ARSHAD SAM SHENASI

 بهترین منابع کنکور ارشد سم شناسی پزشکی کدامند؟ با توجه به رفرنس اعلام شده چه کتاب هایی را برای مطالعه انتخاب کنیم؟منابع آزمون کارشناسی ارشد سم شناسی وزارت بهداشت که رتبه های برتر سال های گذشته پیشنهاد می کنند کدام است؟ و بسیاری ازسوالات این چنینی که ذهن شما متقاضیان رشته سم شناسی رابه خود درگیر کرده است، انتخاب بهترین منبع مطالعه برای این رشته می باشد.  همانطور که بارها توضیح دادیم خواندن برای مطالعه بهتر است کتابی را انتخاب کنید که به صورت طبقه بندی شده و جامع تمام سرفصل های کنکوری را داشته باشد تا بتوانید در کمترین زمان بیشترین بازدهی را با مطالعه این کتاب ها داشته باشید. تا انتها اطلاعیه را مطالعه نمایید. 

telegram3

سخن مشاور: 

منابع کنکور ارشد سم شناسی پزشکی :همان‌طور که بارها توضیح دادیم انتخاب درست منابع برای قبولی در کنکور ارشد وزارت بهداشت مهم‌ترین قدم برای موفقیت و قبولی در رشته و دانشگاهی که هست است. بنابراین سعی کنید بهترین منابع را برای مطالعه کنکور ارشد وزارت بهداشت امتحان کنید. در ادامه منابع اعلام‌شده وزارت بهداشت برای رشته سم شناسی را در اختیار شما قرار داده شده است. برای اطلاع از آخرین منابع اعلام شده وزارت بهداشت می توانید به مقاله  دانلود منابع آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت  مراجعه کنید.

منابع ارشد سم شناسی وزارت بهداشت

 به دلیل حجیم بودن برخی از رفرنس‌های اعلام‌شده وزارت بهداشت و زمانبر بودن مطالعه کتاب ها، پیشنهاد ما به شما مطالعه کتاب‌های کنکوری طبقه‌بندی‌شده است، تا در کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشید. معمولاً کتاب‌های رفرنس به کسانی پیشنهاد می‌شود که زمان زیادی برای مطالعه داشته و توانایی شناسایی مباحث مهم و پرتکرار کنکور رادارند. اما اگر جز کسانی هستید که زمان مطالعه کتاب‌های رفرنس را ندارید، سعی کنید از کتاب‌هایی استفاده کنید که طبقه‌بندی‌شده بوده و سرفصل‌هایی که باید را در اختیار شما قرار می‌دهد. 

چرا پیشنهاد می‌کنیم، کتاب‌های طبقه‌بندی‌شده کنکوری را مطالعه کنید؟

در ابتدا باید بگوییم که هر کتابی را نمی‌توان به‌عنوان کتاب کنکوری استفاده کرد، بنابراین نهایت دقت را در انتخاب منابعی که مطالعه می‌کنید داشته باشید. اما به‌طورکلی کتاب‌های کنکوری به دلیل مشخص بودن سرفصل‌هایی که باید بخوانید به شما کمک می‌کند تا با شناسایی مباحث در کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشته و در صورت بروز مشکل در هر سرفصل، فقط  برای مطالعه همان مبحث به رفرنس مراجعه کنید و زمان زیادی برای مطالعه کل رفرنس صرف نکنید.

اما  به این نکته توجه کنید که در برخی از دروس که ضریب بالا دارد، باید علاوه بر کتاب طبقه بندی شده از کتاب های رفرنس هم استفاده کنید که برای اطلاع از بهترین منابع ارشد برای رشته ای که می خواهید در آن شرکت کنید، می توانید با شماره 02166574345 تماس بگیرید. 

bannerfinalmoshavere کارشناسی ارشد سم شناسی
سم شناسی  كتاب سم شناسی قطب سم شناسی وشیمی  موادخوراكی فصل ٢( اصول سم شناسی) و فصل ٣( ارزیابیخطر) و فصل ٤ و فصل
 بیوشیمی عمومی (1)  Principles of Biochemistry Text book of Biochemistry - Lehninger Devlin
منابع  توصیه شده :
صفر تا صد بیوشیمی – دکتر هیمن مرادی و همکاران
گنجینه جامع بیوشیمی
 زیست شناسی (1)  زیست شناسی عمومی - هیأت مؤلفان - آخرین چاپ
مبانی زیست شناسی (زیست شناسی سلول - رده بندی جانوری) - ابوالقاسم امین - چاپ یازدهم
منابع توصیه شده :
درسنامه زیست شناسی عمومی
 شیمی عمومی (1)  General Chemistry - چارلز مورتیمر
منابع توصیه شده:
درسنامه تشریحی شیمی عمومی
 داروشناسی (1)  کتاب داروشناسی پایه و بالینی - فصل 1(مقدمه) و فصل 2 (رسپتورهای داروها و فارماکودینامی) - فصل 3 و 4 Katzung - آخرین چاپ
منابع توصیه شده:
 سم شناسی و داروشناسی- عنایت اله صیدی
 زبان عمومی (2)  منابع اعلام شده توسط وزارت بهداشت - کتاب زبان انگلیسی 90 پلاس - منبع توصیه شده صفر تا صد زبان انگلیسی - جعبهی سیاه زبان ارشد علوم پزشکی

 

بهترین منابع مطالعه کنکور ارشد وزارت بهداشت

خواندن چند کتاب منابع برای یک درس، حتی اگر وزارت بهداشت آن‌ها را اعلام کرده باشد کار درستی نیست. خصوصیاتی که منبع مورد مطالعه شما باید داشته باشد در زیر ذکر می‌کنیم:
برای یادگیری هر درس فقط یک منبع بخوانید. (البته برحسب مورد و برای تفهیم یک مطلب خاص، می‌توان به منبع دیگر رجوع کرد)منبع خلاصه مورد مطالعه شما باید به قصد کنکور نگارش شده باشد نه به خاطر خلاصه شدن محتوا. هم اکنون در کتابفروشی‌ها، کتب خلاصه شده زیادی هستند ولی این کتب با هدف کنکور ارشد خلاصه‌برداری نشده‌اند. ما در سنا جزوات و کتب خلاصه را صرفاً براساس کنکور ارشد دکتری وزارت بهداشت آماده می‌کنیم.
در طول سال و در مطالعه کتاب‌های تست طبقه‌بندی شده برای تست‌زنی مناسب‌ترند. به دلیل اینکه شما پس از مطالعه 2 یا 3 فصل می‌توانید فقط تست‌های مربوط به آن سه فصل را بزنید. و در ایام و ماه‌های نزدیک به کنکور کتب تست سال به سال که در مؤسسه سنا به آنها جعبه سیاه گفته می‌شود بسیار مناسب‌اند.

توصیه: در بسته‌های آموزشی سنا برای هر درس یک کتاب (جزوه) اختصاص داده‌شده است که هم تشریحی (نه نکته‌ای) است و هم صرفاً باهدف کنکور نگارش شده است. این منابع از حالا تا کنکور برای کنکور ایده‌آل هستند و 80 تا 100 درصد سؤالات کنکور را در هر سال پوشش می‌دهند. این در حالی ست که اگر شما در هر درس، 60% را کسب کنید رتبه 1 تا 5 کنکور را کسب می‌کنید! بنابراین این منابع برای کنکور قطعاً مفید و قابل‌اعتماد هستند.
اما برای کسانی‌که نمی‌خواهند کل بسته سنا را تهیه کنند و برای یک یا چند درس خاص بدنبال منبع مناسب هستند می‌توانید کتاب‌ها ی صفر تا صد که برای هر درس مجزا نگاشته شده‌اند و علاوه بر نمایندگی‌های سنا، در تمام کتابفروشی‌های سراسر کشور موجود است را تهیه کنند. در ایام نزدیک به کنکور برای کسانی‌که تمام مطالب را خوانده‌اند و می‌خواهند مرور سریع داشته باشند و حتی برای کسانی که دیر شروع کرده‌اند (کتاب‌هاب نمودارنامه و کتاب‌های کپسول) معجزه می‌کند. 

 

 

نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

دانلود دفترچه سوالات ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳-۱۴۰۴

تحلیل و بررسی سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت - چند سال اخیر

تحلیل سوالات ارشد مدیریت خدمات بهداشتی درمانی ۱۴۰۳

دانلود کلید نهایی سوالات ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۳

بازار کار ارشد ژنتیک پزشکی:راهنمای جامع برای موفقیت

بازار کار ارشد هماتولوژی : راهنمای جامع

بازار ارشد کار انفورماتیک پزشکی :راهنمای جامع برای موفقیت

آزمون دکتری پرستاری: سرفصلهای مهم درس مبانی مراقبت‌ها

آزمون MHLE چیست؟زمان برگزاری و تعداد سوالات

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر تهران: میدان انقلاب جمالزاده شمالی تقاطع فرصت شیرازی پلاک 72 طبقه 1

 call  02191017400  (خط ویژه)

 call  02166574345  

پاسخگویی در ساعات اداری (بجز روزهای تعطیل و ساعات 13تا14)

شنبه تا چهارشنبه: از 9 تا 18  پنجشنبه: تا 13