منابع ارشد هماتولوژی را از کجا تهیه کنم؟ با روزی چند ساعت مطالعه می توانم در رشته ارشد هماتولوژی ( خون شناسی ) در دانشگاهی که می خواهم قبول شوم، رفرنس بخوانم یا کتاب ها و جزوات کنکوری؟  رشته هماتولوژی جز گرایش های مجموعه علوم آزمایشگاهی 2 می باشد، در این مقاله و مقاله های دیگر به تمام سوالات شما در رابطه با آزمون ارشد هماتولوژی پاسخ داده خواهد شد،  در ادامه به معرفی منابع ارشد هماتولوژی می پردازیم.

منابع آزمون کارشناسی ارشد هماتولوژی 98

رفرنس معرفی شده وزارت بهداشت برای ارشد هماتولوژی شامل منابع معرفی شده در جدول زیر می باشد اما اگر بدنبال تهیه منابع کنکوری و طبقه بندی شده هستید پیشنهاد ما به شما تهیه کتاب خون شناسی و بانک خون، گنجینه خون شناسی، تست تالیفی خون شناسی، صفر تا د بیوشیمی، گنجینه بیوشیمی، صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی، نمودارنامه زیست سلولی و مولکولی، صفر تا صد ایمنی شناسی،گنجینه ایمنی شناسی،نمودار نامه خون شناسی و.... می باشد.

این کتاب های معرفی شده جز کتاب های برتر کنکوری، طبقه بندی شده بر اساس مباحث کنکورارشد هماتولوژی وزارت بهداشت می باشد. برای تهیه کتاب ها از هر کجای کشور که هستید می توانید به سایت سنابوک sanabook.com مراجعه کنید.

 

 

منابع کارشناسی ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی (2)  
اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت 97-98  
زیست‌شناسی سلولي  مولكولي  Molecular cell biologyH. Lodish  و  همكاران- آخرین ویرایش  
منبع توصیه شده صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی- ناصر هاشمی  
ایمنی‌شناسی     ايمنولوژي- ايوان رويت2- ايمنولوژي- دكتر محمد وجگاني3- اصول و تفسير آزمایش‌های سرولوژي باليني- دكتر پرويز پاكزاد  
Medical Immunology- Stites et al  
Cellular & Molecular Immunology- Abul K. Abass et al  
و يا ترجمه فارسي آن  
منبع توصیه شده صفر تا صد ایمنی شناسی- دکتر عبداللهی  
میکروب‌شناسی     Microbiology Walker & etal
Microbiology Jawetz & etal
Zinsser microbiology Jokike & etal
Diagnostic microbiology Finegulld (baily & scoit(
Microbiology Murray
خون‌شناسی و بانك خون      Essential Hematology Hoffbrand
 Clinical Diagnosis  Davidson & Henry
Practical Hematology Dacie
 Text Book of Blood Banking and Transfusion Medicine  Sally. V. Rudmann
 خون‌شناسی پزشکی  
  مجتبی طبرستانی: جلد 1 و 2، مشهد
بيوشيمي    1. Principles of Biochemistry- Text book of Biochemistry- devlin  
2. Biochemistry- stryer  
3. Principles of Biochemistry  
منبع توصیه شده صفر تا صد بیوشیمی- دکتر مرادی و همکاران  
زبان عمومی منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت- کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس- منبع توصیه شده صفر تا صد زبان انگلیسی- جعبه ی سیاه زبان ارشد علوم پزشکی

 

از چه درسی شروع به مطالعه برای قبولی در ارشد هماتولوژی کنیم ؟

اگر هدف خود را قبولی در گرایش هماتولوژی در مجموعه علوم آزمایشگاهی 2 قرار داده اید، باید برای مطالعه از دروس با ضرایب بالا شروع کنید، به طور مثال  درس خون شناسی و بانک خون  با ضریب 4 جز دروس با اهمیت زیاد برای مطالعه به شمار می آید و بعد از آن درس ایمنی شناسی با ضریب 2 و زبان عمومی با ضریب 2 از دروسی است که باید به آن اهمیت دهید، اما این به معنی آن نیست که از دروس دیگر مانند بیوشیمی عمومی، زیست شناسی سلولی و مولکولی را فراموش کنید. همانطور که می دانید طبق اطلاعیه منتشر شده کسب میانگین 30 در دروس اختصاصی و 25 درصد درس زبان برای کنکور ارشد وزارت بهداشت ضروری می باشد، مطالعه مقاله  نمره حدنصاب دروس تخصصی و زبان در آزمون ارشد وزارت بهداشت 98  به شما برای دریافت اطلاعات دقیق توصیه می شود.

 

با روزی چند ساعت مطالعه می توانم در رشته ارشد هماتولوژی، خون شناسی در دانشگاهی که می خواهم قبول شوم ؟ رفرنس بخوانم یا کتاب های کنکوری؟

 زمان مطالعه برای هر فرد با توجه به شرایط وبسته به زمان شروع، برای آمادگی در کنکور ارشد وزارت بهداشت متفاوت می باشد، به طور کلی بهترین زمان مطالعه برای داوطلبان فرصت 8 تا 6 ماهه است.

اگر جز کسانی هستید که روزی 6 تا 10 ساعت زمان برای مطالعه دارید و از تابستان و یا مهر ماه برای کنکور ارشد وزارت بهداشت شروع کرده اید و توانایی شناسایی مطالب کنکوری را دارید پیشنهاد ما به شما خواندن رفرنس می باشد.

اما اگر شاغل و یا دانشجو هستید و از دی ماه شروع به مطالعه با روزی 3 تا 4 ساعت کرده اید، در ابتدا پیشنهاد ما به شما تهیه و مطالعه منابع کنکوری و طبقه بندی شده بر اساس رفرنس وزارت بهداشت، و در مرحله بعدی شرکت در آزمون های آزمایشی، برای اطلاع از میزان آمادگی و درصدی که در هر درس میزنید می باشد.  برای اطلاع از شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون های آزمایشی با شماره 02166574345 داخلی 2 تماس بگیرید.

بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال در رابطه با جزئیات مربوط به ارشد هماتولوژی و منابع ارشد هماتولوژی می توانید با موسسه علوم پزشکی سنا در ارتباط باشید.

 

 لینک مرتبط با ارشد هماتولوژی :

آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی دو

شرکت در ارشد رشته های هماتولوژی و ایمنی شناسی

 

دیدگاه‌ها  
+1 # سپیدهه 1398-01-29 13:55
ایا با کارشناسی میکروبیولوژی میتونم ارشد هماتولوژی وزارت بهداشت بخونم؟!
پاسخ دادن
0 # مدیر سایت 1398-01-30 18:31
کلیه فارغ التحصیلان رشته های كارشناسی علوم آزمایشاگاهی؛ ایمنی شناسی؛ زیست شناسی)كليه گرایشها(؛ ویروس شناسی؛ ميكروب شناسی پزشكی؛
بيوشيمی؛ ژنتيك؛ زیست پزشكی ) می توانند در مقطع ارشد درد رشته هماتولوژی شرکت نمایند.
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود رایگان سوالات استعداد تحصیلی وزارت بهداشت 98

ویژه متقاضیان رشته مددکاری اجتماعی ارشد علوم پزشکی 98

آخرین جزئیات برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 98

جذب و استخدام نیروی جدید در وزارت بهداشت 98

زمان اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم 98

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه دکتری وزارت بهداشت 98

فیلم تحلیل سوالات کنکور ارشد ایمنی شناسی وزارت بهداشت

دانلود دفترچه راهنمای آزمون استخدامی تامین اجتماعی 98 ( محلی)

تغییر زمان برگزاری آزمون زبان msrt

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)