estekhdam vezarat behdasht

یکی از سوالات بسیار که اغلب دوستان از مشاوران ما می پرسند، اطلاع از شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت می باشد. به دلیل سوالات بسیار شما عزیزان در این مقاله به توضیح موارد زیر برای شرایط استخدام خواهیم پرداخت: در این مقاله تمام شرایط استخدامی وزارت بهداشت برای داوطلبان ذکر شده است بلافاصله بعد از اعلام زمان ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت  اطلاعات در این صفحه به روز رسانی خواهد شد.

شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت

شرايط سنی آزمون استخدام وزارت بهداشت

شرایط اختصاصی مشمولين قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان آزمون استخدام وزارت بهداشت

شرایط اختصاصی رشته های شغلی حیطه فوریت های پزشکی آزمون استخدام وزارت بهداشت

شرایط استخدام کارشناس فوریت های پزشکی و کاردان فوریت های پزشکی

برای دریافت مجموعه سوالات آزمون های سنوات گذشته استخدامی وزارت بهداشت برای رشته های علوم آزمایشگاهی، اتاق عمل، پرستاری،مامایی،فوریت های پزشکی و بهداشت محیط، هوشبری ، روانشناسی عمومی، رادیولوژی، آموزش....به سایت sanabook.com  قسمت استخدامی  مراجعه نمایید.

برخی از سهمیه ها و رشته های استخدامی اعلام شده است با مراجعه و کیلیک برروی لینک زیر جزئیات لیست رشته های معرفی شده را دریافت نمایید.

اطلاعیه جدید : آزمون استخدامی علوم پزشکی کشور برای استخدام 10 هزار نیرو

 


 sana telegram4

شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت:

در این قسمت تمام جزئیات مربوط به شرایط عمومی استخدام وزارت بهداشت را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

1- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و داشتن تابعیت ایران والتزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

2- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی (ویژه آقایان) وعدم اعتیاد و دخاموات و مواد مخدر و روانگردان

3- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر

4- داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی برای انجام كاری كه برای آن استخدام میشوند (طبق نظر كمیسیون پزشکی یا گروه طب كار دانشگاه و شركت های طب كار دارای مجوز قانونی)

تذكرات مهم در خصوص شرايط عمومی استخدام وزارت بهداشت: چه افرادی نمی توانند در آزمون استخدامی وزارت بهداشت شرکت نمایند. 

با توجه به قوانین به ثبت رسیده افرادی که دارای شرایط زیر باشند مجاز به شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت نیستند.

 • مستخدمین رسمی، ثابت و رسمی دستگاههای اجرایی و یا بازنشسته و باز خریدخدمت آن ها
 • انفصال شدگان از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحدهای تابعه دانشگاه/ دانشکده و سایر دستگاه ها و موسسات دولتی
 • افرادی که تعهد خدمت به سایر سازمان ها، شرکت های دولتی و سازمان های وابسته به دولت و موسساتی که شمول قانون بر آن ها مستلزم ذکر نام است دارند.
 • افرادی که به موجب آراء مراجع قضائی و ذی صلاح، از خدمت دولتی منع شده باشند.
 • دارندگان مدرک تحصیلی معادل در رشته تحصیلی آگهی شده
 • دانشجویان (چه در مقاطع تحصیلی اعلام شده و چه در مقاطع بالاتر از مقطع تحصیلی آگهی شده اعم از مرتبط یا غیرمرتبط با مدرک تحصیلی درج شده در شرایط احراز آگهی
 • دارندگان مدرک تحصیلی بالاتر از مقاطع تحصیلی اعلام شده در شرایط احراز مشاغل مندرج در آگهی (مدرک مرتبط با شغل آگهی شده)

تبصره: دانشجویانی که نسبت به انصراف قطعی از تحصیل اقدام نموده اند و کاربرگ مربوطه را در هنگام بررسی مدارک به دانشگاه مورد تقاضا برای استخدام تحویل دهند، از ممنوعیت این بند معاف می شوند.

تبصره: در صورتی که داوطلب در بدو استخدام دارای مقطع تحصیلی بالاتر غیرمرتبط با مدرک تحصیلی مندرج در آگهی باشد حسب نظر دانشگاه مربوطه ملزم به ارائه تعهدنامه محصری مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی مربوطه پس از صدور حکم استخدامی خواهد بود .

لازم به ذکر است در صورت شرکت هر یک از مشمولین بندهای مذکور در هر یک از مراحل آزمون استخدامی که یکی از موراد  فوق محرز گردد از انجام مراحل بعدی محروم و حتی در صورت صدور حکم استخدامی، حکم مزبور لغو و بالاثر میگردد.

 

شرايط سنی آزمون استخدام وزارت بهداشت:

یکی دیگر از شرایط شرکت در ازمون استخدامی وزارت بهداشت داشتن شرایط سنی می باشد.

1- داشتن حداقل 18 سال و حداکثر 26 سال سن تمام برای دارندگان دیپلم بهیاری (متولدین 1370/08/25 به بعد)

2- 35 سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کارشناسی (متولدین 1361/08/25 به بعد)

3- 40 سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد (متولدین 1356/08/25 به بعد) 

4- 45 سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری و بالاتر (متولدین 1351/08/25 به بعد)

در چه صورتی به سن شرکت برای آزمون استخدامی وزارت بهداشت اضافه می شود:

 موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:

الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان و همسر شهدا، فرزندان و همسر جانبازان بیست و پنج درصد (25%) و بالاتر، فرزندان و همسر آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند و رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه (دارندگان گواهی از معاونت نیروی انسانی (برداشت ایران استخدام) سازمان بسیج مستضعفین یا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا معاونت توسعه مدیریت و مابع جهاد کشاورزی و یا ستاد مشترک نیروهای مسلح (در خصوص کارکنان پایور نیروهای مسلح و نیروهای وظیفه) از شرط حداکثر سن معاف می باشند.

ب)سنوات شرکتی داوطلبان شرکتی شاغل بصورت غیرمستقیم و از طریق شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد با دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به خدمت اشتغال دارند، حداکثر به میزان 15 سال (طبق سابقه بیمه)

پ) رزمندگان دارای کمتر از شش ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه، به میزان مدت حضور در جبهه

ت)افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر، مادر، خواهر و برادر) تا میزان 5 سال

ث) سنوات قراردادی داوطلبان قراردادی شاغل در دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) حداکثر به میزان 15 سال (طبق سابقه بیمه)

ج)سابقه خدمت کارمندان تمام وقت دولتی حداکثر به میزان 5 سال

چ) سنوات قراردادی یا شرکتی داوطلبانی که بصورت قرارداد تمام وقت (اعم از قراردادکار معین و پزشک خانواده و قرارداد مشاغل کارگری) در دانشگاه و یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد آن ها به خدمت اشتغال داشته اند و در تاریخ آزمون با موسسه قطع همکاری نموده اند حداکثر به میزان 5 سال (طبق سابقه بیمه)

ح) داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسای موظف (اجباری یا اختیاری و یا در قالب تمدی  طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیزاپزشکان انجام داده اند به میزان انجام خدمت فوق

خ) مدت خدمت سربازی انجام شده

شرایط اختصاصی مشمولين قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان آزمون استخدام وزارت بهداشت:

الف) مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح اجباری باید دارای معافیت یا گواهی پایان انجام طرح خدمت مربوطه باشند.

تبصره 1: مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان رشته های اجباری که در حین انجام خدمت قانونی در واحدهای تابعه یک دانشگاه می باشند می توانند صرفا در آزمون های استخدامی همان دانشگاه شرکت نمایند.

تبصره 2: در خصوص داوطلبانی که به اسناد بخشنامه شماره 100/854 مورخ 93/07/16 وزارت متبوع، نسبت به تمدید طرح آن اقدام دشه است. همچنین داوطلبانی که به استناد بند 1 بخشنامه شماره 1591/209/د مورخ 92/05/23 متقاضی انجام خدمات قانونی بدون احتساب ضریب منطقه خدمتی باشند در مدت باقیمانده تا سقف قانونی، نیازی به ارائه گواهی پایان طرح ندارند و گواهی اشتغال به طرح برای اینگونه افراد کفایت می نماید.  ضمناً مشمولین مذکور می توانند با ارائه گواهی مربوطه در آزمون سایر دانشگاه های علوم پزشکی نیز شرکت نمایند.

تبصره 3: «مشمولین تهدات ضریب k» در صورتی که در مناطق محروم دارای ضریب 3/5 (سه پنجم) و 3.5/5 (سه و نیم پنجم) مشغول به خدمت باشند می توانند در آزمون استخدامی همان دانشگاه (صرفا برای همان منطقه محل خدمت) شرکت نمایند. سایر مشمولین تعهدات ضریب k در صورتی مجاز به ثبت نام در آزمون (در هر رشته- محل) می باشند که از میزان تعهدات آنان حداکثر 3 ماه باقی مانده باشد (ملاک عمل برای محاسبه حداکثر سه (3) ماه از تاریخ آخرین روز ثبت نام می باشد).

شرایط اختصاصی رشته های شغلی حیطه فوریت های پزشکی آزمون استخدام وزارت بهداشت:

در خصوص مشاغل «کارشناس فوریت های پزشکی»، »کاردان فوریت های پزشکی»، «کارشناس ارتباطات و عملیات (پزشکی)» و اپراتور 115 علاوه بر شرایط فوق الذکر، داشتن شرایط ذیل نیز الزامی می باشد:

 •  داشتن سلامت جسمانی و عدم ابتلا به بیماری های مزمن، واگیر و صعب العلاج مانند دیابت، فشار خون، آسم، نارسایی کلیه، بیماری های پیشرفته قلبی و مانند این ها
 • نداشتن صرع و هرگونه بیماری اعصاب و روان
 • داشتن قدرت تلکم طبیعی زبان (نداشتن لکنت زبان) وداشتن قدرت بینایی و شنوایی کامل
 •  نداشتن تغییر شکل مادرزادی یا اکتسابی اسکلی بخصوص اندام ها (که مغایر با توان فیزیکی پرسنل در ارائه خدمت طبق شرح وطایف سازمانی باشد).

در خصوص رشته های شغلی کارشناس فوریت های پزشکی و کاردان فوریت های پزشکی علاوه بر شرایط مندرج در بند قبلی برخورداری از شرایط ذیل نیز الزامی می باشد:

1- دارای قد 165 سانتی متر و بالاتر

2- دارای شاخص توده بدنی BMI (index body mass) کمتر از 30 و بیشتر از 19

تبصره: افرادی که BMI آن ها در محدوده تعیین شده نبوده و نسبت به موضوع معترض باشند طبق دستورالعمل اجرایی مربوطه برای انجام تست بیوالکتریک امپدانس معرفی می شوند و تصمیم گیری نهایی در خصوص آن ها طبق جداول دستورالعمل صورت می گیرد.

تذکر: اندازه گیری قد و BMI اولین مرحله از مصاحبه می باشد و در صورتی که داوطلب هر یک از این شرایط را احراز نماید، از انجام سایر مراحل مصاحبه (تست آمادگی جسمانی، آزمایشات پاراکلینیک و …) باز می ماند.

3- دارای گواهینامه رانندگی با آمبولانس (ب 2) یا پایه دوم

تبصره: داوطلبان دارای گواهینامه (ب 1) چنانچه فاقد گواهینامه مذکور باشند در صورت قبولی در آزمون بایستی تعهد محضری مبنی بر ارائه اصل گواهینامه (ب 2) یا پایه دوم را تا پایان یک سال از زمان مصاحبه ارائه نمایند. بدیهی است در صورت عدم ارائه اصل گواهینامه در مدت تعیین شده استخدام فرد کان لم یکن خواهد شد.

4- داشتن آمادگی جسمانی و مهارت های بدنی برای امدادرسای سریع و صحیح (بدین منظور از حداکثر (3) سه برابر داوطلبان واجد شرایط به ترتیب نمره فضلی و پس از اعمال اولویت ها و امتیازات کسب شده در آزمون کتبی، آزمون آمادگی جسمانی به عمل خواهد آمد).

نکته: اولویت پذیرش در خصوص رشته های شغلی کارشناس فوریت های پزشکی و کاردان فوریت های پزشکی در شرایط برابر با فارغ التحصیلان رشته های فوریت های پزشکی است.

در صورت داشت سوال می توانید با موسسه علوم پزشکی سنا در ارتباط بوده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

لینک مرتبط:

 افزایش سقف نمره زبان آزمون ارشد پزشکی از سال آینده

فراخوان جذب هیئت علمی وزارت بهداشت در سال 98

اعلام نتایج آزمون استخدامی تامین اجتماعی 98

 

دیدگاه‌ها  
0 # قاسمی 1398-03-30 08:27
با سلام
آیا کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته ی روانشناسی بالینی هم میتواند در این آزمون شرکت کند؟
پاسخ دادن
+23 # محمد گشتاسبي 1398-04-04 17:29
زمان ثبت نام و جدول مربوط به مدرك تحصيلي مورد نظر ؟
پاسخ دادن
+1 # برف 1398-04-09 20:48
چرا دانشجویان مقاطع تحصیلی بالاتر از مقطع تحصیلی اعلام شده نمیتونن در آزمون شرکت کنند؟
پاسخ دادن
-1 # معین 1398-04-15 01:14
سلام،ببخشیدمن دیپام تجربی دارم والان من دانشجویم ترم دوم هستم ایا منم میتونم شرکت کنم،ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ دادن
-1 # شایسته 1398-06-16 11:37
با سلام
ملاک شرکت در آزمون :
1- داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و متناسب با شغل مورد نیاز
2- شرایط سنی مرتبط با مدرک تحصیلی و کلیت آزمون(18-45 سال)
3- قرار نداشتن در وضعیت دانشجو حین ارائه مدارک به دانشگاه مورد تقاضا (باید قبل از استخدام از وضعیت دانشجویی انصراف دهید یا فارغ التحصیل شوید)
لطفا شرایط بالا را با وضعیت فعلی خود و شغل مورد تقاضا مقایسه نمایید و تصمیم مناسب را بگیرید.
پاسخ دادن
0 # قجر 1398-06-22 20:24
سلام. من تازه وارد طرح شدم از استان گلستان می توانم در آزمون وزارت بهداشت شرکت کنم؟
پاسخ دادن
0 # roya 1398-06-22 20:27
سلام. من تازه وارد طرح شدم و میتونم ازمون شرکت کنم ؟ از استان گلستان
پاسخ دادن
+1 # معین 1398-04-16 12:52
سلام،من دانشجویم ترم دومم تموم شده ودیپلم تجربی دارم ایا میتوانم در ازمون استخدام بهداشت شرکت کنم
پاسخ دادن
-2 # سیاوش 1398-06-21 21:47
چرا شرکت نکنی عزیزم،رزرو کن درست تموم شد مستقیم بری سر کار وقتت تلف نشه
سه سال دیگه تمومی دیگه
پاسخ دادن
+6 # صفیه 1398-04-21 10:19
سلام. برای رشته بهداشت عمومی هم نیرو میگیرن؟
پاسخ دادن
+8 # محس 1398-04-26 00:29
سلام ببخشید راستی خبری از آزمون استخدامی وزارت بهداشت نیست پس کی قرار بیاد تیر ماه ماهم که تموم شد خبری نیست
پاسخ دادن
+2 # سجاد/علوم آز 1398-05-29 16:59
باسلام وخسته نباشید.من کارشناس علوم آز درحال گذراندن طرح 4ماهه هستم که به من تعلق گرفته وهمین الان 4نفرشهرخودمون نیروی شرکتی استخدامی گذاشته قوانینش باقوانین وزارت بهداشت یکی نیست مگه همچین چیزی امکان داره چراباید شرکتی که زیرنظر وزارت بهداشته قانونش منافات داشته باشه.وزارت میگه افرادی که درحال گذراندن طرح دردانشگاهی هستند که استخدامی داره مجاز به شرکت درآزمون همان مرکز هستند ولی شرکت ممنوع کرده یعنی چندسال دیگه بایدصبرکنم تا فرصت بشه تاآزمونی بیاد یعنی چندسال دیگه سماق بمکیم.بخدای احدوواحد نظارت کننده نیست هرشخصی واسه خودش دولت شده خون آدمو جوش میاره
پاسخ دادن
0 # خنیفری 1398-06-07 19:14
سلام بچه های بهداشت حرفه ای هم میتونن شرکت کنن؟؟؟
پاسخ دادن
0 # farzane73 1398-06-16 16:17
سلام.رشته شنوایی سنجی هم از رشته های مجاز در آزمون هست؟چه شهرهایی اعلام نیاز برای استخدامی کردن؟
پاسخ دادن
0 # المی 1398-06-17 16:52
سلام. ایا رشته ی ژنتیک مولکولی می تونه در این ازمون ثبت نام کنه ؟
پاسخ دادن
0 # فاضله 1398-06-19 16:01
سلام وقت بخیر ببخشیدواسه عمومیا چه منابعی رو باید بخونیم؟
پاسخ دادن
0 # حشمت الله جمشیدی 1398-06-20 21:00
عرض سلام ،میخواستم بپرسم ،مهندسی پزشکی درلیست استخدامی وزارت بهداشت هست یانه ،ممنونم اگه جواب بدید،
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

آزمون استخدامی علوم پزشکی کشور برای استخدام 10 هزار نیرو

مدارک لازم ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری وزارت بهداشت 98

10 نکته مهم اصلاحیه استخدامی هیات علمی در سال 98

مدارک ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

ماجرای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98

تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون ارشد و دکتری وزارت بهداشت 98

رشته های مجاز برای شرکت در آزمون ارشد سم شناسی 98

شرایط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور سراسری

شهریه دانشجویان پزشكی انتقالی از خارج سال 98

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)