمان خود را برای مطالعه مباحثی بگذارید، که سؤال بیشتری از آن در کنکور ارشد وزارت بهداشت طرح می‌شود. از تست زدن در هر مرحله و یا شرکت در آزمون‌های جامع غافل نشوید شرکت در آزمون‌های آزمایی به شما کمک خواهد کرد تا بااطلاع از سطح آمادگی خود، قبل از آزمون اصلی نقاط ضعف خود را شناسایی و هر چه سریع‌تر برای رفع آن راهی را در نظر بگیرید.

آیا از دی یا بهمن شروع به مطالعه کردن دیرنیست؟

هیچ وقت برای شروع دیر نیست. بارها گفته ایم باز هم توضیح می دهیم اگر درست شروع کنید، انتخاب درست داشته باشید و تست بزنید و البته پایه قوی داشته باشید در 4 ماه هم شما می توانید رتبه لازم برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت را کسب کنید.  اگر برای شروع سردرگم هستید و از منابعی که تهیه کرده اید مطمئن نیستید با مشاوران سنا تماس بگیرید:02166574345 الی 6

سوالات متداول در انتخاب گرایش و رشته محل

بهترین گرایش ارشد فیزیک پزشکی چیست؟

آخرین رتبه قبولی در گرایش رادیوبیولوژی چند است؟

برای رتبه 1 ارشدفیزیک پزشکی شدن حدودا در هر درس چند درصد بزنم؟

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 3 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 2 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد علوم آزمایشگاهی 1 موسسه سنا (50% اول مباح

دانلود آزمون کشوری ارشد مدیریت خدمات موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد مامایی موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد روانشناسی موسسه سنا (50% اول مباحث)

دانلود آزمون کشوری ارشد پرستاری موسسه سنا (50% اول مباحث)

تغییرات آزمون MHLE وزارت بهداشت 1403

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13