با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور ارشد وزارت بهداشت و مدت زمان باقی مانده تا کنکور ارشد یکی از پرتکرارترین سوالاتی که شما متقاضیان از مشاوران سنا می پرسید در رابطه با نحوه جمع بندی در مدت زمان باقی مانده  و اینکه چه کارهایی لازم است در این مدت باقی مانده انجام دهید، می باشد. در این مقاله به تمام سوالات شما در رابطه با موارد زیر پاسخ داده خواهد شد.

تو این مدت باقی مانده چه منابعی رو برای جمع بندی باید مطالعه کنم؟

هیچی تا الان نخوندم اگه از همین الان بخوام شروع کنم باید چکار کنم؟

رفرنس خوندم الان می خوام دوباره مرور کنم اما زمانی که برگشتم به رفرنس هیچی یادم نمیاد و دیگه وقتی ندارم بشینم دوباره رفرنسو بخونم کمکم کنید..

منابعی که واسه مطالعه انتخاب کردم کنکوری بودن و همیه منابع رو خوندم الان چیکار کنم برای جمع بندی؟

تا حدودی منابع رو خوندم، الان دنباله یه سری کتاب هستم که بتونم به طور کلی جمع بندی کنم...

و بسیاری از سوالات دیگر ...

بعد از مطالعه مقاله در صورت داشتن سوال فرم پرسش از شما پاسخ از ما را پرکرده تا مشاوران ما در اولین فرصت با شما تماس گرفته تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند.

telegram3

چگونه در دو ماه دروس را جمع بندی کنیم:

 مهم ترین موضوعی که هر داوطلب متقاضی کنکور، برای انجام  بهترین عملکرد باید به آن توجه کند، داشتن برنامه ریزی درست منسجم بر اساس شرایط شخصی و توانایی فردی می باشد تا با داشتن برنامه ریزی، بهترین استفاده از زمان را برای مطالعه داشته باشد. مورد دومی که داوطلب در زمان جمع بندی و حتی ابتدای شروع مطالعه برای کنکورباید به آن توجه کند، تهیه منابع کنکوری درست مطابق با جغرافیای کنکور می باشد.

تهیه منبع، مطابق با جغرافیای کنکور یعنی چی؟

در بسیار ی از موارد انتخاب رفرنس به عنوان منبع مطالعه کار درستی نمی باشد و با حجم زیادی از مباحث مواجه شده که شاید خیلی از این مباحث جز سوالات کنکور مطرح نشود و داوطلب برای مرور و جمع بندی دوباره مباحث باید وقت زیادی برای بازخوانی اختصاص دهد. بنابراین پیشنهاد ما به شما تهیه کتاب در رشته خودتان، بر اساس مباحث و جغرافیای کنکوری می باشد با مطالعه تا کتاب های طبقه بندی شده بتوانید بهترین نتیجه در کنکور را داشته باشید. برای مشاهده کتاب های طبقه بندی بر اساس رفرنس اصلی می توانید به سایت سنا بوک مراجعه کرده و یا از طریق تماس با دپارتمان مشاوره سنا بهترین انتخاب برای تهیه منابع در رشته ی خود را داشته باشید.

یکی از روش های جمع بندی در کنکور در مدت زمان باقی مانده:

با توجه به مدت زمان باقی مانده همانطور که توضیح دادیم مطالعه کتب با حجم زیاد به داوطلب توصیه نمی شود. شما می توانید در مدت زمان باقی مانده با توجه به خوانده های خود در ابتدا به تست زنی و کتاب های تست آزمون های سال گذشته وزارت بهداشت در رشته خود مراجعه کنید. یکی از روش‌های مرور و جمع‌بندی مطالب استفاده از روش تست زنی طبقه بندی شده است. در این روش تست زنی شما اقدام به زدن تست های دروس میکنید و در هر مبحثی که مشکل داشتید با توجه به آن مبحث به سراغ درسنامه رفته و همان مبحث را  مطالعه می کنید، برای تشخصی دقیق این موضوع در وهله ی اول می توانید با زدن تست کتاب های گنجینه شروع کنید. همانطور که بارها توضیح دادیم از ویژگی کتاب های گنجینه، فصل به فصل بودن آن است، یعنی مجموعه سوالات آزمون وزارت بهداشت بصورت فصل به فصل از هر مبحث طبقه بندی شده که شما با زدن تست هر فصل متوجه نقاط ضعف و قوت خود شده و در صورت داشتن ضعف در هر مبحث به درسنامه مراجعه کرده و فقط آن مبحث را مطالعه می کنید. به این ترتیب شما می توانیدبا استفاده از این کتاب تا حدود زیادی می توانید طبقه بندی شده مطالب را مطالعه کنید.

تو این مدت باقی مانده چه منابعی رو برای جمع بندی باید مطالعه کنم؟

اگر جز کسانی هستید که مطالب را به طور کامل مرور کرده اید اکنون زمان تست زنی و شرکت در آزمون های آزمایشیف برای اطلاع از میزان آمادگی و درصدی که در هر درس میزنید می باشد تا نقاط ضعف و قوت خود را برای شرکت در کنکور اصلی شناسایی کنید.

هیچی تا الان نخوندم اگه از همین الان بخوام شروع کنم باید چکار کنم؟

اگر جز کسانی هستید که هنوز هیچ مطالعه ای نداشته اید  و اکنون قصد شروع برای مطالعه را دارید، بهترین پیشنهاد در ابتدا زدن تست سال به سال مانند کتاب های جعبه سیاه و گنجینه  که مجموعه تست های کنکور ارشد وزارت بهداشت با پاسخ تشریحی و در نهایت مرور مطالب و مباحث مهم از کتاب های صفر تا صد و نمودار نامه  برای دروسی که ضریب بالا دارند می باشد. از ویژه این کتاب خلاصه بودن تمام مباحث بصورت نکته ای و تکنیکال می باشد.

رفرنس خوندم الان می خوام دوباره مرور کنم اما زمانی که برگشتم به رفرنس هیچی یادم نمیاد و دیگه وقتی ندارم بشینم دوباره رفرنسو بخونم کمکم کنید..

پیشنهاد ما به شما مطالعه کتاب های نمودار نامه برای جمع بندی و در نهایت تست زنی و شرکت در آزمونهای آزمایشی می باشد، تا مطالبی که از قبل خوانده اید را مرور و یادآوری کنید.

منابعی که واسه مطالعه انتخاب کردم کنکوری بودن و همه ی منابع رو خوندم الان چیکار کنم برای جمع بندی؟

بهترین انتخاب شما استفاده از منابع کنکوری بر اساس جغرافیای کنکور بوده، توصیه ای که ما به داوطلبان برای موفقیت در کنکور میکنیم مطالعه کتاب های طبقه بندی شده بر اساس سرفصل ها و مباحث کنکوری می باشد . اگر جز این دسته از داوطلبان هستید که کتاب درست برای مطالعه را انتخاب کرده اید، اکنون کاری که باید بکنید زدن تست و شرکت در آزمون های آزمایشی می باشد. برای ثبت نام در آزمون های جامع کشوری می توانید به این لینک مراجعه کنید. آزمون آزمایشی

 تا حدودی منابع رو خوندم، الان دنباله یه سری کتاب هستم که بتونم به طور کلی جمع بندی کنم...

اگر شما هم جز این دسته از داوطلبان هستید توصیه ما به شما مطالعه کتاب های صفر تا صد و نمودار نامه ها و زدن تست سال های گذشته ، تست های تالیفی و در نهایت شرکت در آزمون های جامع کشوری می باشد.

تذکر مهم: داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند مطالعه درس زبان و زدن درصد بالا در این درس برای کسب تراز و رتبه عالی بسیار مهم و تاثیر گذار است و از مطالعه این درس هیچگاه قافل نشوید برای اطلاع از بهترین منبع زبان به لینک زیر مراجعه نمایید. بهترین کتاب یا منبع زبان آزمون ارشد وزارت بهداشت

 

 سخن پایانی با داوطلبانی که می خواهند در دو ماه آینده جمع بندی کنند:

همانطور که بارها توضیح دادیم داشتن برنامه ریزی و انتخاب منابع درست دو مورد اصلی برای موفقیت در کنکور می باشد. در این مدت زمان باقی مانده تا جایی که زمان دارید باید مطالعه کنید البته با داشتن استراحت کافی، مطالعه دست نوشته هایی که به عنوان خلاصه بردای یاداشت کرده اید یا حداقل کتاب های جمع بندی (نمودارنامه ها) و در نهایت زدن تست  هر مبحث و تست های کنکور سال های گذشته و شرکت در آزمون آزمایشی بهترین کمک برای دوران جمع بندی شما عزیزاتن می باشد. چرا تاکید میکنیم آزمون آزمایشی ؟ چون تئوری خواندن یه متن با کاربردآن در حل تستها و سوالات، زمین تا آسمون متفاوت است پس تا جایی که می توانید تست حل کنید آزمون شرکت کنید.

«تنها رمز موفقیت من این است زمانی که دیگران ترمز می گیرند من گاز می دهم!»

مطالعه کن وقتی که دیگران خوابند.
تصمیم بگیر وقتی که دیگران مرددند.
خود را اماده کن وقتی که دیگران در خیال پردازیند.
شروع کن وقتی که دیگران در حال تعللند.
کار کن وقتی که دیگران در حال آرزو کردنند.
صرفه جویی کن وقتی که دیگران در حال تلف کردنند.
گوش کن وقتی که دیگران در حال صحبت کردنند.
لبخند بزن وقتی که دیگران خشمگینند .
پافشاری کن وقتی که دیگران در حال رها کردنند.
و به خاطر داشته باش که موفقیت پیش رفتن است نه به نقطه پایان رسیدن !!

 

لینک مرتبط:

چگونه آزمون‌های آزمایشی خود را تحلیل کنیم؟

چرا تست زنی جای آزمون آزمایشی را نمی گیرد؟!

زمان ثبت نام و برگزاری آزمون ارشد وزارت بهداشت 98-99

مشاوره رایگان موسسه سنا

 

 

دیدگاه‌ها  
0 # سامره زهرا 1398-12-19 15:12
سلام
من در آزمون دکترا خدمات بهداشت درمانی شرکت کردم کتاب تست خوب میخوام تا حالا یکم از درسنامه مدیریت شما خوندم .
پاسخ دادن
0 # سامره زهرا 1398-12-19 15:13
سلام جشنواره تخفیف شما با توجه به تعطیلی اموزشگاهتون تا کی تمدید میشه؟
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نکات مهم قبل از انتخاب رشته های علوم پزشکی در کنکور تجربی

بودجه بندی سوالات آزمون لیسانس به پزشکی

آمار قبولی موسسه علوم پزشکی سنا در آزمون وزارت بهداشت 1402

سرفصل و بودجه بندی سوالات ارشد ژنتیک پزشکی 94 تا 1402

سرفصل و بودجه بندی سوالات ارشد بیوشیمی بالینی 94 تا 1402

بودجه بندی درس زیست شناسی سلولی مولکولی ارشد وزارت بهداشت 1402

خبرنامه ویژه جمع بندی کنکور ارشد وزارت بهداشت

خبرنامه ویژه آزمون های جمع بندی ارشد وزارت بهداشت

بودجه بندی سوالات درس بیوشیمی ارشد وزارت بهداشت 1399 تا 1402

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13