experimental testدفترچه راهنمای آزمون ارشد پزشکی وزارت بهداشت 95 به همراه لینک دانلود منتشر شد.

دفترچه راهنما آزمون کارشناسی ارشد پزشکی 95

نکات مهم در دفترچه آزمون در زیر آورده شده است:

1- كساني كه سال 95 در آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي شركت نموده و در دانشگاهها و مراکزی که تحصيل در آنها رایگان میباشد، پذيرفته شوند و پس از ثبت نام یا عدم ثبت نام در دانشگاه از ادامه تحصيل انصراف دهند، مجاز به شركت در آزمون سال 96 نميباشند. طبیعتا کسانی که در آزمون سال 94 وزارت بهداشت شرکت نموده و پس از پذیرفته شدن در رشته محلهایی که تحصيل آن رایگان بوده، ثبت نام نکرده و یا انصراف دادهاند، به دليل محروميت یک ساله حق شرکت در این آزمون را ندارند.

2- دانش آموختگان مقطع كارشناسي ارشد، چنانچه در مقطع كارشناسي ارشد مذکور از آموزش رايگان برخوردار بوده و مجددا متقاضی شرکت در سایر رشته های این آزمون با مدارك تحصيلي مقطع كارشناسي خود (مطابق جدول شماره 1) میباشند، در صورت قبولی در رشته محلهایی که تحصيل در آنها رایگان میباشد، ملزم به پرداخت شهريه ميباشند. البته در صورتيکه در مرحله ارشد قبلی از آموزش رایگان برخوردار نبوودهانود، در صورت پذیرش در رشته محلهای رایگان، ملزم به پرداخت شهریه نمیباشند.

3- بر اساس اعلام دبيرخانه شورای عالی برنامهریزی علوم پزشکی، گذراندن طرح نيروی انسانی هم زمان با تحصيل در مقطع کارشناسی ارشد مجاز نمیباشد. 95/6/31 فارغ التحصيل شوند مجاز به شركت در آزمون خواهند بود.

4- داوطلبانی كه طبق مدارك مورد پذيرش جدول مذكور نسبت به انتخاب رشته امتحاني اقدام نکنند در هر مرحله از روند برگزاري آزمون اعم از بررسي مدارك، اعلام نتايج، پذیرش و دوره تحصيل، از روند سنجش حذف و از ادامه تحصيل محروم خواهند شد. بعنوان مثال اگر در رشته امتحاني، مدرك مورد پذيرش مقطع کارشناسی ميكروبشناسي قيد گرديده منظور رشته ميكروبشناسي در مقطع کارشناسی بوده ورشته زيست شناسي با گرايش ميكروبيولوژي مورد پذيرش نميباشد و یا در مجموعه امتحانی پرستاری، دانش آموخته رشته هوشبری پس از شرکت در آزمون این مجموعه در صورتيکه پس از آزمون مجاز به انتخاب رشته محل شود فقط میتواند رشته محلهای مربوط به دو رشته پرستاری مراقبتهای ویژه و ویژه نوزادان را در صورت داشتن سایر شرایط ، انتخاب نماید و مجاز به انتخاب سایر رشته ها نمیباشد.

5- داوطلبان رشته هاي پيراپزشكي مشمول طرح نيروي انساني، ميتوانند صرفاً يك بار (یا در دوران دانشجویی یا در اولين آزمون بعد از فراغت از تحصيل) در آزمون مربوطه اعم از رشته مرتبط و غير مرتبط شركت نمايند. مضافاً اینکه در صورت پذیرفته شدن در آزمون مذکور، تعهدات مربوط به طرح نيروی انسانی مقطع كارشناسي كماكان به قوت خود باقي است. لازم بذکر است اگر این افراد طرح نيروی انسانی را شروع کرده باشند در صورت قبولی در آزمون، با دانشگاه محل انجام خدمت تسویه حساب نموده و ادامه طرح به بعد از اتمام تحصيل موکول میگردد. تبصره : افرادي كه مشمول طرح نيروي انساني بوده و يك بار در آزمون (با شرایط مندرج در بند مذکور) شركت كرده و پذيرفته نشده اند مكلف به انجام خدمات قانوني بوده و درصورتی مجاز به شركت مجدد در این آزمون ميباشند كه پس از شروع طرح تا تاریخ 95/6/31 طرح خود را به پایان رسانده باشند. لذا اين افراد در صورت شروع به تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد ميبايست گواهي پايان طرح را به عنوان يكي از مدارك الزامي به دانشگاه محل تحصيل ارائه نمايند.

دیدگاه‌ها  
0 # 1362negar 1395-04-21 23:52
سلام.من لیسانس معماری دانشگاه ازاد دارم چه رشته های میتونم ارشد بخونم.سپاس
پاسخ دادن
نوشتن دیدگاه

مطالب مرتبط

نتایج آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

کلاس های آمادگی کنکور ارشد پزشکی ترم پاییز 1400

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون دکتری وزارت بهداشت 99-1400

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 98-99

دانلود دفترچه سوالات کنکور ارشد وزارت بهداشت 99-1400

نرم افزار تخمین رتبه رایگان ارشد وزارت بهداشت

دانلود کلید نهایی سوالات آزمون ارشد وزارت بهداشت 99

مشاورین موسسه علوم پزشکی سنا

دانلود کلید نهایی آزمون دکتری بیوشیمی بالینی 98-99

رشته مورد نظر شما

آمار قبولی 3 سال اخیر
نمایندگی در کشور
رشته های تحت پوشش

 

اطلاعات تماس

map آدرس دفتر مرکزی: تهران میدان انقلاب ابتدای کارگر شمالی خیابان فرصت شیرازی جنب دانشگاه علمی کاربردی پلاک 30 طبقه همکف

 

call 02166574345  (خط ویژه)