manabe arshad bioshimi balini

در این مقاله در رابطه با رشته منابع آزمون ارشد بیوشیمی بالینی و بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی صحبت می کنیم و هر آنچه را که شما به عنوان متقاضیان ارشد بیوشیمی بالینی برای مطالعه به آن نیاز دارید را به شما معرفی خواهیم کرد. به این نکته توجه داشته باشید گرایش بیوشیمی بالینی جز پرمتقاضی ترین گرایش ها در بین مجموعه علوم آزمایشگاهی یک می باشد. اطلاع از منابع کنکوری طبقه بندی شده این کمک را به داوطلبان می کند تا با  مطالعه سرفصل های مهم و سوال خیز بهترین بازدهی برای کسب رتبه برتر را در کنکور وزارت بهداشت داشته باشید.

مطالبی که در این صفحه می خوانید:

منابع ارشد بیوشیمی بالینی

معرفی دروس ارشد بیوشیمی بالینی

ظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی بالینی

آیا می دانید رتبه 5 بیوشیمی بالینی خانم سارا نجفی و بسیاری از  قبول شدگان این رشته از خدمات موسسه علوم پزشکی سنا استفاده کرده اند؟

نکته ای که مشاوران سنا همواره به شما عزیزان یاد آورمی شوند این است که برای مشاوره و انتخاب منابع سعی کنید با موسساتی ارتباط بگیرید که سابقه ی چندین ساله در این زمینه داشته و با داشتن رتبه برتر آزمون خطای خود را پس داده باشند. بسیار شنیده ایم افراد و موسسات نوپا،  به دلیل نداشتن تجربه کافی در این زمینه بصورت آزمون خطا اقدام به دادن مشاوره در رشته های علوم پزشکی می کنند و در نهایت با معرفی کتاب های نامناسب و... انگیزه داوطلب برای قبولی را از بین می برند، بنابراین نهایت دقت را در انتخاب منابع داشته باشید زیرا داشتن منابع درست و کنکوری اولین و مهم ترین قدم برای کسب رتبه دلخواه و قبولی در دانشگاهی که می خواهید می باشد.

telegram3

منابع کنکور ارشد بیوشیمی بالینی

دراین جدول رفرنس اعلام شده ارشد بیوشیمی وزارت بهداشت اعلام شده است در ادامه بهترین منابع ارشد بیوشیمی بالینی برای تمام دروس این رشته اعلام خواهیم کرد، به این نکته توجه داشته باشید به دلیل ظرفیت کم پذیرش در وزارت بهداشت رتبه ای که برای قبولی در دانشگاه های دولتی کسب میکنید باید بین 1 تا 200 باشد و برای پذیرش در دانشگاه های شهریه پرداز کسب رتبه 200 تا 300 برای قبولی ضروری می باشد، شاید با اعلام این رتبه این ذهنیت را داشته باشید که قبولی در کنکور ارشد بیوشیمی بالینی کار سختی است اما با توجه به اینکه اغلب متقاضیان منابع درستی برای مطالعه ندارند و به عنوان سیاه لشکر در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت میکنند شما با داشتن منابع طبقه بندی شده کنکوری و البته داشتن برنامه ریزی و زدن تست می توانید به راحتی رتبه ای که می خواهید را برای قبولی در کسب کنید.

bannerfinalmoshavereمنابع ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت

رفرنس اعلام شده ارشد بیوشیمی بالینی در جدول زیر به طور کامل قرار داده شده است. بهتر است متقاضیان کنکور اقدام به تهیه کتاب های طبقه بندی شده نمایند تا بتوانند در کمترین زمان بیشترین مطالعه راداشته باشند.

 منابع ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت
 
 بيوشيمی  1. Devlin- Text book of Biochemistry. the last edition
2. Lehninger- Principles of Biochemistry. the last edition
3. Stryer- Biochemistry. the last edition
استفاده از کتب فارسی تالیفی که سر فصل آنها متناسب با رفرنس است بلا مانع است .
منابع توصیه شده:
 صفر تا صد بیوشیمی - دکتر مرادی و همکاران
گنجینه جامع سوالات بیوشیمی دکتر وطن نژاد
 زیست شناسی
سلولي و مولكولي

 1.H.Lodish & et al. Molecular cell biology. Last Edition

منبع توصیه شده صفرتاصد زیست سلولی، نمودارنامه زیست سلولی، جعبه سیاه زیست سلولی و مولکولی

 شیمی آلی و عمومی  موريسون بويد (كتاب كامل)- شيمي آلي- مترجم دكتر ياوري کتاب توصیه شده صفرتاصد شیمی آلی
 زبان عمومی  منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت - کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس  - جعبه سیاه زبان ارشد علوم پزشکی

معرفی دروس ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت

درس بیوشیمی بالینی

برای درس بیوشیمی رفرنس اعلام شده دلوین، استرایر، لنینجر، هاپرو... میباشد اما به دلیل حجم بالای منابع و سخت بودن مطالعه متن کتاب های رفرنس پیشنهاد مشاور سنا به شما مطالعه کتاب صفرتاصد بیوشیمی بالینی که شامل رفرنس اصلی بیوشیمی بالینی بوده می باشد.در این کتاب تمام مباحث ونکاتی که شما برای درس بیوشیمی بالینی باید بدانید را در اختیار شما قرار می دهد و با ارائه کتاب گنجینه سوالات ارشد بیوشیمی بالینی تمام مباحث کنکور وزارت بهداشت برای درس بیوشیمی بالینی در کلیه مجموعه علوم آزمایشگاهی را پوشش می دهد.

درس زیست سلولی و مولکولی

درس بعدی که داوطلبان باید به آن توجه کنند، زیست سلولی و مولکولی بوده که رفرنس پیشنهادی کتاب لودیش می باشد. یکی از بهترین کتاب ها برای این درس صفرتاصد زیست سلولی مولکولی و کتاب نمودارنامه زیست سلولی و مولکولی که شامل تمام نکات مهم این درس بوده و برمبنای لودیش نگارش شده استفاده کنید. کتاب نمودارنامه زیست سلولی مولکولی برای کسانی که رفرنس مطالعه کرده اند و یا هیچ مطالعه برای این درس نداشته اند به قدری کامل است که داوطلب را از 10 درصد به 50 و از 50 به 90 تا 100 درصد می رساند. برای تست هم کتاب جعبه سیاه زیست سلولی و مولکولی یکی از بهترین کتاب های تست طبقه بندی شده با پاسخ تشریحی هست.

درس شیمی آلی

درس بعدی پراهمیت برای داوطلبان درس شیمی عمومی بوده که پیشنهاد مشاور سنا مطالعه کتاب مورتیمر و درسنامه شیمی عمومی و برای شیمی آلی کتاب مکموری و موریسون بویده که یکی از بهترین کتاب های صفرتا صد شیمی آلی می باشد.

درس زبان 

برای زبان هم اگر جز کسانی هستید که سطح زبان چندان خوبی ندارید کتاب لغت 90+ پلاس و جعبه سیاه زبان  بهترین پیشنهاد برای شما می باشد.

در صورت داشتن سوال و گرفتن مشاوره برای انتخاب بهترین منابع ارشد بیوشمی بالینی از هر کجای کشور که هستید می توانید از طریق تماس با شماره 02166574345 پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

ظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی بالینی

اکثر متقاضیان کنکور ارشد وزارت بهداشت برای رشته ای که قصد شرکت در آن را دارند به دنبال اطلاع از ظرفیت پذیرش در همان گرایش و رشته می باشد تا با اطلاع از ظرفیت پذیرش و دانشگاه های پذیرنده تا حدود از میزان آمادگی خود برای کنکور مطلع شوند. برای اطلاع از دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت این اطلاعیه را مطالعه نمایید و با مشاهده نمونه کارنامه ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت 99-1400 تا حدودی درصد لازم برای قبولی در کنکور ارشد بیوشیمی بالینی را کسب نمایید.

دیدگاه‌ها  
0 # شکیبا.. 1397-07-19 20:36
سلام خسته نباشید
واسه ارشد بیوشیمی بالینی.کتاب های IQB بیوشیمی و سلولی مولکولی خوبه؟؟
پاسخ دادن
+1 # اس_تی 1397-12-20 21:01
سلام وقتتون بخیر
من کارشناس علوم آزمایشگاهی دامپزشکی هستم میخواستم بدونم اگر من ارشد و دکتری را در بهداشت بخونم بازم نظام پزشکی تعلق نمیگیره؟واینکه من کارهای بالینی رو خیلی دوست دارم با این وضع دوباره کنکور بدم یا دکتری ایمنی شناسی ؟ممنون میشم جواب بدید خیلی درگیرم
پاسخ دادن
-2 # حمید 1398-11-13 17:44
سلام متاسفانه در حال حاضر به بچه های دامپزشکی نظام پزشکی نمیدهند
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳-۱۴۰۴

تحلیل و بررسی سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت - چند سال اخیر

تحلیل سوالات ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ۱۴۰۳

دانلود کلید نهایی سوالات ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

بازار کار ارشد ژنتیک پزشکی:راهنمای جامع برای موفقیت

بازار کار ارشد هماتولوژی : راهنمای جامع

بازار ارشد کار انفورماتیک پزشکی :راهنمای جامع برای موفقیت

آزمون دکتری پرستاری: سرفصلهای مهم درس مبانی مراقبت‌ها

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13