در این مقاله در رابطه با دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت در دانشگاه دولتی و شهریه پرداز صحبت کرده وظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی بالینی  و دروس امتحانی و ضرایب در هر درس بیوشیمی بالینی را به تفکیک بیان میکنیم. توجه داشته باشید اگر جز متقاضیان شرکت در مجموعه علوم آزمایشگاهی یک گرایش بیوشیمی بالینی هستید، توجه داشته باشید زدن میانگین درصد بین 60تا 70 ضروری می باشد، البته این میانگین درصد بسته به متقاضیان همان سال قابل تغییر می باشد،  اما زدن 25درصد برای درس زبان حتمی بوده و این قانون اجباری می باشد و در صورت عدم کسب این حدنصاب کارنامه برای داوطلب صادر نمی شود. بسیاری از داوطلبان امسال با وجود زدن درصد بالا در دروس اختصاصی به دلیل زدن درصد کم زبان مجاز به انتخاب دانشگاه نشده اند به همین دلیل اگر شما هم جز کسانی هستید که در درس زبان خود مشکل دارید حتما به فکر منابع درست مطالعه برای درس زبان باشید. کسب 25 درصد و حتی بیشتر در درس زبان وزارت بهداشت کار چندان سختی نیست، تنها کاری که داوطلبان باید انجام دهند تمرین و تکرار هر روز و گسترش دامنه لغات و زدن تست زبان می باشد. اگر به  دنبال منابع مناسب برای زبان ارشد وزارت بهداشت هستید و سطح زبان چندان خوبی ندارید پیشنهاد میکنیم به مقاله  بهترین کتاب یا منبع زبان آزمون ارشد وزارت بهداشت مراجعه کرده و هر آنچه را که برای یادگیری زبان ارشد وزارت بهداشت به عنوان منابع نیاز دارید از طریق ارتباط با مشاوران سنا دریافت نمایید.

      

ظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت

در این جدول ظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی بالینی در دانشگاه ها مختلف بیان شده است. همانطور که مشاهده میکنید ظرفیت پذیرش ارشد بیوشیمی بالینی برای دانشگاه دولتی در مجموع 145نفر می باشد که در دانشگاه های مختلف تعداد پذیرش متفاوت می باشد. به طور کلی اگر قصد پذیرش در دانشگاه های تهران را دارید رتبه بین 1 تا 20 را باید کسب کنید و برای مابقی دانشگاه ها رتبه تا 150 برای پذیرش در دانشگاه های دولتی قابل قبول می باشد. به این نکته توجه داشته باشید که 70 درصد از ظرفیت پذیرش دانشگاه های دولتی متعلق به سهمیه آزاد و 30 درصد از این جایگاه متعلق به سهمیه 5 و 25 درصد می باشد و اگر این ظرفیت با افراد سهمیه دار پر نشود، جایگاه دوباره به سهمیه آزاد تعلق میگیرد. داوطلبانی که از سهمیه 5 و 25 درصدی استفاده میکنند برای پذیرش درداشگاه انتخابی خود باید 70درصد از تراز آخرین فرد قبولی در آن را دانشگاه را کسب نمایندبنابراین قبولی برای داوطلبان سهمیه  دار هم کار چندان راحتی نمی باشد.

zarfiat arshad bioshimi balini

درصد لازم برای قبولی  ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم برای قبولی در ارشد بیوشیمی بالینی رتبه بین 1 تا 150 برای دانشگاه دولتی مورد نیاز است اما سوالی که اغلب دتوطلبان از مشاوران سنا می پرسند اطلاع از درصد های داوطلبانی است که در آن سال در کنکور ارشد وزارت بهداشت شرکت کرده اند، تا با اطلاع از درصد قبولی ارشد بیوشیمی بالینی تا حدودی خود را برای پذیرش و قبولی در آمون ارشد وزارت بهداشت آماده نمایید. برای اطلاع نمونه کارنامه ارشد بیوشیمی بالینی به نمونه کارنامه قبولی آزمون ارشد علوم آزمایشگاهی یک  مراجعه کرده  و نمونه کارنامه داوطلبان در سال 98 را نشاهده نمایید.

به این نکته توجه داشته باشید که قبولی و کسب درصد بالا در هر درس و گرایش به انتخاب درست منابع بستگی دارد، داوطلبان بسیار ی بوده اند که حتی با خواندن رفرنس موفق به کسب درصد بالا در درس مورد نیاز خود نشده اند و دلیل این موضوع عدم داشتن منابع کنکوری طبقه بندی شده بر اساس جغرافیای کنکور می باشد زیرا مطالعه ی یک دوره کتاب های رفرنس برای زدن درصد بالا در کنکور ارشد وزارت بهداشت کافی نیست، یک داوطلب کنکور باید کتاب های خلاصه شده برای هر درس را چند دفعه دوره کرده تا با تسلط به مباحث موفق به زدن درصد بالا شود. برای اطلاع از بهترین منابع کنکوری ارشد بیوشیمی بالینی وزارت بهداشت به مقاله  منابع آزمون کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی  پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

مطالب محبوب ارشد بیوشیمی بالینی:

بیوشیمی بالینی

معرفی کتاب های مجموعه علوم آزمایشگاهی1 ،2 و 3

آزمون کارشناسی ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی یک

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی دانشگاه آزاد

سوالات متداول آزمون ارشد اتاق عمل

کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی

آزمون دکتری وزارت بهداشت الکترونیکی شد

دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش ارشد مهندسی بهداشت حرفه ای 99

سوالات متداول آزمون ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی

نمونه کارنامه قبولی ارشد روانشناسی بالینی وزارت بهداشت 98

ممنوعیت تاسیس دانشگاه علوم پزشکی در وزارت بهداشت

سوالات متداول آزمون ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)