آشنایی با رشته خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)

همان طور که از نام این رشته مشخص است ، هماتولوژی به بررسی خون ، فرآورده های خونی و بیماری های مرتبط با آن می پردازد . در دنیای مدرن امروز که خون و خون شناسی اهمیت بسزایی در امر سلامت و درمان بیماری های مربوط با خون در زندگی بشر داشته ست، نیاز به تآسیس دانشگاهها و رشته های مربوط به خون وخونشناسی ، در اندیشه انسان راه پیدا کرده است به گونه ای که امروزه بیشتر کشورهای توسعه یافته و همچنین کشورهای در حال توسعه (جهان سوم) ، دریافته اند که خون و خون شناسی لازمه ی حیات انسانی و بشری می باشد .                                                                                         

به جرات می تواند این موضوع را مطرح کرد که در عصر حاضر انسان به کمک خون شناسی و فرآورده های خونی توانسته است بین 60 تا 80 درصد بیماری های مربوط به خون و فرآورده های خونی را درمان کند ، به گونه ای که این امر چشم انداز امیدوارانه ای را برای متخصصان خون و خون شناسی به وجود آورده تا بتوانند با دانش های خود برای درمان سرطان خون که سالانه جان بسیاری از انسان ها را می گیرد ، روش درمان مناسبتری را ارایه دهند.

در مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان هماتولوژی مهارت های لازم جهت تشخیص بیماری های خون و همچنین چگونگی تولید فرآورده های خونی سالم را بدست آورده و بنابراین با گذراندن این دوره جهت کار و همکاری در آزمایشگاه های خون شناسی و بانک خون کشور ، تربیت و آماده شوند .

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد هماتولوژی 98

منابع آزمون کارشناسی ارشد هماتولوژی 98

ایجاد رشته تغذیه ورزشی در دپارتمان تغذیه 98

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت با کارشناسی فنی و مهندسی 98

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت با کارشناسی علوم انسانی 98

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت با کارشناسی کشاورزی 98-99

رشته های مجاز ارشد وزارت بهداشت با کارشناسی علوم پایه 98-99

لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

مدارک تحصیلی و رشته های مجاز دکتری وزارت بهداشت 98-99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)