ravanshenasi balini

به دلیل سوالات بسیار زیاد شما عزیزان از مشاوران موسسه علوم پزشکی سنا در این مقاله به معرفی رشته روانشناسی بالینی و بازار کار روانشناسی بالینی خواهیم پرداخت. با توجه به افزایش متقاضیان روز افزون رشته روانشناسی بخصوص فارغ التحصیلانی که در مقطع ارشد قصد ادامه تحصیل در رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت را دارند، در این مقاله علاوه بر معرفی رشته روانشاسی بالینی و بازار کار این رشته،  تفاوت ادامه تحصیل در رشته روانشناسی وزارت علوم و وزارت بهداشت را توضیح داده و هر آنچه را که شما به عنوان یک داوطلب متقاضی رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی و ارشد نیاز دارید را به شما توضیح خواهیم داد. تا انتها با ما همراه باشید. 

آنچه که در این مقاله مطالعه خواهید کرد شامل:

معرفی رشته روانشناسی و بازار کار روانشناسی بالینی ؟

ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت یا وزارت علوم ؟ تفاوت تحصیل در این دو وزارت چیست و کدام بهتر است ؟

با کارشناسی چه رشته ای می توان در ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت شرکت کرد؟

چند نفر در آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت شرکت میکنند و تا چه رتبه ای موفق به قبولی می شوند؟

 

 sana telegram4

معرفی رشته روانشناسی بالینی و بازار کار روانشناسی بالینی

رشته روانشناسی جز رشته هایی است که فارغ التحصیلان این رشته می توانند در رابطه با درمان و باز آموزی افراد فعالیت داشته باشند، مهم ترین توانمندی برای یک فارغ التحصیل رشته روانشناسی و کسی که قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارد، توانایی برقراری ارتباط با دیگران، قدرت تکلم، توانایی تاثیر گذاری می باشد و یک دانشجوی رشته روانشناسی باید بتواند خود را در هر شرایطی کنترول کند و با بهرمندی از هوش هیجانی،  توانایی مقابله با شرایط حساس را داشته باشد. یکی دیگر از مولفه های مهم یک روانشناسی رازدار بودن آن است تا بتواند حس امنیت و رازداری را به فرد مقابل خود منتقل کند. در ادامه به معرفی بازار کار رشته روانشناسی بالینی می پردازیم.

بازار کار رشته روانشناسی بالینی

یک روانشناسی در مقطع کارشناسی بعد از فارغ التحصیلی می تواند در مراکز دولتی مانند نیروی انتظامی، کانون اصلاح تربیت، بهزیستی، شهرداری، آموزش و پرورش به عنوان معلم و یا مشاورمدرسه در مهد کودک به عنوان مربی مهد فعالیت داشته باشد و در کلینیک های درمان اعتیاد به عنوان روانشناس و در کلینیک ها و مراكز مشاوره ای به کارهای درمانی بپردازد یا با اخذ مجوز از بهزیستی اقدام به تاسیس مهد کودک و سرای سالمندان نماید.

 

بازار کار رشته روانشناسی بالینی در مقطع کارشناسی ارشد

همانطور که در ابتدا توضیح دادایم شرایط تحصیل و بازار کار در صورتی که قصد ادامه تحصیل در روانشناسی بالینی وزارت بهداشت را داشته باشید متفاوت است. در بین گرایش های روانشناسی معمولا  گرایش روانشناسی بالینی در بین داوطلبان طرفداران بیشتری دارد، اما انتخاب بهترین گرایش به شرایط فردی، پتانسیل شخصی  و شرایط جامعه نیز بستگی دارد.

اگر جز فارغ التحصیلان رشته روانشناسی وزارت بهداشت هستید می توانید در بیمارستان های تابع و یا در دانشگاه های وزارت بهداشت مشغول به فعالیت شوید. همچنین با داشتن مجوز از سازمان نظام روانشناسی می توانید امکان تاسیس کلینیک مشاوره را داشته و با بعد از ادامه تحصیل در مقطع دکترا در هیئت علمی دانشگاه ها مشغول به کار شوید. 

از طرفی فارغ التحصیلان وزارت بهداشت که به صورت بالینی و عملی در دوران تحصیل فعالیت نموده اند، برای کسب مجوزهای شغلی نیاز به گذراندن دوره های کارآموزی جداگانه ندارند. همیشه سعی کنید در رشته خود بخصوص در مقطع ارشد و دکتری به قدری قوی عمل کنید که بتوانید آینده درخشانی را برای خود رقم بزنید و این زمانی ممکن می شود که در گام اول در دانشگاهی پذیرش شوید که جز برترین های رشته ی شما باشد.

 

ravanshenasi

 

سخن مشاور با کسانی که در مقطع کارشناسی بوده و قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد را دارند:

یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که اغلب فارغ التحصیلان رشته ی کارشناسی روانشناسی از ما میپرسند فرق بین ادامه تحصیل در وزارت بهداشت و وزارت علوم می باشد و تفاوت تحصیل در این دو وزارت چه تاثیری در بازار کار خواهد داشت؟ در پاسخ به این دوستان باید بگوییم تفاوت اصلی این رشته در دو وزارت خانه این است که وزارت بهداشت تنها از بین داوطلبان با لیسانس روانشناسی و روانشناسی ارشد پذیرش می کند، این در حالیست که کلیه افراد با هر لیسانسی میتوانند در آزمون ارشد وزارت علوم شرکت کنند. همچنین منابع امتحانی و سبک سوالات این دو آزمون تا حد زیادی با یکدیگر متفاوت است.

دیگرتفاوت اصلی این رشته در این دو وزارتخانه در این است که بیشتر دروس روانشناسی بالینی وزارت بهداشت در داخل بیمارستانهای تابع ارائه میشود و دانشجویان به صورت بالینی و عملی با چالشها و جذابیت های شغلی رشته خود روبه رو میشوند این در حالی است که این دروس در دانشگاه های وزارت علوم کاملا به صورت تئوری ارائه میشود، از اینرو فارغ التحصیلان وزارت بهداشت با مهارتهای فوق العاده بیشتری وارد بازار کار می شوند.

 

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته روانشناسی بالینی وزارت بهداشت را دارید:

یکی از مهم ترین دغدغه داوطلبان بخصوص در رشته روانشناسی به دلیل وجود منابع زیاد، تهیه کتاب های کنکوری  و طبقه بندی شده می باشد تا در مدت زمانی که فرصت برای مطالعه دارند، بتوانند به خوبی همه ی مباحث مورد نیاز را مطالعه و فرصت جمع بندی و یادگیری صحیح را داشته باشند. یکی از خدماتی که موسسه علوم پزشکی سنا می تواند دراختیار متقاضیان رشته روانشناسی بالین وزارت بهداشت قرار دهد، ارائه کتاب های کنکوری و طبقه بندی شده برای داشتن مطالعه صحیح با برنامه درست به داوطلبان می باشد تا علاوه بر مرور کامل دروس در مدت زمان باقی مانده تا زمان برگزاری کنکور فرصت جمع بندی و یادآوری مطالبی که خوانده اند را داشته باشند.

یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان بخصوص در رشته روانشناسی به دلیل حجم زیاد منابع  و فرار بودن مطالب، جمع بندی و زدن تست در هر بخش می باشد و یکی از سوالاتی که اکثر شما متقاضیان رشته روانشاسی بالینی از مشاوران ما می پرسید نحوه جمع بندی و اینکه چگونه از میزان آمادگی خود مطالع شویم؟ برای رفع این مشکل داوطلبان، پیشنهاد مشاوران سنا به شما زدن تست زیاد برای هر مبحث و شرکت در آزمون های آزمایشی برای شناسای نقاط قوت و ضعف خود و میزان درصدی که در هر درس می زنید می باشد.

پس به طور کلی گام درست ودر نهایت داشتن منابع درست و آزمون، خطا می تواند کمک بسیار به آمادگی شما برای قبولی در دانشگاهی که می خواهید موثر باشد. برای این هدف می توانید با مشاوران موسسه علوم پزشکی سنا در ارتباط بوده و پاسخ سوال های خود را از طریق تماس با شماره 02166574345 دریافت نمایید.

 

arshad ravanshenasi balini

سوال: با کارشناسی چه رشته ای می توان در ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت شرکت کرد؟
 این موضوع برای گرایش های مختلف، متفاوت است: گرایش روانشناسی بالینی: کلیه کارشناسی های روانشناسی، مشاوره و راهنمایی
گرایش روانشناسی سلامت و روانشناسی سلامت: کلیه کارشناسی های روانشناسی
گرایش روانشناسی بالینی کودک و نوجوان: کارشناسی روانشناسی با گرایشهای بالینی، عمومی، رشد، شخصیت و گرایش کودکان استثنایی

 

سوال :  چند نفر در آزمون ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت شرکت میکنند و تا چه رتبه ای موفق به قبولی می شوند؟
 در مجموع حدود 4000 نفر در این آزمون شرکت می کنند و در کل حدود 100 نفر پذیرفته می شوند. پس با انتخاب درست منابع و کتاب ها شما می توانید جز قبول شدذگان در بهترین دانشگاه در رشته خود باشید.

سوال: از چه زمانی و چگونه شروع به تست زنی کنم؟ نزدیک کنکور یا بعد از خواندن هر فصل؟

 تست زنی باید در طول مطالعه نیز انجام گیرد نه فقط نزدیک کنکور. توصیه می کنیم از کتاب های تست میکروطبقه بندی استفاده کنید. این کتاب ها تست های کنکوری و تالیفی را بر اساس مبحث، برای شما طبقه بندی کرده اند. بعنوان مثال چند نمونه از بهترین کتاب های تست طبقه بندی شده، عبارتند از کتاب گنجینه جامع سوالات روانشناسی بالینی، و همچنین مجموعه کتاب های تاس رشته روانشناسی بالینی سنا با پاسخ تشریحی که سوالات این کتاب ها به سبک سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت در سالهای اخیر طراحی شده اند. توصیه میکنیم همیشه صبر کنید یک فصل تمام شود، بعد به سراغ تست‌های فصل خوانده‌شده بروید و سعی کنید با یک نگاه صرفا آموزشی به تست زنی بپردازید، این کار باعث خواهد شد توانایی انتقال تمرکز شما از یک‌فصل به فصل دیگر بالاتر رود. حتی اگر فکر میکنید تست های زیادی را نمیتوانید پاسخ دهید اصلاً نگران نشوید، توجه کنید پاسخ های تشریحی را باید با دقت مطالعه کنید، چون مطالعه کامل تست‌های اشتباه زده شده، ماندگاری آن را در ذهن شما چند برابر خواهد کرد. اصل تست زنی مربوط به مرحله تصحیح اشتباهات است.

 

ترتیبی که مشاور به شما پیشنهاد می دهد به شرح زیر است:

منابع آزمون کارشناسی ارشد مجموعه روانشناسی بالینی

معرفی کتاب های روانشناسی بالینی

ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت یا وزارت علوم ؟

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد روانشناسی بالینی

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش آزمون ارشد روانشناسی بالینی

 نمونه کارنامه های آزمون ارشد وزارت بهداشت

رشته های مجاز برای ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت یا وزارت علوم ؟

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

تمدید مجدد انتخاب رشته محل ارشد وزارت بهداشت 98 برای بار آخر

زمان و شرایط ثبت نام پردیس خودگردان رشته های پزشکی 98

میزان شهریه دانشگاه پردیس خودگردان پزشکی و علوم پزشکی 98

زمان و شرایط مصاحبه دکتری دانشگاه شاهد بقیه الله ارتش 98

دانلود رایگان سوالات دکتری زیست پزشکی و بیوشیمی بالینی 98

دانلود رایگان سوالات دکتری علوم و صنایع غذایی 98

دانلود رایگان سوالات دکتری مدیریت، سیاستگذاری و اقتصاد سلامت 98

دانلود رایگان سوالات دکتری قارچ و انگل شناسی پزشکی 98

دانلود رایگان سوالات دکتری روانشناسی بالینی و نظامی 98

رشته مورد نظر شما

روانشناسی بالینی وزارت بهداشت

مرتبط با رشته مجموعه روانشناسی بالینی

class  azmoon

book  basteh

moshavereh  amar ghabooli

download soal  mofid

leithner sana award 95

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)